بازی Contra : Rogue Corps به خاطر کوآپ چهار نفره، دو بعدی نیست

بازی Contra : Rogue Corps

این خبر برای اولین بار توسط نوبویا ناکازاتو مطرح شد. او سرپرست تیم توسعه دهنده و سازنده ی بازی Contra : Rogue Corps می باشد و در اظهاراتی اعلام کرد که به دلیل این که این بازی از کوآپ چهار نفره بهره می برد، بنابراین طراحی های این بازی به صورت سه بعدی انجام می گیرد.

بازی Contra : Rogue Corps
بازی Contra : Rogue Corps

این خبر برای اولین بار توسط نوبویا ناکازاتو مطرح شد. او سرپرست تیم توسعه دهنده و سازنده ی بازی Contra : Rogue Corps می باشد و در اظهاراتی اعلام کرد که به دلیل این که این بازی از کوآپ چهار نفره بهره می برد، بنابراین طراحی های این بازی به صورت سه بعدی انجام می گیرد.

شرکت سازنده ی این بازی، شرکت کونامی (Konami) می باشد. این شرکت بنا به دلایلی در این چند سال اخیر نتوانست مخاطبان خود را راضی نگه دارد و باید گفت که چهره ی مناسبی در بین مخاطبان و هواداران خود ندارد. آن ها در تلاش هستند که بتوانند این تصویر حک شده بر ذهن مخاطبان را پاک کنند و بتوانند به همان محبوبیت گذشته ی خود بازگردند. این شرکت در زمان برگزاری نمایشگاه E3 2019 بازی جدید خود را با نام Contra : Rogue Corps به همگان معرفی کردند و در واقع باید بگوییم که پس از گذشت چندین سال (چند دهه) ما شاهد بازگشت دوباره ی این مجموعه ی هیجانی و بسیار زیبا هستیم و قرار است نسخه ی جدیدی از آن منتشر شود. حال شرکت Konami بسیار امیدوار است که بتواند با انتشار این بازی، خاطرات بد گذشته ی خود را که بر ذهن مخاطبانش به جای مانده را پاک کند و بتواند به روال سابق باز گردد و محبوبیت خود را افزایش دهد.

بازی Contra : Rogue Corps
بازی Contra : Rogue Corps

طراحی های ۳ بعدی در بازی Contra : Rogue Corps

کاربران و مخاطبان این بازی، مجموعه Contra را به عنوان یک بازی ۲ بعدی و Side Scroling در ذهن دارد و در گذشته خاطرات بسیار شیرینی را با این مجموعه تجربه نمودند. حال نسخه ی جدید این بازی در راه است و نکته این جا است که دیگر همانند نسخه ی پیشین خود، یک مجموعه ی دو بعدی نیست بلکه از طراحی های ۳ بعدی بهره می برد و دارای دوربین ایزومتریک نیز می باشد. تجربه ثابت کرده است که معمولا در دنیای گیم و صنعت بازی، تغییر و تحول جنبه های مثبتی در پی داشته و سبب پیشرفت آن مجموعه شده است و قطعا هر گونه تغییر و تحولی یک علت و دلیلی را با خود به همراه دارد، بنابراین این تغییر و تحولی که در بازی Contra : Rogue Corps رخ داده قطعا علت خاصی داشته است. طبق تازه ترین اخبار منتشر شده از بازی، سرپرست تیم سازنده بازی Contra : Rogue Corps یعنی نوبویا ناکازاتو، در طی یک مصاحبه ی جدید، در مورد علت این تغییر و استفاده از طراحی ۳ بعدی و دوربین ایزومتریک توضیحاتی را ارائه داده است. شرکت کونامی در مورد این تغییر و تحول این گونه می گوید که این بازی از حالت کوآپ ۴ نفره بهره می برد و برای این که مخاطبان در هنگام انجام بازی تجربه های بهتری را از آن خود کنند، ما از طراحی های ۳ بعدی در این بازی استفاده کردیم. یکی از مزایایی که این تغییر به همراه داشته این است که دیگر احتیاجی نیست که مخاطب زمان خود را برای پیدا کردن کاراکتر خود و مکانی که در آن هستند صرف نماید. در قسمتی از مصاحبه از نوبویا ناکازاتو پرسیده شد که آیا سازندگان برای این بازی طراحی ۲ بعدی در نظر گرفته بودند یا خیر ؟ او در پاسخ به این سوال این گونه پاسخ داد که :

بله قطعا همینطور است و این بازی بر مبنای طراحی ۲ دو بعدی قرار داشت، اما یکی از مواردی که در بازی بسیار جالب و لذت بخش است، این می باشد که شما به همراه دوستان و یا خانواده این بازی را تجربه نمایید و ما به همین علت این بازی را تبدیل به یک بازی گروهی کردیم و بازی را گسترش دادیم. ما اگر میخواستیم این کوآپ ۴ نفره را روی بازی ۲ بعدی پیاده کنیم باعث شلوغ شدن بازی و سردرگمی مخاطب میشدیم. به همین خاطر ما و تیم سازنده این تصمیم را گرفتیم که این فضای گروهی و ۴ نفره را در یک محیط سه بعدی پیاده کنیم و با انجام این کار به مخاطبان خود این امکان را بدهیم که از دید بهتری در بازی بهره ببرد و تجربه های شیرین تری را کسب نماید و در کنار دوستان و خانواده لحظات خوبی را رقم بزنند.

حالا می خواهیم در ادامه کمی بیشتر در مورد این مجموعه صحبت کنیم و باید بگوییم که این مجموعه در واقع یکی از مجموعه های قدیمی و خاطره انگیز صنعت گیم است و قطعا افراد زیادی با این مجموعه خاطره های ماندگار و زیبایی دارند و اکنون که خبر بازگشت سری جدید این مجموعه منتشر شده است قطعا دوباره این مجموعه بر سر زبان ها می افتد و همین موضوع سبب خوشحالی طرفداران قدیمی این مجموعه خواهد شد. در مورد این بازی باید بگوییم که نمایش و تصویر آن از نمای بالا صورت می گیرد و کاراکتر های بازی از نمای بالا نمایش داده خواهند شد و مخاطب برای هدایت بازی و پیش بردن آن از این نما استفاده خواهد کرد. باید بگوییم که این بازی از ۴ شخصیت اصلی برخوردار است که این ۴ شخصیت از یک پاندا و یک روبات و دو زن تشکیل شده اند و بازیکنان می توانند هر یک از این ۴ شخصیت را برای بازی انتخاب نمایند و هدایت آن را بر عهده گیرند. این بازی به صورت های مختلفی قابل انجام است و مخاطب می تواند این بازی را به صورت انفرادی و یا آفلاین، و یا حتی به صورت چند نفره آنلاین و یا اگر قصد انجام بازی به همراه خانواده و یا دوستان را دارند می توانند به صورت ۴ نفره و با وصل شدن به شبکه محلی این بازی را با عزیزانشان تجربه نمایند و از آن لذت ببرند.

اولین سری بازی از این مجموعه در سال ۱۹۸۷ منتشر شد و شرکت معروف Konami این مسئولیت را بر عهده داشت و پس از انتشار، این بازی بسیار موفق ظاهر شد و حسابی مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت و به همین دلیل سازندگان تصمیم گرفتند که این روند را ادامه دهند و نسخه های دیگری را در ادامه بسازند. آخرین نسخه ای که از این مجموعه منتشر شد مربوط به سال ۲۰۱۱ می باشد و اکنون ما باید منتظر بمانیم که بازی جدید این مجموعه در ۲۴ سپتامبر منتشر گردد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =