تنوع لباس شخصیت ها در بازی Mortal Kombat X

بازی Mortal Kombat X

بازی Mortal Kombat X تلفیقی از چندین نسخه این بازی است و کمپانی ندررلم توانسته است با بهرگیری از نقاط مثبت هر نسخه، بازی Mortal Kombat X را تا حد زیادی بی عیب و نقص بپردازد و می توان گفت این بازی تجمیع نقاط قوت نسخه های دیگر این بازی است.

بازی Mortal Kombat X
بازی Mortal Kombat X

کمپانی بازی سازی ندررلم یکی از معروف ترین و پرآوازه ترین کمپانی های بازی سازی دنیا است و از Mortal Kombat می توان به عنوان شاخص ترین بازی های این کمپانی یاد کرد. حال به نقد و بررسی بخش های مختلف بازی Mortal Kombat X می پردازیم که یکی از جدیترین و بهترین نسخه های این سری است:

اول از همه می توان به این موضوع اشاره کرد که این نسخه جدید تلفیقی از چندین نسخه این بازی است و ندررلم توانسته است با بهرگیری از نقاط مثبت هر نسخه ،بازی پلی استیشن ۴ Mortal Kombat X را تا حد زیادی بی عیب و نقص بپردازد و می توان گفت این بازی تجمیع نقاط قوت نسخه های دیگر این بازی است.

در این بازی ما شاهد این هستیم که بسیاری از شخصیت های قدیمی و جدید در دسترس شما هستند و شما با بهره گیری از فنون هر کدام قادر به انجام تاکتیک های منحصر بفرد هستید.

همچنین این کمپانی به قول های خود در زمینه شخصی سازی به خوبی عمل کرده است چرا که چندی پیش شان هیمیریک تهیه کننده این بازی اعلام کرده بود که در این بازی ما شاهد پیشرفت ها و تنوع های بسیاری در بخش لباس ها و تجهیزات هستیم، همچنین مخاطبان این بازی می توانند از طریق حساب های خود اقدام به خرید لباس های جدید و متنوع بکنند.

بدون شک این اقدام تحت تاثیر مشتری مداری این کمپانی است چرا که با این حجم حمایت از این بازی این کمپانی نیز باید به خواسته ی مخاطبان خود توجه کند و مطابق خواسته های مخاطبان خود بازی های خود را ارتقا و پیشرفت دهد.
بازی در قسمت مبارزه ای بسیار خوب و ویژه عمل کرده است؛شما با انتخاب شخصیت خود قادر به انتخاب سبک و نحوه ی مبارزه ی او از بین سه حالت هستید،این ویژگی بازی این قابلیت را به شما می دهد که در هر حالت ویژگی های خاصی از شخصیت شما فعال شود،که این مساله باعث تنوع هرچه بیشتر در سیستم مبارزاتی شما می شود و شما را قادر می سازد تا هرچه بیشتر ای پیچدگی بازی لذت ببرید.

مورتال کمبت از آن دسته بازی هایی است که می توان گفت شما با تجربه آن چیزی به نام یکنواختی و تکراری بودن را تجربه نمی کنید و حرکات و فنون تعبیه شده برای شما بسیار متنوع و زیاد است البته برای اجرای فنون بالا و سنگین نیازمند این مساله هستید که در بخش اجرا حرفه ای شوید و دستورالعمل ها را مطالعه کنید، با این حال می توان گفت با گشت زمان و تمرین شما می توانید بسیار حرفه ای شوید اما مساله ی جالب توجه دیگر اختلاف اجرای فنون بین شخصیت های دیگر است.

بنابراین اگر شما در اجرای فنون بوسیله اسکورپین حرفه ای شوید دلیل نمی شود که در اجرای فنون با دیگر شخصیت ها نیز حرفه ای شوید،ندررلم توانسته است با این قابلیت از تکرار و یکنواختی و سادگی بازی بکاهد و در کل بازی ای به شدت چالشی درست کند که موفقیت در آن نیاز به تمرین و صرف زمان دارد.

گیم پلی بازی Mortal Kombat X

بازی در بخش گیم پلی و مبارزاتی بسیار تنوع دارد،حرکات ترکیبی و استفاده از اشیا در اطراف شما باعث مبارزاتی به شدت شلوغ و زیبا شده است،همچنین شما قادر به انجام فنون تمام کننده هستید که این حرکات آسیب بسیار زیادی به دشمنان شما می زند البته در تعداد این حرکات محدودیت دارید و برای انجام این حرکات نیاز دارید در ابتدا مشت و لگدی رد و بدل کنید.

از جمله ویژگی های زیبای دیگر این حرکات تمام کننده نشان دادن اجزای بدن حریف شما بصورت ایکس ری است به طوری که در هنگام انجام این حرکات شما قادر به دیدن خرد شدن فک و استخوان های حریفتان هستید.

بازی Mortal Kombat X
بازی Mortal Kombat X

در کل بازی کمبت از همان نسخه های ابتدایی دارای خشونتی بسیار شدید و افسار گسیخته بوده است که البته این ویژگی است که این بازی را از دیگر بازی های در این سبک متمایز می کند. ندررلم توانسته است با بهره گیری از جزئیات ریز و درشت مبارزاتی را خلق کند که خون شما را در رگ هایتان به حرکت در میاورد و هیجان را با تمام وجودتان تجربه می کنید، البته باید مواظب باشید که اگر خیلی نازک دل هستید این بازی را تجربه نکنید چرا که این بازی صحنه هایی به شدت خشنونت آمیز و البته در عین حال زیبا را برای شما به نمایش می گذارد.

بازی در بخش داستانی ضعف های را تجربه کرده است بطوریکه این بازی مثل بازی های قبل در بخش داستانی قادر به جذب مخاطب نیست، قسمت های گنگ در این بخش و همچنین نبود یک داستان مهیج و گیرا باعث شده است بتوان گفت ندررلم در این بخش سرسری عمل کرده است و تنها وجود شخصیت های جدید در این بخش باعث ایجاد یکسری جذابیت ها شده است.

بازی از لحاظ کیفیتی و گرافیکی نقطه ضعفی ندارد بطوریکه از همان ابتدای بازی و رفتن به محیط های مبارزه شما شاهد طراحی های بسیار عالی و پرجزئیات هستید. همین استفاده از جزئیات محیط هایی زیبا و با کیفیت و در عین حال روان را در اختیار شما می گذارد که تمام این ها را مدیون موتور بازی سازی قوی در این بازی هستیم.

همچنین در طراحی شخصیت ها نیز ندررلم وسواس شدیدی بخرج داده است و در نتیجه این وسواس شاهد شخصیت هایی بسیار زنده هستیم که از لحاظ گرافیکی و کیفیت حرفی برای گفتن باقی نمی گذارند. شما قادر به تماشای شخصیت هایی هستید که با طراحی گرافیکی بسیار جذاب و تنوع در طراحی بسیار بالا لذتی بی پایان را برای شما به ارمغان میاورند.

اضافه بر این ها بازی از لحاظ کیفیت در بخش انمیشن ها نیز به خوبی عمل کرده است که باعث امتیاز هرچه بیشتری برای این بازی می شود.

بازی در زمینه صوتی و موسیقی بسیار خوب عمل کرده است به خصوص در بخش مبارزات که ضربات و حرکات شما هر کدام ویژگی های صوتی متفاوتی دارد که به لذت هرچه بیشتری بازی می افزاید، همچنین صداپیشگی شخصیت های شما نیز بسیار جالب توجه است و شخصیت ها بعضی صدای پر جذبه و پر ابهتی دارند.

در کل می توان گفت این بازی در بخش داستانی چیزی برای گفتن ندارد ولی اصل این بازی ها بخش داستانی نیست و اهمیتی زیادی ندارد. پس می توان به این موضوع اعتراف کرد مورتال کمبت یکی از بهترین های سبک خود است.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + یازده =