برخی تغییرات در داستان بازی فاینال فانتزی ۱۵ ایجاد شده است

بازی فاینال فانتزی 15

اما داستان بازی فاینال فانتزی ۱۵ بر پایۀ Fabula Nova Crytallis طرح ریزی شده است. مخاطبان بازی پیش از این نیز در نسخه ­های Final Fantasy XII و همچنین Final Fantasy Type-0 چیزی شبیه به این داستان افسانه­ ای را تجربه کرده­ اند. اما داستان این نسخه از برخی جهات با نسخه­ه ای قبلی تفاوت دارد.

بازی فاینال فانتزی 15
بازی فاینال فانتزی ۱۵

برخی تغییرات در داستان بازی فاینال فانتزی ۱۵ ایجاد شده است

اخیرا برنامه­ نویس ارشد بازی فاینال فانتزی ۱۵ (Final Fantasy XV ) به نام ساتوشی کیتاده خبر ساخته شدن بازی پلی استیشن ۴ این بازی را منتشر کرد. ساتوشی کیتاده در این باره گفته است نسخۀ Pre-Beta برای سری پانزدهم بازی Final Fantasy در حال حاضر بر روی دو پلتفرم کامپیوتر شخصی و پلی استیشن ۴ قابلیت اجرا دارد و بقیۀ پلتفرم­ها اکنون به این نسخه دسترسی نخواهند داشت. کیتاده در مورد کار بر روی بهبود حافظۀ رَم بازی و همچنین امکان اجرای آن بر روی سایر کنسول­ها نیز خبر داده است. در نسخۀ Episode Duscae  بازی هنوز بهبود و توسعۀ حافظۀ رَم انجام نگرفته بود و بنابراین امکان مُعلق زدن در بازی وجود نداشت.

طبق صحبت­ های کیتاده، تیم سازنده به منظور بهبود و ارتقاء حافظۀ رم بازی به منظور استفاده در فیزیک بازی، تصمیم به چشم­پوشی از ارتقاء برخی دیگر از عناصر بازی گرفتند. این عمل (یعنی تصمیم­گیری در مورد این که در هر لحظه چه ویژگی جدیدی به بازی افزوده گردد یا کدام ویژگی­ها حذف گردند)، بر عهدۀ تیم سازنده است و وظیفۀ بسیار مهمی است.

سازندگان بازی برای درج آیتم مربوط به قابلیت معلق زدن در بازی، ناچار به قرار دادن تمام منابع و برنامه ­نویسی مربوط به گیم­پلی بازی در حافظۀ رَم هستند. این ویژگی که در ابتدا در نسخۀ دموی منتشر شده از بازی، هنوز وجود نداشت، پس از بهبود وضعیت حافظۀ رم بازی، در نسخۀ به روز رسانی شدۀ بازی افزوده شد.

همچنین در مورد نوع پلفترم مناسب برای اجرای این بازی، کیتاده ابراز داشته است که بازی در ابتدا برای کامپیوترهای شخصی برنامه­ریزی و تدوین شده بود. اما بعد از اعمال بهینه­سازی و بهبود و ارتقاء بازی، امکان اجرای بازی بر روی کنسول پلی استیشن ۴ از نسل هشتم کنسول­ها فراهم گردید. نسخۀ Pro-Beta بر روی کامپیوترهای شخصی نیز قابل اجراست، اما نسخۀ مجزایی برای این پلتفرم در دست ساخت قرار ندارد و در واقع این نسخه قبل از اعمال بهینه­سازی، برای اجرا در کامپیوترهای شخصی مناسب است. از سوی دیگر کارگردان بازی Final Fantasy XV (هاجیمه تاباتا) نیز قبلا از امکان ساخت نسخۀ ویژۀ کامیپوتر شخصی سخن گفته بود و ضمنا تاکید داشته که نسخۀ Pro-Beta  برای پلی استیشن ۴ ساخته شده است. هاجیمه تابانا دربارۀ ویژگی­های پلفترم پلی استیشن ۴ اطلاعاتی را ارائه داده است. از جمله اینکه رزولوشن مربوط به نسخۀ پلی استیشن ۴ بین ۹۰۰ و ۱۰۸۰pp و نزدیک به نرخ فریم ۳۰ قرار دارد. وی همچنین از تلاش تیم برای حفظ نرخ فریم بر روی ۳۰ و ورود یک شخصیت جدید به نام Altissia  در نیمۀ دوم بازی خبر داد. در نسخه­های قبلی بازی، سیستمی به نام تغییر و جابجایی سلاح­ها وجود داشت که در نسخۀ جدید بازی، این سیستم تغییر یافته است و تبدیل به سیستم تغییر توسط بازیکن شده است.

و اما داستان بازی فاینال فانتزی ۱۵ بر پایۀ Fabula Nova Crytallis طرح ریزی شده است. مخاطبان بازی پیش از این نیز در نسخه­های Final Fantasy XII و همچنین Final Fantasy Type-0 چیزی شبیه به این داستان افسانه­ای را تجربه کرده­ اند. اما داستان این نسخه از برخی جهات با نسخه­ه ای قبلی تفاوت دارد. به تصویر کشیدن دنیایی تیره برای مخاطبان از جمله ویژگی­های اصلی داستان نسخل پانزدهم Final Fantasy است. همچنین محیط و شخصیت­های به کار گرفته شده در این نسخه، تا حد زیادی نسبت به سایر نسخه­ها، واقع­گرایانه و نزدیک­تر به واقعیت است. نقش شخصیت­ها در پیشبرد روند بازی بسیار مهم است. داستان در پنج سرزمین مختلف در دنیای Eos به وقوع می­پیوندد. این سرزمین­ها شامل نیفلهیم، لوشیس و همچنین آکوردو، داسکا و در نهایت سولهیم می­باشند. وجود عنصر کریستال جادویی در این سرزمین­ها (به جز نیفلهیم) باعث شده پادشاهان این سرزمین­ها دارای قدرتی ماورایی باشند. وجود قدرت ماورایی پادشاهان در قدرت­های مردم این سرزمین­ها نیز انعکاس یافته است و بنابراین مردم نیز واجد برخی قدرت­ها و نیروهای عجیب و خاص هستند. نکتۀ مهمی که در مورد کریستا جادویی وجود دار، این است که تنها پادشاه هر سرزمین قدرت استفاده از آن را دارد. بنابراین به دلیل همین هماهنگی بین قدرت کریستال و صاحب آن، کریستال توان از بین بردن پادشاه را ندارد.

داستان بازی با هدف برقراری صلح میام مردمان لوشیس و نفلهیم شروع می­شود. در جریان این صلح که بر پایۀ یک ازدواج که قرار است برای بهبود اوضاع سیاسی بین شاهزاده نوکتیس و لونافری صورت بگیرد، جنگی عظیم بین دو سرزمین اتفاق می­افتد. جنگ با غلبۀ نفلهیم بر لوشیس پایان می­پذیرد. بقیۀ داستان با هدف پادشاهی نوکتیس و غلبه بر نفلهیم و انتقام­جویی وی ادامه می­یابد. تمامی این وقایع در شهر اینسامیا (مقر پادشاه لوشیس) اتفاق می­افتد.

بازی فاینال فانتزی 15
بازی فاینال فانتزی ۱۵

گیم­پلی Final Fantasy XV نسبت به نسخه­های قبلی خود از این نظر تغییر یافته است. به طوریکه دیگر مبارزات به صورت نوبتی یا نیمه نوبتی انجام نمی­شوند بلکه بازی به صورت کاملا مدرن و غربی اجرا می­شود. در سنخه­های قبلی این بازی، روند مبارزات به این صورت بود که بازیکن و دشمنان به نوبیت قادر بودند به دشمن حمله کنند یا از خود در مقابل دشمن دفاع کنند. اما در روند جدید بازی، نوبت بازی از میان برداشته شده و حالتی مشابه با بازی نقش آفرینی اجرا می­شود. همچنین امکان تغییر شخصیت بازیکن و انتخاب هر یک از هم تیمی­ها برای استفاده از قدرت ویژۀ آن­ها وجود دارد و پس از آن دوباره بازیکن می­تواند در نقش شخصیت نوکتیس مبارزه کند.

فارغ از داستان بازی که در مورد آن مسائلی ذکر شد، باید خاطر نشان کرد ساخت نسخۀ Pre-Beta به معنای اتمام فرآیند ساخت و بهبود Final Fantasy XV نیست، و همچنان موارد زیادی برای ارتقاء بازی و رفع مشکلات موجود در آن وجود دارد. ورود یک بازی به مرحلۀ Pre-Beta باعث نمی­شود امکان حذف و یا اضافه کردن برخی آیتم­ها و همچنین امکان اعمال تغییرات در بازی سلب شود، بلکه در هر مرحله از آن می­توان جزییات بازی را تغییر و یا ارتقاء دارد. در مرحلۀ پیش از انتشار نسخۀ آزمایشی Final Fantasy XV، شخصیت جدید و محبوبی به اسم ماگلس (Moogles) توسط تیم سازنده به بازی اضافه شد. مطابق با مصاحبه­های انجام شده، تیم سازنده چیزی حدود شش ماه زمان برای کار بر روی پروژۀ Pre-Beta برای بازی Final Fantasy XV صرف کرده است. زمان عرضۀ Final Fantasy XV برای کنسول­ پلی استیشن ۴، سال ۲۰۱۶ عنوان شده است. اما قبل از آن، آن دسته از مخاطبانی که بازی Final Fantasy Type-0 HD  را خریداری کرده­اند، می­توانند نسخۀ دموی بازی را به صورت رایگان دانلود کنند.

 

 

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده + یازده =