راهنمای چالش های فصل نهم بازی جذاب Fortnite هفته پنجم

بازی جذاب Fortnite

مطابق با آخرین اخبار منتشر شده، استودیو اپیک گیمز (Epic Games) با انتشار یک تریلر از بازی جذاب Fortnite به صورت رسمی فصل نهم این بازی پرطرفدار را آغاز کرده و آپدیت بزرگی را برای این بازی منتشر کرده است. حال به عنوان چالش های هفته پنجم از فصل نهم Fortnite، بازیکنان باید در یک چالش سه مرحله ای، به انجام سه مسابقه مختلف بپردازند.

بازی جذاب Fortnite
بازی جذاب Fortnite

بازیکنان می توانند هر هفته پنجشنبه ها ساعت ۵:۳۰ بعد از ظهر به وقت ایران، چالش های بازی جذاب Fortnite را دریافت کرده و آن ها را انجام دهند. در ادامه به بررسی چالش های هفته پنجم از فصل نهم فورتنایت می پردازیم.

چالش های تمامی کاربران

Deal damage to opponents with Grenades, Dynamite or Stink Bombs

در این چالش باید با استفاده از نارنجک، دینامیت یا استینک بمب به آسیب رساندن به دشمن بپردازید. (میزان آسیب رسانی ۲۰۰)

پاداش: پنج ستاره

Search Chests at Salty Springs or Frosty Flights

برای تکمیل این چالش باید هفت صندوق را در محیط های Salty Springs یا Frosty Flights پیدا کنید.

پاداش: پنج ستاره

Eliminate an opponent in different matches

در این چالش باید پنج بازیکن را در پنج بازی مختلف بکشید.

پاداش: ده ستاره

چالش های مخصوص کاربران بتل پس

Stage 1 of 3 – Complete a lap of a desert race track

برای کامل کردن این چالش باید یک مسابقه در صحرا را کامل کنید.

پاداش: یک ستاره

Place trap items in different matches

در این چالش باید به استفاده از Trap در پنج بازی مختلف بپردازید.

پاداش: پنج ستاره

Visit different Wind Turbines in a single match

برای کامل کردن این چالش باید از پنج توربین هوایی مختلف در یک بازی دیدن کنید

پاداش: ده ستاره

Eliminate at Sky Platforms

در این چالش باید به کشتن سه نفر در پلتفرم های هوایی بپردازید.

پاداش: ده ستاره

بازیکنان به عنوان اولین محیط در چالش سه مرحله ای در محیط های گوناگون، باید به مسابقه در صحرای بازی جذاب Fortnite بپردازند. با دقت در پیست مسابقه ای که در نظر یکی Paradise Palms قرار دارد متوجه خواهید شد که می توانید با استفاده از ماشین های موجود در محیط، به مسابقه دادن بپردازید. در مرحله دوم نیز باید با استفاده از ماشین Baller و زمین مسابقه واقع شده در نزدیک منطقه Happy Hamlet یک مسابقه را به صورت کامل به اتمام برسانید. آخرین مسابقه نیز به استفاده از اسکیت بورد اختصاص یافته است که برای پیدا کردن محل آن می توانید در سمت راست Junk Junction به پیدا کردن محل این مسابقه بپردازید که به صورت محیطی کوچک به شکل پیست مسابقه است.

به عنوان دومین چالش از بخش بتل پس بازی فورتنایت، بازیکنان باید به استفاده از آیتم های بخش Trap در پنج بازی مختلف پرداخته و از آیتم هایی مانند کمپ فایر، Turret یا جامپ پد استفاده کنند. همچنین در فصل نهم بازی فورتنایت، شاهد اضافه شدن یک سری توربین بادی به این بازی هستیم که این توربین ها در نزدیکی Pleasent Park دیده می شوند. حال برای کامل کردن چالش سوم از بخش بتل پس، باید از پنج توربین بادی در یک بازی دیدن کنید تا این چالش را پشت سر بگذارید.

بعد از اینکه تمام چالش ها را با موفقیت به اتمام رساندید، می توانید برای برداشتن Secret Battle Star هفته پنجم، که در نزدیکی Haunted Hills قرار دارد، اقدام کنید.

بازی جذاب Fortnite
بازی جذاب Fortnite

نقد و بررسی بازی جذاب Fortnite

بتل رویال سبکی است که در آن مبارزاتی یک به یک انجام می شود و تا حد مرگ ادامه می ابد، به صورتی که تنها یک نفر بتواند از آن جان سالم به در ببرد. برای اولین بار در یک فیلم ژاپنی شاهد همچین سبکی بودیم و در ادامه نیر با ساخت سری فیلم های مسابقات عطش (Hunger Games) ایده ساخت این بازی در ذهن سازندگان بازی شکل گرفت.

بازی Fortnite توسط کمپانی epic games و در تاریخ ۲۵ جولای سال ۲۰۱۷ برای علاقه مندان این سبک منتشر شد و توانست در مدت زمان کم، به محبوبیت بسیار زیادی دست یافته و طرفداران زیادی را در سرتاسر دنیا به خود جذب کند که روز به روز بر شمار طرفداران این بازی افزوده می شود و در حال حاضر بیشتر از ۲۰۰ میلیون نفر به تجربه این بازی می پردازند.

داستان بازی از جایی شروع می شود که منتظر تکمیل تعداد نفرات بازی می شوید. بعد از شروع بازی شما با یک چتر، از یک اتوبوس در آسمان به سمت زمین فرود می آیید و با جمع آوری آیتم های مورد نیاز خود، در برابر ۹۹ بازیکن دیگر به مبازه می پردازید.

تمام نبرد های بازی در نقشه­ ی نسبتا بزرگ بازی رخ می دهد و شاهد مبارزات بیشتری نسبت به بازی PUBG هستیم و در مقایسه با بازی PUBG اسلحه های کمتری در اختیار کاربران قرار می گیرد. همچنین در مرکز نقشه جزیره ای دیده می شود که در مواقعی که بازی به سمت این منطقه کشیده می شود، این جزیره محل خوبی برای مخفی شدن خواهد بود.

همچنین در بازی فورتنایت قابلیت بازی به صورت تک نفره، دو نفره و چهار نفره نیز وجود دارد که در هر مسابقه ۱۰۰ نفر با یکدیگر به رقابت می پردازند، اما در عوض شدت مبارزات افزایش پیدا می کند و در مدت زمان کمتری بازی به پایان می رسد. در بازی فورتنایت اسلحه ها در پنج کلاس و دسته بندی مختلف شامل سلاح های گروه شات گان ها، سلاح های دستی، سلاح های تهاجمی، مسلسل های دستی و سلاح های ویژه (تک تیر انداز و راکت انداز) جای میگیرند که در رنگبندی های مختلف وجود دارند.

تفاوتی اساسی که بازی جذاب Fortnite پلی استیشن را از سایر بازی های سبک بتل رویال متمایز کرده است، تخریب پذیری محیط بازی است. در بازی فورتنایت می توانید با استفاده از چکش بزرگ بازی و خراب کردن ماشین­ ها، ساختمان ها و … به تهیه آیتم های چوب، سنگ و آهن بپردازید و محیط بازی را با توجه به سلیقه خود تغییر دهید.

از دیگر نقاط قوت بازی فورتنایت میتوان به گرافیک بسیار خوب و عالی بازی اشاره کرد. محیط جنگلی، وجود وسایل طبیعی و طراحی اسلحه ها، همگی به بهترین شکل ممکن انجام شده است و هیچگونه کم و کاستی در قسمت گرافیکی بازی مشاهده نمی شود. همچنین بهترین ویژگی در بخش گرافیکی بازی را میتوان به نرخ فریم بازی اختصاص داد که بعد از بروزرسانی بازی، به ۶۰ فریم در ثانیه رسانده شده است. معمولا در بازی های سبک بتل رویال شاهد باگ های گرافیکی زیادی هستیم که به لطف طراحی خوب گرافیک فنی، در بازی فورتنایت هیچگونه باگ گرافیکی دیده نمی شود.

موفقیت در این بازی باید در انتخاب آیتم های بازی نهایت دقت را به خرج دهید و در واقع مهم ترین ویژگی بازی فورتنایت انتخاب محتویات در این بازی است. اسلحه های بازی با استاندارد های واقعی طراحی شده اند. این بدان معناست که برای مثال نمی توانید با استفاده از شاتگان دشمنان خود را در فاصله های دور از بین ببرید. همچنین اسلحه ها در سه دسته سه ستاره، چهار ستاره و پنج ستاره تقسیم شده اند که هر یک به ترتیب با رنگ های سبز، آبی و طوسی قابل شناسایی هستند و هرچه تعداد ستاره های یک اسلحه بیشتر باشد آن اسلحه از دقت و درجه بالاتری برخوردار خواهد بود.

علاوه بر سلاح ها در بازی، باید به دنبال آیتم های سلامتی نیز باشید. بدین منظور می توان گفت که آیتم Shield Potion یکی از مهم ترین آیتم های بازی خواهد بود و باید بتوانید زودتر از سایر کاربران آن را پیدا کنید. بازی شامل دو نوار سلامتی است که یکی مربوط به جان شماست و دیگری سپر شما را نشان خواهد داد. با استفاده از آیتم Health Kit میتوانید به پر کردن جان خود اقدام کنی و با استفاده از آیتم Shield Potion نیز می توانید سپر خود را پر کنید.

گیم پلی بازی فورتنایت متفاوت با چیزی است که تصور می کنید. در بخش گیم پلی بازی کشتن دشمنان آنقدر ها هم که فکر می کنید ساده نیست و بازیکنان با ساختن پناهگاه برای خود، از گلوله های سایرین در امان هستند. همچنین سازندگان بازی با اضافه کردن رقص به بازی، آیتمی را در اختیار کاربران قرار داده اند که در زمان تیراندازی با رقصیدن، در برابر گلوله ها جا خالی می دهند.

به عنوان سخن پایانی اگر به دنبال تجربه یک بازی سرگرم کننده و هیجان انگیز هستید، بازی فورتنایت می تواند یکی از بهترین گزینه های شما باشد. شاید در ابتدا این بازی سخت و گیج کننده به نظر برسد اما مطمئن باشید بعد از مدت زمان کوتاهی تمام آیتم های بازی و نحوه کار با آن ها را یاد خواهید گرفت و این بازی به یکی از بهترین تجربه های شما در سبک بازی های بتل رویال تبدیل خواهد شد. همچنین بازی به صورت فصل به فصل توسط سازندگان ارائه میشود و همچنین به مرور زمان بروزرسانی هایی نیز برای رفع ایرادات احتمالی و باگ های جزیی بازی منتشر خواهد شد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =