معرفی و بررسی بازی ایکس باکس وان ReCore در سبک ماجراجویی و اکشن

بازی Recore

بازی Recore با یک کلیپ کوتاه آغاز می شود. که شما در این فیلم با شخصیت های اصلی این بازی، یعنی جول و سگ آن که مک نام دارد، آشنا خواهید شد. پس از آن در محیطی که تماما از شن و ماسه پوشیده شده است؛ رها می شوید. تا مدتی همه چیز برایتان نا معلوم است و اصلا هدف این بازی و مسیر را نمی دانید! فقط یک چیز مشخص است ؛ آن هم یافتن پدر جول است.

بازی Recore
بازی Recore

چنان چه شما به دنبال یک بازی با سبک ماجراجویی و اکشن هستید، بازی Recore  را برایتان معرفی می کنم.

مشخصات بازی Recore

خصوصیات و جزئیات این بازی به شرح زیر است ؛

  1. طراحی این بازی توسط شرکت های armature studio و همچنین comcept صورت گرفته است.
  2. کمپانی این بازی Microsoft studios می باشد و مسئولیت منتشر شدن این بازی نیز از وظایف این کمپانی می باشد.
  3. این بازی در سال ۲۰۱۶ انتشار یافته است
  4. کنسول بازی که به این بازی دسترسی دارد سیستم عامل ویندوز و همچنین ایکس باکس وان می باشد.
  5. این بازی برای نخستین باردر نمایشگاه E3  و نیز در سال ۲۰۱۵ به نمایش گذاشته شد و معرفی شد

جول  و  مک

شما در بازی Recore در قالب شخصیت دختری هستید که این دختر همراه با یک سگ در شرایط سخت و محیط های حساس باید خودش را نجات دهد.

این دختر به عنوان شخصیت و کاراکتر اصلی داستان بازی است و نام او جول می باشد. و نام این سگ رباتیک که در طی مسیر همراه با جول می آید “مک” است.

همان طور که در متن بالا گفتیم ؛ شما در محیط هایی خطرناک و حساس قرار خواهید گرفت و دشمنانی سر راهتان هستند، که شما باید آن ها را نابود کنید و این کار توسط اسلحه ها و سلاح هایی صورت می گیرد که در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

نا گفته نماند که در بعضی از عملیات ها و مبارزات امکان کشته شدن سگ شما وجود دارد، اما خوش بختانه با قابلیتی که بازی برای شما فراهم کرده، شما دوباره می توانید سگتان را در اختیار داشته باشید.

قابلیت مذکور این گونه است که ؛ ابتدا هسته داخلی که در سگ تان وجود دارد را خارج کرده و سپس آن را در رباتی دیگر قرار می دهید و  جایگذاری می کنید با این کار دوباره روباتتان قابل بازی و اجرا می شود.

شایان ذکر است که گرافیکی که برای این بازی طراحی شده بسیار زیبا و دیدنی می باشد، به گونه ای که برخی محیط های عجیب غریب و شگفت انگیز زیبا و خیره کننده ای  را برای کاربر به وجود می آورد. خصوصا هنگامی که طوفان شن، محیط بازی را فرا می گیرد لحظه ای جذاب و فوق العاده را به ارمغان می آورد.

همچنین دشمنانی که  در مقابل شما قرار می گیرند شامل ربات هایی می شوند که اغلب به شکل حیوانات به نمایش گذاشته می شوند.

حضور همین ربات ها جذابیت این بازی را چندین برابر کرده و کاربران زیادی را به خودش جذب کرده است زیرا ترکیب یک ربات با انسان  در بازی، به نظرم داستانی جالب را برای بازیکن می سازد.

بازی Recore
بازی Recore

داستان بازی

این بازی با یک کلیپ کوتاه آغاز می شود.

که شما در این فیلم با شخصیت های اصلی این بازی آشنا خواهید شد. شخصیت هایی از قبیل ؛ جول و سگ آن که مک نام دارد

پس از آن در محیطی که تماما از شن و ماسه پوشیده شده است ؛رها می شوید و در این محیط قرار می گیرید سپس به راهتان ادامه می دهید. تا مدتی همه چیز برایتان نا معلوم است و اصلا هدف این بازی و مسیر را نمی دانید !

فقط یک چیز مشخص است ؛ آن هم یافتن پدر جول است.

جول که کاراکتر اصلی بازی است در سیاره ای با نام  FAR EDEN  قرار دارد و اکنون به دنبال پدرش می باشد.

حال اینکه چرا جول آدامز در این سیاره ی دور افتاده به دنبال پدرش می گردد جای سوال دارد !؟

سال ۲۰۲۰ میلادی یک  یبماری  وحشتناک در زمین رخ می دهد، که یاعث از بین رفتن بعضی از موجودات و انسان ها می شود. بسیاری از انسان ها در تلاش اند تا این بیماری را سرکوب کنند اما تلاششان چندان نتیجه ای نداشت. البته، گروهی، بعد از این ماجرا ها به فکر زندگی کردن در یک سیاره ی دیگر افتادند این گروه که ” Mandate”  نام دارد با تلاش های پی در پی قصد رفتن به محل جدیدی را داشتند. آن ها همچنین سیارات مختلف را بررسی کردند تا یک سیاره که برای زندگی کردن مناسب باشد را پیدا کنند

و در نهایت چندین ربات  و نیز چندین متخصص برای رفتن به سیاره ای یا نام  far eden  اماده شدند

آن ها ماموریت داشتند تا به این سیاره سفر کنند و شرایط مساعد را برای زندگی کردن درست کنند.

سال های زیادی گذشت اما متاسفانه هیچ خبری از آن دسته از افرادی که به سیاره far eden  سفر کردند نشد !

اکنون سال ۲۲۰۰ میلادی می باشد.

این طور که معاوم است همه چیز بر وفق مراد مسئولین جلو نرفته است  و حالا دختر یکی از آن متخصصان ( جول آدامز )  به این سیاره ی مرموز سفر کرده تا پیگیر پدرش شود و علت برنگشتن او را جویا شود.

در مورد شخصیت ربات ها و شخصیت شما در بازی باید بگویم که گاهی اوقات در بازی ضعف شخصیت شما نسبت به ربات ها به خوبی احساس می شود و در بعضی موارد واقعا کارایی ربات ها بهتر از شماست و این موضوع انتقاد برخی کاربران را بر انگیخته است.

و این داستان شاید برای شما تکراری باشد و یک داستان قدیمی به نظر برسد اما چه بسا گاهی وقت ها همین داستان های کلیشه ای و تکراری بسیار زیبا و جذاب طراحی می شوند و طرفداران زیادی هم پیدا می کنند اما متاسفانه بازی recore  در عین حال که داستانی کلیشه ای را برای این بازی در نظر گرفته است، اما نتوانسته  موضوع جذاب و پایان خوبی را برای این بازی رقم بزند .

موضوعی که طرفداران زیادی را به خود جذب کرده و بسیاری از کاربران از این بابت خوشحال اند ”  گیم پلی بازی ” است

شما در بازی Recore  شاهد پازل ها و معمما هایی هستید که این امر باعث تقویت حافظه و نیز سرگرمی بیشتر شما خواهد بود.

اما در پایان صحبت هایم باید بگویم که ؛  متاسفانه از نظر اکثریت کاربران بازی recore  ان چیزی نیست که انتظارش را می کشیدند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 4 =