معرفی و بررسی بازی Broforce ساخته ی استودیوی فری لایوز گیمز

بازی Broforce

ر بازی Broforce با نام کشورها شوخی­ های لفظی شده است. با افزودن Bro به نام شخصیت ­های فرهنگ غربی به جذاب ترین کاراکترهای دنیای بازی ­ها تبدیل شده اند.

بازی Broforce
بازی Broforce

معرفی و بررسی بازی Broforce ساخته ی استودیوی فری لایوز گیمز

Broforce یک بازی ۱۶ بیتی بی همتا است که نشیرش را فقط در کنسول­های نسل­های قبل می­توان پیدا کرد. بازی برفورس توسط استودیوی فری لایوز گیمز (Free Lives Games) ساخته شده است. این بازی بسیار مهیج و جذاب بوده و تنها کلمه­ای که پس ساعت­ ها بازی به ذهنتان می­رسد، باحال است. چرا که این بازی تمام ویژگی­های باحالی اعم از گیم ­پلی سریع، کاراکترهای جذاب، گرافیک دلچسب و… را داراست.

این بازی یک اکشن ساید-اسکرولینگ است که بازیکن را دربین آشوبی بی انتها رها می­کند و تجربه ­ای شاد و دلچسب را با کاراکترهای بامزه و خنده­دار برای گیمر به ارمغان می­آورد. در هیچ زمینه ­ای از این بازی افراط و تفریط دیده نمی ­شود و سازندگان بازی محصولی را به بازار عرضه کرده­اند که نه تنها یک بازی هیجان انگیز بوده بلکه یک کمدی بی­ نظیر نیز است.

داستان بازی Broforce بدین گونه است: گروه­ «داداش ها» که گروهی متشکل از بهترین سربازان آمریکایی هستند، مأموریت رهاسازی کل جهان از دست نیروهای تروریست را برعهده دارند. نقشه اصلی این بازی در واقع کل کره زمین است و قاره ­ها به گونه­ای واقعی روی آن قرار گرفته­اند. وظایف سربازان پاک سازی کشورهای مختلف طی چند مرحله است.

به طور کلی دشمن­های این بازی تروریست ­ها هستند که به هر صورتی که هست مثل بستن کمربند انغجاری به خود، قطعه قطعه کردن با ماشین گان و یا ایستادن در یک نقطه برای شلیک گلوله و…سعی در کشتن شما دارند. این بازی هوش مصنوعی خیلی قوی ندارد و دشمنان تنها وقتی که شما را می ­بینند وارد عمل شده و تنها کار آنها تیر زدن است.

استودیوی فری لایوز با اضافه کردن ویژگی تخریب پذیری، به یک گیم­پلی کلاسیک، سبب شده تا این بازی موردعلاقه بسیاری از گیمرها قرار گیرد. در این بازی هر مرحله که جلو می روید تأثیرات زیادی بر روی بازی کننده خواهد گذاشت و مراحل به فرمی طراحی شده که برای گیمر مهیج است مثلاً زمانی که درودیوار منفجر می شود فرم ظاهری آن مرحله به طور کامل عوض می شود. برای اینکه مسیر را از دشمنان پاک سازی کنید دستور به تخریب آن می­دهید و این عمل چنان مهیج است که ناگهان متوجه خواهید شد که هیچ راهی برای ادامه دادن مرحله وجود ندارد و تمام راه ها را از بین برده­اید.

کاراکترها سبب افزودن جذابیت خاصی به بازی شده­اند. در بازی Broforce با نام کشورها شوخی­ های لفظی شده است. با افزودن Bro به نام شخصیت ­های فرهنگ غربی به جذاب ترین کاراکترهای دنیای بازی ­ها تبدیل شده اند. در این بازی هر چقدر تعداد گیمرها بیشتر باشد لذت بازی دوچندان می­شود این بازی را می­توان حتی تا ۴ نفر به شکل­ های آفلاین و همچنین آنلاین بازی کنید؛ و تا زمانی که شما بازی را به صورت چند نفره بازی نکنید این بازی را نمی توانید درک کنید. خصوصاً زمانی که با تعدادی از دوستانتان باهم دیگر به بازی مشغول هستید.

در قسمت چنده نفره بازی Broforce که به صورت آنلاین است تفاوت آن چنانی با قسمت آفلاین بازی ندارد. در زمان آنلاین بودن بازی کسانی که در مرحله مشغول به بازی هستند گیمر می تواند به آن ها بپیوندد. در این فرم بازی دیگر شما قادر به انتخاب کردن مرحله نیستید. در قسمت آنلاین بازی شکل بازی به صورتی است که گیمر فقط می تواند بازی خود را به شکل آنلاین انجام دهد و می تواند این اجازه را به دیگران بدهد که به بقیه ملحق شود با این کار می تواند با یکدیگر مرحله را به پایان برسانند.

متأسفانه بعضی مواقع بازی دچار مشکل در بارگذاری موقع آنلاین می شود که بازیکن به ناچار باید از بازی خارج شود و آن را ببندد و مجدد باز کند و بازی را اجرا کند. در بازی اگر با یک گروه بسیار خوب مواجه شوید در بازی به اوج لذت خود می رسید. در بعضی مواقع صحنه های پیش می­آید که هر کس برای خودکاری می­کند و توجه به هم تیمی خود ندارد و به خاطر کوچک بودن محیط دید بازی نمی تواند حرکاتی که می کند را بیند که در این مواقع دچار مشکل می شوید. در شکل چند نفره بازی که به صورت آفلاین در پلی استیشن وجود دارد می توان با ترکیب کردن دستگیره و صفحه کلید هم  بازی کرد.

این بازی دارای امتیازات خوبی است مثلاً در نسخه­ های کامپیوتری بازی می تواند مراحل را شخصی سازی کرد و دریان صورت می توانید تفکرات خود را در بازی بسازید و حتی با دیگران به اشتراک  بگذارید. گزینه های زیادی برای درست کردن جزئیات بازی می توانید انجام دهید و با داشتن حوصله و وقت کافی و ایده های نو می تواند عالی ترین مراحل را برای خود درست کنید.

یکی از ویژگی های برجسته بازی Broforce این است که به می خواهد به بازیکن این را بگوید که در این بازی هیچ وقت پایانی وجود ندارد و هر وقت اراده کرید می توانید به شکلی دیگری بازی و مراحل را بسازید و از آن لذت ببرید؛ اما در نسخه PC خبری از این امکانات نیست. شاید دلیلش این باشد که با دستگیره های بازی ساختن مراحل نسبت به موس و صفحه کلید مشکل است.

اگر این امکان وجود می داشت که می توانستیم از مراحل بازی کنان دیگر در پلی ­استیشن استفاده کنیم بسیار جالب می شود. ناراحتی که بین بازیکنان به وفور به چشم می خورد و باعث می شود این لذت ها و خوشی ها کمتر شود افت فریم بازی و حتی خراب شدن ناگهانی بازی است این امر باعث شده تا این بازی از لحاظ فنی خیلی قابل قبول نباشد ولی در ظاهر، گرافیک ۱۶ بیتی خوبی دارد که حاکی از این است که منابع زیادی را مصرف می کند و برای اینکه اجرای بدون نقصی در ۶۰ فریم داشته باشد حتماً دارای سخت افزار قوی­ای بوده است.

بعضی وقت ها فریم ها آن قدر دچار افت می شوند که متوان یک به یک آن ها را بشمارید. خصوصاً زمانی که در صحنه خیلی شلوغ می شود و در هر سمتی اتفاق می­افتد و یا چیزی منفجر می شود این افت فریم ها بیشتر می شود که برای بازیکن این افت ها خیلی اذیت کننده است در پلی­ استیشن این اتفاقات خیلی کمتر است ولی اگر در صحنه های مبارزه اتفاقات زیاد شود احتمال این تأخیرها در پلی ­استیشن نیز زیاد است. از این رو باید گیمر ها منتظر این باشند تا بازی سازان به فکر رفع این مشکل باشند.

زمانی که شما بازی Broforce را انجام می­دهید لذت هایی از بازی ویدیویی که انتظارش را می کشیدید برای شما فراهم می شود. البته درست است که ما در مورد مشکلات افت فریم صحبت کردیم و اینکه هوش مصنوعی بازی اندکی ضعیف است و شاید گاهی اوقات شمارا عصبی کند ولی اگر با دوستانتان مشغول بازی شوید می بینید که چقدر بازی جذاب همراه با شخصیت های بامزه ای است که می تواند ساعت ­ها شمارا بخنداند و از بازی کردن این بازی لذت ببرید بالاخره همیشه مشکلاتی در بازی وجود دارد.

اصولاً بازی Broforce فقط برای سرگرمی ساخته شده و شخصیت های بامزه بازی وظیفه هایی دارند که حقیقت وظایفشان را به درستی انجام می­دهند.

به خاطر اعتراضات و مشکلاتی که گیمرها از بازی داشتند شرکت فری لایوز در حال بررسی مشکلات و حل کردن آن ها در نسخه جدید است که در به روزرسانی جدید منتشر خواهد شد. این به روزرسانی که بر روی پلی ­استیشن ۴ در ماه جاری منتشر می شود حاکی از خبرهای است که شرکت توسعه دهنده این مژده را به علاقه مندان این بازی داده که مشکلات این بازی را برای بازیکنان کاملاً حل کرده و هدف از این رسیدگی لذت بردن گیمرها از بازی و اضافه شدن علاقه مندان بیشتر در زمینه های مختلف به این بازی است.

این بازی در ماه جاری برای اینکه علاقه مندان بیشتری را به بازی جذب کند به صورت رایگان بازی خود را در برای پلی­استیشن ۴ در اختیار عموم قرار داد. این بازی جذاب و بامزه در پایان سال ۲۰۱۵ برای کنسول پلی­استیشن ۴ و همچنین کامپیوترهای شخصی در ویندوز و همچنین سیستم مک و لینوکس ارائه شد؛ و مناسبتی که در روز استقلال برگزار شد از سه شخصیت جدید از بازی رونمایی شد که این سه شخصیت عبارت اند از ” تنک گرل ” و ” هری کثیف ” و همچنین شخصیت افسانه ­ای رزمی ” بروسلی ” که این شخصیت ها در بازی جدید اضافه شدند.

بازی Broforce مهیج و بامزه از شخصیت هایی به یادماندنی در دهه­های ۸۰ و همچنین دهه ۹۰ میلادی برای زیبایی بازی خود استفاده کرد؛ که بعد از به روزرسانی جدید، این بازی کامل تر می شود.

شرکت بازی ساز فری لایو جدایی از معرفی سه شخصیت خود و شخصیت دیگری به نام ” اسنک برو ” به این بازی در به روزرسانی جدید خود اضافه کرده. صفحات بارگذاری بازی تغییرات خوبی داشته و این تغییرات باعث بهتر شدن بازی شده؛ و همچنین افکت های جدید صوتی به این بازی اضافه شده. این بازی هم اکنون در فروشگاه اسلیم با تخفیف ۶۰ درصدی به فروش می رسد.

بازی Broforce
بازی Broforce

در بازی Broforce که از ترکیب طنز و مبارزه تشکیل شده است و گرافیک بازی بسیار نوستالژیک است. گیم پلی بازی واقعاً زیبا همراه با موسیقی عالی و لذت بخش که ساخته شده بر محتوای بازی است و همچنین شخصیت های قدیمی و به یادماندنی بازی کاری کرده که شما از این دست بازی را کمتر امتحان کرده باشید و این تفاوت ها در بازی Broforce نسبت به بازی های دیگر باعث شده که این بازی برای گیمر بسیار زیبا و به شدت سرگرم کننده باشد. این بازی لذت خاصی دارد که اگر این لذت با گروهی از دوستانتان تقسیم کنید زیبایی بازی چند برابر خواهد شد. نباید نگران افت فریم ها باشیم بالاخره هر بازی ضعف ­هایی دارد و در کل قیمت ۱۵ دلاری این بازی ارزش آن را دارد که بازی را انجام دهید و این پولی که هزینه می­کنید یکی از بهترین خرج­ های است که شما برای بازی کرده­اید.

مزایای بازی گیم پلی بازی Broforce سرعت خوبی دارد و پرشور است

گرافیک بازی ۱۶ بیتی است که برای فرم بازی بسیار مناسب است

درست انتخاب کردن و طراحی کردن شخصیت ها

طنزهای زیبا در بازی که خیلی جالب است

بازی سازی خوب در مراحل قسمت های چند نفره در بخش آنلاین و آفلاین معایب بازی فریم ها در فضاهای شلوغ افت می کنند مشکل در بارگذاری موقع آنلاین

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 4 =