رویت، معرفی و بررسی بازی جذاب پلی استیشن ۴ مافیا

بازی مافیا

بازی مافیا در سال ۱۹۶۸ روایت می شود شخصی به نام لینکلن کلی شخصیت اصلی این داستان است او شخصی سیاه پوست است لینکن می خواهد که زندگی راحتی داشته باشد.

بازی مافیا
بازی مافیا

خرده فروش آنلاین پلی آسیا آوازه ای بلند دارد. خبر هایی که آن می دهد همیشه درست است و مطمئنا این دفعه هم در مورد این بازی خبر درستی را مطرح است. راجع به این بازی صحبت های زیادی شده است چون که این بازی زمان زیادی را در حال ساخت بوده و شایعاتی راجع به آن پخش شده است که می گفتند قرار است این بازی با پلی استیشن ۴ منتشر شود.

نام استودیو سازنده این بازی ۲ کی بود برای همین ساخت این بازی به دست استودیو دیگری سپرده شد و برای همین این بازی نتوانست با پلی استیشن ۴ عرضه شود. حالا باز شایعاتی پخش شده است که می گوید این بازی در دست استودیو هنگر ۱۳ در ایالت کالیفرنیا می باشد. البته این موضوع یک شایعه میباشد و ممکن است این بازی در دست این استودیو نباشد این بازی در نسل گذشته بر روی پلتفرم های پلی استیشن ۳،  ۳۶۰ xbox و pc بوده است.

در ادامه مطلب می توانید با پیش زمینه از این بازی هیجان انگیز و پر ماجرا وارد این بازی بشوید و با داستان فوق العاده این بازی آشنا شوید، البته فوق العاده از این نظر که این بازی داستان بسیار متفاوتی دارد و می تواند شما را به خوبی به خود مجذوب کند استودیوی سازنده، این بازی را به خوبی ساخته است و داستان آن را فوق العاده نوشته.

داستان بازی مافیا

بازی مافیا در سال ۱۹۶۸ روایت می شود شخصی به نام لینکلن کلی شخصیت اصلی این داستان است او شخصی سیاه پوست است لینکن می خواهد که زندگی راحتی داشته باشد یعنی می خواهد که زندگی سالم و بدور از جنگ را پیش بگیرد این شخص به تازگی از یک جنگ در ویتنام برگشته است. او می خواهد که از تمام جنگ ها، جرم ها و خلاف ها فاصله بگیرد و بتواند برای خود زندگی آرامی را دست و پا کند.

او می خواهد بالاخره برای خود زندگی آرامی را داشته باشد و من فکر می کنم این رویای خیلی از آدم ها در دنیای واقعی است. او قصد دارد از مافیا فاصله بگیرد و برای زندگی در آرامش به کالیفرنیا برود و در آنجا به خوبی و خوشی برای خود زندگی کند. ناگهان اتفاقاتی می افتد که لینکلن مجبور می شود دوباره به جرم جنایت روی بیاورد و از آن زندگی سالمی که میخواست دل بکند. حالا سوال اینجاست که چه شد که این اتفاق برای شخصیت اصلی داستان ما افتاد؟

یکسری اتفاقات برای کسی که مانند پدرش بود افتاد نام او سمی بود حالا غیر از این، اتفاقاتی هم برای دوستان لینکلن افتاد و همه اینها باعث شد که آتش خشم لینکلن بلند شود و او تصمیم به انتقام بگیرد. او می خواست از سال مارکانو که رئیس مافیا بود انتقام بگیرد. یکی از نکات جذاب به این بازی کاراکترهای این بازی است این بازی سعی کرده است که کاراکتر های بسیار شبیه به واقعیت بسازد یعنی این که هیچ کدام از کاراکترهای این بازی به شدت مثبت نیستند و همه درست مثل انسان های واقعی، خوبی و بدی دارند و همین نکته باعث شده است که کاراکتر های این بازی تبدیل به یکی از نقاط قوت این بازی شوند منتقدان می گویند که این بازی به دو مشکل اصلی کشور آمریکا اشاره کرده است یکی مشکل نژادپرستی آنها بوده است که در حال حاضر شخصیت اصلی این بازی را سیاه پوست گذاشتند و مشکل دیگر این است که در زمان جنگ ویتنام مشکلات زیادی پیش رو بوده است.

این ها با هم هارمونی قشنگی را برای بازی ساخته است و غیر از این که هیچ مشکلی برای بازی پیش نیامده است باعث شده است که این بازی جالب تر هم شود و فقط شاخ و برگ هایی برای این بازی باشد سازنده این بازی بسیار فوق العاده بوده است که توانسته است همچین چیز خوبی را به نمایش بگذارد گیم پلی این بازی هم بسیار فوق العاده است شما می توانید هر کاری را که می خواهید را در این بازی انجام بدهید از مخفی کاری گرفته تا تیراندازی به نوعی که سازندگان این بازی هر چه که به فکرشان رسیده است را در این بازی گنجانده اند.

کاربران می گویند که این بازی از تنوع مراحل زیادی برخوردار است و از مافیا ۲ بهتر است ولی منتقدان این بازی می گوید که مراحل این بازی کمی تکراری است و تنوع زیادی ندارد و بعضی از قسمت هایش حتی بی هدف است. آنها همچنین می گویند که رانندگی در مافیا ۳ بسیار بهتر شده است در مافیا ۲، رانندگی کلیشه ای بود ولی در مافیا ۳ رانندگی فوق العاده است.

این بازی بیشتر برروی مشکل نژاد پرستی کشور آمریکا تمرکز دارد و به خوبی توانسته است فرهنگی را بر روی بازی اش متمرکز کند. این بازیساز به خوبی توانسته است برای کشورش بازی ای بسازد که فرهنگ را نشان میدهد ولی در کل ممکن است این بازی همه پسند نباشد. با این حال میتواند طرفداران بسیاری داشته باشد که مخصوص خود این بازی هستند. توسعه دهنده این بازی استودیو هانگر ۱۳ است و ناشر آن کمپانی ۲K Games است. کارگردان این بازی هیدن بلک من است و توسعه دهندگان این بازی فوق العاده را بر روی پلتفرم های پلی استیشن ۴ ایکس باکس وان مایکروسافت ویندوز منتشر کرده اند.

بازی مافیا
بازی مافیا

این بازی سبکی اکشن ماجراجویی و تیراندازی سوم شخص دارد که همین موضوع باعث شده است که این بازی از نظر خیلی از کاربران بسیار جذاب شود. این بازی را می توان در حالت تک نفره بازی کرد این بازی سومین سری مافیا می باشد و بسیار هم جذاب است این بازی در کنار خشن بودنش و مافیایی بودنش داستانی در آن دارد که اگر در درون داستان بروید درام بودن آن را درک می کنید. هم داستانی درام دارد که شما را بسیار مجذوب خود می کند و باعث می شود شما احساساتی شوید و هم پیام جالبی را در پس خود دارد که این موضوع شاید از داستانش هم درام تر باشد که این همان موضوع جنگ ویتنام و نژادپرستی است که اگر کمی به عمقش بروید می توانید این حس را درک کنید این حس که سیاه پوست ها چه حسی داشتند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 3 =