معرفی و بررسی بازی Alien: Isolation

Alien: Isolation

بازی Alien: Isolation توانست در جشنواره ها و رویداد های مختلف نیز به خوبی ظاهر شود به شکلی که بازی در چندین جشنواره لقب بهترین بازی سال را کسب کند.

Alien: Isolation
Alien: Isolation

یکی از جذاب ترین فرانچایز های حال حاضر صنعت سرگرمی فرانچایز Alien (بیگانه) است، فرانچایزی در سبک علمی تخیلی و ترسناک است که روایت نبرد بین انسان ها و موجودی به اسم The Alien را روایت می کند، موجودی که کاری به جز حمله به انسان ها و خوردن آن ها ندارد و این نبرد یکی از جذاب ترین نبرد های بقای انسان در صنعت سرگرمی را خلق کرده است.

تا به امروز نسخه های مختلفی از مجموعه Alien: Isolation ساخته شده است، از فیلم و کتاب و رمان و کمیک گرفته، تا نمایش تئاتر و بازی های ویدیویی و رمان های دیجیتالی، هر مدیومی حداقل یک نسخه از مجموعه Alien را در خود دارد. اما شروع کار مجموعه Alien: Isolation در سینما به سال ۱۹۷۹ بر می گردد جایی که کارگردان بزرگی مثل ریدلی اسکات فیلم Alien را ساخت و کارگردانی کرد، فیلمی که از نگاه IMDB به عنوان یکی از ۲۵۰ فیلم برتر تاریخ سینما به حساب می آید.

بر اساس مجموعه Alien تا به حال ۷ فیلم ساخته شده است که ۴ قسمت آن بخش های اصلی مجموعه Alien است، ۲ فیلم Crossover های این مجموعه با مجموعه Predator است و یک فیلم هم به عنوان پیش درآمد مجموعه Alien ساخته شده است. همزمان با ساخت فیلم های مختلف از مجموعه Alien بازی های بسیار زیادی از این مجموعه ساخته شده است که تعدادی برد گیم از روی فرانچایز Alien ساخته شده است، دو بازی برد گیم نقش آفرینی و تعداد بسیار زیادی بازی های ویدیویی بر اساس داستان های مجموعه Alien ساخته شده است.

اولین بازی ویدیویی ساخته شده از بازی Alien در سال ۱۹۸۲ توسط کمپانی Fox Video Games ساخته شد، بازی که در برای پلتفرم Atari 2600 ساخته شد و ژانر آن Maze بود که دلیل آن هم شهرت بازی پک من در آن زمان بود که باعث شد که بازی Alien نیز به شهرت نسبتا خوبی دست پیدا کند.

بازی بعدی ساخته شده از فرانچایز Alien همانند نسخه اول باز هم بدون هیچ پسوندی و با نام Alien در سال ۱۹۸۴ برای پلتفرم های Commodore 64 و ZX Spectrum عرضه شد، بازی که در ژانر استراتژی ماجراجویی بود و توسط کمپانی Argus Press Software عرضه شد، به دلیل محبوبیت بازی Alien سال ۱۹۸۵ برای پلتفرم Amstrad CPC عرضه شد.

اما جدید ترین نسخه از مجموعه Alien بازی Alien: Isolation است، اثری در سبک ترسناک و سبک بقا که توسط استودیو Creative Assembly ساخته شد و توسعه پیدا کرد و توسط کمپانی Sega عرضه شد.

بازی که برای پلتفرم های مایکروسافت ویندوز و کنسول های پلی استیشن ۳، پلی استیشن ۴، ایکس باکس ۳۶۰ و ایکس اکس وان در سال ۲۰۱۴ عرضه شد. بازی در مود تک نفره بود و با استفاده از المان های سبک مخفی کاری توانست نظرات مثبت هم گیمر ها و هم منتقدین را بدست بیاورد.

توضیح بازی Alien: Isolation

میانگین امتیاز های بازی Alien: Isolation در سایت Metacritic برای نسخه های مختلف بسیار نمرات خوبی بود، نسخه کامپیوتر های شخصی بازی توانست امتیاز ۸۱ از ۱۰۰ را کسب کند، نسخه پلی استیشن ۴ بازی امتیاز ۷۹ از ۱۰۰ را گرفت، نسخه ایکس باکس وان بازی نیز توانست به امتیاز ۷۸ از ۱۰۰ برسد.

بازی Alien: Isolation توانست در جشنواره ها و رویداد های مختلف نیز به خوبی ظاهر شود به شکلی که بازی در چندین جشنواره لقب بهترین بازی سال را کسب کند، علاوه بر این بهترین بازی ترسناک سال جوایز و عنوان هایی بود که بازی Alien: Isolation توانست کسب کند. به طور کلی بازی Alien: Isolation در ۲۴ رشته مختلف در جشنواره های گوناگون توانست کاندید شود که از این ۲۴ کاندیدای مختلف توانست به ۱۳ جایزه دست پیدا کند که واقعاً برای بازی Alien: Isolation این تعداد از جایزه یک رکورد بسیار خوب است. پس از موفقیت های بازی Alien: Isolation استودیو سازنده بازی و کمپانی سگا تصمیم گرفتند که برای بازی بسته های الحاقی مختلف را تولید و عرضه کنند.

یکی از این بسته الحاقی ها، DLC با نام Safe Heaven (بهشت امن) بود که این بسته الحاقی نقشه ها و حالت های تازه ای را به بازی اضافه می کرد، یکی از این حالت ها چالشی به اسم Salvage (نجات) است که گیمر باید ده چالش از بازی Alien: Isolation را بدون حتی یک بار کشته شدن به پایان برسانند. در این بسته الحاقی شما در قالب شخصیتی به نام هیوز هستید کسی که مدیر بخش ارتباطات یک ایستگاه فضایی است و هدف او برگرداندن بخش ارتباطات این ایستگاه به حالت عادی است، چالشی ده قسمتی که باید بدون حتی یک بار شکست تمام آن را انجام دهید و آن را به اتمام برسانید.

بسته الحاقی بعدی بازی Alien: Isolation که در دسترس گیمر ها قرار گرفت بسته الحاقی با نام Lost Contact (تماس از دست رفته) بود. بسته الحاقی که تکرار همان چالش Salvage بود ولی این بار شما باید در قالب کاراکتری به اسم اکسل باشید که در مترو گیر افتاده اید و هیچ ارتباطی با خارج از این مترو ندارید و باید با استفاده از نقشه مترو از این مکان خارج شوید اما در این مسیر ها متوجه حضور Alien می شوید که هدفش کشتن و از بین بردن شما است، در این چالش شما باز هم فقط یک بار حق دارید شکار شوید و بعد از شکار شدن این چالش برای شما از بین خواهد رفت.

بعد از مدت ها حالا شاهد عرضه بسته الحاقی جدیدی از بازی Alien: Isolation هستیم، بسته الحاقی که در دسترس قرار گرفته است و با نام The Trigger (ماشه) خواهد بود، بسته الحاقی که به نسبت DLC های قبلی محتوای بیشتری خواهد داشت و علاوه بر اضافه کردن سه مپ جدید به بازی Alien: Isolation کاراکتر تازه ای به نام ریکاردو را در دسترس قرار می دهد. وظیفه ریکاردو در این بازی رفتن به ایستگاه Sevastopol است و از بین بردن مواد منفجره فضایی است.

Alien: Isolation
Alien: Isolation

طبق اعلام کمپانی سگا بسته الحاقی جدید بازی Alien: Isolation برای پلتفرم های مختلف در زمان های مختلف در دسترس خواهد گرفت، این بسته الحاقی ۱۲ اسفند بر روی استیم در دسترس خواهد بود، اما کنسول مایکروسافت یعنی ایکس باکس ۳۶۰ و ایکس باکس وان ۱۲ اسفند میزبان این بسته الحاقی تازه است، گیمر های آمریکایی پلی استیشن ۳ و پلی استیشن ۴ نیز در همان تاریخ ۱۲ اسفند می توانند بازی Alien: Isolation با بسته الحاقی جدید تجربه کنند اما گیمر های اروپایی باید یک روز صبر کنند و ۱۳ اسفند این بسته الحاقی تازه را تجربه کنند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − یک =