اخبار بازی های ایکس باکس, اخبار بازی های پلی استیشن, ایکس باکس, بلاگ, پلی استیشن

از مشکلات استودیوی سازنده بازی Borderlands 3 بیشتر بدانید!

بازی Borderlands 3

دوید ادینگز که به عنوان صداگذار در نقش روبات محبوب Claptrap در حال همکاری با تیم سازنده بازی Borderlands 3 بود در حساب شخصی توییتر خود ضمن ابراز تصمیم خود مبنی بر ترک همکاری با این مجموعه و عدم همکاری به عنوان صداپیشه از مشکلات و نارضایتی خود در همکاری با این تیم بر سر مسائل مالی پرده برداشت. او در توییت خود گفته که برای اولین بار بوده که از آن­ها خواسته است با توجه به میزان کارایی و توانایی او به وی حقوق پرداخت شود.

بازی Borderlands 3

بازی Borderlands 3

از مشکلات استودیوی سازنده بازی Borderlands 3 بیشتر بدانید!

در روزهای اخیر شاهد شاهد انتشار خبرهای فراوانی راجع به بازی Borderlands ۳ بوده­ایم. این اخبار شامل انتشار تریلرهایی از گیم­پلی بازی و انتشار جزییاتی از گیم­پلی بازی است و هم­چنین مدت زمان مورد نیاز برای اتمام قسمت داستانی بازی نیز جزو اطلاعاتی است که از Borderlands 3 در اختیار مخاطبان و علاقه­مندان قرار گرفته است. اما جدیدترین خبری که در مورد این بازی منتشر شده است از جدایی دیوید ادینگز از بازی Borderlands 3 حکایت دارد. در ادامه جزییات بیشتری از این جدایی را شرح خواهیم داد.

دوید ادینگز که به عنوان صداگذار در نقش روبات محبوب Claptrap در حال همکاری با تیم سازنده بازی Borderlands 3 بود در حساب شخصی توییتر خود ضمن ابراز تصمیم خود مبنی بر ترک همکاری با این مجموعه و عدم همکاری به عنوان صداپیشه از مشکلات و نارضایتی خود در همکاری با این تیم بر سر مسائل مالی پرده برداشت. او در توییت خود گفته که برای اولین بار بوده که از آن­ها خواسته است با توجه به میزان کارایی و توانایی او به وی حقوق پرداخت شود و این درخواست با عدم اقبال و پذیرش شرکت گیرباکس سافتور مواجه شده است. او ادامه می­دهد که قرار نیست به آن­ها بگویم چگونه تجارت خود را اداره کرده و کار خود را پیش ببرند ولی احتمالاً دفعه بعد نیاز باشد که مبلغ ۱۲ میلیون دلار از حساب توکی گیمز برداشته و به حساب گیرباکس سافتور واریز کنند.

گیرباکس خیلی دقیق­تر جزییات ماجرا را شرح داده است و بر اساس گفته­های وی می­توان تا حد زیادی نسبت به موضوع واقف شد. اگرچه گیرباکس به آن­هایی که برایشان کار می­کنند، پیشنهادهایی همچون مشارکت در صدا گذاری و صدا پیشگی در مورد شخصیت­ها را هم می­دهد، اما در واقع در پذیرفتن این مسئله اجباری در کار نیست و نمی­توان گفت که این کار یک نوع تحمیل از سوی گیرباگس برای آنان به شمار می­رود. گیرباکس در این باره توضیح داده است که ما به کارمندانی که از ما حقوق دریافت می­کنند، پیشنهاد  مشارکت در صدا پیشگی نیز می­دهیم. البته این صدا پیشگی برای شحصیت­هایی به کار می­رود که این کارمندان در آن بازی می­کنند. اما در این مسئله به هیچ وجه اجباری در کار نیست  و کارمندان ما مجاز به عدم پذیرش صداپیشگی شخصیتی هستند که بازی می­کنند. این امکان برای کارمندان وجود دارد که آزادانه در رشتۀ قبلی خود فعالیت کنند. اما از آنجایی که آقای ادینگز دیگر جزء کارمندان این شرکت نیست، قصد داشتیم برای صداپیشگی کار، مبلغ استانداردی را برای وی در نظر بگیریم که طبق صحبت­ها با او به نتیجه نرسیدیم و در نهایت موفق به توافق با یکدیگر نشدیم.

بازی Borderlands 3

بازی Borderlands 3

در جای دیگری مدیر ارشد استودیو در این رابطه صحبت­هایی به میان آورده است و توضیح داده است که در قطع همکاری با اینگز هیچ گونه اجباری در کار نبوده است و دیوید با میل شخصی از مجموعه جدا شده است. اگر چه شواهد حاکی از آن است که ادینگز به خاطر جدا شدن از مجموعه ابراز ناراحتی کرده است، اما باید بگوییم که این جدایی از طرف ما نبوده است. در مورد حقوق و مزایایی که برای وی در نظر گرفته شده بود، حتی پیشنهاد دو برابر شدن مبلغ هم به او ارائه شد که در نهایت پذیرفته نشد. از نظر ما تا زمانی که ادینگز تمایل قلبی برای پذیرش این کار نداشته باشد، تلاش و اصرار بی فایده است و ما نمی­توانیم او را مجبور به پذیرش کنیم، چرا که معتقدیم میل باطنی و علاقه شخصی نقش مهمی در پیشرفت کار دارد. از ابتدا هم فشاری در کار نبوده است و صدا پیشگی Claptrap به عنوان پیشنهاد به وی ارائه گردیده بود.

دیوید ادینگز سابقه­ای طولانی در همکاری با این مجموعه دارد. او تا سال ۲۰۱۷ به مدت ۱۲ سال به عنوان مسئول بخش توسعۀ مالی این استودیو به کار گرفته شده بود و البته طبق قوانین شرکت به طور همزمان می­توانست کار صدا گذاری را هم انجام دهد. بر همین اساس در برخی بازی­ها همچون Borderlands 2، Borderlands، Borderlands: The Pre-Sequel و همچنین Tales from the Borderlands کار صدا پیشگی شخصیت­ها را انجام داد و طی این مدت مسئولیت صدای روبات Claptrap را به عهده داشت. وی در این ۱۲ سال به طور همزمان در دو رشته فعالیت داشت. اما اکنون که سمت شغلی او در بخش انتشار شرکت Rooster Teeth و به عنوان سرپرست این بخش تعریف شده است، دیگر مشارکتی با استودیو نداردو بدیهی است که اگر بتواند به عنوان صدا پیشه به طور جداگانه همکاری گند، استودیو پذیرای او خواهد بود.

اگرچه خبر جدایی این صدا پیشه از استودیو گیرباکس موجب ناراحتی زیاد مخاطبان بازی شد، اما او طی صحبت­هایی خطاب به طرفداران خود از آن ها خواسته است تا از این موضوع ناراحت نباشند و با دید مثبت به این قضیه نگاه کنند، چرا که معتقد است بیرون رفتن او از مجموعه و عدم همکاری در بخش صدا پیشگی، باعث به وجود آمدن سه شغل برای دیگر افرادی شده است که در این زمینه جویای شغل و مستعد هستند. البته همین­طور نیز هست و در حال حاضر کار صدا پیشگی رباتی که قبلا ادینگز به جای او صحبت می­کرد به جیم فوروندا سپرده شده است. جیم فوروندا مسئولیت صداپیشگی در مجموعۀ Borderlands را دارد.

 

Borderlands 3 از بین همۀ نسخه­های Borderlands نسخۀ قابل قبول­تری به شمار می­رود. انتشار این نسخه باعث شد سیل طرفداران این مجموعه باز هم به سمت خرید بازی سرازیر شود. Claptrap به عنوان ربات محبوب و اعصاب خرد کن این مجموعه که در تریلر جدید بازی بازیکنان را با سیارۀ پندورا آشنا کرد، و تا چندی پیش با صدای ادینگز شناخته شده بود، اکنون دست خوش این تغییر و تحولات در مجموعه شده است و اختلافات صدا پیشه و استودیو به تغییر در این ربات منجر شد. حالا باید دید آیا جایگزینی جیم فوروندا با دیوید ادینگز می­تواند تاثیری بر میزان محبوبیت این ربات داشته باشد یا خیر؟ در تصاویر جدیدی که از این بازی توسط استودیو گیرباکس منتشر شده است، تصاویری از پندورا به چشم می­خورد که قطعا به نقش آفرینی بیشتر این ربات اشاره دارد. رباتی که باید با صدای جدید خودش کنار بیاید و سعی کند محبوبیت خود را حفظ کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =