شخصیت اصلی بازی هورایزن زیرو داون با چند روش در دنیای بازی حرکت می‌کند

بازی هورایزن زیرو داون

بازی هورایزن زیرو داون یک داستان خطی نیست که به این زودی ها تمام بشود ودر طول این داستان و ماجراجویی های ایلوی صدها داستان فرعی بزرگ و کوچک به وجود می آورد.

بازی هورایزن زیرو داون
بازی هورایزن زیرو داون

شخصیت اصلی بازی هورایزن زیرو داون با چند روش در دنیای بازی حرکت می‌کند

بازی هورایزن زیرو داون دنیای بسیار بزرگی دارد و در اولین نمایش گیم پلی بازی، شخصیت اصلی بازی، اِیلوی را مشاهده می کنید که تنها و با پای پیاده در این بازی حرکت می کند. حرکات مختلفی برای جابجایی در دنیای بازی Horizon Zero Dawn وجود دارد که سازندگان این بازی با معرفی آن ها قصد دارند ما را شگفت زده کنند.
بررسی روش های مختلف رفت و آمد ایلوی در بازی هورایزن زیرو داون
بازی Horizon Zero Dawn به علت جهانی شدنش این امکان را به شما می دهد که از راه های متفاوتی برای جابجا شدن در دنیای بازی برخوردار باشید. در واقع بخش اعظمی از این بازی ها در دنیای پیچیده ی خود نیاز به سواری برای جابجایی دارند. بازی های وینچر ۳ و اسکایریم که بازی های بزرگی هستند، ما به نحوه ی سواری و حرکت به قسمت های مختلف نقشه توسط این بازی ها دقت کردیم.
بازی های GTA و Saints Row که جهانی هستند از ماشین به عنوان سواری استفاده می کنند. الان نمی توانیم نحوه ی دقیق عبور و مرور اِیلوی در دنیای بازی را به شما بگوییم اما میتوان گفت به روش های مختلف در این دنیا حرکت می کند و این بازی تنها در دویدن و راه رفتن خلاصه نمی شود.
با این خبر حتی فکر کردن به سواری با دایناسور هم شگفت انگیز است. نظر شما چیست؟ شما فکر می کنید سازندگان بازی در کنار دویدن و راه رفتن چه روش های دیگری را برای رفت و آمد در بازی انتخاب می کنند و آنها را به کار می بودند. بازی Horizon Zero Dawn شما را در نقش مؤنثی قرار می دهد که اِیلوی نام دارد، این بازی در سال ۲۰۱۶ کاملا انحصاری برای پلی استیشن ۴ منتشر شده است.
ایلوی در بازی هورایزن زیرو داون از توانایی هایش برای مخفی شدن استفاده میکند. برای یک شخصیت با پای پیاده پنهان شدن پشت علف ها هم می تواند یک راه حل مناسب برای فرار از ماشین های کشتار باشد. او هم چنین برای جابجایی و مبارزه با ربات ها از تیرو کمان استفاده می کند. دستگاه پرتاب که نیزه ها با سیم به آن متصل هستند یکی دیگر از ابزار مبارزه ای است که در دستان ایلوی برای نابود کردن ربات های غول پیکر از آن استفاده می کند.
بگذارید با توضیحی اجمالی درباره ی بازی هورایزن زیرو داون برای شما توضیحات مختصری بدهیم، که شما را از جذابیت های موجود در این بازیبا خبر کرده و کمی شما را با این بازی آشنا کنیم. Horizon Zero Dawn به همه ثابت کرد که با ریسک کردن می توان یک بازی بی نظیر ساخت که همه را شیفته ی خود کند.
بسیاری از سازندگان و نشر دهندگان بازی های با مخاطب بالا و هیجان انگیز از کنار گذاشتن این بازی ها هراس دارند؛ زیرا با این کار از میلیون ها دلار سود دست کشیده اند. آن ها از این که یک بازی قدیمی یا یک ایده ی کهنه را کنار بگذارند بسیار می ترسند.
آن ها ساخت یک مجموعه ی کاملا جدید را ریسکی می دانند که درصد شکست در آن خیلی بیشتر از درصد پیروزی آن است. نود درصد این استدیوها و این سازندگان محال است با خودشان بگویند که این ایده ی ناب را یک تیم سازنده ی خوب، با زمان و هزینه ی کافی و البته تمرکز روی بالا بردن سطح کیفت ایجاد کرده اند، که همه ی این ها موجب می شود این آی پی جدید تبدیل به اثری شود که مورد توجه همگان قرار بگیرد. این در حالی است که آن ها همیشه به فکر بازگرداندن هزینه های از دست رفته شان و برگرداندن سودی که از دست داده اند هستند.
استودیوی گوریلاگیمز حرکتی انجام داد که موجب هراس همگان گشت، این استودیو ناگهان از بازی های کهنه و قدیمی به سمت بازی های جدید و ایده های نو روی آورد. گوریلا گیمزی که برای ما با عنوان بازی های Killzone شناخته شده بود، این سری با نسخه ی Shadow Fall بسیار بد کار کردند که هم خود و هم این نسخه را زیر سؤال بردند.
آن ها دوباره چند سال وقت گذاشتند و ستون های یک ایده ی تازه را با صبر و حوصله بالا بردند، آنها مجدد به دنیای بازی برگشتند آن هم با سری بالا تر، ایده های جدید تر و یک بازی بسیار عالی. بازی Horizon Zero Dawn جدید ترین اثر این استدیو می باشد. در سال ۲۰۱۷ همه بی صبرانه منتظر بودیم ببینیم که:
آیا این ریسک بزرگ برای استدیوی گوریلا گیمز و کمپانی سونی سال خوبی به همراه خواهد داشت یا خیر؟
آیا این بازی جدید که سازندگان آن هیچ تجربه ای نداشته اند خوب عمل خواهد کرد یا نه؟
بازی هورایزن زیرو داون منتشر شد و به عنوان یکی از بهترین بازی های سال مورد استقبال قرار گرفت و یکی از بهترین بازی هایی است که شما تجربه خواهید کرد. در این اثر با یک شخصیت بسیار دوست داشتنی آشنا خواهید شد، بسیار ماجراجویی خواهید کرد. این بازی شما را به سفری طولانی می برد و شما را درگیر داستان های عمیق و جذاب می کند.
بازی Horizon Zero Dawn از آن نوع بازی هایی است که چندین سبک در آن وجود دارد و در همه ی آن ها بسیار عالی عمل می کند. این بازی با شیوه ی روایت سوم شخص، ماجراجویانه، بسیار هیجان انگیز، با انواع آلمان های نقش آفرینی است و کمتر نقصی در آن دیده می شود. این بازی شما را وارد دنیای جدیدی با مناظر زیبا می کند که با دشمنان جدیدی رو به رو می شوید.
هوریزان یک بازی بسیار شگفت انگیز است. در رأس نکات مثبت این بازی وجود کاراکتری است که به سرعت در دل شما جا پیدا می کند، بدون این که شما در پیش زمینه ای با آن آشنا شده باشید، حتی بدون این که چند نسخه بازی کرده و یا چند کتاب و کامیک درباره او مشاهده کرده باشید. شما مشتاقانه به بازی می آیید که او را ببینید و در کنار لارا و نیتن عکسش را پس زمینه ی رایانه ی خود بگذارید. او اِیلوی، دختر مو آتشین بازی هورایزن زیرو داون است.
داستان ایلو هزار سال پس از دنیای امروزی آغاز می شود، تمدن کنونی ما نابود می شود و تحت سیطره ی ربات های بسیار عجیب به زانو در می آید. ایلوی در این داستان دختری است که از خانواده ی خود هیچ خبری ندارد و نمی داند از کجا آمده است. همه ی افراد قبیله او را نادیده می گیرند و تنها یک نفر که از جنس خود اوست سر پرستی او را قبول کرده، او تنها شخصی است که ایلوی را مانند دخترش می بیند و راست نام دارد.
ایلوی بهترین کاراکتر خلق شده در این بازی است که خیلی سریع با او ارتباط برقرار می کنید و به شخصیت محبوب شما تبدیل می شود.
مسلماً از زمانی که بازی معرفی شده تا امروز سوالاتی ذهن شمارا مشغول کرده است. همه ی ما انتظار یک داستان منطقی وکامل داشته ایم. این بازی با دیوایسی عجیب به دست ایلوی آغاز می شود که ایلوی به وسیله ی آن می تواند تصاویر هولوگرافی تمدن مدرنی که هزاران سال پیش نابود شده است را ببیند و اطلاعات زیادی راجع به آن به دست بیاورد.
رفته رفته ایلوی با این تکنولوژی ارتباط عمیقی برقرار می کند و این دیوایس داستان هایی از گذشته و محیط اطراف ایلوی به او می دهد که هیچکس قادر به دیدن آن نیست. سال ها بعد زمانی که ایلوی تبدیل به دختری شجاع، قوی و بی باکی می شود، پس از یک سری اتفاقات ایلوی تصمیم می گیرد دنبال سوال های دوران کودکی اش برود.
سؤال هایی از قبیل:
_ خانواده ی او چه کسانی هستند؟
_ سر این دنیا چه بلایی آمده است؟
_ راز پشت پرده ی این رباط های عجیب و غریب چیست؟
افتتاحیه ی بازی هورایزن زیرو داون بسیار عالی بوده اما روند این بازی، اتفاقاتی که در حین بازی برای ایلوی می افتند وروش های مقابله ی ایلوی با این رباط ها این بازی را نسبت به افتتاحیه دوس داشتنی تر کرده است. دراین بازی نه تنها به جواب همه ی سوال های تان می رسید بلکه مشتاق به ادامه می شوید و سوال های جدیدی برایتان به وجود می آید و هورزان به حوصله و آرام آرام به تمام سؤال های تان پاسخ می دهد و آدرنالین را در خون شما بالا می برد.

بازی هورایزن زیرو داون
بازی هورایزن زیرو داون

بگذارید به یکی از سوالات شما در بالا پاسخ بدهیم:
آیا داستان بازی هورایزن زیرو داون منطقی و جذاب خواهد بود؟! بله.
بازی هورایزن زیرو داون یک داستان خطی نیست که به این زودی ها تمام بشود. در طول این داستان و ماجراجویی های ایلوی صدها داستان فرعی بزرگ و کوچک به وجود می آورد.
شما را طوری درگیر بازی می کند که از آن لذت می برید. یکی از بهترین موارد بازی که جذابیت آن را بالا برده، استفاده از جنگلها و مناطق خوش آب و هوا تا بیابان های بی آب و علف است. وجود باران، برف، مه و آفتاب این بازی را جذاب تر نیز کرده است.
گوریلا گیمز حتی کانسپت های آخر الزمانی را که این روزها از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است فراموش نکرده. این بازی شهر های عظیمی را به نمایش می گذارد که درختان و بوته ها به آهن و بتن نفوذ کرده و قدرت ماورایی طبیعت را به رخ می کشند.
یکی دیگر از جذابیت های این بازی استفاده از رباط های عجیب و غریب و متعددی است که در زمان نزدیک شدن شما به آن ها عکس عمل های جالبی نشان می دهند و شما برای مبارزه از نیزه ی ایلوی استفاده می کنید که چندان دلچسب نیست … اما اگر یک بار از تیر و کمان ایلوی استفاده کنید، دیگر آن را رها نخواهید کرد. این بازی از گرافیک فنی و بصری بسیار بالایی برخوردار است و یکی از دلایل جذابیت بازی برای شما این گرافیک بالا می باشد.
هم چنین آهنگساز این اثر Joris de Man که آهنگ ساز کلیزونو کلیزونو ۲ هم بوده، یکی از دلنوازترین ملودی ها را برای این بازی استفاده کرده است.
در پایان و پس از گفتن تمام موارد بالا باید عرض کنیم که در این بازی با نقشه ی جهانی و این مسیرهای طولانی یکی از راه های جذاب ایلوی برای رفت و آمد، هک کردن یا همان اهلی کردن ربات ها و سوار شدن بر پشت آن ها برای جابجایی است.

  مانی
دیدگاه کاربران
۱ دیدگاه
  • آرش ۷ بهمن ۱۴۰۰ / ۱۹:۰۱

    In my opinion, the forbidden Horizons of the West surpass the Horizons of Zero Down

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه + شش =