مقالات

همه چیز درمورد بازی استارفیلد

همه چیز درمورد بازی استارفیلد

بازی استارفیلد (Starfield) یکی از عناوین مورد انتظار استدیو بتسدا است که به برای نسل نهم عرضه خواهد شد. عنوانی که به نظر سرمایه گذاری عظیمی برای ساخت آن انجام شده و می‌تواند آینده بازی‌های نقش آفرینی علمی تخیلی را دچار تغییر و تحول سازد. 

Bethesda کمپانی‌ای است که با بازی‌های نقش‌آفرینی تک نفره خود مانند The Elder Scrolls V: Skyrim و Fallout 3 موفقیت زیادی را به دست آورد. اگرچه اشتباهات اخیر این کمپانی با بازی‌هایی مانند Fallout 76 ( و به میزان کمتری در بازی Fallout 4) ممکن است جایگاه خود را در بین بازیکنان از دست داده باشد، اما این استودیو همچنان به سمت جلو حرکت می‌کنند و پروژه‌های بلندپروازانه‌­ای را در سر می‌پروراند. یکی از این پروژه‌ها Starfield است، بازی که اولین بار در رویداد E3 2018 معرفی شد.

هنوز چیز زیادی از این بازی نمی‌دانیم، اما تمام اطلاعات موجود را جمع‌آوریم کردیم تا هرچیزی که درباره این بازی می‌دانیم را با شما در میان بگذاریم.

بازی استارفیلد (Starfield) چیست؟

احتمالاً اینکه کمپانی Bethesda از بازی جدیدی رونمایی کرد بسیار تعجب‌برانگیز بوده است. بازی Starfield یک بازی نقش‌آفرینی علمی تخیلی تک نفره است و اولین بازی این کمپانی در ۲۵ سال اخیر است. اگرچه توسعه‌دهنده در تلاش بود محیط بازی را در فضای دهه ۹۰ بسازد، اما در نهایت شکست خورد و این مورد لغو شد. به نظر می‌رسد بازی Starfield سرنوشت مشابهی نخواهد داشت، زیرا این گروه توسعه این بازی را در اولویت قرار داده و قصد دارند آن را برای کنسول‌های نسل بعدی عرضه کنند. در حال حاضر، این بازی اولویت اصلی این کمپانی است، زیرا بخش کوچکی از توسعه‌دهندگان هنوز در حال کار روی بازی‌های Fallout 76 و The Elder Scrolls: VI هستند. Bethesda چهار استودیوی اصلی دارد، که در آستین، دالاس، مونترال و راکویل، مریلند واقع شده‌اند و همگی به پیشرفت بازی کمک می‌کنند.

هواداران نگران این هستند که بازی‌های چند نفره نیز از نظر کیفیت داستان در مسیر بازی‌های تک نفره قرار بگیرند. طبق مصاحبه‌ای که Eurogamer با Peter Hines از کمپانی Bethesda، مشخص شد که بازی Sratfield “یک بازی کاملاً تک نفره است”. بعداً با جزئیات کامل به این موضوع خواهیم پرداخت، اما این کمپانی بازی Starfield را به عنوان بازی اصلی که انتظارش را می‌کشیم توصیف کرده است- فقط این بار این بازی در فضا تنظیم شده است، که برای این استودیو جدید است.

مشخص نیست که آیا بازی Starfield برای پلی‌استیشن ۴ و ایکس باکس وان عرضه می‌شود یا خیر، اما کمپانی Bethesda اظهار داشت که احتمالاً این‌گونه نخواهد بود. این تیم در حال حاضر روی این بازی کار می‌کنند، و تمرکز خود را بر ویژگی‌های بصری آن و سپس بر بهبود آن گذاشته‌اند. تاد هاوارد تهیه‌کننده اجرایی استودیوی بازی‌سازی Bethesda درباره عرضه این بازی برای سخت‌افزارهای نسل حاضر به GameSpot گفته است که “غیرممکن نیست، اما هنوز مشخص نیست. اگر بخواهم صادق باشم باید اجازه بدهید فعلاً پاسخ این سؤال را ندهم.” اگر بخواهیم درباره تاریخ عرضه این بازی صحبت کنیم، باید بدانید که بعید به نظر می‌رسد که این بازی برای کنسول‌های نسل حاضر آماده شود- بخصوص اگر به همان اندازه که کمپانی می‌گوید، بلندپروازانه باشد- اما زمان همه‌چیز را مشخص می‌کند.

 

گیم پلی بازی استارفیلد


با صحبت از نسل بعدی این سؤال در ذهن طرفداران کمپانی  Bethesdaایجاد می‌شود که آیا بازی Starfield روی موتورهای جدید و پیشرفته اجرا خواهد شد یا خیر. از این گذشته، بسیاری از بازی‌های قبلی این استودیو دارای مشکلات بسیار بودند و امروزه کنار گذاشته شده‌اند، برخی حتی در زمان راه‌اندازی نیز از دور خارج شدند. حال با وجود Starfield، مشخص نیست که این بازی چگونه اجرا خواهد شد، اما Bethesda بیان کرده این بازی قرار است از موتور مشابه بازی‌هایی چون Skyrim، Fallout 4، Fallout 76 استفاده کند که به عنوان Creation Engine شناخته می‌شود.

این موضوع ممکن است برای برخی تعجب‌برانگیز باشد، اما زمانی که موتوری را در نظر بگیرید که از سال ۲۰۱۱ تا کنون پیشرفت زیادی داشته است، به نظر چیز کاملاً جدیدی خواهد بود. همان‌طور که GamesRadar توضیح داده است، کمپانی Bethesda چیزهای بسیار زیادی به این موتور افزوده است، و استفاده از کلمه “مشابه” به همان اندازه که فکر می‌کنید چیزی را مشخص نمی‌کند.

هاوارد بیان کرد: “از Fallout 76 چیزهای بسیاری را تغییر داده‌ایم” “رندرهای جدید، مدل‌های نورپردازی جدید و سیستم چشم‌انداز جدیدی به این موتور اضافه شده است. زمانی که وارد بازی  Starfield شوید، تغییرات بیشتری را هم مشاهده خواهد کرد، و زمانی که بازی Elder Scrolls VI را اجرا کنید، تغییرات بسیار مشخص‌تر خواهند بود.” به طور خلاصه، این واقعیت که بازی Starfield همچنان روی Creation Engine اجرا می‌شود لزوماً نباید نگران­کننده باشد.

می‌دانیم که قسمت‌هایی از بازی Starfield از زمان E3 2018 قابل پخش هستند. این رویداد متعلق به دو سال پیش است، پس اکنون بازی در حالت بهتری قرار دارد. هاوارد در سال ۲۰۱۸ به GameSpot گفت: “بازی‌ای که می‌سازیم را می‌شناسیم، و یکی از دلایل ما برای معرفی آن این است که این بازی بسیار جذاب است. مسیر مشخصی را در پیش داریم و می‌دانیم قرار است چه اتفاقی بیافتد.” زمانی که صحبت از گیم پلی و انتظاراتی که از بازی Starfield در مقابل دیگر بازی‌های کمپانی Bethesda وجود دارد، شد، هاوارد بیان کرد “این دقیقاً همان چیزی است که انتظارش را دارید و حتی بیشتر از آن است.”

هاوارد در سال ۲۰۱۸ به Eurogamer گفت: “این بازی متفاوت است، اما اگر بنشینید و بازی کنید متوجه می‌شوید که این بازی را ما ساخته‌ایم؟ این بازی هویت ما را در خود جای داده است. این بازی دقیقاً همان چیزهایی را دارد که دوست داریم.”

البته این استودیو اطلاعاتی درباره رونمایی از بازی آشکار نکرده است، اما نکته مهم این است که این بازی طرفداران بازی‌های “کلاسیک” کمپانی Bethesda را راضی خواهد کرد. در سال‌های اخیر، این کمپانی موارد جدید چون بازی The Elder Scrolls: Blades و Fallout Shelter را امتحان کرده است، دو بازی که با دستگاه‌های موبایلی طراحی شدند. از سوی دیگر، بازی Starfield قرار نیست شبیه این بازی‌ها باشد، و کاری که قرار است در این بازی انجام دهیم هنوز مشخص نیست.

