بازی های نوستالژیک و کلاسیک را در مرورگر خود تجربه کنید

بازی های نوستالژیک و کلاسیک را در مرورگر خود تجربه کنید

بازی های نوستالژیک و کلاسیک را در مرورگر خود تجربه کنید

بازی های نوستالژیک و کلاسیک را در مرورگر خود تجربه کنید

بازی‌های رایانه‌ای همواره در جهت پیشرفت روزمره خود با علمی نوین و با شیبی زیاد در حرکت هستند. شرکت‌های صاحب سبک در این زمینه همواره سعی دارند تا با متخصصان کارآمد خود، صحنه رقابت را از حریفان ربوده و مخاطبان بیشتری را برای خود جذب کنند. گسترش در حرکت رو به جلو در این عرصه گاه با مخالفانی نیز همراه می‌شود که این سرعت زیاد باعث نابودی بسیاری از خاطرات و ویژگی‌هایی می‌شود که به راحتی برای شرکت‌ها سازنده به دست نیامده‌اند.
همان‌طور که پیشرفت و توسعه سیستم‌های بازی‌های رایانه‌ای برای مخاطبان آن‌ها جذاب است، بازگشت به یک‌سری تولیدات گذشته در جهت بازسازی خاطرات می‌توانند در محبوبیت شرکت سازنده بسیار تاثیرگذار باشد. در چنین اقداماتی چندی پیش شرکت سونی یک نمونه از محصولات قدیمی و اولیه خود به نام پلی‌استیشن وان را مجددا تغییر داد و بازسازی کرد تا با یک حرکت نوستالژیک مجددا بر سر زبان‌ها بیافتد.
شرکت آتاری یکی از شرکت‌هایی است که شاید خیلی از شماها ، ورود به عرصه بازی‌های رایانه‌ای را با این شرکت می‌شناسید و با آن به این عرصه مهیج و شگرف معرفی شدید. این شرکت با ساخت بازی‌هایی ساده که مخاطبان زیادی را با برای مدت طولانی با خود همراه می‌کرد، همواره در ذهن بسیاری از گیمرها تا مدتی طولانی باقی خواهد ماند. این شرکت نیز با ساخت کنسول‌هایی ساده در زمان خود که از تکنولوژی روز بهره می‌برد، زمینه‌ساز و سکوی پرتابی برای شرکت‌های بزرگ و معتبر حال حاضر شد.

بازی های نوستالژیک و کلاسیک را در مرورگر خود تجربه کنید
بازی های نوستالژیک و کلاسیک را در مرورگر خود تجربه کنید

شرکت‌هایی که بسیاری از آن‌ها ایده ساخت سیستم‌های خود را چه در زمینه سخت‌ افزار و چه نرم‌ افزار از این شرکت گرفتند و با پیشرفت و به روز کردن خود به سادگی گوی سبقت را از رقیب خود ربودند. این شرکت جدیدا اقدام به حرکتی جالب و قابل تحسین زده است که توجه بسیاری از کارشناسان این حوزه را به خود جلب کرده است. این شرکت در همکاری با شرکت مایکروسافت بار دیگر خود را سر زبان‌ها انداخته و به این بازار پرطرفدار برگشته است.
البته این همکاری را می‌توان یک بازی PlayStation دو سر برد برای هر دو شرکت آتاری و مایکروسافت دانست. در این اقدام شرکت آتاری از چند بازی قدیمی خود مجددا پرده‌برداری کرده و آنان را روی مرورگرهای اینترنت شرکت مایکروسافت قرار داده تا کاربران بتوانند برای استراحت، مدتی را با این بازی‌های جذاب سرگرم شوند. بازی‌هایی که شاید کیفیت آن‌چنان بالایی نداشته باشند اما با حس نوستالژیک خود همواره مخاطبان زیادی را به سمت خود می‌کشاند.
انجام یک بازی تنیس قدیمی که بسیار ساده بوده اما حس دوست داشتن واقعی را در شما زنده می‌کند از مهم‌ترین ویژگی‌های این حرکت مشترک این دو شرکت معتبر و بزرگ است. در کنار ظهور مجدد شرکت آتاری بعضی از کارشناسان، این اقدام مشترک را بیشتر برای شرکت مایکروسافت مهم می‌دادند. این شرکت با تلفیق این بازی‌ها بر روی یک برنامه کاربردی خود خواست تا مجددا توانایی خود را در تولید این برنامه به رخ جهانیان بکشد.

بازی های نوستالژیک و کلاسیک را در مرورگر خود تجربه کنید
بازی های نوستالژیک و کلاسیک را در مرورگر خود تجربه کنید

این قابلیت که از امکان HTML 5 پشتیبانی می‌کند یک حرکت بسیار خلاقانه در پیشبرد اهداف شرکت مایکروسافت بوده است.اقدام چنین همکاری‌های دوجانبه‌ی مفیدی می‌تواند در آینده سبب پیشرفت هر چه بیشتر و بهتر این صنعت مهیج و شگرف در بین دوست‌داران آن باشد. اگرچه معمولا بعضی شرکت‌ها از انجام چنین همکاری‌هایی سرباز می‌زنند و سعی بر آن دارند که سیاست‌ها و برنامه کلی شرکت بطور سری باقی بماند و در اختیار همگان قرار نگیرد.
همان موضوعی که در رابطه با قابلیت کراس پلی در مورد شرکت سونی به وجود آمد و این شرکت به سادگی راضی نبود تا دست به اقدامی مشترک با سایر گروه‌ها بزند. اما فشار همه جانبه از طرف مخاطبان و گیمرهای او سبب راضی شدن مدیران و کارشناسان این شرکت شد. در هر حال انجام یک کار مشترک که دو شرکت با هدف مجزا برای رشد و توسعه خود انجام می‌دهند می‌تواند بسیار مفید باشد .
و به جذب بیشتر هرچه سریع‌تر و بهتر طرفداران و کاربران این صنعت مهیج کمک شایانی کند. اگر شما هم از انجام کارها و اقدامات روزانه خود با کامپیوترتان در طول روز خسته می‌شوید و به دنبال یک حرکت خاص برای رفع خستگی و شاداب شدن خود هستید، به هیچ وجه هیجان استفاده از این بازی‌های مهیج و قدیمی را روی مرورگر خود از دست ندهید چرا که هیچ تفریحی به اندازه انجام یک بازی نوستالژیک شما را سرحال و شاداب نمی‌کند.

مرکز خرید دات کام

 

 

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + هشت =