بازی های عرضه شده برای PS5

بازی های عرضه شده برای PS5

اطلاعاتی که تاکنون در مورد کنسول جدید شرکت سونی یعنی پلی استیشن ۵ در اختیار ما قرار گرفته است، حاکی از این امر است که این کنسول، نسبت به سری های قبل خود، پیشرفت فراوانی خواهد داشت و از توان محاسباتی بالاتر هم برخوردار خواهد بود. تجهیز آن به پردازنده AMD و استفاده از پردازنده گرافیکی رادئون Navi نیز کمک فراوانی در پیشرفت آن داشته است.

فناوری های پیشرفته ای که در این کنسول وجود دارد، این امکان را برای بازی سازها فراهم خواهد کرد تا بتوانند هر چه بیشتر در نزدیک تر شدن گرافیک بازی های خود به واقعیت تلاش کنند. اما مهم ترین سوالی که در ذهن کاربران شکل گرفته این است که چه بازی هایی برای این کنسول عرضه خواهند شد. اولین نکته ای که در این خصوص باید گفته شود این موضوع است که تمام بازی های پلی استیشن ۴ بر روی این کنسول جدید، قابل اجرا خواهند بود.

این خبر توسط یکی از اعضای شرکت سونی به نام مارک سرنی (Mark Cerny) در طی مصاحبه ای که توسط او انجام شد، اعلام شده و ایشان در این باره گفته اند که کاربران قادر خواهند بود تمام بازی های پلی استیشن ۴ را در پلی استیشن ۵ اجرا کرده و از انجام آن ها لذت ببرند.البته ناگفته نماند که به طور قطع، این بازی ها در پلی استیشن ۵، از کیفیت بالاتری برخوردار بوده و با سرعت بیشتری قابلیت اجرا خواهند داشت.

به همین دلیل، زمان کمتری را در هنگام بارگذاری آنها لازم خواهید داشت.به احتمال زیاد این قابلیت مورد توجه کاربران قرار خواهد گرفت و از آن استقبال خوبی خواهد شد. طی اخبار ضدونقیضی که از بازیهای عرضه شده برای پلی استیشن ۵ منتشر شده، نام بازی های مختلفی به چشم می خورد که هنوز صحت برخی از آنها تایید نشده است.اما در میان اینها،برخی از بازیها وجود دارند که احتمال عرضه آنها برای این کنسول بسیار زیاد است که در زیر به این موارد اشاره می کنیم.

۱) بازی The Lord of the Rings: Gollum

بازی های عرضه شده برای PS5
بازی های عرضه شده برای PS5

اولین استودیویی که به طور غیر رسمی از عرضه بازی جدید خود برای پلی استیشن ۵ خبر داد، استودیوی آلمانی Daedalic است. مدیران این استودیو در طی صحبت هایی که داشته اند، اعلام کرده اند که بازی جدیدی به نام The Lord of the Rings: Gollum را دست ساخت دارند و آن را برای کنسول های جدید که در زمان ارائه این محصول عرضه خواهند شد، ارائه خواهند کرد.

این بازی، به طور ویژه در مورد کاراکتر “گالم” که در دنیای ارباب حلقه ها وجود داشت، می باشد و یک بازی اکشن ماجراجویی است. آن ها این بازی را سری اول از یک مجموعه ادامه دار معرفی کرده و زمان تقریبی ارائه آن را سال ۲۰۲۱ اعلام کردند و از کنسول های نسل هشتمی که در حال حاضر در بازار موجود است نامی نبردند. آن طور که از این صحبت ها پیداست.

آن ها به طور تلویحی زمان ارائه محصول خود را با این کنسول همزمان اعلام کرده و از عرضه بازی خود برای آن خبر داده اند. داستان این بازی، در مورد ارباب حلقه ها بوده ولی این بار از زاویه ای جدید به آن نگاه شده است و آغازگر یک ماجراجویی جالب و هیجان انگیز می باشد. البته به دلیل عدم معرفی کامل این بازی، هنوز اطلاعات دیگری از آن در دست نیست و برای آگاهی از آن باید صبور باشید.

۲) بازی Death Stranding

بازی های عرضه شده برای PS5
بازی های عرضه شده برای PS5

این بازی، یکی از بزرگترین بازی های ساخته شده توسط هیدئو کوجیما می باشد و دارای سبک اکشن جهان باز است. Death Stranding برای اولین بار در جریان نمایشگاه E3 2016 معرفی شد و از آن زمان، توجه کاربران را به خود جلب کرد. در حال حاضر، تریلرهای مختلفی از آن عرضه شده و داستان گیم پلی آن را به طور مختصر برای مخاطبان ارائه کرده است اما هنوز اطلاعی از زمان ارائه نسخه اصلی آن در دست نیست.

از دیگر اطلاعاتی که به طور دقیق مشخص نشده، پلتفرم این بازی می باشد. اما صحبت های مارک سرنی درباره این بازی، احتمال عرضه آن را برای پلی استیشن ۵ بیشتر کرد چرا که هنگامی که از او در این خصوص سوال شد، از پاسخ دادن طفره رفته و به طور قطع، اعلام نکرد که این خبر شایعه است و همین مورد موجب شد تا بیشتر کاربران، انتظار ارائه آن برای کنسول جدید سونی را داشته باشند.

۳) بازی Cyberpunk 2077

بازی های عرضه شده برای PS5
بازی های عرضه شده برای PS5

استودیوی CD Projekt Red، که ساخت بازی های محبوبی مانند ویچر را در کارنامه خود دارد، ساخت بازی Cyberpunk 2077 را بر عهده داشته و اعلام کرده است که این بازی به احتمال زیاد برای پلی استیشن ۵ عرضه خواهد شد. البته کنسول های فعلی و پی سی ها نیز توان اجرای آن را خواهند داشت ولی چیزی که مهم است، اجرای آن در کنسول جدید شرکت سونی است که از قابلیت های مهمی برخوردار خواهد بود. مدیر این استودیو، آدام کیسینسکی (Adam Kicinski)، اعلام کرده است که بازی جدید این استودیو، از تکنولوژی بالایی برخوردار است و به گونه ای طراحی و توسعه داده خواهد شد که قابلیت اجرا بر روی پلی استیشن ۵ را داشته باشد.

۴) بازی Grand Theft Auto 6

بازی های عرضه شده برای PS5
بازی های عرضه شده برای PS5

مجموعه بازی Grand Theft Auto، از مهم ترین و همچنین پر طرفدارترین بازی های ویدئویی است که تا به حال عرضه شده است. Grand Theft Auto 6 جدیدترین نسخه این مجموعه است که در حال ساخت می باشد اما تاکنون به طور رسمی معرفی نشده است. زمان ساخت این محصول با نسخه قبلی خود حدود ۶ سال فاصله دارد چرا که نسخه قبلی این مجموعه در سال ۲۰۱۳ عرضه شده بود و از آن زمان مدت زیادی گذشته است.
همین مدت، برای ساخت یک محصول با کیفیت بالا، کافی به نظر می رسد. همین مورد نیز این ذهنیت را در منتقدین ایجاد کرده است که این بازی از فناوری بالایی برخوردار بوده و برای کنسول های جدیدی که قرار است در آینده معرفی شوند، عرضه خواهد شد که از جمله این کنسول ها، پلی استیشن ۵ می باشد.

۵) بازی FIFA 20

بازی های عرضه شده برای PS5
بازی های عرضه شده برای PS5

از سوابق مجموعه بازی های فیفا، این نکته حائز اهمیت است که شرکت سازنده آن یعنی الکترونیک آرتز، همواره این مجموعه بازی را برای کنسول های موجود در زمان ارائه خود، عرضه می کند تا از محبوبیت این کنسول ها نهایت استفاده را ببرد. جدیدترین عضو این مجموعه، فیفا ۲۰ است که هنوز به صورت رسمی معرفی نشده است و احتمال عرضه آن در زمان ارائه کنسول پلی استیشن ۵ زیاد است. به همین دلیل، باز هم این شرکت، بازی پلی استیشن ۴ خود را با این کنسول هماهنگ خواهد کرد. حتی اگر این بازی برای این کنسول آماده نشود، سری بعدی این مجموعه صد در صد، جزو بازی های پلی استیشن ۵ خواهد بود.

۶) بازی The Last of Us: Part 2

بازی های عرضه شده برای PS5
بازی های عرضه شده برای PS5

این بازی از عناوین انحصاری شرکت سونی است و عرضه آن برای پلی استیشن ۴ قطعی شده است. اما اخبار منتشر شده در مورد آن، حاکی از این امر است که پلی استیشن ۵ نیز می تواند میزبان این بازی باشد و از آن پشتیبانی کند. انحصاری بودن این بازی برای سونی، این نکته را مورد تایید قرار می دهد چرا که با ورود کنسول جدید، احتمال توسعه این بازی هم بیشتر شده و عرضه آن را برای کنسول جدید، محتمل تر می کند.

اما این موارد تنها تعداد محدودی از بازی هایی است که پلی استیشن ۵، از آن ها پشتیبانی خواهد کرد. شایعات فراوانی هم در مورد این بازی ها وجود دارد که هر روز بازی جدیدی را به این لیست اضافه می کند. از مهم ترین شایعاتی که در این خصوص وجود دارد، ارائه لیستی از بازی های این کنسول می باشد. این لیست توسط یک شخص در سایت قرار داده شده است و به تعدادی بازی که قرار است برای این کنسول عرضه شوند اشاره کرده است.

از جمله بازی هایی که در لیست او قرار دارد، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •  Gran Turismo 7
  •  نسخه رایگان ریمستر شده ۴K بازی PUBg که به طور انحصاری برای پلی استیشن۵ عرضه خواهد شد.
  •  Battlefield Bad Company 3
  •  جدیدترین نسخه بازی هری پاتر که به تازگی معرفی شده است.
  •  جدیدترین سری Assassin’s Creed (این نسخه از بازی، شما را به دنیای وایکینگ ها خواهد برد).
  •  GTA VI
  •  نسخه ریمستر شده بازی Ghost Of Tsushima

هنوز صحت گفته ها و اطلاعات ارائه شده توسط این فرد تایید نشده است و نمی توان آن را مورد تایید قرار داد. اما در حالت کلی می توان گفت که با عرضه پلی استشین ۵، کاربران با بازی های فوق العاده ای رو به رو خواهند شد که هم از نظر گرافیک و هم از نظر سرعت اجرا، در عالی ترین سطح ممکن خواهند بود چرا که این کنسول جدید با استفاده از پیشرفته ترین فناوری ها، سعی در پشتیبانی از محصولاتی با کیفیت بالا کرده است. امیدواریم که این اتفاق به زودی بیفتد و شرکت سونی با عرضه این کنسول، انتظار کاربران را به پایان برد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − 11 =