معرفی و بررسی بازی لست گاردین ساخته ی SIE Japan Studio

در بازی لست گاردین شما با پسرکی همراهید که او را می دزدند و وقتی به هوش می آید در جایی است که آنجا را نمی شناسد و حال با تریکو، موجود عجیبش آشنا می شود.

بازی لست گاردین
بازی لست گاردین

معرفی و بررسی بازی لست گاردین ساخته ی SIE Japan Studio

سازندگان بازی لست گاردین که بعد از ساخت این بازی بهترین جوایز را آن خود کردند حالا تمایل به ساخت یک اثر جدید را دارند که فعلا اطلاعات زیادی از آن در دسترس نیست.

تمایل سازنده بازی لست گاردین برای خلق اثری دیگر می دانید که بازی لست گاردین در رویداد  DICE سال ۲۰۱۷ بهترین جوایز را به دست آورد. این جوایز مربوط به شخصیت محبوب بازی اش تریلر می باشد.

سازنده این بازی که فومیتو اوئرا نام دارد تمایل خود را به ساخت بازی در آینده نشان داده و اعلام کرده که هر چند تصور دریافت جوایز گوناگون از بازی لست گاردین را نداشته اما از این بابت بسیار خوشحال شده و همین امر موجب  شده که در فکر ساخت بازی دیگری برای آینده باشد.

هر چند که اطلاعاتی در مورد بازی که قرار است فومیتو اوئدا بسازد وجود ندارد اما او بعد از بیرون رفتن از استودیو فعلی ( سونی ) استودیو  gen Design را به وجود آورده است.

ما منتظر اطلاعات بازی جدید این سازنده هستیم. همچنین این بازی در حال حاضر به قیمت کمتری یعنی ۴۰ دلار فروخته می شود.

به پایان رساندن سریع بازی جدید فومیتو اوئدا

همان طور که گفتیم سازنده بازی لست گاردین ، فومیتو اوئدا بوده که در ساخت بازی اش از خلاقیت، مراحل جدید  و رویاپردازی بهره گرفته است.

قبل از این هم اوئدا بازی های مانند Ico،  Shadow of Guardian را ساخته که البته با تأخیر در عرضه همراه بوده است. بعد از استقبال از بازی  The Last Guardian این بار ائودا قصد دارد که مراحل ساخت بازی جدید را خیلی زود تمام کند و آن را در کوتاه ترین زمان ممکن بسازد.

او در اشاره به بازی قبلی اش  The Last Guardian گفته که این بازی به دلیل همراه بودن با مشکلات گوناگون زمان زیادی برده تا ساخته شود.

اوئدا در مورد ساخت بازی جدیداش این چنین سخن گفته است که این بازی متفاوت از بازی های قبلی است چرا که بای جدید من می باشد. در این بازی ارتباط گیمر و بازی به خوبی شکل می گیرد.

هر چند که من در شروع کردم این ارتباط را در ذهن نداشتم اما مراحل ساخت بازی به گونه ای بوده که به صورت اتفاقی رخ داده است و ذهن من درگیر بازی جدید و متفاوتی است که فعلا از آن سخن نمی گویم.

نقد بازی  The Last Guardian

بازی لست گاردین ساخته فومیتو اوئدا بعد از صبر فراوان می باشد.

از بازی های داستان محوری است که بی نقص است و به دنیای می روید که تصورش را نمی کردید. سازنده این بازی با گفتگوها و دو شخصیت اصلی بازی همه را غرق بازی اش می کند.

پسربچه ای که در یک غار بوده و یادش نمی آید چطور به آنجا رفته و روی بدنش آثاری می بیند که معلوم نیست چه کسی این کار را کرده است و اینجاست که با تریکو روبرو می شود.

تریکو به پسربچه کمک می کند تا خوب شود و اینجاست که ماجرای این دو با هم شکل می گیرد و ماجراهایشان شروع می شود. آخرین نگهبان بازی سختی است که شما را به چالش های گوناگون دعوت می نماید.

این چالش ها به صورت معماو جنگ می باشند. بیشتر بازی در قالب معما ارائه شده که شما می بایست آن ها را حل کنید. برای حل معماها محیط را ببرسی کنید تا راه گذر را بیابید و گذر از مراحل با خروج شما همراه است.

کارکتر تریکو که برگرفته از هوش مصنوعی می باشد مانند حیوان واقعی به نظر می رسد و با حل معما به او بگویید که چکار کند و کجا برود.

گاهی اوقات بازی کسل کننده می شود چرا که باید به جزء حل معماهای سخت مواظب نگهبان های قلعه نیز بود.

پسربچه بازی لست گاردین از خود نمی تواند دفاع کند و در مقابل نگهبانان قلعه باید بگریزد. هر چند که بازی، بازی سختی نیست اما باید حواستان باشد که گیر نیفتید.

بازی دارای ایرادات فنی است که البته می توانید با آن ها کنار بیایید. استودیو سازنده ژاپنی بازی لست گاردین با ساختن هوش مصنوعی و کاراکتر تریکو یک رابطه خاص هنری را با بازی در بازیکن به وجود می آورند.

طراحی بازی لست گاردین با جو و دنیای آن همخوانی دارد. در مورد گرافیک بازی ویژگی های پایین بودن کیفیت ساختاری بازی، کمترپرداخته شدن به جزئیات فضای بازی و افت فریم اشاره کرد که متأسفانه حتی در عرضه این بازی برای کنسول ها این مشکل وجود دارد.

هدف از ساخت بازی لست گاردین برای کسب جایزه نبوده بلکه نشان دادن عواطف سازنده بوده است که بسیار به دل نشسته است. این بزای جزء بازی های نایاب جهان است که تجربه آن را به شما هم پیشنهاد می کنیم.

بازی لست گاردین

بازی لست گاردین یا آخرین نگهبان از بازی های ژاپنی ساخته شده است که به زبان ژاپنی معنای عقابی که انسان می خورد می باشد.

این بازی سبک اکشن دارد که در سال ۲۰۱۶ منحصرا بریا پلی استیشن ۴ ساخته شد.

طراحی و کارگردانی این بازی را خود موتیو اوئدا انجام داده که بسیار هنری و خلاقانه بوده است.

داستان این بازی در مورد پسربچه ای است که با حوان غول پیکر ( عقاب و گربه اش ) همراه است  و می خواهد از دست نگهبانان قلعه فرار کند که بازی بازی با کنترل اینب پسربچه برای استفاده از حیوانش تریکو همراه می باشد.

بازی لست گاردین ویژه پلی استیشن ۴

از بازی های که از معما و خلاقیت سرشار است بازی لست گاردین می باشد. این بازی توسط کمپانی  Sony Interactive Entertainment منحصرا برای پلی استیشن ۴ ساخته شده است.

در بازی لست گاردین شما با پسرکی همراهید که او را می دزدند و وقتی به هوش می آید در جایی است که آنجا را نمی شناسد و حال با تریکو، موجود عجیبش آشنا شده که هر دو وظیفه حمایت کردن از هم را برعهده می گیرند و تصمیم به فرار می گیرند.

قبلا هم گفتیم این بازی ارتباط عمیقی را با شما برقرار می کند و از ویژگی های کلی بازی لست گاردین می بایست موسیقی گوش نواز؛ معماهای سخت، گرافیک هنری جالب، داستان قوی که با پایانی خوب طراحی شده است می باشند و لازم است بگوییم که این ویژگی های بسیار مثبت بازی داستان می باشند که بسیار زیبا هستند.

این بازی که منحصرا برای پلی استیشن ۴ منتشر گردیده است و به شکل یک قالب بلوری عرضه شده که دوستداران آن می توانند آن را خریداری نمایند.

بازی لست گاردین
بازی لست گاردین

شروع ساخت این بازی مربوط به سال ۲۰۰۷ بود که دو سال بعد در مراسم E3 گردید.

ابتدا قرار بود این بازی در سال ۲۰۱۱ برای  Ps3 منتشر گردد که نشد. در نهایت این بازی در مراسم  E 3 سال ۲۰۱۵ مطرح گردید و قرار شد یک سال بعد در بازار عرضه شود.

در این بازی تلاش شده که با گرافیک بالایی ارائه شود. علاقمندان به این بازی می توانند از ۲۸ اکتبر سال ۲۰۱۶ آن را خریداری کنند.

در آخر اینکه این بازی انحصاری Ps4 در اکتبر سال ۲۰۱۶ عرضه شده که باب سلیقه دوستداران سبک های معما به همراه ماجراجویی می باشد.

پروژه جدید کارگردان بازی لست گاردین

زمانی که گارگردان بازی لست گاردین با همکارانش در استودیو شاهد خلق آثار بی نظیری چون بازی  The Last Guardian بودند حال تصمیم گرفته اند که روی یک پروژه جدید کار کنند.

اکنون به نظر می آید که مشکلات بازی لست گاردین نه تنها باعث ناامیدی سازندگان این بازی نشده بلکه در حال ساخت یک پروژه جدید و کمک گرفتن از افراد سخت کوش برای اتمام اثر جدیدشان می باشد. در مورد این پروژه اطلاعاتی وجود ندارد اما امیدواریم هر چه سریعتر منتشر گردد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 5 =