بررسی مجموعه بازی مس افکت ساخته ی استودیوی بایوور

بازی مس افکت

شخصیت های بازی مس افکت ظاهر بسیار جالبی پیدا کرده اند که سه تن از آن ها مثل Cora و Peebee و همچنین Liam تغییراتی در چهره خود داشته اند.

بازی مس افکت
بازی مس افکت

بررسی مجموعه بازی مس افکت ساخته ی استودیوی بایوور

یکی از جدیدترین سری های بازی های Mass Effect است که بصورت مفهومی است. اخباری از این بازی در رسانه ها منتشر شده است که از سوی استودیو بایوور مونترال که در قدیم با این شرکت فعالیت می کرده است. بازی Mass Effect: Andromeda که در طول ۵ سال در دست ساخت بوده است. برای یک بازی مفهومی بسیار زمان زیادی است.

در یکی از تصاویری از این بازی منتشر شده شما مشاهده می کنید که زیست گاه هایی در بازی وجود دارد که یکی از آن ها در تگزاس است. شما می توانید آن ها رابه سلیقه خود تغییر دهید که انواع مختلفی دارند. در اوایل باز شما در سیاره ی Eos هستید و این سیاره اولین زیستگاهی است که می بینید. در تصاویر دیگر بازی می بینید که تیم ۶ نفره قدیم این بازی نیز هنوزدر بازی وجود دارند. البته سازندگان بازی قبلاً تصمیم داشتند یک نفردیگر را در این بازی جای دهند واین تیم را به ۷ نفر ارتقا دهند اما این مسئله منتفی شد.

شخصیت های بازی مس افکت ظاهر بسیار جالبی پیدا کرده اند. سه تن از آن ها مثل Cora و Peebee و همچنین Liam تغییراتی در چهره خود داشته اند که با سری های قبل متفاوت بوده اند. در این سری از بازی سیستم جدید جهت یابی به اسم omni – tool اضافه شده است که یک ایده دور انداخته شده بوده است.

در یکی از کنفرانس های تلفنی در شرکت الکترونیک آرتز در حمایت از Mass Effect به گزارشات و ویژگی های این بازی پرداخته است. در چند سال اخیر گفته شده که از ساخت بازی مس افکت که فعلاً شرکت سازنده قصد ندارد این بازی را بسازد. حال معلوم نیست تا کی ادامه داشته باشد.

خیلی از کارمندان این شرکت به استودیوهای دیگر رفتند و این نشان می دهد که فعلاً باید با بازی مس افکت پر طرفدار خداحافظی کنیم البته تا یک زمان محدود که دوباره شروع به کار کنند.

همچنین شرکت EA به اینکه کارمندان این شرکت جابجا شده اند واکنش داده است و گفته که هیچ کدام از کارمندان جابجا نشده اند و این یک شایعه است که ما آن را تأیید نمی کنیم. این شرکت با کارکنانی که دارد سخت تلاش می کند که هر ورژن جدیدی از بازی به بیرون می آید به سرعت در دسترس علاقه مندان و بازیکنان بازی قرار بگیرد. همچنین اضافه کرد که با شرکت مونترال در حال همکاری هستند و قصد دارند بازی های بسیار جالبی را در آینده بسازند.

بازی مس افکت که همیشه همه ی طرفداران از آن انتظارات زیادی داشته اند تا حدودی آن ها را نا امیدی کرده است. این بازی که قرار شد در سال ۲۰۱۵ عرضه شود و اینکه قرارا بود بسیار جالب تر و زیباتر باشد.

اما نگرانی که بازیکنان از بازی مس افکت داشتند این بود که کارگردان این سری از بازی در قسمت قبل آن از این بازی ها خداحافظی کرده است. در این بازی که مربوط ۶۰۰ سال بعد از آخرین قسمت این مجموعه می شود. داستانی راجب مشکلات داخل کهکشان راه شیری و دیگر سیاره را نشان می دهد. شما در این بازی یک سفینه منحصر به فرد را دارید که باید در این مناطق که دارای مشکل هستند فرود بیاید.

این بازی که موضوعی بسیار ساده دارد و باید شما بدنبال حیات در این سیاره ها بگردید. اما همین سادگی می تواند بسیار پیچیده شود. در بازی شما باید از بین دو شخصیت موجود یکی را انتخاب کنید و بازی را شروع کنید این دو شخصیت دو قلوهایی هستند به اسم اسکات و سارا که مثل همیشه شخصیت های اصلی این سری از بازی ها هستند.

مشکلاتی که همیشه در بازی مس افکت وجود داشته و هنوز هم دارد این است که چهره شخصیت های بازی اصلاً شبیه نیست و با اینکه این بازی را از بازی های نسل هشتمی می دانند انتظار بیشتری از آن در این زمینه می رود.

مثلاً حرکت های لب و دهن و ابرو و چشم در حین صحبت کردن کاراکتر بسیار غیر طبیعی است. یا در بازی شما با افرادی که هیچ ربطی به بازی ندارند صحبت می کنید که به شکل بدی بازی را ضعیف کرده است. الته این مشکلات گرافیکی فقط در ظاهر شخصیت ها نیست بلکه فراتر از آن باگ هایی هم وجود دارد که بسیار آزارنده است. به این صورت که در بازی شما شاهد آن هستید که نحوه ی راه رفتن در بازی هم اصلاً خوب نیست و می توان گفت که بازی نمره بدی از گرافیک می گیرد. حتی نسبت به سری قبلی نه تنها پیشرفت نکرده بلکه پسرفت هم کرده است.

