معرفی و بررسی بازی فاینال فانتزی vx ساخته ی کمپانی Square Enix

بازی فاینال فانتزی vx

بازی فاینال فانتزی vx که در گذشته با نام Final Fantasy Versus XIII شناخته می شد، با کارگردانی تاتسویا نامورا، در حال اجرا بود که به دلایلی متوقف شد.

بازی فاینال فانتزی vx
بازی فاینال فانتزی vx

معرفی و بررسی بازی فاینال فانتزی vx ساخته ی کمپانی Square Enix

همانطور که جناب آقای “هاجیمه تاباته” پیش بینی می کرد، ساخت بازی فاینال فانتزی vx چالش های زیادی را در طی دوران ساخت آن برایش به وجود خواهد آورد که پیش بینی او درست از آب در آمد.

ایشان در طول ساخت این بازی، با چلنج های بسیار زیادی روبه رو شد و مجبور بود که آن ها یکی پس از دیگری حل کند تا بتواند در این پروژه به موفقیت برسد.

بر اساس آنچه که ایشان در طول یک مصاحبه اظهار داشته است، مشکلات بسیار زیادی برایش به وجود آمده است و ایشان تصمیم گرفته است که در رابطه با یکی از بزرگترین چالش های برایش به وجود آمده است، توضیحاتی را ارائه بفرماید.

ایشان در ادامه ی صحبت های خود مبنی بر چالش هایی که در پیش رویش قرار گرفته است، این گونه سخن گفته است که در ساخت این بازی، مشکلات بسیار زیادی وجود دارد که بایستی از پس آن بربیاییم. مهم ترین موضوع در این رابطه این است که به هواداران و مخاطبان این سری از بازی ها اطمینان داده شود که این بازی از کیفیت و محتوای ساخت بسیار عالی بهره می برد که به عبارتی می توان گفت کار به شدت دشواری نیز خواهد بود. دلیل این موضوع مشخص است. هواداران مجموعه بازی Final Fantasy بخاطر شنیدن اطلاعاتی مبنی بر کیفیت بسیار خوبی که از معرفی این بازی دیده اند و یا توضیحاتی که شنیده اند و البته در کنار آن عدم ارائه ی توضیحات دقیقی از جانب اسکوارانیکس در رابطه با محتوای این بازی در طول این سال ها، باعث شده است که انتظارات بسیار زیادی از این بازی داشته باشند و این تا حد بسیار زیادی کار را برای سازنده های این بازی سخت می کند.

جناب آقای تاباته در این رابطه توضیحات دیگری در این خصوص داده است که بر اساس آن، گفته شده که ساخت یک بازی با کیفیت بسیار عالی برای این چنین مخاطبانی که انتظار زیادی خواهند داشت، کار بسیار سختی خواهد بود و عملا بخاطر اینکه ما اصولا ارزش زیادی برای رضایت بازیکنان قائل هستیم، در نتیجه درست کردن یک محصول که بتواند انتظارات این دست از بازیکنان را تا حد زیادی برطرف کند کار بسیارسختی نیز خواهد بود.

شاید بهتر باشد که از سرنوشت این بازی توضیحات بیشتری را در اختیارتان قرار دهم و در این رابطه بایستی که گفت چندین سال پیش یعنی در سال ۲۰۰۷ میلادی، بازی که در حال حاضر از آن شناخت دارید یعنی بازی فاینال فانتزی vx ، با نام دیگری برای نسل قبلی پلی استیشن یعنی Play Station 3 به صورت انحصاری معرفی شد و قرار بر این بود که چندی بعد این بازی برای کنسول یاد شده، منتشر شود.

بازی فاینال فانتزی vx که در گذشته با نام Final Fantasy Versus XIII شناخته می شد، با کارگردانی تاتسویا نامورا، در حال اجرا بود که به دلایلی متوقف شد. در نهایت در سال ۲۰۱۴، در همایشی گیمی که در توکیو برگزار شد، توسط اسکوارانیکس بار دیگر معرفی و رونمایی شد و پس از گذشت این سال ها که هیچ اطلاعات دقیقی از این بازی منتشر نشده بود، نسخه ی بازسازی شده ی آن با یک تریلر بار دیگر در برابر مخاطبان آن رویت شد که وعده داده شد که این بازی در حال تولید می باشد و قرار است به زودی در اختیار هواداران  قرار بگیرد. از دیگر اطلاعاتی که اسکوار انیکس در رابطه با این بازی منتشر کرده است، تغییر کارگردان این بازی می باشد که با توجه به آن گفته شده که آقای تاتسویا نامورا که کارگردانی این مجموعه را در اختیار داشته است، در حال حاضر از این امر کناره گیری کرده است و در حال حاضر بر روی نسخه ی جدیدی از مجموعه ی Kingdom Hearts 3 فعالیت دارد و جایگاه خود را به شخص دیگری به نام هاجیمه تاباتا منتقل کرده است.

متاسفانه در حال حاضر اطلاعات بیشتری از این بازی و همچنین مراحل ساخت آن و یا حتی پیرامون محتوا و گیم پلی این بازی در دسترس نیست و فقط می توانید با مشاهده ی تصاویری از این بازی که در دنیای مجازی منتشر شده است، به سوالاتی که در ذهنتان به وجود آمده است پاسخ دهید.

همانطور که گفته شد، اطلاعات دقیقی پیرامون زمان انتشار دقیق این بازی در اختیار ما قرار نگرفته است ولی آنچه که در حال حاضر بر ما نهان نیست، این است که بر اساس وعده های داده شده، این بازی قرار است که برای اجرا بر روی کنسول نسل هشتم PlayStation 4 و همچنین Xbox One طراحی و عرضه شود که در این رابطه، افرادی که این کنسول ها را در اختیار دارند می توانند نسبت به تهیه ی آن اقدام کنند و از تجربه ی این بازی لذت ببرند.

بازی فاینال فانتزی vx
بازی فاینال فانتزی vx

نقد و بررسی بازی فاینال فانتزی vx

به طور کلی می توان گفت که مجموعه بازی های Final Fantasy یکی از مجموعه بازی های بسیار محبوب نزد هواداران خود می باشد که با ارایه ی نسخه های هفتم و دهم از این بازی، توانسته است که نظر منتقدان و بازیکنان بسیار زیادی را به خود جلب کند.

 اما با گذشت ۱۰ سال از معرفی این نسخه از بازی که قرار بود به صورت بسیار با کیفیت در اختیار بازیکنان قرار بگیرد، در حال حاضر، توقعات بسیار زیادی از این بازی به وجود آمده است که بتواند ده سال انتظاری که برای کاربران به وجود آورده است را جبران کند. اما با این حال زمانی که این این بازی را تجربه می کنید، شاهد خواهید بود که در این نسخه، کیفیت بازی بهتر یا بد تر نشده است و عملا می توان گفت به صورت کلی تغییرات بسیار کلی و بنیادی در خود به وجود آورده است که با وجود این تغییرات، می توان گفت که باز هم نمره ی خوب قابل قبولی را برای خود به وجود آورده است. گ

گرچه نمی توان گفت که این نسخه بدون هیچ ایراد و مشکلی طراحی شده است و همانطور که شماهم حتما می دانید، وقتی در یک نسخه از مجموعه، تغییرات کلی صورت میگیرد و محتوای آن تا حدودی تغییر می کند، ما حتما شاهد یک سری ایرادات و مشکلات در این بازی خواهیم بود که به نوبه خود کاملا بدیهی و طبیعی است باید به آن فرصت داد تا با پشتیبانی های صورت گرفته یا ارائه ی نسخه ی بعدی از آن، این مشکلات به سمت تکامل حرکت کند.

 

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 2 =