انواع بازی های Dark Souls 3 و توضیحاتی در مورد این بازی ها

بازی های Dark Souls 3

انواع بازی های Dark Souls 3 چند وقت پیش در کشور ژاپن منتشر شد. ولی بعضی از طرفداران در غرب کشور راه هایی برای بازی با این مجموعه را پیش از موعد پیدا کردند و این کار با واکنش جدی ناشر بازی یعنی FromSoftware روبرو شد.

بازی های Dark Souls 3
بازی های Dark Souls 3

همانطور که گفتیم چندی پیش بازی هایی که دارک سولز ۳ انتظارش را می کشید در ژاپن و برای پلتفرم های پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان و انواع رایانه های شخصی به بازار ارائه شد. اما متاسفانه افرادی در غرب کشور ژاپن حضور داشتند، که برای تجربه این بازی هیجان انگیز عجله زیادی به خرج می دادند و برای بازی باید تا تاریخ ۱۲ آوریل (۲۴ فروردین) صبر می کردند. اما با این وجود برخی از آنها نتوانستند صبر کنند و راهی برای دانلود بازی از طریق سرور های ژاپنی پیدا کردند و به تجربه پیش از موعد این بازی پرداختند.

از طرف دیگر FromSoftwa از این اقدام کاربران بسیار ناراحت شد و طبق همین موضوع یک بیانیه مبنی بر یک اخطاریه جدی برای آن دسته از کسانی که پیش از موعد در کشوری به جز ژاپن شروع به بازی کرده اند را داد. در این بیانیه گفته شده است که، نسخه ای که کاربران بدون اجازه در حال بازی با آن هستند نسخه نهایی شده نیست و نیازمند یک آپدیت جدید است که در تاریخ ۱۲ آوریل منتشر خواهد شد.

در این بیانیه نوشته شده است که این نسخه از بازی بیش از اندازه سخت می باشد، چرا که به صورت درستی بهینه سازی نشده و قابلیت بازی چند نفره در این بازی هنوز طراحی نشده که در نسخه بهینه سازی و نهایی اعمال خواهد شد.

متن بیانیه ای که فرام سافت ور منتشر کرد:

ما باید به طرفدارای بازی Dark Souls 3 بگوییم که نسخه ای که اکنون پیش از موعد نصب نموده اید نسخه نهای شده نیست و نسخه هایی این بازی تا تاریخ ۱۲ آوریل عرضه نخواهد شد.

از طرفی قابلیت بازی چند نفره در بازی دارک سولز ۳ هنوز اعمال نشده است و این بازی فاقد هر گونه به روز رسانی و بهینه سازی می باشد و بازیکنان می توانند نسخه اصلی و نهایی را در تاریخ ۱۲ آوریل امتحان کنند.

و در آخر فرام سافت ور طی یک اعلانیه گفت : از اینکه گیمر ها و طرفداران این بازی بسیار برای آن اشتیاق دارند بسیار متشکر است اما لطفا طرفداران این مجموعه تا نهایی شدن نسخه اصلی و عرضه آن صبر کنند.

بررسی بازی های Dark Souls 3

بازی های Dark Souls 3 همیشه از محبوبیت خاصی در میان گیمرها برخوردار بوده اند و جز منحصر به فرد ترین آثاری هستند که در صنعت گیم وجود دارد. اما مهم ترین و مهیج ترین قسمت ای بازی، قسمت سوم آن است که در نوع خودش بسیار باشکوه و جذاب و خارق العاده است.

در بهار امسال هم استودیوی فرام سافت ور برای سومین بار جدیدترین نسخه بازی های سولز را به بازار عرضه کرد. این نسخه با بازی Demon souls شروع شد و با نسخه Dark Souls 1 به اوج خود رسید، و معنوی ترین نسخه سولز یعنی Bloodborne بسیار متحول شد و اکنون با نسخه Dark Souls 3 که ادقامی از دو نسخه گذشته خود می باشد به شکوه و عظمتی بی انتها رسیده است.

اکثر کاربران احساس می کردند که بازی های Dark Souls 3 همانند نسخه های قبلی است و هیچ تفاوتی با آنها نخواهد داشت اما برخلاص تصور همه فرام سافت ور یک محیط بی نظیر با محیطی متنوع و دشمن هایی با سبکی متفاوت برای این نسخه طراحی کرده بود.

با گذشت این سال ها بازی هایی مانند سری Assassin’s Creed  یا Call of Duty به حدی یکنواخت و شبیه به یکدیگر بودند که ناشرین این دو بازی دیگر نفسی برای این دو مجموعه باقی نگذاشته بودند و همین موضوع سبب شد تا اکثر مردم احساس کنند، این استودیو دیگر بازی با ارزشی و هیجانی طراحی و تولید نخواهد کرد.

اما پس از ورود بازی های Dark Souls 3 ورق برگشت و همه متوجه شدند که همه چیز برعکس اتفاق افتاده است. منتشر کنندگان بازی دارک سولز ۳ با سومین سال عرضه بازی خود توانستند شکوه و عظمت این بازی را به رخ تمام گیمرهایی که از این کمپانی نا امید شده بودند بکشند. بازی Dark Souls 3 اصالت گذشته خودش را حفظ کرده بود و هنوز هم برای بسیاری از گیمرها رنگ و بوی دیگری دارد و بسیار شگفت انگیز است.

استودیوی FromSoftware در مقایسه با ناشرانی مانند یوبی سافت و اکتیویژن می تواند در ساخت بازی های خود نفسی جادویی بدمد، جادویی که هنوز هم باطل نشده و با وجود اینکه اکثر المان هایش قدیمی شده اند؛ هنوز هم مخاطبان خاص خود را دارد.

داستان بازی های Dark Souls 3 نیز مثل داستان سایر قسمت های این سری، سرشار است از حرف ها، داستان ها، سرگذشت های پیچیده و در عین حال جذاب. پس برای این که قادر باشید تمامی بخش های داستانی بازی را به هم متصل کنید، نیاز دارید که ساعت ها به گشت و گذار در دنیای بازی نامبرده بپردازید.

ما قصد نداریم بازی را کامل برای شما تعریف کنیم و لذت و هیجان آن را از شما بگیریم هرچند که در ابتدای بازی متوجه اهداف آن خواهید شد. به طور کلی شما در این بازی در نقش چندین و چند Unkindled ظاهر می شوید. این افراد به دنبال پنج نفر از اربابان خاکستر و یا Lord of Cinder می باشند.

دنیایی که در آن گشت و گذار می کنید به واسطه این چند نفر به نابودی کشیده می شود و شما باید برای بقای آن به خاکستر این پنج تن یعنی (یِرم بی حرمت، پاسداران پرتگاه عمیق و در نهایت لاثریک، جوانترین شاهزاده) دست یابید، این پنج نفر اربابانی هستند که شما همیشه در جستجوی آنان هستید. در این بازی شخصیت های فراوانی وجود دارد که با صداهایی وحشتناک شما را می ترسانند و از ادامه مسیر باز می دارند و مدام از شکست حرف می زنند.

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که از دیر باز تا کنون بازی های Dark Souls 3 را برجسته می کند، وجود همین شخصیت ها با ظاهر و نقش های متفاوت است که هر کدام صداپردازی محسور کنند دارند و موضوعات بسیار عیجیبی در مورد شان روایت می شود و همین مورد در بازی دارک سولز ۳ به فور بیشتر دیده می شود و قوت بازی همچنان پا برجاست.

اما در این داستان اصلا انتظار یک پایان ساده را نداشته باشید چراکه اگر یک گیمر حرفه ای و طرفدار بازی های دارک سولز باشید متوجه می شوید که تمام لذت دارک سولز به پیچیدگی و سر راست نبودنش دارد. دارک سولز همیشه با بهترین روایات داستان هایی غیر خطی را برای طرفداران خود طراحی کرده است و این قسمت از بازی هم از این قاعده مستثنا نیست و با هیجانات زیادی همراه است.

شما می توانید در هر نسخه از مجموعه بازی های Dark Souls 3 خودتان شخصیت سازی کنید و به جرعت می توان گفت که دارک سولز یکی از بازی هایی است که بسیار با جزئیات چهره سازی این نسل را در اختیار گیمر ها قرار داده است.

در این قسمت می توانید همه اعضای گروه را به اختیار خودتان شخصی سازی کنید و مدلی که دوست دارید را به وجود آورید. اکثر چهره هایی که انتخاب می کنید همانند بازی Fallout  یا Dragon Age: Inquisition خیلی زنده و پویا نیستند اما دارک سولز در هر نسخه برای این قابلیت بسیار آپدیت های به روزی اعمال کرد و اکنون اعمال شخصیت سازی های بازی های Dark Souls 3 تغریبا هم سطح با بازی Fallout است.

از طرف دیگر می توانید کلاس هایی مانند شوالیه، مزدور، جنگجو، قاتل، ساحر، کشیش و غیره هم در این بازی وجود دارند که شما می توانید هر کدام را که دوست داشتید انتخاب کنید و بعد از انجام شخصیت سازی می توانید وارد دنیای بازید دارک سولز شوید.

بازی های Dark Souls 3
بازی های Dark Souls 3

از زمانی که سری سولز طراحی شده تا امروز، هدف گیم پلی به چالش کشیدن گیمرها بوده است و نسخه دارک سولز ۳ هم همین هدف را دارد و در هر مرحله با چالش های بسیار سنگین و سخت گیمرها را درگیر خود می کند.

باید بگوییم که تک به تک حرکت های این بازی یک چالش به شمار می روند، از طراحی های بسیار سطحی گرفته تا دشمنان بازی  و تله های محیط کلی بازی همگی دارای شگفتی ها و غافلگیری های زیادی هستند. به جرات می توانیم بگوییم که بازی های Dark Souls 3 یکی از بهترین بازی هایی است و طراحی آن در دنیای بازی بسیار منحصر به فرد است.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =