معرفی و بررسی بازی ویدئویی Framed صحنه جرم

بازی ویدئویی Framed

بازی ویدئویی Framed که بازی ای برای کنسول ها نیست، یکی از انواع بازی های موبایلی می باشد. Framed برای گوشی های موبایل با نرم افزار Android طراحی و ارائه شده است. طرفداران بازی های ماجراجویی با تم کارآگاهی و جنایی بازی مذکور را یک بازی معمایی می دانند. معمای بازی به صورت جدید و پیچیده تعریف شده است.

بازی ویدئویی Framed
بازی ویدئویی Framed

بازی ویدئویی Framed که بازی ای برای کنسول ها نیست، یکی از انواع بازی های موبایلی می باشد. Framed برای گوشی های موبایل با نرم افزار Android طراحی و ارائه شده است. طرفداران بازی های ماجراجویی با تم کارآگاهی و جنایی بازی مذکور را یک بازی معمایی می دانند. معمای بازی به صورت جدید و پیچیده تعریف شده است.

از ویژگی های نوآورانه بازی Framed حال و هوای دزد و پلیسی بازی می باشد. این حالت خاص از آپشن های برجسته ی بازی می باشد. کاراکتر های بازی Framed انسان هایی هستند که فقط سایه آن ها قابل دیدن است و انسان واضحی دیده نمی شود.

وظیفه بازیکن این بازی هم به این صورت است که باید فریم ها یا همان مستطیل های تصویری را جابجا نماید. حرکت مستطیل ها می تواند به صورت جابجایی و یا چرخاندن باشد. با این حرکت ها باید شخصیت اصلی بازی بتواند بدون هر مشکلی مسیر خود را طی نماید.

مسیر حرکت فریم ها (یا همان مستطیل ها) به چپ و راست تصویر می باشد. در حقیقت کاربر بازی می تواند با حرکت صحیح خود سرنوشت کاراکتر اصلی بازی را تغییر دهد.

اگر بازیکن بتواند شخصیت اصلی را از کنار پلیس و یا پلیس های مسیر رد کند یک نوع سرنوشت برای شخصیت اصلی رقم می زند. و اگر با یک حرکت، یعنی یک جابجایی اشتباه از فریم ها، سرنوشت بازیکن را به سمت کشته شدنش می کشاند.

در حقیقت بازیکن به عنوان یک کارگردان در بازی کمیک استریپ عمل می کند. این کارگردان باید داستان مصور و تاریک خود را با کاراکترهای مرموز بدون وقفه خود به مرحله اجرا برساند.

 در واقع این بازی کاراکتر مرموز خود را بدون هیچ دلیلی، دائماً به حرکت وا می دارد. این کاراکتر مرموز باید بتواند از موانع پرخطر راه و نیروهای پلیس بگریزد.

بازی ویدئویی Framed از جمله بازی های منحصر به فرد است که سرگرم کنندگی بالایی برای مخاطبان خود ایجاد کرده است. البته بازی Framed در سبک پازل های نوآور در الگوی بازی ها می باشد.

 بازی مذکور سعی دارد کاربر بازی را با شیوه ای نو به طرف موفقیت در داستان پیش ببرد. این شیوه جدید به صورت صفحات کمیک بوک است. بازی، بازیکن خود را وادار به بازچینی با دقت بالا می کند.

باید گفت که بازی های پازلی مانند سایر ژانرهای بازی، با ارائه ایده خود ذهن کاربر را به طور وسیعی در دنیای بازی های ویدئویی به چالش وادار کرده است. این نوع بازی ها روی پلتفرم های موبایل قرار دارند.

 گوشی های موبایل هوشمند یک سیستم بسیار عالی برای آفریدن بازی های پازلی روی تبلت و موبایل می باشد. بازی های متنوع پازلی از نوع انتزاعی گرفته تا نوع فیزیک محور آن همه گواهی بر ساخته های برتر این ژانر بازی های  معمایی برای گوشی های اندرویدی و آیفون می باشند.

مشابه ایده ی این گیم در گیم دیگری تا به حال مشاهده نشده. این نوع روش بازی خیلی جذاب به نظر می  آید. باید امید داشت که از این بازی در ژانر بازی های تل تیل استفاده شود. سبک تل تیل روایت تعاملی و نقش آفرینی خاصی دارد.

مراحل بازی Framed خیلی ساده می باشد. کافی است در بازی دو حرکت جابجایی فریم صورت گیرد. این حرکت برای تعقیب مجرم می باشد. مجرم با کیف مرموزش از دست پلیس ها فرار می کند. بازی که جلو می رود در مراحل بعدی، راه خروج مجرم اندک و سخت می شود.

بازی ویدئویی Framed
بازی ویدئویی Framed

با ادامه مقاله معرفی و بررسی بازی ویدئویی Framed صحنه جرم همراه باشید

در برخی مراحل پیچیده بازی، باید چیزی شبیه به هزارتو را حل نمایید. هزارتویی نگهبانانی هستند که در اطراف مجرم قرار دارند و مجرم باید بی دردسرترین راه را پیدا کند.

 بازی به همین منوال پیش می رود. در هر مرحله راه ها نیز صعب العبورتر و نیز تعداد پلیس ها بیشتر می شود. هیچ خبری از کسب امتیاز و آیتم آزاد شدنی در مراحل بازی وجود ندارد.

در حقیقت بازی ویدئویی Framed افسار داستان را در دسترس کاربر بازی قرار داده. بازیکن هم باید با نهایت سرعت و دقت خود، بهترین سرعت و استراتژی را برای یک بازی روایتی بی نقص بکار ببندد.

بازی Framed کمکی به کاربر بازی نمی کند. بازیکنش را در صفحات کمیک تنها می گذارد. بازیکن خود باید ترتیب جابجایی درست فریم و مستطیل را تشخیص دهد. کاربر در صورت پیدا کردن راه درست باز هم دوست دارد آن مرحله را تجربه کند.

انیمیشن های مختلف برای نتایج گوناگون بازی قرار دارد که گیمر میتواند آن ها را ببیند. بازی Framed دارای یک گرافیک ساده و مینیمال می باشد. طراحی گرافیک هم در بخش بالا و بخش پایین بازی قرار گرفته. این قرار گیری هیچ گونه حواس پرتی را بازیکن بازی ایجاد نمی کند.

در زمان فعلی قراری برای بازی های موبایلی از طرف ارائه دهندگان آن وضع شده. موضوع تجربه عالی موبایلی می باشد که باید بازی های کوتاهی داشته باشد. در طی بازی Framed درست در لحظه ای که بازیکن وارد لذت بازی می شود، به اتمام می رسد.

حل معمای بازی Framed در وقت حساس بازی تمام می شد. در حقیقت، بازی به جای حل معما و مقابله آن با چالش های معما، بازیکت را به سمت تجربه اصلی بازی می برد. این تجربه همان ایده های ساده و خلاق بازی است. این ایده ها به گونه ای طراحی شده که از ابتدا تا انتها بازیکن را با خود می برد.

بازی Framed در سال ۲۰۱۵ برای نسخه های آیفون و آی پد منتشر شده. و بعد از سال ۲۰۱۵ نیز نسخه اندروید آن روی سایت گوگل پلی و نیز سایت آیتونز قرار داده شده. قبل از سال ۲۰۱۵، یعنی سال ۲۰۱۴، هیدیو کوجیما اعلام کرد که بازی Framed بهترین بازی سال ۲۰۱۴ می باشد.

این نکته دیگر شکی برای استفاده از بازی ویدئویی Framed را باقی نخواهد گذاشت. کوجیما قسمت های متنوع داستان بازی خود را در نسخه های متفاوت بازی می گذارد. از بازیکن مخاطب می خواهد که پازل بازی را مانند فریم های یک صفحه کمیک بوک دنبال کند.

این صفحات کمیک را در کنار هم قرار دهد و به این ترتیب بتواند روایت مستقیمی از داستان خود را ارائه دهد. بازی Framed در نسخه های متنوعی و با مقاصد مختلف برای مخاطبان تولید شده. به عنوان مثال:

  • نسخه های Framed 1.4.3 و Framed2 v1.1.0 یک بازی پازلی روایتی برای گوشی های اندروید هستند.
  • نسخه های Full 1.4.3 و ۴.۳ برای بازی Framed، نیز برای بازی پازلی قاب شده اندروید طراحی شده.
  • نسخه Full 1.1.0 بازی Framed2 برای بازی پازلی و خلاقانه قاب ۲ اندروید دیتا می باشد.
  • نسخه ۲ ۱.۰ هم به عنوان بازی سرگرم کننده تنظیم کننده ۲ اندرویدی می باشد.
  • نسخه کالکشن آن هم برای کامپیوتر کرک plaza است. بازی Framed صحنه جرم در صفحات کمیک هم برای موبایل های همراه جدیداً ارائه شده.

قابل ذکر است که بازی Framed دارای حجم ۲۱ مگابایت با ۸۴ دیتا مگابایت است. نسخه اندرویدی آن ۴.۰ و بالاتر برای موبایل عرضه شده. که می توانید آن را از سایت گوگل پلی دانلود و استفاده نمایید.

 تجریه بازی ویدئویی Framed و نسخه دیگر آن یعنی Framed2 را به عنوان یکی از خاص ترین بازی ها روی تبلت و گوشی های همراه اندرویدی به شما مخاطب عزیز پیشنهاد می کنیم.

در پایان هم باید گفت که بازی موفق Framed تاکنون بیش از ۳۰ جایزه بین المللی با امتیاز ۱۰۰/۸۵ در متاکریتیک روی پلتفرم های موبایلی عرضه شده و نسخه iOS بازی همزمان با انتشار نسخه اندروید آن با تخفیفی بسیار ویژه در حد چند دلار به فروش می رسد.

 

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − پانزده =