بازی ‌های آرامش ‌بخش پلی ‌استیشن ۴

بازی ‌های آرامش ‌بخش

اغلب، بازی‌های ویدیویی خیلی استرس‌زا هستند. تعداد کمی از آن‌ها جزو بازی ‌های آرامش ‌بخش قرار می‌گیرند. فرقی نمی‌کند پر از تیراندازی و غارت، دویدن، بخش‌های پنهانی پرتنش یا جهان بازی با کارهای بسیاری باشند که ندانید از کجا شروع کنید، کنترل برخی از بازی‌های ویدیویی واقعاً دشوار است.

هرچند همه بازی‌ها این‌گونه نیستند. گاهی، فقط می‌خواهید دراز بکشید و بازی‌ای می‌خواهید که عصبانیتان نکند. شما را به چالش نکشد یا شما را به هر روشی که می‌خواهد محدود نکند. فقط به جایی تکیه دهید، ریلکس کنید، یا خطر و مرگی در انتظارتان نباشد. همه ما به آرامش نیاز داریم. برای افرادی که به آرامش بیشتری نیاز دارند، ما لیستی از بازی ‌های آرامش ‌بخش موجود در پلی ‌استیشن ۴ را آماده کرده ‌ایم. از زمان خود لذت ببرید.

بازی Abzu

بازی ‌های آرامش ‌بخش

Abzu از هر لحاظ دوست ‌داشتنی است. علاوه بر یک مواجهه کوچک با کوسه، این بازی یک بازی کاملاً بدون استرس محسوب می‌شود. Abzu بازی‌ای درباره کاوش در اعماق اقیانوس است و به شما امکان می‌دهد با آرامش به پیشرفتتان ادامه دهید، اطراف را ببینید و هر وقت آماده بودید جلو بروید.

هنگامی ‌که یک بازی به زیبایی بازی Abzu می‌بینید، مطمئناً زمان آن را خواهید داشت که اطراف را هم بچرخید و به جستجو بپردازید. این بازی با ماهی‌های رنگارنگ نامتناهی و زندگی دریایی و خرابه‌هایی از تمدن‌های نابود شده همراه شده و به یکی از آرامش ‌بخش‌ترین بازی‌های پلی ‌استیشن ۴ تبدیل شده است. تکمیل این بازی حدوداً سه ساعت طول می‌کشد. اما قول می‌دهیم که بارها به عقب خواهید برگشت تا از زیبایی‌های آن لذت ببرید.

بازی Aer: Memories of Old

بازی ‌های آرامش ‌بخش

در حالی که Abzu ما را به اعماق اقیانوس می‌برد، Aer: Memories of Old ما را به آسمان‌ها می‌کشاند. بازی ماجراجویی زیبایی که پاداش این اکتشاف‌ها را به شما می‌دهد. Aer شما را به جای زنی می‌گذارد که قادر است به پرنده‌ای تبدیل شود، در آسمان‌ها پرواز کند و از جزیره‌ای به جزیره دیگر برود.

گشتن در دنیای رنگارنگ و محصورکننده و توانایی پرواز به عنوان یک پرنده، باعث شده بازی Aer به خاطر کنترل‌های پاسخگویی و بصری به یکی از بازی ‌های آرامش ‌بخش پلی ‌استیشن ۴ تبدیل شود. می‌توانید با پرش و پرواز با بال‌­ها سرعتتان را زیاد کرده و با فشردن هر دو تریگر سرعتتان را کم کنید. روی زمین، شما به انسان تبدیل می‌شوید تا بتوانید در اطراف قدم بزنید و زیبایی جزایر را ببینید. رمز و رازهای زیادی برای کشف و معماهای زیادی برای حل کردن وجود دارد. اما Aer: Memories of Old به شما اجازه می‌دهد همه‌ چیز را با سرعتی که می‌خواهید تجربه کنید. هیچ دشمنی در کمین شما نیست و نیازی نیست نگران مرگ باشید. در واقع هیچ ‌چیز نگران ‌کننده‌ای وجود ندارد.

بازی Chime Sharp

بازی ‌های آرامش ‌بخش

اینکه شما بازی Chime Sharp را به عنوان یکی از بازی‌های آرامش ‌بخش پلی ‌استیشن ۴ تلقی کنید یا خیر به شخصیت خودتان بستگی دارد. با وجود حالات مختلف بازی، ریتم پازل‌های بلوکی بازی همیشه هم آرامش ‌بخش نیست، اما در شرایط مناسب می‌تواند باشد.

Chime Sharp به راحتی قابل انتخاب است. البته تسلط بر آن دشوار است، اما اگر یکی از حالات آرامش ‌بخش‌تر، بدون زمان یا نقطه پایان را بازی کنید، بهتر است. این بازی هم مانند بازی Tetris است که در آن در جایگذاری شکل‌ها در یک شبکه به چالش کشیده می‌شوید. مادامی ‌که صفحه‌ نمایش را پر می‌کنید، موسیقی بازی تغییر می‌کند. این بازی به شدت اعتیادآور است. چالش‌های بیشتری هم وجود دارند. البته اگر بخواهید. اما وقتی صحبت از استراحت و ریلکس کردن باشد، در حالت “تمرین” بمانید و هیچ نقطه پایانی نداشته باشید.

بازی Dear Esther

بازی ‌های آرامش ‌بخش

یکی از قابل ‌احترام‌ترین “شبیه ‌سازی‌های پیاده ‌روی”، Dear Esther است که قدم زدن در جزیره زیبا را برای شما ممکن می‌کند که بسیار زیبا و عالی است. داستان روایت شده با پیشرفت شما مشخص می‌شود. اما زمانی که بخش‌هایی از روابت با قدم زدن در بخش‌های خاصی از محیط تحریک می‌شود، شما آزادید که سرعت حرکت خودتان را داشته باشید. با وجود چشم‌ اندازهای زیبا و جذاب، احتمالاً می خواهید زمان خود را در بازی صرف کنید. مسیرها را چند بار طی کنید و در محیط غوطه‌ور شوید. این حقیقت که می‌توانید به طور کامل و با سرعت مورد نظر خود بازی Dear Esther را انجام دهید، باعث شده به یکی از آرامش ‌بخش‌ترین بازی‌های پلی ‌استیشن ۴ تبدیل شود.

بازی Journey

بازی ‌های آرامش ‌بخش

این بازی در ابتدا برای پلی ‌استیشن ۳ منتشر شده بود. درست است که این بازی چند ساله باشد اما این بدان معنا نیست که دیگر دوستش نداشته باشیم. Journey درباره یک سفر زیبا و در عین حال آرام در یک منظره پراکنده است. حالا بیایید به بررسی این موضوع بپردازیم که این سفر واقعاً چیست؟ این نوعی از بازی است که احتمالاً می‌خواهید بیشتر از یک بار از آن لذت ببرید، تا محیط نفس‌گیر آن را تجربه کرده و در آرامش بازی گم شوید. اگر به دنبال یکی از آرامش ‌بخش‌ترین بازی‌ها در پلی ‌استیشن ۴ هستید، چیزی بهتر از Journey پیدا نخواهید کرد.

بازی Koi

بازی ‌های آرامش ‌بخش

ماهی Koi، مترادف با استخرها در باغ‌های ژاپنی، اگر نمادی از آرامش نباشد پس هیچ‌ چیز دیگر هم نیست. کاملاً منطقی است که Koi – بازی که به شما اجازه می‌دهد به عنوان یک Koi شنا کنید- یکی از بهترین بازی‌ های آرامش ‌بخش در پلی ‌استیشن ۴ باشد.

با وجود گرافیک ساده و در عین حال دلپذیر، Koi یک ماجراجویی آرام برای فرار از آب‌های آلوده است. در اطراف شنا کنید، آنچه که در دنیای آبزیان وجود دارد را کشف کنید و مادامی‌ که معماها را حل می‌کنید آرام بگیرید. جستجو در آب‌های زلال و شفاف راهی عالی برای فراموش کردن مشکلات جهان واقعی است، حتی اگر مدت کوتاهی باشد.

بازی RiME

بازی ‌های آرامش ‌بخش

یک ماجراجویی جذاب که جوانی را دنبال می‌کند که به کاوش در جزیره مرموز اما زیبایی می‌پردازد. RiME یکی از آرامش ‌بخش‌ترین بازی‌ها در پلی ‌استیشن ۴ است که می‌توانید پیدا کنید. ممکن است در نهایت احساسات شما تحت تأثیر قرار گیرد، اما زمان شما با RiME چیزی به جز لذت بردن نخواهد بود.

اول از همه، همه‌ چیز مربوط به بازی کاملاً زیبا است. اگر شما هم مثل ما هستید، زمان بیشتری را برای عکس گرفتن از محیطی که در آن بازی می‌کنید صرف کنید. معماهایی وجود دارند که باید حل کنید، اما هیچ‌گونه محدودیت زمانی ندارید. پس اگر می‌خواهید با آرامش به جستجو بپردازید. گوشه کنارهای پنهان بسیاری در مسیر وجود دارند، اما نمی‌توانید کاری کنید که شیفته شخصیت اول داستان نشوید.

بازی Stardew Valley

بازی ‌های آرامش ‌بخش

مانند هر یک از آرامش ‌بخش‌ترین بازی‌های دیگر در پلی ‌استیشن ۴، Stardew Valley نیز بسیار خالص است. زیرا به شما اجازه می‌دهد دقیقاً همان کاری را که می‌خواهید انجام دهید. هر کاری که بخواهید. این بازی یک بازی شبیه ‌سازی مزرعه‌داری است که در اکتشاف و ماجراجویی خلاصه شده است. در بین همه کارهای شبیه‌سازی ‌شده، شبیه‌سازی دوست‌یابی هم در بازی وجود دارد. کارهای بسیاری می‌توان در این شهر کوچک انجام داد و همه این کارها را می‌توانید با سرعت و بدون فشار انجام دهید.

فرقی نمی‌کند بخواهید کاشت کنید، مردم را در شهر ببینید یا به جستجو در معادن بپردازید (اگرچه، دشمنانی در آنجا وجود دارند)، Stardew Valley صفحه سفید زیبایی است که منتظر شما است تا داستان خود را در آن بنویسید. اگر خودتان نخواهید هیچ قسمتی از آن استرس‌زا نخواهد بود.

بازی The Sims 4

بازی ‌های آرامش ‌بخش

The Sims بسته به نوع رویکردی که اتخاذ می‌کنید می‌تواند بسیار آرامش ‌بخش یا استرس‌زا باشد. اما از آنجایی که این لیست، لیستی از بازی ‌های آرامش‌ بخش در پلی ‌استیشن ۴ است، اجازه دهید روی جزئیات آرامش ‌بخش تمرکز کنیم.

نکته جالب درباره بازی The Sims 4 این است که می‌توانید هرطور که می‌خواهید بازی کنید. اگرچه تلاش برای کنترل خانه‌ای پر از آدم ممکن است طاقت ‌فرسا باشد، اما داشتن یک یا دو نفر می‌تواند راهی عالی برای گسترش خانواده باشد. اگر خانواده بزرگ‌تری می‌خواهید، به سیم استقلال دهید و کنار بنشینید و تماشا کنید چه اتفاق‌هایی می‌افتد. درست مانند اینکه برنامه مورد علاقه خود را در تلویزیون تماشا کنید. همچنین از غرق ساخت ‌و ساز شدن و ساخت و تجهیز یک خانه جدید لذت می‌بریم. به خصوص اگر تقلب‌ها روشن باشند و پول مانعی برای انجام کارهایتان نباشد.

بازی Yonder: The Cloud Catcher Chronicles

بازی ‌های آرامش ‌بخش

معمولاً بازی‌های نقش ‌آفرینی جهان باز خیلی آرامش ‌بخش نیستند، اما بازی دوستانه Yonder: The Cloud Catcher Chronicles از این قاعده مستثنا است. جهان باز این بازی به اندازه‌ای عظیم نیست که در آن گم شوید و برخلاف نقش ‌آفرینی، هیچ نبردی در این بازی وجود ندارد. اساساً، وقت شما در Yonder صرف اکتشاف، جمع کردن مواد و صحبت با روستاییان برای انجام کارهایی برای آن‌ها صرف می‌شود.

از آنجایی که می‌توانید به میل خودتان و بدون فشار و محدودیت زمانی تصمیم بگیرید که اول کجا را جستجو کنید، Yonder یک ماجراجویی جذاب، دوست‌داشتنی و آرام‌ بخش را ارائه کرده است. حتی اگر نخواهید مجبور نیستید کارها را انجام دهید. بازی از برخی عناصر کشاورزی sim تشکیل شده که به شما اجازه می‌دهد کسب ‌و کار خود را داشته باشید و اگر بخواهید محصول بکارید یا از حیوانات نگهداری کنید.

 

 

منبع: Gamespew

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =