اخبار بازی های نینتندو سوئیچ, بلاگ, نینتندو سوئیچ

بازیگر فیلم جنگ ستارگان علاقه بسیاری به بازی پوگمون دارد

بازی پوگمون

بازی پوگمون برای اولین بار در جهان توسط کشور ایران ممنوع اعلام شد و ممنوعیت این بازی هیچ مخالفی در بین سیاستمندان کشور نداشت و همه آن را تائید می کردند.

بازی پوگمون

بازی پوگمون

بازیگر فیلم جنگ ستارگان علاقه بسیاری به بازی پوگمون دارد

تعداد کاربرانی که بازی پوکمون گو را دانلود می کنند و آن را انجام می دهند روز به روز در حال افزایش است تا جایی که بازیگران مشهور سینما هم به آن پیوسته اند. شاهد این بودیم که بازیگر معروف جنگ ستارگان در هنگام ظبط صحنه های فیلم موفق به پیدا کردن یک پوکمون شده است.
جان بویگا کسی است که با بازی در فیلم مشهور جنگ ستارگان توانست به شهرت خاصی برسد. این ستاره سینما از آن دسته از افرادی است که علاقه بسیاری به بازی پوکمون دارد. وی اظهار داشته که در اغلب اوقات که مشغول استراحت است این بازی را انجام می دهد و برای مدتی سرگرم می شود.
او داستان دیدن پوکمون را این گونه بیان کرده است. پس از ضبط صحنه هایی از جنگ ستارگان در پایین وود بود که مثل اغلب اوقات مشغول انجام بازی پوکمون شدم. در آن لحظه بود که موفق شدم یک پیکاچو که بسیار نایاب است را پیدا کنم این را با ذوق به همه خبر دادم و گمان می کنم که در یک روز موفق شدم محبوب ترین فرد لقب بگیرم.
در ادامه محاصبه این بازیگر وی اعلام کرد که بازی پوکمون تاثیرات مثبت زیادی در روند زندگی افرا داشته است که می توان از مهم ترین آن به این اشاره کرد که باعث شده مردم بیش از قبل با یکدیگر ارتباط داشته باشند و به هم نزدیک شوند.
این هنرپیشه در گفتگوی خود در باره جنگ ستارگان هم خبرهایی را اعلام کرد. طبق گفته های بویگا جنگ ستارگان ۸ نسبت به قسمت های قبلی جنگ ستارگان داستانی سیاه تر و بسیار بزرگ تر خواهد بود. او هم چنین گفت که از سازندگان این بازی خواسته است که بخش تک نفره هم به آن اضافه کنند.
این که سازندگان بخش تک نفره را اضافه خواهند کرد یا خیر از مواردی است که به قطعیت نمی توان در باره آن نظر دارد زیرا از طرف کمپانی تا به این لحظه چیزی اعلام نشده است و باید منتظر ماند و دید که در زمان عرضه به بازار حاوی بخش تک نفره هست یا خیر.
البته چند ماه قبل از این که بازی وارد بازار شود داستانی که روایت می کند را به صورت یک فیلم می توانید مشاهده کنید که برای علاقه مندان به آن می تواند خبری خوب باشد.
در باره بازی پوکمون باید به این نکته اشاره کنیم که این گیم پر طرفدار در ایران ممنوع اعلام شد و کاربران ایرانی فقط با فیلتر شکن می توانند به آن دسترسی داشته باشند و آن را دانلود کنند. زمانی که از مسئولین مربوطه در این باره سؤال شد جواب صریحی را اعلام نکردند تنها به گفتن جمله ی “این بازی امنیت کافی برای کاربران را مهیا نکرده است” بسنده کردند.
البته این ممنوع کردن باعث اعتراض علاقه مندان به این بازی شد که آیین اعتراض نتوانست مسئولین محترم را قانع کند و به فیلتر این گیم موبایلی ادامه دادند. یکی از مسئولین مربوطه علت این ممنوعیت را این گونه بیان کرده است:
در این بازی شاهد این هستیم که امنیت آن طور که باید اجرا نشده است و از دلایل این امنیت پایین می تواند این باشد که در این بازی دنیای واقعی و دنیای مجازی با هم در ارتباط داده است که برای یک گیم نمی تواند مورد مناسبی باشد علاوه بر این مشکلات دیگری هم بر این بازی وارد است.
از مواردی که به عقیده میئولین می تواند امنیت پایین بازی را اثبات کند این است که در روند این گیم به شما به عنوان کاربر پیشنهاد می دهد که هر ساعتی از شبانه روز که می خواهید به خیابان بروید و قدم بزنید و از این موضوع نگرانی نداشته باشید.
البته این قدم زدن ها در خیابان های شهر می تواند مشکل ساز شوند به عنوان مثال تصور کنید در قدم حال قدم زدن هستید که از مکانی که محل تجمع خلافکارها است عبور می کنید در این مورد امنیت شما به خطر می افتد و عکس آن هم صادق است ممکن است خود شما باعت این شوید که امنیت عده ای به مخاطره بی افتد.
در این مورد باید بگوییم که ایران تنها کشوری نیست که از نظر امنیت این بازی را مشکل ساز می داند. در کشور آمریکا هم پرونده های زیادی به این دلیل در دادگاه این کشور تشکیل شده است اما همچنان این بازی محبوب در آمریکا به فعالیت خود ادامه می دهد و ممنوع نشده است.
از دیگر مواردی که در این بازی وجود دارد و باعث ممنوعیت آن در ایران شده است می توان به بخشی از بازی اشاره کرد که کاربران را به گردهمایی و تجمع در کنار ورزشگاه ها تشویق می کند. این کار با توجه به قانون جمهوری اسلامی ایران جرم به حساب می آید مگر آن که از وزارت کشور مجوز انجام آن را داشته باشید.
البته ماجرا جنجالی این بازی به این موضوع خلاصه نمی شود. در این بازی باید به دنبال پوگمون بگردید که البته در دسترس نیست و شما برای پیدا کردن آن باید به محله های مختلفی سر بزنید. بسیاری از افراد در حین این جستجو مورد اخاذی قرار گرفته اند و پول و دیگر وسائل قیمتی آن ها به سرقت رفته است. پرونده این سرقت ها همچنان باز است.
البته می توان به این مورد اشاره کرد که قبل از این که اینن بازی وارد کشور شود و توسط اپ های داخلی نثل بازار بتوان آن را تهیه کرد مسئولین تذکر داده بودند که این بازی خطرآفرین است اما به طور کامل این موضوع پیگیری نشد.
بازی پوگمون برای اولین بار در جهان توسط کشور ایران ممنوع اعلام شد. ممنوعیت این بازی هیچ مخالفی در بین سیاستمندان کشور نداشت و همه آن را تائید می کردند و اظهار داشتند که این بازی پیش تر از این زمان
ممنوع اعلام می شد.
بعد از این اقدام ایران شاهد این موضوع بودیم که کشورهای دیگری هم این بازی را برای کاربران نا مناسب و با امنیت پائین معرفی کردن و آن را در کشور خود ممنوع کردند.
البته کشورهای زیادی هم وجود دارند که این بازی در آن ها هنوز ممنوعیت پیدا نکرده است اما پرونده ایی از آن در دادگاه ها جریان داد که ممکن است باعث ممنوع شدن بازی شود.
یکی از این کشورها آمریکا است. در این کشور روزانه تعداد افراد زیادی برای شکایت از این بازی به دادگاه ها مراجعه می کنند. آن ها اظهار می دارند که در جستجوی شخصیت محبوب پوگمون در شهر بوده اند که به طور اتفاقی محل های نا مناسبی قرار گرفته اند که باعث شده است اشیاء گران قیمت آن ها به سرقت برود و در مواقع خطرناک تر مورد آزار و اذیت جنسی قرار بگیرند.

بازی پوگمون

بازی پوگمون

پیش بینی می شود تعداد کشورهایی که این بازی را ممنوع اعلام می کنند افزایش یابد. اما نمی توان با قطعیت در باره ان نظر دارد زیرا همان طور که این مشکلات را در پی داشته است افراد علاقه مند بیاری را هم به خود جذب کرده که در صورت ممنوع اعلام کردن این بازی می توانند اعتراض های گسترده ای را انجام دهند و مشکل آفرین باشند.
از دیگر کشورهایی که پیش بینی می شود این بازی در آن با ممنوعیت رو به رو شود سنگاپور است که مسئولین آن اعلام کرده اند به طور جدی در حال بررسی و تحقیق بر روی آثار اجتماعی این بازی در بین افراد هستیم و زمانی که به این یقین برسیم که اثرات منفی آن بیش از تاثیرات مثبت آن است این بازی را ممنوع می کنیم.
مسئول کارگروه اعمال مجرمانه در ایران این نکته را یادآوری کرده است که دانلود این بازی با استفاده از فیلتر شکن جرم محسوب نمی شود اما کسانی که فیلتر شکن را در بین افراد توزیع می کنند مجرم به حساب می آیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =