جزئیات و وارسی انتشار بازی BlazBlue Central Fiction

بازی BlazBlue Central Fiction

بازی BlazBlue Central Fiction در استودیوی (Arc System Works) ارک سیستم ورکس تولید شده که یک شرکت ژاپنی است و همانطور که می دانید شرکت های ژاپنی جزء بهترین تولید کنندگان بازی های ویدیویی هستند، از آن جایی که سونی هم یک شرکت ژاپنی است و تعامل خوبی با سازندگان بازی که عمدتا ژاپنی هستند دارد ، سبب شده که سالانه بازی های خوبی برای این کنسول تولید شود البته کیفیت بالای نرم افزاری این کنسول هم دلیل دیگری است که بازیهای تولید شده برای این کنسول در مقایسه با دیگر کنسول ها بیشتر و جذاب تر است.

بازی BlazBlue Central Fiction
عکس بازی BlazBlue Central Fiction

بازی BlazBlue Central Fiction در استودیوی (Arc System Works) ارک سیستم ورکس تولید شده که یک شرکت ژاپنی است و همانطور که می دانید شرکت های ژاپنی جزء بهترین تولید کنندگان بازی های ویدیویی هستند، از آن جایی که سونی هم یک شرکت ژاپنی است و تعامل خوبی با سازندگان بازی که عمدتا ژاپنی هستند دارد ، سبب شده که سالانه بازی های خوبی برای این کنسول تولید شود البته کیفیت بالای نرم افزاری این کنسول هم دلیل دیگری است که بازیهای تولید شده برای این کنسول در مقایسه با دیگر کنسول ها بیشتر و جذاب تر است.
این بازی ابتدا برای نسخه ارکید تولید شده بود و پس از مدتی با یک سری تغییرات، نسخه ایی برای کنسول پلی استیشن ۳و۴ منتشر شد. بازیکنان ژاپنی اولین گروهی بودند که توانستند از این بازی استفاده کنند و در پی آن استودیوی ارک سیستم ورکس با همکاری کمپانی اکسیس گیمز این بازی ژاپنی را برای استفاده کاربران آمریکا، ترجمه کرد تا برای کشورهای دیگر قابل استفاده باشد البته این بازی بعدها برای نینتندو سوییچ نیز تولید شد.
همانطور که می دانید شرکت ارک سیستم ورکس پیش از این سه نسخه از سری بازیهای BlazBlue منتشر کرده و نسخه موجود نسخه چهارم از این سری از بازی ها است. علاوه بر شخصیتهای نسخه های قبلی ،چند شخصیت جدید در آخرین نسخه وجود دارند یکی ازاین شخصیتهای جالب jubei است که دارای مهارت بالایی در شمشیر زنی است دارای شخصیت بسیار قوی است که در طول بازی با او آشنا خواهید شد لازم به ذکر است که این شخصیت راگنا را از مرگ حتمی نجات داده و دارای محبوبیت خاصی در بین بازی بازان است و یکی دیگر از شخصیتهایی که به بازی اضافه شده است شخصیتی به نام اس(ES) است.
این نسخه در مقایسه با نسخه های قبلی حجم بازی افزایش یافته چیزی حدود سه برابر و تقریبا همه چیز در مقایسه نسخه های قبل بازنگری شده و روی نقاط قوت تکیه شده است زمان بازی فراتر از قبل شده و می توان ده ها ساعت شما را درگیر خود کند. این بازی دارای ژانر اکشن یا مبارزه ایی است و معنای لغوی آن دروگر مرگ است.
بیشتر بازی بازان با این بازی تا حدودی آشنا هستند واگر خود بازی نکرده اند حداقل اسمش را به عنوان یک بازی خوب شنیده اند. این بازی دارای داستان قویی است به طوری که در جای جای آن مقداری از بازی به صورت انیمه یا همان انیمیشن به سبک ژاپنی روایت می شود که کاربر را بر آن می دارد تا مدتها ازجلوی کنسول تکان نخورد.
با این وجود شرکت ارک سیستم ورکس برای کسانی که به داستان بازی ها علاقمند نیستند نیز تدبیری اندیشیده است به این صورت که شما می توانید آنلاین بازی کرده و فارق از محتوای داستان یک مبارزه اکشن خوب را تجربه کنید البته یک توضیح مختصر دریافت می کنید تا از روند بازی لذت ببرید وحتی این بازی را می توانید به صورت ترکیبی، اکشن و نقش آفرین بازی کنید در هر صورت شرکت دست شما را باز گذاشته که به هر صورتی که دوست دارید این بازی مفرح را انجام دهید.
این بازی PS4 نظر همه را تامین می کند از بازی باز تازه کار گرفته تا بازی باز حرفه ایی؛مکانیسمش به این صورت است که شما انتخاب می کنید که دوست دارید بازی را حرفه ای بازی کنید یا تازه کار، بازی با توجه به انتخاب شما در بازی حرفه ایی از دادن کمک های مرسوم خوداری می کند و هوش مصنوعی را در نبردها بالا می برد و بازیکن را به چالش می کشد و در صورتی که آماتور را انتخاب کنید، بازی کلی کمکهای ریز و درشت در اختیار شما قرار می دهد و حتی برای بهتر بازی کردن شما بخش های تمرینی را نیز قرار داده است.
پس شما نمی توانید برای بازی نکردن دلیل موجهی ارائه کنید و همیشه مد نظر داشته باشید که بعد از بازی عمل ذخیره سازی را انجام دهید چرا که اگر فراموش کنید و بازی را ذخیره نکنید در مراجعه بعدی باید بازی را دوباره از اول انجام دهید این مسئله برای بازیکنان فراموش کار دردسر بزرگی محسوب می شود و نقصی برای این بازی است که شرکت تولید کننده می باید فکری به حال این نقص بکند.
داستان در محیط گرافیکی خوبی اجرا می شود داری گرافیک خوب و طراحی دلچسب دارای ۳۰ مدل مبارزه جذاب در مکانهای مختلف با توجه به روایت داستان انجام می گیرد که بازیکن نمی تواند درگرافیک محیطی که بازی در آن انجام می شود دخل و تصرفی داشته باشد و نمی تواند محیط را به سلیقه خود، شخصی سازی کند.

بازی BlazBlue Central Fiction
عکس بازی BlazBlue Central Fiction

با ادامه مقاله جزئیات و وارسی انتشار بازی BlazBlue Central Fiction  همراه باشید

ولی شخصیت پردازی داستان آنقدر خوب و متوازن صورت گرفته که این نقیصه به چشم نمی آید وشما غرق در داستان چند لایه بازی می شوید و با راگنا قهرمان داستان همراه می شوید تا از راز و رمز داستان پرده بردارید همچنین بد نیست بدانید که این بازی دارای حالتهای مختلفی است یکی از این روش ها روش تمرینی است که پیشتر به آن پرداختیم.
حالت دیگرمکانیسم Speed Star ))است که این مکانیسم بسیار مهیج است زیرا رقابتی است در زمان محدود که بازی باز باید سعی کند در زمان محدود پیروزیهای بیشتری به دست آورد و برنده این میدان باشد که در پایان هر بازی رکورد شما ثبت می شود به مکانیسم دیگری که می توانیم اشاره کنیم مکانیسم( اسکور اتک )است این مکانیسم جالب، به این صورت عمل می کند که بازی باز ۱۰ مبارزه انجام می دهد با لول بالاترین سختی که در صورت موفقیت بیشترین امتیاز را کسب می کند.
حالت دیگر حالت آنلاین است که کما بیش در مورد آن می دانید، حالت آنلاین به این صورت طراحی شده که بازی باز لازم نیست داستان طولانی بازی را اجرا کند.بازی باز می توان یکی از شخصیتها را انتخاب کند که شخصیت ((ES(زن جنگجویی است که ابزار مبارزه اش یک شمیر زیبا ونسبتا بزرگ است )شخصیت مورد علاقه بسیاری از کابران است که دارای رتبه بالایی است.
البته شخصیتهای جدید (هیبیکی )(هادسه )(ناین د فانتوم )(نائوتو )نیز انتخاب خوبی می تواند باشد و بازی باز می تواند داستان کوتاه شخصیت انتخابیش را به صورت آنلاین بازی کند. البته در مبحث آنلاین شما می توانید با دوستانتان رقابت سالمی را داشته باشید و یا اینکه لابی آنلاین داشته باشید وحتی می توانید رقابت خود را در مقایسه با دیگر بازی بازها که قبلا این بازی را انجام داده اند ببینید و از رتبه خود اطلاع یابید که قبلا اشاره مختصری به آن داشتیم. موسیقی هم به تناسب بازی زیباست و در موقعیت های مختلف آهنگ های متناسب با آن فضا پخش می شود که به جذابیت بازی افزوده و لحظات نابی را برای شما رقم می زند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 + 11 =