معرفی و بررسی بازی سرنوشت ۲ یک بازی آنلاین

بازی سرنوشت2

راب انگلن از طراحان بازی سرنوشت۲ Destiny، از جمله افراد بسیار تأثیرگذار در طراحی مأموریت بلک اسپیندل در استدیو بانجی بوده است.

بازی سرنوشت2
بازی سرنوشت۲

معرفی و بررسی بازی سرنوشت ۲ یک بازی آنلاین

بازی پلی استیشن ۴ سرنوشت ۲ Destiny در استدیوی بانجی ساخته شده است.  طراحان فعال در این استدیو درباره ی الهام گرفتن از بازی کال آو دیوتی ۴ Call of Duty در طراحی

بازی Destiny 2 صحبت کرده اند. 

آشنایی با بازی سرنوشت ۲ ( Destiny2)

در صورت تجربه ی بازی سرنوشت ۲ Destiny، آشنایی با گیم پلی جالب آن امکان پذیر است. سرنوشت۲ Destiny یک بازی آنلاین است که به سبک تیراندازی اول شخص بر مبنای حلقه های گیم پلی طراحی شده است. بازی سرنوشت۲ Destiny به این نحو است که بازیکن یا بازیکنان باید مأموریت هایی را مکررا انجام دهند تا به مهارت و تسلط لازم روی آن ها برسند. وقتی مهارت خود را به قدر کافی افزایش دهند، به ارتقای سطح خواهند رسید. بعضی از این مأموریت های در بازی سرنوشت ۲ Destiny حتی بر این حلقه های تکرار اصرار و تاکید بیشتری دارند. مثلا در مأموریت مخفیانه برای به دست آوردن اسلحه ی دور زن یا بلک اسپیندل، این تکرار لازم است.

به تازگی پادکستی از استدیو باندجی، سازنده ی بازی سرنوشت۲ Destiny منتشر شده است که در آن تعدادی از اعضای تیم فعال در استدیو توضیحاتی در رابطه با بنیاد و چگونگی پیدایش چنین مأموریت هایی ارائه داده اند و تجربیات خود و نحوه ی انتقال آن تجربیات به بازی سرنوشت ۲ Destiny را شرح داده اند.

در پادکست منتشر شده از استدیو بانجی، یکی از طراحان بازی سرنوشت ۲ Destiny به نام راب انگلن، در رابطه با طراحی مأموریت اسلحه ی دور زن یا بلک اسپیندل توضیح داده است. آنچه از سخن راب از این مأموریت قابل فهم است، کوتاهی مدت مأموریت، سخت، فشرده و سرعتی بودن آن است. در نتیجه موانع بسیاری بر سر راه موفقیت بازیکن یا بازیکنان در این مرحله وجود دارد. پس آنان نیاز خواهند داشت که هم آشنایی خود را نسبت به محیط بازی افزایش دهند و هم با تکرار مداوم مرحله ی بازی بر مهارت خود بیفزایند. مأموریت بلک اسپیندل تداعی کننده ی نمونه ای قدیمی از این نوع مأموریت ها با نام مایل های کلاب Mile High Club است که پیش از این برای بازی کال آو دیوتی ۴  Call of Duty نسخه ی مدرن وارفیر Modern Warfare طراحی شده بود.

راب انگلن از طراحان بازی سرنوشت۲ Destiny، از جمله افراد بسیار تأثیرگذار در طراحی مأموریت بلک اسپیندل در استدیو بانجی بوده است. او در پادکست استدیو، این نکته را بیان کرده است که در ساخت مأموریت بلک اسپیندل، از جزئیات به خاطر سپردن هر لحظه در مأموریت مایل های کلاب در بازی کال آو دیوتی ۴ کاملا الهام گرفته شده است.

این ماموریت در بازی سرنوشت ۲ Destiny در حقیقت یک بخش از مرحله ی لاست تو لایت Lost to Light این بازی می باشد و جزئی از بخش اصلی داستانی بازی سرنوشت ۲ Destiny، یعنی Destiny: The Taken King به شمار می رود.

اگر بازیکن بخواهد مسیر ثانویه را برای رسیدن به مأموریت بلک اسپیندل فعال نماید، لازم است این مرحله را با نهایت سرعت ممکن به اتمام برساند. سپس ده دقیقه زمان برای بازیکن باقی است تا همه ی دشمنانی را که در صحنه حاضر هستند، از بین ببرد.

اگر این مأموریت نیز با موفقیت توسط بازیکن به پایان برسد، می تواند اسلحه ی دور زن بلک اسپیندل را دریافت نماید.

راب انگلن در این باره در پادکست استدیو بانجی می‌گوید:

موردی که برای من بزرگ ترین مورد الهام دهنده بود، دیدن تعدادی از ویدئو های مربوط به مأموریت مایل های کلاب در بازی مدرن وارفیر (مربوط به کال آو دیوتی ۴) بود. در این ویدیو ها بازیکنان تلاش می کردند که این مأموریت را در درجه ی سختی بالا با نهایت سرعت به انجام برسانند. آنچه برای من جذاب بود، تداوم مفهوم تسلط در مأموریت مایل های کلاب بود. با تکرار بازی و تسلط یافتن بر مراحل مأموریت، بازیکنان می توانستند محل حضور هر دشمن را از قبل پیش بینی کنند و طبق نقشه ای که داشتند، این مأموریت را به انجام برسانند.

نکته ی مهم و کلیدی که سبب می شد مأموریت مایل های کلاب خیلی خوب و جذاب باشد، مربوط به محدود بودن زمان انجام آن بود. به این ترتیب بازیکن واقعا تلاش می کرد که مرحله ی این مأموریت را در سریع ترین زمانی که امکان دارد، سپری نماید و این خود امری بسیار چالش برانگیز بود.

 

مأموریت مایل هاب کلاب که راب انگلن از آن صحبت می کند، به بی رحمی فراوان نیز شناخته می شود؛ زیرا برای انجام این مأموریت در بالاترین درجه ی دشواری، بازیکن لازم است بارها و بارها آن را تکرار نماید و بارها و بارها قتل انجام دهد تا به تسلط لازم برای اتمام آن دست یابد. چنین مأموریت بی رحمانه ای تنها در صورت تکمیل بخش داستانی بازی Modern Warfare قابل فعال نمودن و بازی کردن است. در صورتی که بازیکن به تسلط کامل در مرحله دست پیدا کند، می تواند آن را در مدت یک تا دو دقیقه به پایان برساند.

طراحان بازی سرنوشت۲ Destiny در پادکست استدیو بانجی نحوه ی پیاده سازی فلسفه ی این نوع طراحی (مبتنی بر تسلط روی مرحله ها) را در بازی سرنوشت ۲ Destiny نیز شرح داده اند.

در نسخه ی دوم بازی سرنوشت، تاکید بسیاری بر حلقه های تکرار گیم پلی صورت گرفته است. همچنین کاری تازه در بازی مورد تشویق است که اعضای استدیو از آن با تعبیر فرهنگ به دوش گرفتن یاد می کنند.

 

اعضای تیم امیدوار هستند که بازیکنان به ویژه آنان که سطح بالا هستند، این بار بتوانند به یاری بازیکنان مبتدی یا در سطوح پایین تر بروند و آنان را در انجام برخی از مأموریت ها مدد کنند.

راب انگلن هم چنین درباره ی فرهنگ به دوش گرفتن گفته است:

در مأموریت های بلک اسپیندل و ترایالز آو اوزیریس،  وقوع فرهنگ به دوش گرفتن را دیده ایم. بازی سرنوشت ۲ Destiny در این شرایط می تواند به بازی ای تبدیل شود که در آن بازیکنان مهارت یافته قادر باشند بازیکنانی را که چندان در پی چالش نیستند، همراه خود به این مأموریت ها بکشانند و آنان را  برای به اتمام رساندن آن مرحله های سخت یاری کنند. آنان در پایان به بازیکنان جایزه می دهند و این خاطره ای برای ایشان خواهد ساخت. این نکته ای است که برای ما بسیار ارزشمند است و زمانی که درباره ی موارد مهم در سرنوشت ۲ Destiny باهم حرف می زدیم، از موارد و نکاتی بود که کارگردان بازی، لوک اسمیت به اهمیت فراوان آن اشاره کرد.

بازی سرنوشت2
بازی سرنوشت۲

در اینجا لوک اسمیت که در این گفت و گو حضور داشته، صحبت راب انگلن را ادامه داده و گفته است:

این کار منجر به تشکیل یک انجمن از بازیکنان سرنوشت۲ Destiny می شود. این نکته از ابعاد بسیاری مفید برخوردار خواهد بود. از این طریق بازیکن می تواند برای خود هم پیمانانی، حتی برای مدت یک شب داشته باشد.

بازی سرنوشت۲ Destiny اخیرا وارد فاز بتا شده و بازیکنانی که بازی آنلاین سرنوشت۲ Destiny را پیش خرید نموده اند، می توانند در فروشگاه پلی استیشن ۴ فاز بتای آن را تجربه کنند.

اندکی پس از انتشار بازی سرنوشت ۲ Destiny در فروشگاه پلی استیشن ۴، این بازی برای ایکس باکس وان و پی سی نیز قابل دسترسی خواهد بود.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 5 =