تیزر تریلر اعلام بازی Starfield

اولین و تنها باری که بازی Starfield را دیدیم هنگام معرفی Bethesda’s E3 در سال ۲۰۱۸ بود، و به جز آن، چیزهای زیادی ارائه نشد. Bethesda تمایلی به آشکار کردن بازی ندارد، اما همان‌طور که هاوارد در طول مصاحبه با NoClip بیان کرد، پس از تشکیل علامت تجاری در سال ۲۰۱۳، طرفداران مشکوک شده بودند که این تیم روی بازی Starfield کار می‌کند. این تیم می‌خواست نشانه‌ای از مسیر حرکت استودیو بازی‌سازی Bethesda به طرفداران بدهد، و سپس همه‌چیز را مخفی نگه دارد- اما خیلی زود طرفداران به آن اشاره کردند.

اگر بخواهیم بدبینانه به این قضیه نگاه کنیم، کمپانی بازی Starfield را عرضه کرد تا حواس‌ها را از بازی Fallout 76 پرت کند، زیرا این بازی حتی قبل از عرضه هم با استقبال خوبی روبرو نشده بود. این کمپانی باید می‌دانست که جامعه نظر خوبی نسبت به بازی‌های آنلاین Fallout ندارند، پس شاید Starfield و The Elder Scrolls: VI عرضه شدند تا هواداران را حفظ کنند. البته کمپانی Bethesda هرگز این موضوع را نپذیرفته است.

کمپانی Bethesda با Elon Musk کار کرد تا “اصالت” را به بازی Starfield بیاورد

ایلان ماسک بتسدا

Todd Howard، Elon Musk، و Game Award’s Geoff Keighley از جمله موارد قابل‌بحث در رویداد E3 2019 درباره توسعه بازی در بین چیزهای دیگر بوده‌اند، جایی که از بازی Starfield  صحبت شد. هاوارد به مخاطبین گفت که کمپانی Musk و SpaceX را بررسی کرد تا اطلاعاتی را جمع‌آوری کرده و از آن‌ها برای الهام بخشی به بازی Starfield استفاده کرد. این بدان معناست که کمپانی Bethesda سعی کرده بازی را بر اساس واقعیت بسازد، در حالی که انجام بازی سرگرم‌کننده باشد. هاوارد از کلمه “اصالت” برای توضیح حس Starfield  استفاده کرده است. 

در همان گفتگو، هاوارد به احتمالاً استفاده از Helium-3 برای سوخت موشک در بازی اشاره کرد. ظاهراً این نکته حاکی از نوعی سفر فضایی در نسخه نهایی بازی خواهد بود. هاوارد افزود: “باید این بازی را جذاب‌تر کنیم، اما قرار نیست مانند یک سفر فضایی واقعی باشد” او سفر فضایی در بازی Starfield را با “پرواز در دهه ۴۰” مقایسه کرد، و بیان کرد که این کار هنوز هم خیلی خطرناک است. به لطف Musk’s SpaceX همه این موارد کاملاً محقق خواهد شد.

این مکالمه در سال ۲۰۱۹ رخ داده است، پس بسیاری از مطالب گفته شده ممکن است تغییر کند، زیرا بازی‌ها معمولاً در طول توسعه پیشرفت می‌کنند. ایده‌های اصلی باقی می‌مانند و بقیه موارد حتی اگر زمان و منبع زیادی صرف آن‌ها شده باشد، ممکن است تغییر کنند.

مدت ۱۰ سال است که روی این بازی کار می‌شود

معمولاً، کمپانی Bethesda به طور هم‌زمان روی چندین پروژه کار می‌کرد. یکی از پروژه‌ها تمرکز اصلی را به خود اختصاص می‌داد، و بقیه کنار می‌ماندند. می‌دانیم که این کمپانی علامت تجاری بازی Starfield را در سال ۲۰۱۳ ثبت کرده است، این بدان معناست که از مدت‌ها قبل به آن فکر کرده بود. هاوارد در گفتگو با Eurogamer بیان کرد، این استودیو از سال ۲۰۰۴ روی این بازی تمرکز کرده است و کل کارمندان را از سال ۲۰۰۵ برای کار بر این بازی اختصاص داده است.

با وجود اینکه گفته می‌شود این کمپانی از سال ۲۰۰۴ بازی Starfield را در ذهن داشته، اما این بدان معنا نیست که از آن زمان به بعد به طور فعالانه روی این بازی کار کرده است. اما حداقل، می‌دانیم که از مرحله پیش‌تولید عبور کرده و حدود پنج سال از آن مرحله می‌گذرد. هاوارد در گفتگو با Gamelab به Geoff Keighley گفته است “مدتی طول کشید تا به این انسجام رسیدیم “چیزی که اکنون بازی Starfield است” و حالا که این پروژه در مسیر خوبی قرار گرفته، اعلام آن حس خوبی دارد.”

کمپانی Bethesda حداقل ۵ سال روی بازی Skyrim کار کرد تا آن را کامل کرد، و با فرض بر اینکه قبل از آن، تیم کار خود را شروع کرده بودند بازی The Elder Scrolls IV: Oblivion در سال ۲۰۰۶ عرضه شد. با در نظر گرفتن این موضوع، بیماری همه‌گیر کووید ۱۹ ممکن است بر توسعه بازی تأثیر گذاشته باشد، زیرا کارکنان استودیو مجبورند از راه دور کار کنند. این کار اگرچه ضروری است، اما اتفاقی است که تولید بسیاری از رسانه‌ها و نه فقط بازی‌های ویدیویی را کند کرده است.

این بازی ممکن است چند سال نوری از ما دور باشد

خب، چند سال نوری نه، اما بر اساس لحن و روش صحبت‌های کمپانی این بازی خیلی دور است. هاوارد در طول مصاحبه با GameSpot و زمانی که صحبت از بازی شد گفت “همه باید بسیار صبور باشند”. کمپانی Bethesda نمی‌داند چه زمانی می‌تواند این بازی را عرضه کند، و به همین دلیل است که تنها بخش کوچکی از آن در E3 2018 رونمایی شد.

حتی اگر Bethesda قصد داشت بازی را در سال ۲۰۲۰ عرضه کند، بیماری کووید ۱۹ روند تولید را کاهش داد. با توجه به شرایط موجود، اگر بخواهیم کمی واقع‌بینانه بنگریم، این بازی در سال ۲۰۲۲ عرضه خواهد شد. به دنبال استقبال بسیار کم از Fallout 76 در سال ۲۰۱۸، به نظر می‌رسد این کمپانی می‌خواهد بازی خود را تا حد ممکن جذاب و عالی تولید کند، و اصلاً مهم نیست چقدر طول بکشد.

تریلر بازی Starfield

Pete Hines به Eurogamer که زمان توسعه بازی در مقابل سایر بازی‌های این استودیو تغییری نکرده است. او با اشاره به زمان عرضه اطلاعات بیشتر درباره بازی بیان کرد “بازه زمانی هنوز مشخص نیست، ممکن است همان‌قدر که برای دیدن بازی Fallout 3 تا Skyrim تا Fallout 4 تا Fallout 76 صبر کردید، طول بکشد. این زمان تغییری نکرده است. یا حداقل، من فکر می‌کنم این‌طور خواهد بود.” این موضوع می‌تواند اشاره‌ای به به‌روزرسانی بازی Starfield باشد که یک یا دو سال بعد عرضه می‌شود. به یاد داشته باشید، آن مصاحبه در سال ۲۰۱۸ و قبل از این بیماری انجام شده است، پس همه‌چیز ممکن است تغییر کرده باشد.

می‌دانیم که این بازی قرار است برای رایانه شخصی، پلی‌استیشن ۵ و Xbox Series X عرضه شود، گذشته از این، می‌توانیم به این فکر کنیم که زمانی که بازی در دسترس قرار گرفت چقدر انجام آن لذت‌بخش خواهد بود. البته امیدواریم ارزش این انتظار را داشته باشد.

 

منبع: Digital Trends

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =