بازی Assassin’s Creed: Rising Phoenix وجود خارجی ندارد

بازی  Assassin’s Creed: Rising Phoenix

بازی Assassin’s Creed: Rising Phoenix به احتمال زیاد یک گیم حقیقی نمی باشد، اما شرکت فرانسوی یوبی سافت یک بار دیگر آن را نشان داده است. در Assassin’s Creed: Rogue که طی چند روز گذشته عرضه گردید، بازیکنان یک پوستر را یافته اند که بر روی آن اسم Assassin’s Creed: Rising Phoenix نمایش داده می شود.

بازی  Assassin’s Creed: Rising Phoenix
پوستر بازی  Assassin’s Creed: Rising Phoenix

جالب است بدانید که Ubisoft با گذاشتن این پوستر در بازی، قصد دارد کمی با گیمرها مزاح کند و همان طور که قبلاً اعلام کردیم این بازی اصلا وجود خارجی ندارد.

بازی Assassin’s Creed: Rising Phoenix

چندی پیش هم عکس معمایی از بازی Assassin’s Creed: Rising Phoenix بیرون آمد و بعد از مدتی معلوم شد، این عکس به دست بخشی از هواداران ساخته شده است. پس از آن خرده فروش  های با اعتبار این بازی را برای کنسول پلی استیشن ویتا در فهرست بازی  های خود قرار دادند و آتش انتظار طرفداران را برای معرفی رسمی این بازی تندتر کردند.

یوبی  سافت در بازی Assassin’s Creed 4: Black Flag هم پوستری از این بازی قرار داده و بی تردید هدف آن ها از انجام این اقدام، شوخی با آن دسته از هواداران و کسانی بوده است که این بازی را تجربه می  کنند.

همچنین بازی Assassin’s Creed Rogue Remastered هنوز همان مشکلات و باگ های قدیمی و عذاب آور خودش را داراست و با این حال اگر از علاقمندان پرو پا قرص این مجموعه هستید، نسخه Rogue می تواند تا حد زیادی شما را سرگرم کند.

جالب است بدانید که یوبی سافت احساس می کند تاکنون اصلا نیاز نداشته که قالب کلی مجموعه بازی Assassin’s Creed را عوض کند. این در حالی است که حتی یک تغییر کوچک آن هم در حد تغییر سبک بازی هم برایش کفایت می کند.

آنها همواره و در اغلب موارد یک نسخه از این سری را روانه بازار می کردند و خیلی هم خوب به فروش می رفت. جالب است که آخرین نسخه یعنی Origins هم از نظر منتقدین عالی عمل کرد و باز هم موفقیت آمیز بود. بنابراین می توان گفت که احتیاج خاصی به این نبود که یوبی سافت در فکر تغییر قالب این مجموعه بازی باشد؛ در حالی که هر سال فقط به فکر منفعت و موفقیت بوده، امسال هم می توانست یک مجموعه بازی جدید را به راحتی عرضه کند.

اما یوبی سافت با این اقدام خود نشان داد که هیچ نگرانی و واهمه ای از ریسک و اعمال تغییرات ندارد، حتی اگر بزرگترین و پرطرفدارترین فرنچایز خود یعنی Assassin’s Creed را از یک اکشن ماجرایی به قالب اکشن نقش آفرینی ببرد و این برای ما بسیار قابل احترام و ارزشمند است. زیرا نشان می دهد یوبی سافت با این که احتمال می دهد منتقدین بیایند بگویند چرا بازی از ورژن اصلی این قدر دور شده و طرفداران واکنش نشان دهند.

اما با این حال این ریسک را انجام داد و آپدیت این مجموعه از بازی یعنی Assassin’s Creed: Odyssey را به طور کاملا رسمی برای نخستین بار به عنوان یک بازی نقش آفرینی در تاریخ این مجموعه معرفی نمود. این اقدام در حالی بود که می توانست این روند موفقیت آمیز Origins را دوباره تکرار نموده و ضعف هایش را هم بهبود ببخشد و طرفداران را با یک اساسین عالی در یونان باستان روبه رو کند.

ولی باز هم این همان چیزی نبود که یوبی سافت به دنبال آن بود. به این خاطر که این شرکت در فکر انجام تغییرات بزرگتری بود که حتی آن را تست کند و ببیند که آیا قادر است طرفداران نقش آفرینی را نیز به این بازی جذب کند و آیا اصلا تم Assassin’s Creed در زمینه نقش آفرینی جوابگو هست یا نه.

در این دوره با این هزینه های وحشتناک ساخت بازی ها این تصمیم برای بزرگترین بازی یوبی سافت بسیار شجاعانه و تحسین برانگیز است؛ به این دلیل که نهایتا باید یک نفر پیدا شود و از یک جایی تغییر را آغاز کند. مسلما نمی شود که تا ۲۰ سال دیگر و ۲۰ شماره اصلی و فرعی دیگر، مدام یک روند ثابت را شاهد باشیم چون جواب داده است مدام تکرار می شود.

عزیزان به هیچ وجه نباید این مطلب را دست کم بگیرید، تصور کنید که کمپانی سونی به یکباره بیاید و اعلام کند که آنچارتد تبدیل به یک بازی اکشن نقش آفرینی جهان آزاد شده است. این خیلی ترس دارد و شما نمی توانید هیچ تضمینی برای آینده آن بدهید.

یوبی سافت نیز همین کار را انجام داده است. به عبارتی با عظیم ترین فرنچایز خود به قصد حرفه ای تر کردن بازی، یسک بزرگی کرده، تا شاید بتواند به این شکل یک روند جدید برای ساخت این سری با حال و هوای جدید ایجاد نماید.

مجموعه عناوین پر طرفدار و دوست داشتنی Assassin’s Creed بیشترین ارزش را برای یوبی سافت دارند، زیرا که این اسم جزو یکی از بهترین فرنچایزهای دو نسل اخیر بازی  های رایانه  ای به حساب می آید و با وجود فراز و فرود های بسیاری که در مسیر خود از ابتدا تاکنون داشته، باز هم توانسته محبوبیت خود را بین بازیکنان حفظ کرده و آن  ها را مجاب به انجام تک  تک نسخه  های این مجموعه نماید.

بخش عمده ای از جذاب  ترین و دلچسب ترین لحظات و خاطرات بازی ما با نسخه  های مختلف این سری به وجود آمده و این فرنچایز دارای پتانسیلی فوق العاده بالا برای آفرینش عناوینی زیبا و بی  نظیر است. به همین خاطر است که در نسخه  هایی که سازندگان از این پتانسیل استفاده کرده  اند، شاهد خلق یک شاهکار بی نظیر بوده  ایم.

خوب می دانید که سبک اصلی مورد علاقه ما نقش آفرینی است و از شما چه پنهان که همیشه در ذهنمان به این فکر می کردیم و برایمان جذاب بود که اگه روزی سری Assassin’s Creed به دنیای نقش آفرینی پای بگذارد و شاهد یک بازی Assassin’s Creed آرپی جی با انتخاب ها و تصمیمات و ارتقای لول باشیم، چقدر برایمان عالی و جذاب خواهد شد.

بسیار خوشحال هستیم که بالاخره می توانیم ترکیب جذابیت های خارق العاده این فرنچایز را با عمق بسیار بالای سبک نقش آفرینی نظاره گر باشیم و آن را تجربه کنیم. در واقع با این که همیشه این سری المان های پر رنگ نقش آفرینی را در خود داشته، ولی همیشه در نهایت یک بازی اکشن ماجرایی به حساب آمده است. اما این دفعه به طور رسمی بازی جدید این سری یک بازی اکشن آر پی جی معرفی شده که تماما پر از المان های جدید خواهد بود. یعنی این که سازندگان قصد دارند تا تحول بزرگی در این فرنچایز به وجود آورند.

تریلر فوق العاده زیبا و کاملی هم که از این بازی بیرون آمد، تقریبا تمام جنبه های گوناگون بازی را برای ما نمایان کرد و برای ما و خیلی از طرفداران این سری که به بازی های نقش آفرینی هم علاقه دارند، انتظار برای این بازی دوچندان دشوارتر شده است.

البته لازم به ذکر است که نمی توانیم این را در نظر نگیریم زمانی که بازی Assassin’s Creed: Odyssey به عنوان یک بازی مبتنی بر نقش آفرینی معرفی شد، شاید بخش عمده ای از طرفداران مجموعه، مخصوصا آن هایی که اصلا این سبک را دوست ندارند در این رابطه ابراز نگرانی کردند.

آن ها مخالفت خود را به این دسته از تغییرات نشان دادند و این امکان وجود دارد به این دلیل که چون نقش آفرینی دوست ندارند، در برابر این بازی مقاومت کنند، ولی برعکس هم ممکن است علاقه شان به این سری آن ها را ترغیب به نقش آفرینی هم بکند. سرانجام زمان گذشت و زمان انتشار بازی Assassin’s Creed: Odyssey فرا رسیده و این بازی از فردا برای خریداران نسخه های گلد و التیمیت و از تاریخ ۵ اکتبر ۲۰۱۸ به طور عمومی برای پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان و رایانه های شخصی منتشر می شود.

بازی  Assassin’s Creed: Rising Phoenix
بازی Assassin’s Creed: Odyssey

در این مطلب با بررسی جزء به جزء بازی Assassin’s Creed: Odyssey و سپس بررسی کل تجربه آن به عنوان یک بازی خواهیم پرداخت. ما به خوبی متوجه شدیم که کفه ترازو به سمت کدام از یک دیدگاه ها در مورد این بازی و تغییر بزرگی که به خود دیده است سنگین تر است و آیا بازی آن قدر خوب هست که بتواند عده ای را نقش آفرینی باز کند و یا این که تغییر و ریسک بزرگ یوبی سافت چندان جواب نداده است. پس اگر از علاقمندان Assassin’s Creed: Odyssey هستید و می خواهید تا با المان های مختلف آن و تک تک بخش های بازی آشنا شوید.

به این دلیل که بازی Assassin’s Creed: Odyssey به تازگی قرار است منتظر باشد تا تعداد بسیار زیادی از شما آن را تجربه نمایید؛ به همین منظور در این نقد و بررسی هرگز داستان را برای شما تعریف نخواهیم کرد. بلکه تنها به اشاره های کوتاهی در این حد که متوجه شوید داستان بازی در چه بستری رخ می دهد، اکتفا می کنیم تا جذابیت آن برای شما حفظ شود. مخصوصا به این خاطر که شاهد داستان چند شاخه و وابسته به تصمیمات هستیم که جذابیت آن را چندین برابر می کند.

وقایع داستان Assassin’s Creed: Odyssey در حدود ۴۳۱ سال قبل از The Common Era و ۴۰۰ سال قبل از داستان بازی اوریجینز اتفاق می افتد و به نوعی شاهد هستیم که هنوز اصلا فرقه هایی تحت نام های اساسین و تمپلار به آن شکلی که ما می شناسیم وجود ندارند.

در حقیقت در داستان این بازی باید از رده های پایین فرقه Cosmos افراد را بکشیم تا بتوانیم به بالایی ها برسیم تا قادر باشیم فرقه Cosmos را به طور کل نابود کنیم. البته می دانیم که آن ها نابود نشده اند چون الان در جهان کلی از این فرقه داریم. بازیباز در داستان این بازی در جلد یک فرد مزدور، می تواند این انتخاب را داشته باشد که برای آتن و Delian League یا برای اسپارتا و Peloponnesian League بجنگد.

همان طور که می بینید از همین مقدار اندکی که از داستان بازی برایتان شرح دادیم، متوجه شده اید که بازی در Assassin’s Creed: Odyssey نکته خیلی خاص و قابل توجهی ندارد و به هیچ وجه نمی تواند جزو برترین و عمیق ترین داستان هایی که در بازی ها شنیده و دیده ایم باشد. اما با این حال اصلا یک داستان معمولی و خسته کننده نیست.

گرافیک مجموعه بازی های Assassin’s Creed همیشه بسیار درخشان بوده و می توان آن را جزو بهترین های دوران خود به شمار آورد. ولی در حال حاضر گرافیک در Assassin’s Creed: Odyssey به نقطه اوج خود رسیده است و این موضوع نشان دهنده ی اقتدار شرکت تولیدی این سری از بازی می باشد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × دو =