بازی بتمن آرکام نایت به داستان سری Arkham پایان می بخشد

بازی بتمن آرکام نایت

داستان بازی بتمن آرکام نایت  از شب هالوین آغاز می شود. زمانی که چند ماهی از مرگ جوکر و نابودی جسد او گذشته است و قاعدتا دیگر خطری نباید شهر گاتهام را تهدید کند. اما قرار نیست که شهر گاتهام روی آرامش ببیند زیرا خلاف کاران و جنایتکاران همیشه در همه جا حضور دارند و تهدید های آنان تمام شدنی نیست.

بازی بتمن آرکام نایت
بازی بتمن آرکام نایت

بازی بتمن آرکام نایت به داستان سری Arkham پایان می بخشد

با انتشار بازی Batman Arkham Knight داستان بتمن پایان می یابد. راک استدی تصمیم دارد در این نسخه از بازی بتمن، دشمنان او را پویاتر و فعال تر نشان دهد.

بازی بتمن و استودیو راک استدی

استودیو راک استدی با فعالیت خود در عرصه ی ساخت بازی های بتمن جان تازه ای به این کاراکتر بخشیده است. ساخت این سری بازی ها توسط راک استدی با Batman Arkham Asylum در سال ۲۰۰۹ میلادی آغاز شد. سپس Batman Arkham City به دنیای بازی های ویدیویی عرضه شد و داستان ها و ماجراهای بتمن در آرکام همچنان برقرار ماند. این بازی به عنوان بهترین بازی سال انتشارش انتخاب شد و پس از انتشار این نسخه بود که راک استدی جایگاه خود را در مقام یکی از بهترین سازندگان بازی های نسل هفتمی تثبیت نمود. در نسخه ی آرکام سیتی مرگ جوکر سبب نگرانی برخی از کاربران و طرفداران بازی شده بود و گمان بر این بود که پایان کار بتمن با مرگ بزرگترین دشمنش فرا رسیده است. اما اخباری از ساخت نسخه ی سوم بازی بتمن توسط این استودیو انتشار یافت. بنا بر این اخبار راک استدی در نسخه ی سوم بازی بتمن، ماجرای این کاراکتر قهرمان را به پایان خواهد برد.

از آن پس پرسش ها و دغدغه ها حول چگونگی نسخه ی سوم می گشت و این که آیا این نسخه نیز همانند آرکام سیتی موفق خواهد بود و آیا این سه گانه پایانی نیرومند و رضایت بخش خواهد داشت؟

داستان بازی بتمن آرکام نایت  Batman Arkham Knightاز شب هالوین آغاز می شود. زمانی که چند ماهی از مرگ جوکر و نابودی جسد او گذشته است و قاعدتا دیگر خطری نباید شهر گاتهام را تهدید کند. اما قرار نیست که شهر گاتهام روی آرامش ببیند زیرا خلاف کاران و جنایتکاران همیشه در همه جا حضور دارند و تهدید های آنان تمام شدنی نیست.

Scarecrow (مترسک) در شب هالوین مردم را از طریق مانیتور های بزرگ شهر تهدید می کند. او ادعا می کند که می خواهد در تمام شهر بمب گذاری انجام دهد و تصاویری از یک رستوران و مردم آن را نشان می دهد که با گاز سمی ترسانده شده اند. پلیس گاتهام به مردم کمک می کند از شهر خارج شوند. این تنها کاری است که از پلیس ساخته است زیرا مترسک همه ی خلاف کاران خطرناک و بزرگ شهر را با یکدیگر متحد کرده تا شهر را تصاحب کنند. از جمله ی آنان Two-face و Penguin هستند که با نیروهای پلیس مستقیما درگیر می شوند. ریدلرRiddler  با جنایت های معما گونه و فایرفلای Firefly با تصمیمی برای به آتش کشیدن شهر جان مردم را تهدید می کنند. حضور Harley Quinn، Poison Lvy، یک قاتل سریالی با هویت نامعلوم، و تعدادی خلافکاران خطرناک دیگر در شهر هیچ امکان مقابله و مبارزه ای برای پلیس باقی نمی گذارد و در کنار همه ی این ها شوالیه ی آرکام Arkham knight به بازی اضافه می شود.

در چنین شرایطی حضور بتمن الزامی به نظر می رسد و او مانند همیشه به موقع حضور دارد. باربارا گوردون در کنار بتمن است و او را همراهی می کند. نخستین هدف در بازی یافتن مترسک و خاتمه بخشیدن به قائله ای است که او به پا کرده است. این هدف تنها یک بخش کوچک و پیش پا افتاده در داستان بازی خواهد بود.

شوالیه ی آرکام که در کنار مترسک حضور دارد، ظاهرا از او محافظت می کند اما در حقیقت او شخصیت کاملا مستقلی است که کینه ی بسیار عجیبی نسبت به بتمن دارد. هویت او در طول بازی ناشناس است اما کسانی که کامیک های بتمن را تجربه کرده باشند، چند ساعت زمان لازم دارند تا با شنیدن برخی از دیالوگ های آرکام نایت درباره ی هویت او حدس بزنند. البته برای آنان نیز این تنها حدس است و تا تردید ها و ابهام ها در مورد هویت شوالیه آرکام باقی خواهد ماند.

بازی بتمن آرکام نایت
بازی بتمن آرکام نایت

او هرکه هست، بتمن را خیلی خوب می شناسد و با ارتش وسیعی که گرد آورده، شهر گاتهام را کاملا به هم ریخته است. با وجود چند صد تانک که توسط ارتش شوالیه آرکام در شهر استقرار یافته اند، شهر بیشتر شباهت به میدان جنگ دارد. بتمن برای رسیدن به مترسک، باید از سد شکست ناپذیر آرکام نایت عبور کند. مترسک و شوالیه سلاح های مرگباری دارند که مبارزه با آنان را نا ممکن نشان می دهد. این در حالی است که خلافکاران شهر همگی وارد عمل شده اند و مأموریت هایی فرعی برای بازیکن ایجاد می کنند.

مثلا کاراکتر دوچهرهTwo-face  حمله به بانک های شهر را آغاز کرده است. Penguin نیز انبارهایی از اسلحه فراهم آورده است. طراحی مأموریت های فرعی در Batman: Arkham Knight توسط راک استدی به خوبی و ماهرانه صورت گرفته است و بازیکن از انجام آن ها در طول بازی لذت خواهد برد.

این مأموریت های فرعی در بازی اجتناب ناپذیر است و برای رسیدن به مراحل پایانی و به سرانجام رساندن بازی لازم است حتما بازی به صورت صد در صد انجام شود. از نظر برخی ممکن است این حالت یک ویژگی منفی باشد زیرا به عنوان مثال به پایان بردن مأموریت فرعی بازی در خصوص شخصیت ریدلر و نجات زن گربه ای از دست او بازیکن باید مراحلی طولانی و توان فرسا را بگذراند. البته در هر یک از مأموریت ها معمولا شخصیت هایی به عنوان همکار و حامی در کنار بتمن حضور دارند.

پویا تر شدن دشمنان بتمن در نسخه ی آرکام نایت

مدیر بازایابی استودیو راک استدی اخیرا در جریان پرسش و پاسخی که در وبسایت ردیت برگزار شده اطلاعاتی را در خصوص بازی  Batman: Arkhm Nightدر دسترس علاقه مندان قرار داده است. چنان که از بیشتر پرسش ها معلوم است،  دغدغه های ذهنی حول محور دشمنان بتمن می گردد. «گز دیوز» در پاسخ به پرسش های مربوط به کاراکتر هارلی کوئین که به نظر می رسد محبوب ترین کاراکتر در میان دشمنان بتمن باشد، از فعال تر شدن این کاراکتر و از حالت فرعی درآمدن او صحبت کرد. طبق اعلام گز دیوز در نسخه ی سوم از سه گانه ی بتمن، هارلی کوئین با اهداف خاصی که دارد، یک تیم را رهبری می کند. به گفته ی دیوز، برای تیم سازنده شخصیت پردازی و چگونگی تغییر یک شخصیت بر اساس تصمیمات گذشته بسیار حائز اهمیت بوده و این امر در بتمن آرکام نایت در رابطه با شخصیت هارلی کوئین نیز رعایت شده است. ظاهر او در نسخه ی سوم کاملا می تواند ذهن مخاطب را به سمت درونیات او رهنمون می شود.

مدیر بازاریابی راک استدی در ادامه ی پرسش و پاسخ ها در رابطه با شخصیت ریدلر نیز صحبت کرده است. ریدلر دشمن مرموز و شیاد بتمن است که در نسخه ی سوم حضور پر رنگ تری دارد. او در آرکام نایت تلاش می کند تا برای بتمن معما ایجاد کند و او را در بازی های فکری قرار دهد. مشکل ریدلر با بتمن کاملا شخصی است و دیالوگ های جالبی در حین بازی از او دیده می شودکه نتیجه ی کار خوب تیم نویسنده ی بازی بتمن آرکام نایت است.

سخنان «گز دیوز» در رابطه با کار تیم نویسنده و طراحان بازی بر شخصیت پردازی دشمنان بتمن هواداران را به وجد آورده است. نیرومندتر شدن دشمنان قهرمان، به معنای چالش بیشتر برای او و افزایش هیجان بازی برای بازیکنان است.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 1 =