اگر بخواهیم به گیم پلی بازی نگاه کنیم می بینیم که از مناطق متنوعی در بازی استفاده شده است یعنی نقشه های بسیاری در بازی وجود دارد مثلاً از بیابان ها وسیاره هایی که نابود شده و یا سرد شده اند و چندین سیاره دیگر که در این بازی دیده می شود.

خودرویی که در این بازی بصورت جدید رونمایی شده است Nomad نام دارد که برای جستجو کردن منابع مورد نیاز شما بسیار کاربردی است. این خودرو سه محور است و شما به خوبی می توانید آن را کنترل کنید. در بازی مس افکت شما آیتم های بسیار زیادی دارید که می توانید آن ها را ارتقا دهید. در این بازی شما می توانید از آن برای اینکه لول خود را در بازی بالا ببرید. همچنین می توانید به این وسیله سلاح های داخل بازی را نیز آپدیت کنید که بسیار کار مهمی در بازی است.

اما اگر بخواهیم از نقطه مثبت بازی صحبت کنیم به مبارزات داخل بازی می رسیم برخلاف گرافیک و گیم پلی بازی که مشکلاتی دارند اما مبارزات زیبا است. در این مبارزات شما چند تن از دوستان خود را در این قسمت قرار می دهید و با کمک آن ها می توانید بهتر مبارزه کنید. Mass Effect که خود یک سبک خاص مبارزات را در دنیای گیم وارد کرده است در این سری هم مثل سری های قبل بسیار جذاب است.

همچنین در قسمت گرفتن مأموریت شما باید از شخصی که نمی شناسید تحویل بگیرید و همه ی آن ها را انجام دهید. یکی از قسمت های جالبی که بازی دارد این است که شما می توانید چند نفره بازی را انجام دهید.

البته با بازی های در این حد نمی توان مقایسه کرد. اما می تواند برای شما بسیار جالب باشد. شما در این قسمت در گروه هایی هستید که چهار نفره است. دشمنان به تعداد بسیار زیادی به شما حمله می کنند و شما ضمن دفاع کردن باید با آن ها مبارزه کنید. البته سازندگان بازی با مشکلات گرافیکی کاملاً آشنا هستند و گفته می شود در صدد رفع این مشکلات هستند تا بتوانند این بازی نقش آفرینی را به دوران اوج خود برگردانند. به این دلیل که بازیکنان بازی انتظاراتی دارند که ممکن است اگر حل نشود نمره ی منفی برای بازی داشته باشد.

بازی مس افکت
بازی مس افکت

بازی مس افکت را شما می توانید بصورت آنلاین نیز بازی کنید و باید بدانید که در پلتفرم متفاوت است. در پلتفرم استیم شما باید اکانتی را بسازید و در آن بازی را از مارکت آن به بازی ها خود اضافه کنید. البته شما باید اول این بازی را بخرید و برای خریدن آن باید از گیفت کارت استفاده کنید و بعد می توانید بازی را اجرا کنید و بصورت چند نفره با دوستان خود بازی کنید. بازی های آنلاین یک ویژگی خوب نسبت به قسمت های داستانی دارند.

به این صورت است که شما با پایان قسمت داستانی بازی دیگر نمی توانید آن را بازی کنید اما با آنلاین بازی کردن شما می توانید همیشه آن را بازی کنید و لذت ببرید. همچنین در پلی استیشن شما باید بعد از اینکه اکانت خود را درست کردید. یک اکانت پلاس خریداری کنید. پلاس برای بازی کردن آنلاین است و کسانی که فقط می خواهند آنلاین بازی کنند آن را خریداری می کنند.

پلاس بصورت ماهیانه و یا سالیانه است که قیمت های متفاوتی دارد و این قیمت به طول مدت اتصال شما به آن دارد. چندین ویژگی در پلاس وجود دارد. بطور مثال هر ماهه یک بازی برای دارندگان پلاس رایگان می شود. شما می توانید این بازی ها را دانلود کنید و بصورت رایگان بازی کنید. همچنین با خرید از پلی اسیتشن می توانید قابلت اضافه کردن دوستان خود را پیدا می کنید. در هر زمان می توانید به آن ها دسترسی داشته باشید. آنلاین و آفلاین شدن آن ها را می توانید ببینید و هر موقع بخواهید آن ها را به بازی دعوت کنید و باهم بازی کنید.

یک ویژگی که تمامی بازیکنان خوب و برتر انجام می دهند تا بیشتر دیده شوند استریم کردن است. به این صورت که شما در یکی از سایت های ایرانی یا خارجی ثبت نام می کنید و یکی از مهم ترین شاخصه های آن باید سرعت اینترنت بالای شما باشد و همچنین پلتفرم مناسب هم در اولویت است.

شما از بازی کردن آنلاین خود فیلم می گذارید و همه می توانند این بازی شما را ببینند و به آن امتیاز دهند. یکی از ویژگی های خوب استریم دونیت کردن است. اگر شخصی از بازی شما لذت برد می تواند شما را دونیت کند یعنی به همان معنی که به شما پول می دهد و به حساب شما واریز می شود.

این کار باعث می شود شما هم از بازی لذت ببرید و هم پول در بیاورید و هم در دنیا شما را بشناسند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + 11 =