معرفی و بررسی بازی گرن توریسمو اسپورت ساخته پولی فونی

بازی گرن توریسمو اسپورت

متأسفانه بازی گرن توریسمو اسپورت بدون آنلاین شدن خیلی بازی خسته کننده ای می شود و کسانی که دنبال بازی به صورت تک­ نفره هستند.

بازی گرن توریسمو اسپورت
بازی گرن توریسمو اسپورت

معرفی و بررسی بازی گرن توریسمو اسپورت ساخته پولی فونی

شرکت معروف و قدرتمند بوگاتی که ماشین های خود را به تعداد کم تولید می کند جزء ماشین های سریع و لوکس حساب می شود. این شرکت قصد دارد ماشینی بسازد که همگان بتوانند از آن استفاده کنند. ولی این امکان رانندگی را فقط در کنسول پلی ­استیشن و در بازی Gran Turismo برای علاقه ­مندان فراهم می کند.

آخرین ماشینی که به صورت لوکس و با سرعت بالا ساخته شد متعلق به شرکت بوگاتی بود که نام آن Bugatti Veyron بود؛ که این شرکت فقط تعداد محدودی حدود ۴۵۰ عدد از این خودرو فوق سریع و لوکس خود را تولید کرد و قیمت هر خودروی آن حدود ۲ میلیون دلار و بیشتر بود و همین دلیل گران بودن این خودرو بود که زمانی زیادی طول کشید تا این شرکت توانست همه تولید خود را به فروش برساند.

به خاطر اینکه تمام کسانی که آرزوی رانندگی با این ماشین را دارند کار جالبی انجام داد که بتواند حداقل لذت رانندگی را برای طرفداران خود ایجاد کند و این کار جالب ساختن ماشین مخصوصی برای بازی Gran Turismo بود؛ که نام آن Bugatti Vision Gran Turismo گذاشته شد.

جالب است که این خودرو در نمایشگاه فرانکفورت حضور دارد. ولی امکان اینکه بتوان آن را امتحان کرد وجود ندارد چراکه فقط یک مدل از این خودرو وجود دارد. شرکت بوگاتی این مدل ماشین را فقط جهت نمایش و طراحی گرافیکی ساده درست نکرده دلیل گروه بوگاتی طراحی با جزئیات دقیق برای تولید واقعی این خودرو است. این طراحی طوری انجام شده که بتوان در شرایط مسابقه نیز از آن استفاده کرد. هیچ تصویری به جز یک ماکت ساده از خودرو هنوز در دسترس نیست.

در دنیای بازی­های دیجیتال یکسری بازی وجود دارد که نیاز به معرفی ندارند و نام این بازی ها این قدر بزرگ است که اگر بازیکن جدیدی هم باشید خیلی سریع با آن ها آشنا می شوید. Gran Turismo یکی از این بازی هایی است که صحبتش را می کردیم؛ که نامش را سال های زیادی است به عنوان قوی ترین بازی ماشین های مسابقه ­ای یدک می کشد؛ و توانسته طی این سال ها طرفداران زیادی را مجذوب خود کند.

این بازی به قدری در نسل ششم خود پرطرفدار و قوی بود که هیچ بازی ازاین دست ازلحاظ فضاهای بصری و فنی به گردپایش هم نمی رسید. ولی در نسل هفتم این بازی رقیب های به وجود آمدند که اندکی از قدرت خود را از دست داد. ولی زمانی که به نسل هشتم رسیدیم طرفداران این بازی همیشه لحظه شماری می کردند که ببین در نسل جدید این بازی حرفی برای گفتن در مقابل رقبای قدرتمند خود دارد و طرفدارانش انتظار یک نسخه قدرتمند از این بازی مهیج بودند که کنسول بزرگ خود به نام پلی ­استیشن ۴ توانست با قدرت این بازی را به رقبای خود نشان بدهد و دست حریفان خود را ببندد.

این بازی در نسخه جدید خود بانام Gran Turismo Sport ظاهر شد که ادعاها و وعده های زیادی را به طرفداران خود داده بود که مسابقات آنلاین و شور هیجان بسیار زیاد در این بازی از وعده ­های شرکت بازی ساز بود؛ اما در اول کار باید بگوییم که این نسخه باعث ناکامی شما می شود و در حد گفته های خود نمی تواند ظاهر شود.

البته بسیاری از طرفداران بازی گرن توریسمو اسپورت که سبک مسابقه را دوست دارند و علاقه به بازی کردن به صورت آفلاین را دارند و همچنین انتظار دارند که در این بخش هیجان زیادی نصیب آن ها بشود و برایشان خسته کننده نباشد. مخصوصاً در کشور خودمان بازیکنان بیشتر علاقه به بازی در بخش آفلاین را دارند و علاقه زیادی را به بخش آنلاین نشان نمی دهند.

متأسفانه بازی گرن توریسمو اسپورت بدون آنلاین شدن خیلی بازی خسته کننده ای می شود و کسانی که دنبال بازی به صورت تک­ نفره هستند فقط می توانند بازی را به صورت بسیار ساده و با هوش مصنوعی ضعیف بازی کنند و چیزی دیگری در این بخش وجود ندارد و متأسفانه این بازی برای این نوع افراد که علاقه به بخش تک نفره دارند؛ تقریباً هیچ چیزی را در نظر نگرفته­اند؛ و این بازی شدیداً بر پایه آنلاین بنا شده و برای بخش آفلاین کاری را انجام نداده­  اند و این سبب شده که بسیار برای بازیکن خسته کننده شود.

این بخش شامل اسپلیت اسکرین به صورت دو­نفره و همچنین رکورد زدن به صورت زمانی و دریفت زدن است. هیچ گاه به دنبال سرگرم شدن در بخش تک نفره بازی نباشید به خاطر اینکه هم مشکل کمبود محتوا را دارد و همچنین دیگر رانندگانی که شما با آن­ها مسابقه می دهید، هوش مصنوعی درگیر کننده ­ای برای شما ندارد.

در این بازی به غیر از قسمت آفلاین که کاملاً خسته کننده است کمبود ماشین ها و همچنین پیست­ها به این خستگی می­افزاید. در این بازی بیشترین کمبودی که احساس می­کنید مربوط به همین تعداد کم ماشین­ها و پیست­هاست. اگر از افرادی هستید که به دنبال ماشین ­های متعدد در بازی هستید این بازی نمی تواند شما را راضی نگه دارد.

هر برند ماشین که در بازی وجود دارد فقط ۴ یا ۵ مدل از ماشین های خود را در بازی گنجانده اگر انسان خوش شانسی باشید که ماشین موردعلاقه شما در این ۴ یا ۵ مورد باشد که خوب است اگر نه باید منتظر بسته های الحاقی و با منتظر نسخه های بعدی این بازی باشید. وقتی از یک بازی شبیه­ساز صحبت می شود انتظار می­رود که تنوع ماشین ها در آن زیاد باشد که این بازی نمی تواند نیازهای شما را برطرف کند.

درست است بازی گرن توریسمو اسپورت معایبی دارد اما باید در مورد مزایای و خوبی های بازی نیز سخن گفت. در طراحی ماشین ها بسیار کار شده و ظاهر فوق­العاده­ای دارند و برای طراحی جای جای ماشین معلوم است که وقت صرف شده تا بتواند حس بازی را به خوبی منتقل کند. واقعاً ماشین ها در بازی خیلی دقیق خوب طراحی شده است به طوری که می توانید از دیدن آن ها لذت ببرید؛ و از نکاتی که در بازی به خوبی به چشم می­آید و باعث لذت بردن است محیط بازی و پس زمینه هایی است که در بازی با کیفیت خوبی درست شده است.

بازی گرن توریسمو اسپورت
بازی گرن توریسمو اسپورت۱۸

در قسمت تیونینگ و همچنین طراحی ماشین بسیار عالی کارشده و بسیار کار کردن در این قسمت حرفه­ای به نظر می رسد و کسانی که اهل تیونینگ کردن به صورت حرفه ­ای هستند کاملاً می توانند ماشین مورد علاقه خود را درست کنند؛ ولی برای اشخاص آماتور اندکی این کار مشکل می باشد. در این بازی یک بخش جالب نیز وجود دارد که برندهای مختلف دارای موزه ­های از ماشین های معروف خود بوده که در آن سال ساخت نیز وجود دارد و برای دوستداران این قسمت می تواند بخش جالبی باشد.

از مواردی که باعث می شود که ما با ماشین نهایت ارتباط را برقرار کنیم فیزیک محکمی می باشد که باید یک شبیه ساز آن را داشته باشد. البته نمی خواهیم بگوییم که در این بخش بد کارشده ولی رد رانندگی کردن در ماشین نمی توانیم نهایت ارتباط را برقرار کنیم و یک حس خامی برای ماشین ها وجود دارد که بسیار بر روی گیم ­پلی تأثیر می گذارد و آن چنان هیجانی به او دست نمی دهد.

البته باید این را خاطرنشان کرد که قسمت گیم­پلی بازی نسبت به نسخه­های قبلی بازی خیلی بهتر شده و می توان گفت که بهترین نسخه این بازی نسخه آخری است که به بازار عرضه کرده. شاید رقابت در بخش تک نفره که به صورت آفلاین است برای شما جالب نباشد و دلیلش هوش مصنوعی ضعیف رقابت کننده است و در بخش چند نفره که به صورت آنلاین است.

رقابت بسیار مهیج می شود و در بازی گرن توریسمو اسپورت کیلومتر به کیلومتر شما دارای هیجان باورنکردنی هستید و حس رقابت بسیار جالبی برای شما رقم میزند ولی آن حسی که در رانندگی باید تجربه کنیم را در این بازی تجربه نمی کنیم. در مورد پیست ­هایی که در بازی وجود دارد باید بگوییم که پیست­ها از لحاظ طراحی و جذابیت بسیار روی آن ها کار شده است؛ ولی تعداد کم پیست ­ها احساس کمبود را در ما به وجود می ­آورد.

پیست ­ها از مهم ترین قسمت برای بازیکن در مسابقات حساب می شود منتهی در این بازی در این قسمت ضعیف عمل کرده و تعداد پیست­های بازی محدود است و این پیست­های تکراری سبب خسته شدن بازیکن می شود و در این بازی پیست­های است که اصلاً وجود بیرونی ندارند و خود سازنده آن را طراحی کرده. از این رو بازیکن انتظار دارد که پیست­های معروفی مانند پیست «اسپا» در بازی وجود داشته باشد که متأسفانه به این بخش توجه نشده است.

طراحی ظاهری پیست ­ها مانند ماشین ها خوب انجام شده که قابل قبول است و لذت رانندگی در آسفالت و خاکی را برای شما رقم میزند. شاید با خود بگویید خاکی چطور! بله در این بازی قسمت آفرود نیز برای علاقه مندان این سبک طراحی شده که این بخش بسیار جالب و مهیج است. البته شرایط جوی در این بازی مشکل دارد و زیاد شرایط آب و هوایی را حس نمی کنید. انتخاب شب و روز نیز به صورت دستی انتخاب می شود و در بازی در بخش آنلاین نیز به صورت پیش ­فرض برای بازیکنان این قسمت انتخاب می شود.

حالا به سمت قسمت آنلاین بازی گرن توریسمو اسپورت می رویم. این قسمت جایی است که بازی بر روی آن بنا نهاد شده است یعنی قسمت آنلاین بازی که خود سازندگان این بازی نیز بسیار بر روی این قسمت تأکید کرده ­اند. اول که وارد بخش آنلاین می شوید قسمتی به اسم کمپین وجود دارد که این قسمت شامل آموزش رانندگی و همچنین چالش های روزانه بازی و تجربه پیست ­ها است.

در قسمت آموزش رانندگی به شما نشان می دهند که چگونه می توانید ماشین را در شرایط های متفاوت کنترل کنید و سعی دارند تمام فنون راجب آموزش را به شما نشان دهند؛ و دلیل طراحی این بخش این است که شما را برای مسابقات به صورت آنلاین آماده کنند. تا از طریق بتوانید در برابر رقبای خود به خوبی ظاهر شوید.

به طور کلی می توانیم بگوییم این بازی در تلاش بوده که نسبت به نسخه قبلی خود پیشی بگیرد و سعی داشته یک شبیه ساز ماشین خوب از خود نشان دهد. در این بازی قسمت های خوبی نیز داشت ازجمله کیفیت طراحی ماشین ها که خیلی خوب بود و طراحی پیست ها که بسیار چشم نواز بود و البته این چیزهایی که گفتیم در مقابلش ضعف نیز بود درست است؛ ظاهر ماشین ها عالی بود ولی تعداد آن ها در برندهای متفاوت خیلی کم بود یا صحبت از طراحی پیست­ها کردیم که کیفیت ظاهری خیلی خوبی دارند ولی تعداد پیست ها خیلی کم است و این برای بازیکن بسیار خسته کننده است.

در پایان از صبر و تحمل شما عزیزان که برای مطالعه این مطلب نمودید بسیار سپاس گزاریم و امیدواریم که این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

 

  مانی
دیدگاه کاربران
۲ دیدگاه
 • خسته ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ / ۰۲:۲۴

  با سلام وخسته نباشید .یه سوال دارم که یک ماهه هر سایتی بگید پرسیدم ولی انگار کسی بلد نیست جوابشو .سوالم اینه در بازی گرانتوریسمو اسپورت چجوری آنلاین بازی کنم .منظورم اینه که چطوری با دیگران آنلاین بازی کنم باید وارد کدوم آیکون بشم تا با بقیه بازی کنم ؟ یکی وجدانن جواب بده ممنون

  • مرکز خرید ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۵

   با سلام و خسته نباشید
   شما می توانید به آموزش تصویری ارائه شده در لینک زیر مراجعه کنید .
   https://youtu.be/iTgkWKN-iJY
   با تشکر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − 4 =