تصاویر جدیدی از بازی Batman Arkham Knight منتشر شدند

بازی Batman Arkham Knight

داستان بازی Batman Arkham Knight یک سال پس از اتفاقات بازی Batman: Arkham City و پایان نسخه قبلی آغاز می شود. پس از مرگ جوکر خلافکاران گاتهام به داخل شهر یورش آوردند و تصمیم گرفتند به کمک یکدیگر از شر بتمن خلاص شوند. شخصیت جدیدی که در این بازی حضور دارد و در تریلرها دیده می شود بازی Batman Arkham Knight نام دارد که هنوز هویتش برای کسی مشخص نشده است. نسخه جدید بتمن بهار سال ۲۰۱۵ میلادی برای کنسول های نسل هشتمی پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان و رایانه های شخصی منتشر می شود.

بازی Batman Arkham Knight
بازی Batman Arkham Knight

استودیوی راک استدی که تولید کننده سری بازی های محبوب بتمن است تصاویری از نسخه جدید این بازی را منتشر کرده که در آن می توانیم چهره شخصیت های اصلی بازی را ببینیم. در تصاویر منتشر شده می توان کمیسر گوردون که یکی از نقش های اصلی این بازی را به عهده دارد و از همکاران اصلی بتمن به شمار می رود را مشاهده کرد.

در این تصویر می توان کیفیت بالای گرافیک بازی را لمس کرد و به ظرافت طراحی بازی پی برد. جزئیات صورت گوردون به قدری واضح است که می توان چین و چروک های آن را مشاهده کرد. هرچند که هنوز زمان زیادی به انتشار بازی باقی مانده است اما انتشار این تصاویر نوید یک محصول با گرافیک بالا را به طرفداران این بازی می هد.

بررسی داستان بازی

ماجراهای بتمن که از سالیان گذشته آغاز شده همواره طرفداران خاص خود را داشته است.  از زمانی که باب کین در سال ۱۹۳۹ این شخصیت را خلق کرد تا به امروز لحظه به لحظه به طرفداران این ابرقهرمان اضافه شده است. شاید حتی خود همکاران باب کین در DC Comics هم هیچگاه تصور نمی کردند که این شخصیت پس از حدود ۷۰ سال همچنان یکی از محبوب ترین ابرقهرمان های صنعت سرگرمی باشد.

تا کنون بازی های ناموفق و یا نه چندان موفق زیادی حول محور این شخصیت ساخته شده، به همین دلیل زمانی که استودیوی راک استدی تصمیم به ساخت این بازی گرفت بیشتر طرفداران منتظر یک محصول نه چندان باکیفیت دیگر با عکس بتمن بودند اما در سال ۲۰۰۹ و پس از انتشار بازی Batman: Arkham Asylum کمپانی راک استدی توانست پاسخ مناسبی به منتقدین بدهد. اما این تازه آغاز کار راک استدی بود و آن ها با انتشار نسخه دوم این بازی توانستند بیش از پیش محبوبیت بتمن و قدرت خود را به همگان نشان دهند و نظر مثبت طرفداران را به خود جلب کنند.

داستان این نسخه از بازی از جایی شروع می شود که بروس وین پس از یک سخنرانی آتشین توسط نیروهای انتظامی دستگیر شده و به زندان بیماران روانی منتقل می شود. در ادامه بتمن با فرار از زندان و گریختن از مخمصه به کمک خدمتکار وفادارش شنل خود را مجدداً بر تن کرده و به مبارزه با دکتر استرنج که مشغول نابودی شهر است می پردازد. در Batman: Arkham City دشمنان زیادی سر راه بتمن قرار می گیرند که قطعا «جوکر» را می توان شاخص ترین آن ها دانست.

نقطه قوت این بازی را می توان در دیالوگ های جوکر جستجو کرد، جایی که همچون بازی موفق FarCry 3 بخش زیادی از فلسفه پشت اعمال شخصیت منفی بازی توجیه می شود. همانند فیلم بتمن در اینجا نیز جوکر با  ادبیات خاص خود از نقش منفی داستان، شخصیتی قابل تامل و نسبتا محترم می سازد. دو قطبی بین بتمن و جوکر به قدری متعادل  وظریف طراحی شده که بازیکن نمی تواند به راحتی از اعمال جوکر متنفر شود و همیشه طرف بتمن را بگیرد.

بازی Batman Arkham Knight
بازی Batman Arkham Knight

در بخش گیم پلی نیز راک استدی کار سختی را در پیش داشته اما به خوبی توانسته شخصیت یک ابرقهرمان را بپروراند. با توجه به این که بتمن بر خلاف سایر ابرقهرمان های دنیای فانتزی از قدرت های ماورایی و فرابشری بی بهره است پرداختن به جزئیات قهرمانی وی کار سختی بوده اما در بازی، درگیری ها و مبارزات به قدری طبیعی و ملموس طراحی شده اند که بازیکن به راحتی می تواند با شخصیت احساس نزدیکی کند.

شما در این بازی می توانید به سه روش با دشمنان خود مبارزه کنید: یا به روش آرام و بی سر و صدا که البته دقت بالایی را می طلبد، یا به مانند یک خفاش با کمین کردن در جای مناسب دشمنان خود را غافلگیر می کنید یا به شیوه خشن با آن ها روبه رو می شوید و مبارزات اکشن و هیجان انگیزی را تجربه می کنید که هر کدام از این روش ها مزایا و معایب خود را دارند.

همانطور که اشاره شد مبارزات تن به تن در این بازی در عین حال که بسیار اکشن و پر زد و خورد ساخته شده اند بسیار هم نرم و ملموس هستند. نکته دیگر استفاده از ابزار مختلف و حتی سلاح دشمنان است که کار را برای بازیکن ساده تر کرده و از طرفی چالش های جدیدی را روبه روی او قرار می دهند. همچنین در این بازی سرعت و روند درگیری ها افزایش یافته و مبارزات را بسیار هیجان انگیزتر از بازی های مشابه می کند.

در این نسخه و به لطف موتور بازی سازی جدید، محیط بازی بسیار بزرگ تر شده و به نوعی با یک بازی Open World روبه رو هستیم. جزئیات به قدر در نقشه زیاد است که تقریباً در هر کوچه و خیابان فعالیتی برای انجام دادن وجود دارد و تا هنگامی که تمام ماموریت های فرعی را به سرانجام نرسانید نمی توانید بازی را با موفقیت ۱۰۰ درصد تمام کنید.

شهر گاتهام بسیار زنده و طبیعی طراحی شده است. همچنان که با یک شهر پویا طرفیم، فضای تاریک و اتمسفر سنگینی را می بینیم که با حال و هوای بازی بسیار متناسب است. انیمیشن های مختص هر شخصیت و بافت هر منطقه از شهر به همراه المان های خاص هر ساختمان باعث شده تا بازیکن در هر لحظه حس ویژه ای نسبت به محیط بازی را تجربه کند. این ویژگی را می توانید هنگامی که از بلندای یک آسمان خراش به شهر می نگرید کاملاً لمس کنید.

قطعاً انتخاب موسیقی و صداگذاری یک بازی می تواند تاثیر بسیار زیادی روی مخاطب داشته باشد. Batman: Arkham City در این زمینه نیز یکی از بهترین نمونه های عصر خود است. آنجا که موسیقی پس زمینه حتی در سکوت محض نیز توجه شما را به خود جلب می کند یا هر شخصیت با صدای خاص خود تاثیرگذاری کلامش را چندین برابر افزایش می دهد. در این بازی تمام شخصیت ها (هرچند فرعی) دارای صدای خاص خود هستند که این موضوع به تولید یک محصول بی نقص منجر شده است.

در پایان می توان گفت این بازی یکی از متوازن ترین نمونه ها در زمینه کیفیت سناریو، گرافیک، صداگذاری و گیم پلی است.  همین مسئله باعث شده تا بازی نمرات قابل قبولی را از منتقدان کسب کند و بازخورد مثبتی را طرفداران دریافت کند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده + چهارده =