پرطرفدار ترین بازی پلی استیشن ۴ The Crew است

بازی The Crew

اگر در بازی The Crew تنها از ماشین سواری در مسابقات استفاده می شد مطمئنا کاربر بازی ترجیح می داد به جای این بازی از بازی رالی داکار استفاده کند که کیفیت و محتوایی به مراتب بهتر از این بازی دارد. در مثال مشابه دیگر اگر مخاطب استفاده از یک بازی جهان باز را مد نظر قرار می داد استفاده از بازی GTA نیز بی رقیب و بی همتا است. این ترکیب و کنار هم قرار دادن این سبک ها و ویژگی های منحصربه فرد است که توانسته از این بازی یک اثر ماندگار باقی بگذارد.

بازی The Crew
بازی The Crew

اوقات فراغت برای هر انسانی دغدغه ای بزرگ محسوب می شود تا بتواند با بهره گیری مناسب از آن بتواند در تعالی خود گام موثری را بردارد. موضوع پر کردن اوقات فراغت آن قدر از اهمیت بالایی برخوردار است که صنعتی مجزا برای بهبود و تکامل آن شکل گرفته است. صنعتی با گستره ی جهانی و تجهیزات مختلف تا بتوانند برای همه انسان ها مفید باشند.

بسیاری از صنایع دنیا به قشر خاصی مربوط می شود که متناسب با علاقه و سلیقه افراد استفاده کننده از آن طراحی می شود. اما گاهی طراحی یک موضوع به طوریکه در تمام جهان و برای همه انسان ها بتواند مورد استفاده قرار بگیرد کار بسیار دشواری است که در صنعت بازی های رایانه ای به خوبی مورد تحلیل و کنکاش قرار گرفته است. طراحان و کارشناسان بازی های رایانه ای به خوبی می دانند انسان ها با روحیات مختلف چه چیزی نیاز دارند و چگونه می توانند از آن بهره ببرند.

در این صنعت فوق العاده جذاب در ابتدا سیستم های سخت افزاری بسیار گسترده ای با تکنولوژی روز دنیا ساخته شدند. این کنسول ها به نحوی طراحی شدند تا امکان استفاده زیرساختی از آن ها به خوبی فراهم شود. در ادامه طراحی انواع بازی های رایانه ای با طرح موضوع های بسیار متنوع برای آنان ایجاد گردید تا هر انسانی بر اساس سلیقه خود و حال روحی خود در زمان مشخص به انجام بازی مورد نظر خود اقدام کند.

گاهی انجام یک بازی مسابقه ای مثل فوتبال با دوستان لذت بسیار زیادی دارد. انجام بازی های معمایی یا جنگی نیز زمان خاص خود را می طلبد. در هر حال طبق ضرب المثل معروف، هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد، هر بازی رایانه ای برای زمان خاص و برای مخاطب خاص خودش طراحی شده است.

در کنار صنعت نرم افزاری بازی های رایانه ای، حوزه تجهیزات جانبی سخت افزاری نیز شاهد پیشرفت بسیار چشم گیری در سال های اخیر بوده است. دوربین هایی که حرکات و تصمیم گیری های شما را به بازی منتقل می کنند و هدست های پیشرفته ای که کنترل بازی را با حرکات فیزیکی شما انجام می دهد، همگی گوشه ای از پیشرفت گسترده در این قسمت از صنعت مهیج و جذاب بازی های رایانه ای است.

موضوع درونی بازی های رایانه ای بحث دیگری است که در سال های اخیر به شدت مورد نظر و نگاه ویژه طراحان بازی های رایانه ای قرار گرفته است. محتوای بازی های رایانه ای تنها قابلیتی در این صنعت هیجان انگیز است که می تواند شما را تا آخرین لحظه همراه یک بازی رایانه ای نگه دارد. بقیه تجهیزات تنها اثر جذب کنندگی برای مخاطب و کاربر بازی رایانه ای را دارند.

محتوای بازی های رایانه ای در چند سال گذشته به سبک های تلفیقی و ترکیبی در محیط های گسترده و به اصطلاح جهان باز کشیده شده است. یکی از شرکت هایی که در تولید این چنین بازی ها، تبحر و مهارت بسیار زیادی دارد، شرکت Ivory Tower می باشد که همواره تولیدات فوق العاده جذاب و بی نظیری را از خود به جای می گذارد.

این شرکت در یکی از آخرین تولیدات خود از بازی The Crew رونمایی کرده است که تاکنون توانست فروش قابل توجهی داشته باشد. این بازی توانسته تاکنون نظر بیش از ۵ میلیون گیمر را در سراسر دنیا به سمت خود بکشاند. در بازی The Crew شما با دسترسی به انواع مسابقات جذاب با خودرو، موتورسیکلت، هواپیما و قایق می توانید از آب تا آسمان به مسابقه با دوستان خود بپردازید و هر جا خسته شدید، سبک بازی و وسیله خود را تغییر دهید.

بازی The Crew
بازی The Crew

این تنوع در بازی توانسته جذابیت بسیار زیادی را با خود همراه کند. گرافیک طراحی شده در این بازی بسیار خیره کننده است و شما شاهد تصاویر بسیار جذابی از بازی با بالاترین کیفیت خواهید بود که با صدایی دل انگیز نیز همراه شده است داستان بازی بسیار هیجان انگیز است و در کنار مسابقات بازی بسیار صحنه های دلنشینی را برای شما رقم خواهد زد.

شرکت سازنده این بازی اخیرا دست به اقدام بسیار جالبی زده است و با بیان نکات ویژه بازی که شاید برای هر گیمر ساده ای هنوز روشن نشده است سعی بر آن دارد تا علاقه مندان به این بازی جذاب را افزایش دهد. بازی The Crew در محیط گسترده خود سعی کرده تا از وقایع دیگری الهام بگیرد و ترکیب آنان با خود را میسر سازد. این بازی از صحنه ها، تجهیزات و همچنین بسیاری مکان های خاص فیلم های سینمایی مطرح در دنیا استفاده کرده است. این ترکیب و تلفیق هنر سینما با بازی های رایانه ای سبب یک تعامل و جذابیت دوطرفه نیز شده است.

البته بسیاری از گیمرهای حرفه ای با یک نگاه ساده به محیط جذاب بازی توانسته بودند تا بسیاری از این طراحی ها را متوجه شوند که در نوع خود بسیار جالب است. طراحان بازی های رایانه ای به خوبی متوجه شده اند برای جذب مخاطبان گسترده برای یک بازی باید بتوانند از ترفند ترکیب محتوای بازی در تولید خود استفاده کنند.

اگر در بازی The Crew تنها از ماشین سواری در مسابقات استفاده می شد مطمئنا کاربر بازی ترجیح می داد به جای این بازی از بازی رالی داکار استفاده کند که کیفیت و محتوایی به مراتب بهتر از این بازی دارد. در مثال مشابه دیگر اگر مخاطب استفاده از یک بازی جهان باز را مد نظر قرار می داد استفاده از بازی GTA نیز بی رقیب و بی همتا است. این ترکیب و کنار هم قرار دادن این سبک ها و ویژگی های منحصربه فرد است که توانسته از این بازی یک اثر ماندگار باقی بگذارد. نکته مهم دیگر مدنظر کارشناسان و طراحان این بازی نسخه های جدید و بهینه از این بازی است.

چرا که این بازی با جذب مخاطبان حیطه های مختلف بازی باید بتواند در ادامه راه همه آنان را راضی نگه دارد. پس باید بتواند با جذب ایده های مخاطبانش در حوزه های مختلف در ابتدا باگ ها و مشکلات بازی را مرتفع کند و سپس در جهت بهبود گرافیک و بروزرسانی وسایل و تجهیزات موجود در بازی اقدام کند.

صنعت بازی های رایانه ای صنعتی است که حتی از یک روز جلوتر خود هم خبر ندارد و هیچ طراحی نمی تواند آینده بازی خود را مشخص کند و این مخاطبان و کاربران بازی های رایانه ای هستند که با توجه به شرایط حاکم در زندگی خود، بازی مورد نظر خود را انتخاب می کنند. شرکت سونی و مایکروسافت نیز در کنار بعضی شرکت های دیگر (که چندان مطرح نیستند) در کنار توسعه حیطه نرم افزاری، در قسمت سخت افزاری نیز اقدامات لازم خود را انجام می دهند تا با پیشرفت زیرساخت های این صنعت بتوانند زمینه رشد حوزه نرم افزاری را نیز گسترش دهند چرا که بازی های رایانه ای به شدت به سخت افزار خود وابسته هستند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 5 =