بلاگ

معرفی بازی Altos Adventure ساخته ی Snowman

بازی Altos Adventure

وجود چنین عواملی باعث شده است که بازی Altos Adventure نتواند ارتباط خوبی با مخاطب برقرار نماید و بازی کن علاقه چندانی به آن نداشته باشد.

بازی Altos Adventure

بازی Altos Adventure

معرفی بازی Altos Adventure ساخته ی Snowman

زمان زیادی از به اوج رسیدن تولید بازی های موبایلی و بازار پر رنگ آن ها می گذرد و بازی های موبایلی تولید شده به مرور از کیفیت و محتوا مناسب تری برخوردار شده اند. در واقع می توان گفت بازی های موبایلی سیر تکامل و پیشرفت خود را به خوبی طی نموده اند و امروزه شاهد بازی های پیچیده تر و پر چالشی از سازندگان بازی های موبایلی هستیم.
اما همچنان در این میان بازی های بسیار ساده ای وجود دارند که طرفداران زیادی دارند که با گذشت چندین مدت از انتشار آن ها همچنان مورد استقبال هستند.
این بازی های با محتوای روان و ساده خود به خوبی توانسته اند با بازیکنان ارتباط برقرار نمایند و در عین سادگی و بخش های تکراری فراوان تجربه ای منحصر به فرد و مملو از آرامش را در اختیار کاربران قرار می دهند.
بازی Altos Adventure نیز یکی از این بازی های ساده می باشد که طرفداران زیادی دارد. این بازی از دسته بازی های اندلس رانری می باشد که بازیکن در آن سواری بر روی برف بی نظیری را تجربه خواهد نمود.
کنترل و نحوه عملکرد بازی تنها به یک مکانیستم وابسته است و قابلیت عجیبی را نمی خواهد. مکانیسم بازی بر اساس حرکات دست شما بر روی صفحه گوشی و لمس کردن آن اتفاق می افتد که این کار موجب پرش های متعدد بازیکن می شود.
در صورتی که شما دست خود را از روی سنسور صفحه گوشی برندارید بازیکن همچنان می چرخد تا زمانی که دست خود را بردارید و به روی زمین بنشیند.
کل ماجرای بازی بر اساس پریدن استوار است و شما حق پایین آمدن از سکوها و رفتن به سمت زمین را نخواهید داشت و تنها کاری که می توانید انجام دهید تلاش برای پریدن از موانع و نزدیک شدن به مراحل بعدی می باشد.
شاید در نگاه اول احساس کنید که بازی به شدت خسته کننده و یکنواخت است زیرا بازی فقط بر یک مکانیسم استوار است و انتخاب های متعددی در پیش روی شما قرار ندارد که در دنیای بازی های متعدد امروزی که بسیار پیشرفته هستند تحمل چنین بازی ساده ای می تواند دشوار باشد.
اما کافی است که یک الی دو مرحله از مراحل بازی را بگذرانید تا متوجه شوید که بازی به این راحتی ها نیز نمی باشد و در همین پرش های معمولی اگر از قدرت و مهارت کافی برخوردار نباشید قطعاً برای شما دشوار خواهد بود و با تمرین فراوان می توانید این پرش ها را به درستی انجام دهید.
در بازی کارهایی مانند تعیین زمان پرش، میزان سرعت آن، بکار گیری درست و به جای ابزار و طناب ها بر روی سکوی پرش، جمع آوری و ذخیره سکه با عث شده است که بازی در عین سادگی بسیار هیجان انگیز باشد و مدت ها شما را سرگرم کند.
پس از گذشت مدتی از تجربه بازی پی می برید که در کنار چالش های متنوع بازی وجود تنها مکانیسم قابل اجرا در بازی محدودیت هایی را ایجاد می کند و باعث می شود که گیم پلی بازی یک مسیر مشخص و مستقیم را طی کند که هیچ گونه انعطافی در آن وجود ندارد و بازیکن تنها مجاز است به قسمت راست صفحه حرکت داشته باشد و از آن قسمت امتیاز جمع کند و چالش هایی مانند عبور از پرتگاه را تجربه نماید.
موارد ذکر شده هیچ گونه نقصی در آن ها وجود نخواهد داشت و مشکل به جایی بر می گردد که پس از طی این بخش ها بازی همچنان سر در گم است و خودش هم نمی داند که چه انتظاری از بازیکن دارد.
به عنوان مثال سازنده برای مهیج نمودن بازی شخصیت های جدیدی را طراحی نموده است که هر کدام داری قابلیت های مجزایی هستند که با هدف کمک به بازیکن در انجام مأموریت ها در بازی قرار داده شده اند، همچنین شرایطی را برای افزایش کیفیت آیتم های بازی نیز طراحی کرده است اما متاسفانه در عمل چندان کاربردی نیستند و نمی توانند تغییری در روند گیم پلی بازی ایجاد نمایند.
زیرا این شخصیت های جدید با وجود آنکه باید ویژگی های منحصر به فردی داشته باشند دارای تفاوت چندانی نیستند بنابراین استفاده از هر کدام از آن ها در مأموریت ها تاثیری چندانی نخواهد داشت.
یکی دیگر ایرادات بازی مربوط به Trick ها و مهارت های آن ها می باشد که متاسفانه بازی به این بخش نیز چندان توجه ننموده است و مهارت چرخیدن این موجودات در هوا چندان جذاب و مورد توجه نمی باشد به طوری که بازیکن ترجیح می دهد از استفاده از مهارت های آن ها صرف نظر نماید.
وجود چنین عواملی باعث شده است که بازی Altos Adventure نتواند ارتباط خوبی با مخاطب برقرار نماید و بازی کن علاقه چندانی به آن نداشته باشد.
گیم پلی بازی نتوانست نظر بازیکنان را به خود جلب کند و هیچ گونه ویژگی مثبتی در آن به چشم نمی خورد اما این بازی سراسر از نقاط منفی نمی باشد بلکه هنوز قابلیت هایی در بازی وجود دارد که همچنان بازیکن را پای خود نگهدارد. یکی از مواردی که در موفقیت این بازی و کمرنگ شدن سایر بخش های ضعیف آن نقش داشته است گرافیک خیره کننده بازی می باشد.
گرافیک بازی Altos Adventure بسیار جذاب و منحصر به فرد می باشد و اتمسفر متفاوتی را به تصویر می کشد. بازیکن در بازی منطقه برفی را تجربه می کند و در کنار اسکیموها نقش آفرینی می کند. سواری بر روی برف در چنین محیطی قطعاً تجربه بی نظیری خواهد بود و بازیکن را برای ادامه بازی راغب تر می کند.
در بازی شاهد تصاویری از مناطق جنگلی، همچنین مناطق شهری و روستایی می باشید که زیبایی های آن ها با تمام جزئیات به تصویر کشیده شده اند به طوری چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. در کنار این این پیش زمینه ها و محیط های جذاب، گرافیک هنری بازی باعث شده است بازی بیش از پیش زیباتر جلوه نمایی کند.
گرافیک بسیار عالی بازی باعث شده است که در بازی شاهد تغییرات شب و روز و آب و هوا باشیم و تمامی لحظات این تغییرات را به خوبی احساس کنیم. وجود چنین ویژگی هایی در بازی باعث شده است که بازی با آرامش خوبی همراه باشد و بازیکن از انجام بازی حس لذت بخشی را تجربه کند.
موسیقی، نورپردازی و صداگذاری های بسیار عالی بازی در کنار گرافیک منحصر به فرد آن ترکیب بی نظیری را ایجاد نموده اند. سازندگان سعی نموده اند که در فضای بازی هیچ گونه صدای اضافی وجو نداشته باشد و موسیقی دلنشینی متناسب با طبیعت بازی برای آن طراحی نموده اند که آرامش موجود در بازی بیشتر به چشم آید.
همانطور که متوجه شدید این بازی ساده سراسر آرامش می باشد و تجربه ی متفاوتی می باشد که با کمترین بازی می توانید چنین حسی را تجربه کنید.
علاوه بر موارد یاد شده یکی از بخش های بازی که طرفداران زیادی دارد بخش ماجراجویی ویژه بازی می باشد که دارای شرایطی کاملاً جدا از بازی است و هیچگونه محدودیتی در آن وجود ندارد و بازیکن می تواند دنیای فوق العاده ای را در این بخش تجربه نماید که در ادامه به آن می پردازیم.
این بخش ماجراجویی بسیار جذاب است و بازیکن می تواند ماجراجویی بی نظیر و بی انتهایی را تجربه کند ودر عین حال می تواند از موسیقی بی نظیر و فوق العاده این بخش در تمامی مراحل ماجراجویی لذت ببرد.
در این بخش مأموریت، سکه و حتی مرگ وجود ندارد و فقط برای لذت بردن بازیکن از امکانات بازی فراهم شده است به طوری که او می تواند در این بخش به آرامش عجیبی دست یابد.

بازی Altos Adventure

بازی Altos Adventure

قطعاً یکی از بخش های بازی که باعث محبوبیت آن شده است همین بخش می باشد زیرا بازیکن در آن هیچگونه محدودیتی ندارد و می تواند کاملاً آزادانه در محیط بازی به ماجراجویی بپردازد بدون آنکه نگران مرگ یا سکه یا چالش های دشوار باشد. این بخش از بازی کاملاً منحصر به فرد است و به ندرت پیش می آید که در سایر بازی های چنین بخشی را تجربه نمایید.
بازی Alots Adveture می تواند انتخاب خوبی برای آن دسته از افرادی باشد که قصد دارند در میان بازی های پیچیده امروزی یک بازی ساده و در عین حال جذاب را در اوقات فراغت خود تجربه نمایند. این بازی دوست داشتنی در سال ۲۰۱۵ منتشر شده و در اختیار کاربران سیستم عامل اندروید و ios قرار گرفته است.
این بازی همچنان جای پیشرفت دارد و می توان جهت ارتقا آن بخش هایی از آن را تغییر داد اما متاسفانه به سبب ساختار داستان بازی و سادگی آن هرچقدر هم که تغییرات جدید اعمال شود نمی تواند تأثیر چندانی در کیفیت بازی داشته باشد، اما با تمام این موارد بازی Altos Adventure می تواند تجربه خوبی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =