قابلیت بازی گروهی به گیم Borderlands برمی گردد

گیم Borderlands

سال گذشته و با پایان پشتیبانی گیم اسپای از سرور برخی بازی ها، بخش آنلاین و چند نفره این بازی ها از کار افتاد. گیم Borderlands نیز یکی از بازی هایی بود که پس از این اتفاق فقط به صورت آفلاین قابلیت استفاده داشت ولی حالا پس از مدت ها کاربران کنسول پلی استیشن ۳ می  توانند مجدداً به صورت آنلاین با دوستان خود از این بازی استفاده کنند.

گیم Borderlands
گیم Borderlands

امروز پس از گذشت حدود یک سال استودیو گیرباکس که سازنده این بازی است اعلام کرده در آپدیت بعدی با عرضه یک بسته به روزرسانی برای نسخه پلی استیشن ۳ بار دیگر بخش بازی چند نفره برای بازیکنان فعال خواهد شد. سیستم جدید Match Making نیز در این آپدیت جای گرفته و بازیکنان می توانند با کیفیت بهتری نسبت به گذشته از چت صوتی و تروفی های جدید استفاده کنند.

بررسی بازی

بازی بردرلندز که یکی از محبوب ترین بازی های سبک شوتر اول شخص و نقش آفرینی است تا کنون مخاطبین زیادی را برای خود دست و پا کرده است. بخش آنلاین بازی به دلیل داشتن جذابیت های زیاد و امکانات متعدد برای بازی گروهی یکی از گزینه های ایده آل برای افرادی است که به بازی های آنلاین اعتیاد دارند. نسخه اول این بازی دنیای بزرگی است از شخصیت ها و اسلحه های متعدد که هر گیمر مشکل پسندی را مجذوب خود می کند.

داستان بازی در سیاره پاندورا شروع می شود که مرجع تمام اتفاقات هیجان انگیز و مبارزات تن به تن کاربران است. سال ۲۰۰۹ بود که این بازی با انتشار خود نگاه های زیادی را معطوف به خود کرد و به یکی از نمونه های موفق سبک شوتر اول شخص تبدیل شد. برگ برنده این بازی قابلیت نقش آفرینی و شخصی سازی سلاح ها و آیتم های هر بازیکن است.

دنیایی از شخصیت های جذاب و گرافیک خاص این بازی افراد زیادی را به سمت خود کشانده و با خلق صحنه های هیجان انگیز توانسته جای خود را میان بازی های بزرگ باز کند. بسیاری معتقدند امتیازات بالا و بازخوردهای مثبتی که این بازی دریافت کرده به خاطر گرافیک خاص خود و قابلیت بازی چند نفره است، چیزی که کمتر بازی شوتری توانسته به آن دست پیدا کند.

نکته ای که این بازی را از بقیه بازی های هم رده خود متمایز می کند این است که حتی بخش چند نفره نیز داستان خود را دارد و فقط به مبارزات و درگیری های تن به تن محدود نمی شود. قسمت Co Op بازی می تواند ساعت ها شما را میخکوب کند و دنیایی از ماموریت های متنوع را در مقابل شما قرار دهد.

بردلندز در این مدت موفق شده امتیاز بالای ۸۴ را به خود اختصاص دهد که برای اولین نسخه از یک بازی شوتر نقش آفرینی امتیاز بسیار قابل قبولی است. گیرباکس با انتشار این بازی توانست اعتبار خود را بیش از پیش افزایش داده و نشان دهد که می تواند توقعات گیمرهای مشکل پسند را نیز برآورده کند.

همانطور که گفته شد داستان این بازی در سیاره پاندورا اتفاق می افتد. طی فعل و انفعالاتی تکنولوژی سلاح های پیشرفته ی بیگانگان به دست یک کمپانی سودجو می افتد که به آن ها اجازه می  دهد به راحتی رقبای خود را از بین ببرند. آن ها به امید کشف سلاح های بیشتر در پاندورا مستقر می شوند اما از این نکته غافل هستند که چرخه زمستانی پاندورا تازه آغاز شده و با اتمام زمستان، بیگانگان وحشی به سمت آن ها هجوم خواهند آورد. این سرآغاز ماجرا های هیجان انگیز بازی است که شما را وارد این دنیا می کند.

شخصیت های اصلی بازی به دنبال کشف دروازه باستانی پاندورا پا به این سیاره می گذارند. داستان به همین جا ختم نمی شود و هرچه جلوتر بروید با شخصیت های بیشتری آشنا خواهید شد که هر کدام برای خود گذشته ای دارند و شما را در بازی به سمت اتفاقات جدیدی سوق می دهند.

به لحاظ فنی گیم پلی بازی هیچ نقصی ندارد و تقریباً هیچ کجا با لگ یا کندی تصویر روبرو نخواهید شد. هرچند که در همان زمان انتشار انتقاداتی نسبت به گرافیک بازی و تکسچرها وجود داشت اما این سبک یکی از ویژگی های خاص این بازی است و نمی توان آن را عیب محسوب کرد. با توجه به این که با یک بازی فانتزی روبه رو هستیم می توان نورپردازی را یکی از نقاط قوت گیم Borderlands برشمرد که گشت و گذار در سیاره پاندورا را بسیار لذت بخش می کند. نکته جالب در طراحی شخصیت های بازی اغراق به ظاهر طنزگونه است که به بهترین شکل یک دنیای فانتزی را به بازیکن نشان می دهد. شخصیت های بازی از لحاظ چهره، لباس و اندام همگی ظاهری عجیب دارند که با تمامی عناصر داستان همخوانی دارد.

بازی بردرلندز به خودی خود جذاب است و با انواع ماموریت های متنوع ساعت ها می تواند یک بازیکن را سرگرم کند، حال تصور کنید که چند نفر بخواهند این دنیا را با یکدیگر به اشتراک بگذارند، مسلماً جذابیت های بازی چندین برابر خواهد شد.

گیم Borderlands
گیم Borderlands

یکی از ویژگی های شاخص گیم Borderlands سلاح های متعدد و بسیار زیاد آن است. در طول بازی هر لحظه ممکن است سلاح های جدیدی پیدا کنید که شامل انواع کلت، شاتگان، مسلسل، اسنایپر و حتی سلاح های عجیبی است که در واقعیت وجود ندارند؛ سلاح هایی که می توانند به وسیله ی آتش یا حتی الکتریسیته دشمنان شما را از بین ببرند. تنوع این اسلحه ها به قدری زیاد است که ممکن است مدت ها ذهن شما را مشغول انتخاب یکی از بین آنها نگه دارد.

لذت پیدا کردن سلاح جدید و پیشرفته تر به قدری زیاد است که دست کمی از به پایان رساندن مراحل بازی ندارد. سیستم تیراندازی بازی نیز بسیار هوشمند طراحی شده و باعث می شود صحنه های درگیری و تیراندازی بسیار طبیعی جلوه کنند. هرچند برخلاف سلاح ها، دشمنان شما تنوع زیادی ندارند و ممکن است در طول یک مرحله بارها و بارها با دشمنان تکراری مواجه شوید که فقط در رنگ و اندازه با هم تفاوت دارند، هرچند که گفته شده این نقص در نسخه های بعدی برطرف می شود و دشمنان متنوعی نیز به بازی اضافه خواهند شد. همانند اکثر بازی های نقش آفرینی ماموریت های فرعی بسیاری وجود دارد که می توانید وقت خود را با به پایان رساندن آنها سپری کنید.

شما می توانید در بازی از بین چهار شخصیت مختلف، یکی را انتخاب کرده و در نقش آن کاراکتر ماموریت ها را به پایان برسانید. هیچ کدام از این نژادها نسبت به دیگری برتری خاصی ندارد و هر کدام ویژگی ها و نقاط قوت خاص خود را دارند، بنابراین می توانید در یک بازی چند نفره از نقاط قوت تمام نژادها استفاده کنید.

صداگذاری بازی نیز به جذابیت های آن افزوده است، چه در بخش صدا های محیطی و چه در زمینه صداپیشگی شخصیت ها و حتی صدای شلیک اسلحه ها زحمت زیادی کشیده شده و باعث شده نتوانید حتی یک لحظه قید صدای بازی را بزنید. موسیقی های بازی نیز با توجه به موقعیتی که در آن هستید عوض می شوند که هر کدام از آن ها توانسته به جذابیت های بازی اضافه کند و نمی توان هیچ ایرادی از آن ها گرفت.

بردرلندز از آن دسته بازی هایی است که پس از یک بار تجربه کردنش هیچ وقت نمی توانید آن را فراموش کنید. جو بازی بسیار طنزگونه و در عین حال هیجان انگیز است که باعث می شود در کنار دارا بودن ویژگی های سبک شوتر به عنوان یک سرگرمی برای فراغت گزینه مناسبی باشد؛ چیزی که کمتر مشابه آن را در بازی های دیگر دیده ایم. می توان گفت که سازندگان این بازی هنگام ساخت آن از هیچ بازی دیگری الگو نگرفته اند و با خلاقیت خود توانسته اند یک بازی بسیار جذاب و درخور نام این شرکت روانه ی بازار کنند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده − پنج =