معرفی و بررسی بازی استار وارز و ثبت رکورد گینس

بازی استار وارز

بازی استار وارز برای پلتفورم های پی سی،پلی استیشن ۴ و ایکس باکس‌ وان قابل دسترسی است و به تازگی بسته ی الحاقی و تکمیلی این بازی وارد بازار خواهد شد.

بازی استار وارز
بازی استار وارز

معرفی و بررسی بازی استار وارز و ثبت رکورد گینس

این روزها بازی ‌های  کامپیوتری را میتوان جزو پول ساز‌ترین و البته پر‌هزینه ترین تولیدات دانست.

البته نکته مثبت ماجرا این است که به هر میزان قیمت تولید بازی بالا برود قیمت عرضه ی آن همان ۶۰ دلار بوده و هست پس یکی‌از روش های جبران این مسئله که  از‌نظر کمپانی ها ضرر و محدودیت محسوب میشود ارائه ی بسته های الحاقی و اپشن ها و دسترسی های مختلف پس از تولید  بازی  به قیمت های مختلف است.

یکی از جذاب‌ ترین و پر طرفدار ترین ژانر های سینمایی‌ که عمدتا مخاطبین آن را جوانان تشکیل می دهند سری‌فیلم های اکشن ماجرایی هیجانی فضاییست و همچنین در رده ی‌ فیلم های تخیلی و علمی نیز‌قرارمیگیرد که توسط کمپانی فاکس قرن بیستم پخش شد و  در سال ۲۰۱۲ کمپانی والت دیزنی با خرید امتیاز‌پخش این چند گانه صاحب‌ امتیاز آن شد.

این اپرای‌ فضایی‌ که ساخته ی ذهن خلاق‌ جورج لوکاس است و داستان اتفاقات و شخصیت های‌ مختلفی را در کهکشانی دور‌افتاده روایت می کند نامزد شدن ۸ گانه ی این فیلم را برای جشنواره ی جهانی اسکار  از‌شگفتی های این مجموعه فیلم می سازد.

بعد از پدید آمدن مجموعه فیلم های استار وارز و شروع  ساخت آن در سال ۱۹۷۷ انقلابی‌ در صنعت سینما آغاز شد که تاثیر‌آن را میتوان به وضوح دید.

دیگر‌ در‌هر زمینه ای از‌جمله موسیقی‌، نشر کتاب های‌ کمیک،کارتون،دنیای اسباب بازی،کاز‌ پلی و حتی دنیای گیمینگ نیز بحث و رد پایی از‌جنگ ستارگان دیده میشد.

اولین هالویین بعد از اکران جنگ ستارگان خیابان ها را بدون ‌هماهنگی‌ قبلی فضایی‌ پوش می دیدید.

چند گانه ی ای استار وارز را که ساخت و ‌تولید آنها تا همین سالهای اخیر ادامه داشت از پول ساز ترین فراموش نشدنی‌ ترین و ماندگار‌ترین آثار خلق شده در‌سینما می توان شمرد.

طی ۳۰سال گذشته میتوان گفت که پنجاه بازی محتلف از‌ استدیو های مختلف از بازی استار وارز ساخته شد و دنیای گیمینگ را به سینما گره زده.

حتی عده ای با زدن رکورد های مختلف در بازی استار وارز ‌ثبت گینسی‌ شده اند و از این زمینه شهرت جهانی‌ یافته اند البته  که این رکورد ها دوام‌ چندانی نمی یافت چرا که به سرعت  به دست اشخاص مختلف‌ شکسته و رقم جدیدی به آنها اضافه می شد.بین این بازی‌های مختلف دارک فورث که بر روی سیستم پلی استیشن وام منتشر شد را می توان نقطه ی‌ تحولی ‌در‌زمینه ی بازی های‌ استاروارز شناخت.

درونمایه 

بازی استار وارز داستان ها و روایاتی از‌جنگ های مختلف در کهکشان های دور افتاده را بیان کرده و به معرفی شخصیت های مختلف فضایی،انسانی، و شبه انسانی و انواع روبات های هوشمند و سخن گو می پردازد.

نقاط قوت داستان را می توان طراحی‌ظریف و جالی انواع سفینه های مختلف و جلوه های ویژه هنگام جنگ آنها با یکدیگ ر‌و سفر‌با سرعت نور دانست و آمیزه های اخلاقی با درون مایه مردانگی سلحشوری و شجاعت را در آن به روشنی دریافت و تاثیر دژ مخفی کوراساوا را نیز در نشان دادن آیین شوالیه گری و منش ساموریی به وضوح دید. یکی‌از‌نکات دیگر مثبت این  سری وضوح شاخص نبرد خیر‌ و شر است که استار وارز را به یک آرما‌گدون به تمام عیار میکند داستان دارای شخصیت های خیر مطلق‌ و لشکر شر‌مطلق است و خبری از‌ضد قهرمان نیست.

star wars:battlefront

بازی استار وارز برای پلتفورم های پی سی،پلی استیشن ۴ و ایکس باکس‌ وان قابل دسترسی است و به تازگی بسته ی الحاقی و تکمیلی این بازی وارد بازار خواهد شد که البته  با توانایی دریافت زود تر از‌موعد آن با پرداخت مبلغی برای بازیکنان و طرفداران پرو پا قرص این بازی قابل دسترسی است.

این بسته ی ۱۲۰دلاری  نسخه ی‌ دیکلاس را به همراهی season pass پس از به اتمام رسیدن انتظار ها روانه ی بازار کرد.

موارد تشکیل دهنده ی دیکلاس یک‌اسلحه ی تخصصی‌ برای هان سولو،نارنجک تخصصی lon برای آسیب بیشتر به وسایل نقلیه،اسلحه ی lon terpedo به همین منظور،و اسلحه ی lon shok برای وارد کردن الکتریسیته به دشمنان است که با استقبال زیادی مواجه شده است.

نقل قولی از‌ پیتر‌ موور مدیر عامل الکترونیک آرتر شنیده شده چاپ شده است که نسخه ی بسته ی الحاقی  این بازی در بازه ی زمانی ۱۲تا ۱۸ ماه پس از تولید و  پخش بازی ارائه شده و با استفاده از آن بازیکنان با خصوصیات جدیدی شخصیت ها و سیارات نا شناخته و جذاب ‌زیادی آشنا خواهند شد.  

بازی استار وارز
بازی استار وارز

گرچه اختلافات بر سر‌زمان رو نمایی از این بسته بین الکترونیک آرتز و گیم استاپ بین ماه های مارس  و آوریل برای‌ منتظران آن بسیار گیج کننده بوده است اما از‌میزان  اشتیاق طرفداران آن کم نکرده است.

البته خبر خوب برای کسانی که season passبازی را با قیمت ۵۰ دلار‌تهیه کرده اند این  است که outer rim را به طور‌کاملا رایگان دریافت مینمایند که بنا بع گفته ی عده ای این خبر‌هنوز توسط الکترونیک آرتز‌ تصدیق نشده است اما از درصد اعمال بالایی برخوردار است.

یکی‌از اضافات این بسته به بازی extraction است که گیمر ها در قالب شخصیت های شورشی منابعی را استخراج کرده و به سرعت به سفینه های خود برسانند.

گرچه انتشار نسخه ی‌ اول بازی استار وارز بتل فرانت با حواشی و مشکلات زیادی همراه بود و نقص های زیادی در‌پی‌ داشت و همین موضو‌ع افت فروش بازی را باعث شد چرا که این بازی‌ نه تنها با ایرادات زیادی‌ مواجه بود بلکه پکیج‌ تکمیلی آن هزینه ی ۱۲۰دلاری را شامل‌ میشد که بسیاری از‌منتقدین علت این مشکل راحرص و طمع ناشر آن میدانند اما قطعا نسخه ی دوم منتشر شده ی این بازی با حل این نقوص توجه و علاقه ی طرفداران همیشگی استار وارز را جلب خواهد کرد و بازگشت جذابیت به دنیای استار وارز در تریلر های منتشر شده از این بازی قابل دریافت است را در پی خواهد داشت.

این مسئله به ما نشان می دهد که حتی دنیای پر صرو صدایب ازی استار وارز نیز از چیزی‌ چشم‌ پوشی‌ نمی کند و نقصی را نمی پذیرد.

رقابت در دنیای گیمینگ چنان داغ است که فرصت اشتباه به کسی‌ نمی دهد.

پس ترند ماندن در این دنیا مستلزم جذابیت دقت کیفیت و پایداری است و همواره چشم‌ هایی برای قضاوت و نقد در پی‌ شماست آن هم برای نام طلایی ‌استار وارز که سالهاست  در‌دنیای سینما،گیمینگ،کومیک و موسیقی و کاز ‌پلی پیوسته پرچمدار مخاطب و ‌کیفیت بوده است.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × دو =