بهترین بازی ها با موسیقی متال

بازی موسیقی متال

چه بازی‌ های خوبی برای طرفداران موسیقی متال وجود دارد؟ گزینه‌های واضحی وجود دارد که هوی متال را در بازی گنجانده‌ اند اما موارد دیگری نیز وجود دارد که هنگام نیاز به انگیزه لازم برای شکست دشمنان بسیار مناسب هستند. برخی از این بازی‌ها درون عنوانشان نامی از متال برده نشده است، بنابراین ما چند گروه موسیقی را به شما پیشنهاد خواهیم کرد که در هنگام اجرای این بازی‌ها می‌توانید به آن‌ها گوش دهید. حالا بدون حاشیه‌ رفتن بهتر است به سراغ اصل مطلب برویم و در اینجا ۱۰ بازی برای هواداران هوی متال گردآوری کرده‌ ایم.

بازی Doom

بازی موسیقی متال

خودتان انتخاب کنید، به معنای واقعی کلمه تمام بازی‌های Doom برای طرفداران هوی متال مناسب هستند. بارش خون از آسمان جهنم؟ صادقانه بگوییم، ما فکر می‌کنیم که همه بازی‌های Doom برای متال‌ هدها مناسب است و این صرفا به دلیل موسیقی فزاینده بازی‌ها نیست. بازی Doom، به‌ ویژه در سال‌های اخیر، مخلوطی از حالت اکشن سریع، موسیقی‌ تکان‌ دهنده و مکانیک سلاح‌ها است که باعث می‌شود شما واقعا باور کنید که می‌توانید تمام دشمنان را شکست دهید. می‌توانید در هنگام پاره پوره کردن دشمنان به موسیقی متن ارگانیک بازی گوش دهید و یا برخی از آهنگ‌های گروه Otep را پخش کنید تا حس بهتری به شما دست دهد. یک چیز مسلم است: این بازی برای طرفداران هوی متال ساخته شده است. 

بازی Coffee Crisis

بازی موسیقی متال

تصور کنید که قهوه می‌نوشید، به بیگانگان شلیک می‌کنید و هوی متال گوش می‌دهید؛ دیگر چه چیزی می‌خواهید؟ Coffee Crisis یکی از بازی‌های مورد علاقه ما در دهه گذشته است. این بازی مستقل توسط استودیو Mega Cat Studios ساخته شده است و صادقانه بگوییم؟ گیم‌ پلی این بازی واقعا فوق‌العاده است. حالا بازی Coffee Crisis چیست؟ یک بازی ژانر نئو-روگ(neo-rogue) است که در واقع بازیکنان نقش چند باریستا که روی زمین باقی مانده‌ اند را ایفا می‌کنند. آن‌ها به اندازه کافی هوی متال دارند تا بتوانند بیگانگان را به درون گودال نابودی پرتاب کنند. اجرای این بازی به صورت انفرادی نیز سرگرم‌ کننده است اما بهتر است که آن را در حالت تعاونی بازی کنید، پس دیگر سفارش نکنیم.

بازی Killing Floor 2

بازی موسیقی متال

کشتن Zedها، باعث ایجاد هرج و مرج می‌شود. بازی Killing Floor 2 یک بازی تعاونی ۶ نفره است که بازیکنان را مجبور می‌کند تا جایی که می‌توانند Zedها را بکشند. اضافه شدن حالت ۱۲ نفره Versus Survival نیز باعث افزایش آشوب می‌شود و درواقع به بازیکنان اجازه می‌دهد که خودشان Zed باشند و تلاش کنند تا زنده بمانند.

نبرد در Killing Floor 2 باعث می‌شود که نسخه اول این بازی به یک خاطره دور تبدیل شود. این بازی نیز همانند Doom، فوق‌العاده سریع است و مبارزات درون بازی تا حد زیادی به ایجاد هرج و مرج وابسته‌ اند. همچنین این بازی فوق‌العاده دلخراش بوده و بنابراین اگر بخواهیم جهت کشتن Zedها یک گروه موسیقی معرفی کنیم، احتمالا می‌گوییم که بهتر است ۳ Inches of Blood را امتحان کنید.

بازی Iron Maiden: Ed Hunter

بازی موسیقی متال

Iron Maiden: Ed Hunter هم یک آلبوم موسیقی و هم یک بازی است، اما کاربرد اصلی آن آلبوم بودن است. با توجه به این نکته، نباید انتظار داشته باشید که این یک بازی فوق‌العاده خوب همانند بازی‌هایی که در بالا اشاره کردیم (و موارد بعدی) باشد. این بازی از هشت سطح تشکیل شده است و به راحتی برایتان تکراری خواهد شد. ما این یکی را توصیه می‌کنیم، زیرا یک آلبوم عالی و به عنوان پاداش یک گیم‌ پلی سبک دریافت خواهید کرد. تنظیمات بازی واقعا بد است، اما به گونه‌ای بد است که خوب به نظر می‌رسد.

اگر شما از طرفداران Iron Maiden هستید، حتما باید این بازی را امتحان کنید. مخصوصا با وجود آهنگ The Evil That Men Do که در سطح هشت قرار دارد. علیرغم اینکه موسیقی آن متال است، اما این بازی به‌ طرز شگفت‌آوری برای خوابیدن مناسب است. Iron Maiden: Ed Hunter کوتاه بوده و مستقیم به سراغ اصل مطلب می‌رود و موسیقی فوق‌العاده‌ای دارد. آرامش قبل از طوفان است. فقط انتظار نداشته باشید که بازی‌اش در رده بهترین بازی‌های سال دسته‌ بندی شود.

بازی Post Void

بازی موسیقی متال

وقتی مجبورید سریع به کارتان برسید، اما می‌خواهید در عین حال به متال گوش دهید، این گزینه خوبی است. بازی Post Void برای اکثر گیمرهای «فصلی» مثل خودمان که لذت مکانیک‌ها و گرافیک‌های قدیمی را به یاد می‌آورند، مناسب است. بازی Post Void شما را به یاد بازی‌های قدیمی Doom و Wolfenstein می‌اندازند و این بازی دارای یک موسیقی متن اوریجینال و نبردهای کاملا وحشیانه است. علاوه بر این‌ها، این بازی قبل از هر چیزی به سرعت اهمیت می‌دهد، پس هر چه سریع‌تر دیگران را بکشید و اجازه دهید تا قدرت خدایان متال در رگ‌های شما پمپاژ شوند تا بتوانید تمام کسانی که بر سر راهتان قرار می‌گیرند را شکست دهید.

این بازی، به دلیل سرعتش، مانند یک نسخه بازی ویدیویی است که انگار در ردیف جلوی کنسرت‌ها هستید. البته باید هشدار دهیم. این بازی محرک‌های صرعی دارد، بنابراین اگر شما به صرع حساس به نور مبتلا هستید، بهتر است که این بازی را اجرا نکنید.

بازی Halo

بازی موسیقی متال

این فرانچایز خیلی بر موسیقی متن تاکید نداشته و بیشتر به تحسین هوی متال می‌پردازد.  فرانچایز Halo یکی از شگفت‌ انگیزترین موسیقی متن‌های تاریخ بازی را دارد و بسیاری از آهنگ‌های آن آرامش‌بخش و زیبا هستند. پس چرا در لیست هوی متال قرار دارد؟ زیرا موسیقی نبرد بازی واقعا حماسی است، اما اگر زمانی که حالت بازیکن در مقابل بازیکن / PvP را اجرا می‌کنید در پس‌ زمینه موسیقی متال مورد علاقه‌تان را پخش کنید بازی ۱۱۰٪ بهتر خواهد شد.

ما از زمان پخش بازی Halo در سال ۲۰۰۷ تاکنون در حال اجرای این بازی هستیم و روش مورد علاقه ما برای اجرای این بازی این است که آهنگ‌های گروه مورد علاقه‌مان را پخش کنیم و سپس زندگی اسپارتان‌های دوستانمان را نابود نماییم. برخی از گروه‌هایی که در هنگام گشت و گذار در دنیای Halo به آهنگ‌هایشان گوش می‌دهیم شامل Arch Enemy، Kitty، Pantera، Gorgoroth، Cradle of Filth، Fear Factory و Mastodon است.

بازی Brutal Legend

بازی موسیقی متال

انتظار نداشتید که بی‌خیال این بازی شویم. نمی‌توانید لیستی از بازی‌های متمرکز بر متال را انتخاب کنید و بازی Brutal Legend درون آن لیست نباشد. نه‌ تنها در نوع خود یک بازی فوق‌العاده است، بلکه هدف واقعی آن این است که به هوی متال به عنوان یک ژانر ادای احترام کند.

آیا Tim Schafer به این دیدگاه به شکلی بزرگ و صادقانه زندگی بخشیده است؟ اینکه با استفاده از قدرت هوی متال دنیا را نجات دهیم واقعا کار فوق‌العاده‌ای است. زمانی که Jack Black نقش Eddie Riggs را بازی می‌کند، همه‌ چیز عالی می‌شود. بیایید صادق باشیم، همه ما می‌دانیم که متال جادو می‌کند، حتی اگر برخی از افراد این موضوع را قبول نداشته باشند.

این بازی صرفا شامل آهنگ‌های فوق‌العاده نیست، بلکه داستانی فوق‌العاده دارد و گیم‌ پلی آن به شکل ماهرانه‌ای ژانرهای اکشن ماجراجویی را با استراتژی زمان-واقعی ترکیب می‌کند. اگر قرار باشد فقط یکی از بازی‌های این لیست را انتخاب کنید، توصیه می‌کنیم که Brutal Legend را امتحان کنید. پشیمان نخواهید شد.

بازی Splatter House

بازی موسیقی متال

بهتر است از کلمات درست استفاده کنیم: Rick فوق‌العاده است. در حالت عادی شنیدن نام ریک ترس و وحشتی به وجود نمی‌آورد، اما در بازی Splatter House این کار را انجام می‌دهد. مبارزات تن به تن این بازی به تنهایی سبک متال را به نمایش می‌کشند اما کارهایی که ریک با دستگاه برش گوشت و سایر سلاح‌ها انجام می‌دهد چه؟ واقعا هنرمندانه است.

همچنین اگر اعضای بدنش قطع شوند، می‌تواند دوباره آن‌ها را جایگزین کند، بنابراین این بازی واقعا چیز عجیبی است. ریک با جمع‌آوری خون دشمنانش قدرت خود را تقویت می‌کند و آشوب، خرابی و کشتاری تاثیرگذار ایجاد می‌کند که شیطان نیز به آن حسودی‌اش می‌شود.

بازی Splatter House یک تجربه کاملا ساده تک‌ نفره است که داستانش عمیق‌تر از چیزی است که فکرش را می‌کنید. بازی Splatter House که با انگیزه پیدا کردن دوست‌ ریک شکل گرفته است، با گوش دادن به گروه‌های موسیقی مورد علاقه‌تان نیز بهتر خواهد شد.

ما برای این بازی گروه‌های Judas Priest، Motorhead (RIP Lemmy)، Anthrax، Fear Factory و Children of Bodom را توصیه می‌کنیم.

بازی Quake Champions

بازی موسیقی متال

مانند Doom، بازی Quake نیز برای طرفداران متال ساخته شده است. قبلا در این لیست درباره فرانچایز Doom صحبت کردیم، اما این لیست بدون فرانچایز اکشن Quake کامل نخواهد شد. کمپانی Id Software چیزی درباره ساخت یک بازی تیراندازی عالی می‌داند و Quake نیز یک بازی اکشن سریع بوده که تحت فشار بالا طراحی شده و با موسیقی بلک متال نیز هماهنگ است. یادمان می‌آید که در گذشته شب‌ها تا صبح بیدار می‌ماندیم و در حالی که گروه‌های Black Label Society، Black Sabbath، Dimmu Borgir و Bathory در پس‌ زمینه می‌خواندند، این بازی را اجرا می‌کردیم. این یک تجربه رقابتی است و باید بگوییم از آن بازی‌هایی است که چندین ساعت از وقت خود را صرف آن می‌کنید، صرفا به این دلیل که اوقات خوشی داشته باشید.

کمپانی Bethesda در سال ۲۰۱۷ تلاش کرد که با ارائه بازی Quake Champions نام Quake را دوباره بر سر زبان‌ها بازگرداند و با اینکه از آن زمان تاکنون این بازی چندین بار آپدیت شده است، اما به نظر می‌رسد که در ورطه سقوط قرار دارد.

اما یک جامعه وفادار از طرفداران این بازی وجود دارد که از Quake Champions به دلیل آنچه ارائه داده است قدردانی می‌کند. این یک تجربه تیراندازی اول شخص عالی است که با طراحی تخصصی سطوح، موارد تقویت قدرت و عرصه‌های مختلف، حالت Deathmatch را باز تعریف کرده است. بازی Quake Champions تمام خصوصیاتی که باعث معروفیت Quake شده بودند را برداشته و بدون از بین بردن صداقت تجربه اصلی، آن را مدرن‌ سازی می‌کند. این بازی لیاقتش بیشتر است.

بازی Twisted Metal

بازی موسیقی متال

این بازی در نام خود نیز متال دارد. همین کافی است. بازی‌ای که در نام خود از کلمه «متال» استفاده کرده است، واقعا باید وارد این لیست شود. زمانی که صحبت از برتری بازی Twisted Metal می‌شود، می‌توان به مسابقات اکشن و بی‌پروایی بی‌رحمانه این بازی اشاره کرد. همچنین بخش‌های الحاقی سطح بالای سلاح‌های این بازی نیز باعث می‌شوند تا مبارزه با دشمنان سرگرم‌ کننده شود. اگر این موضوع را با شوخ‌ طبعی پیچیده‌ای که فرانچایز Twisted Metal به آن معروف است ترکیب کنید اوقات خوبی خواهید داشت.

گروه‌های White Zombie، Absu، Deathspell Omega، Borknagar و Sodom انتخاب‌های حماسی‌ای در راه پیروزی هستند. با وجود معرفی برنامه تلویزیونی Twisted Metal در روزهای اخیر، می‌توان گفت که حالا دیگر این لیست تکمیل شده است.

 

منبع: GameInformer

 

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =