اخبار بازی های ایکس باکس, اخبار بازی های پلی استیشن, ایکس باکس, بلاگ, پلی استیشن

بازی Cyberpunk2077 در شهر Night City اتفاق می‌ افتد

بازی Cyberpunk2077

از ویژگی ‌هایی مثبت بازی Cyberpunk2077 صداگذاری شخصیت‌ ها، تیراندازی ‌ها، صدای برخورد گلوله و راه رفتن بر روی سنگفرش خیابان همگی به شکلی بسیار واقع گرایانه طراحی شده‌ اند.

بازی Cyberpunk2077

بازی Cyberpunk2077

بازی Cyberpunk2077 در شهر Night City اتفاق می‌ افتد

کمپانی سی دی پراجکت رد اعلام کرده است که با توجه به اینکه تا زمان انتشار بازی Cyberpunk2077 احتمال عرضه‌ ی کنسول‌ های نسل نهم وجود دارد، بنابراین احتمال دارد که این بازی برای کنسول‌ های جدید یعنی کنسول‌ های نسل نهمی نیز عرضه شود. سازندگان بازی Cyberpunk 2077 همچنین اعلام کرده‌ اند که دیگر در دوره ‌ای به سر می ‌بریم که کنسول‌ های فعلی جوابگوی نیاز بازی ‌سازان نیستند و به کنسول‌ های جدیدتر و قدرتمندتری نیاز داریم. در این میان اما تلاش شده است که از تمام ویژگی‌ های مثبت کنسول‌ های فعلی استفاده شود تا بازی Cyberpunk 2077 به صورت یک بازی بسیار حرفه‌ ای ساخته شود.
زمان انتشار بازی Cyberpunk۲۰۷۷
کمپانی سی دی پراجکت رد اعلام کرده که قرار است از این بازی در رویداد E3 2019 رونمایی شود. اما خبرها حاکی از آن است که تاریخ انتشار بازی در روز ۱۶ آوریل ۲۰۲۰ خواهد بود.
گیم پلی بازی Cyberpunk 2077
با توجه به اینکه پیش از این یک نسخه ‌ی آزمایشی از این بازی منتشر شده بود، جزییاتی از گیم پلی بازی در اختیار مخاطبان قرار گرفت. با اینکه در اوایل سال ۲۰۲۰ قرار است بازیکنان این بازی را به صورت کامل تجربه کنند، اما بسیاری از طرفداران این بازی انتظار زیادی کشیدند تا با تجربه‌ ی نسخه‌ ی اولیه‌ ی این بازی، اطلاعاتی از آن به دست بیاورند.
در ابتدای بازی با شخصیت اول بازی یعنی جان سیلور هند آشنا می‌ شویم. با آنکه این شخصیت طراحی جذابی دارد اما نمی ‌توان انتظار داشت که در همان ابتدا مانند شخصیت بازی ‌هایی مانند مس افکت بازیکنان را تحت تأثیر قرار دهد. در همان ابتدای بازی این حق انتخاب را خواهید داشت که پس ‌زمینه‌ ی شخصیت بازی را برای خود انتخاب کنید. این پس زمینه می ‌تواند به عنوان مثال یک پس زمینه از تاثیرپذیری از شرکت‌ های بزرگ باشد. هر پس زمینه ‌ای که انتخاب می ‌کنید، می ‌تواند در روند بازی تأثیر زیادی بر اتفاقات مختلف داشته باشد. مثلاً در پس‌زمینه ‌ی کودک خیابانی، می‌توانید از کارهایی مانند فریبکاری در طول بازی بهره ‌مند باشید.
منطقه‌ی بازی Cyberpunk 2077
بازی در منطقه‌ ی Pacifica در شهر Night City اتفاق می‌ افتد. منطقه‌ ی بازی به صورت یک شهر شلوغ و پر رفت‌ و آمد طراحی شده است. هر چیزی که از یک شهر سراغ دارید، در این منطقه پیدا می‌ شود. به عنوان مثال هتل‌ ها، مراکز سرگرمی، فروشگاه‌ ها و ایستگاه‌ های پلیس همگی به خوبی طراحی شده ‌اند. اما متأسفانه ظاهراً سازندگان در طول ساخت بازی با کمبود بودجه روبرو شده ‌اند. این کمبود بودجه تأثیرات منفی زیادی بر بازی گذاشته است. به عنوان مثال به راحتی می ‌توانید متوجه شوید که بخش‌ های زیادی از شهر به صورت نیمه تمام طراحی شده‌ اند.
کلیسایی که در بازی مشاهده می ‌کنیم، بیشتر شبیه به یک کلوپ شبانه طراحی شده است. یک اتاق تاریک که با لامپ ‌های نئونی نورپردازی شده و محراب آن با نورهای ضعیفی نسبت به سایر قسمت ‌های کلیسا روشن ‌تر شده است. اتاق کلیسا پر از جمعیت مردم است.
همچنین خیابان‌ ها نیز با نورهای ضعیف نئونی تا حد کمی روشن ‌شده ‌اند. ساختمان‌ ها به رنگ قهوه‌ ای و پیاده ‌روها پر از سطل زباله و خاک هستند. راه رفتن در فضای این خیابان‌ ها تا حدی یادآور فضای آخرالزمانی ترسناکی است که بیننده را به وجد می‌آورد. در فضای این بازی با یک نژاد پرستی سیستماتیک نیز روبرو هستیم که می ‌گوید در سال ۲۰۷۷ نیز همچنان نژاد پرستی می‌تواند یک انگیزه‌ ی قوی برای اعمال بسیاری از افراد باشد. NPC های مختلف نیز در مناطق مختلف محیط بازی در حال حرکت هستند. برخی از آن ‌ها در گوشه و کنار شهر آتش ‌سوزی ایجاد می ‌کنند. هر کدام از این افراد به نظر می ‌رسد که کار خاصی برای انجام دادن دارد که به آن مشغول است. یک نفر می ‌تواند وارد یک مغازه‌ ی قصابی شود و شروع به صحبت کردن با فروشنده کند. از طرفی خانمی مسن بر روی یک صندلی نشسته و به زبان محلی در حال آواز خواندن است.
بازی به این صورت است که از شخصیت اصلی خواسته می‌ شود تا متوجه شود چه اتفاقاتی قرار است به شکست اقتصادی منطقه‌ ی Pacifica منجر شود. این اتفاقات ممکن است از جانب سرمایه ‌گذارانی رخ دهد که اقتصاد این منطقه را در دست دارند.
محیط بازی بسیار باز طراحی شده است. بازیکن می‌ تواند با استفاده از گزینه‌ های مختلفی که دارد به انجام مأموریت‌ های خود اقدام کند. سلاح‌ های سایبورگ پر قدرتی در بازی وجود دارد که متناسب با سال ۲۰۷۷ میلادی طراحی شده‌ اند. این سلاح‌ های قدرتمند و متنوع به صورت‌ های مختلفی در اختیار شما قرار می ‌گیرند. شما می‌ توانید آن‌ها را با خریداری کردن و یا کسب امتیاز به دست آورید. انتخاب مسیرها نیز در طول بازی اهمیت زیادی دارد. باید بتوانید منطقه‌ ی بازی را به خوبی بشناسید و از گشت‌ های دشمنان جان سالم به در ببرید. در این زمینه باید گفت جهان بازی به شدت گیرا و جذاب است.
شما به عنوان بازیکن می ‌توانید از مهارت‌های مختلفی استفاده کنید که می ‌تواند باعث انحراف دشمنان و یا از بین بردن دستگاه‌ های ارتباطی آن‌ ها شود. شما همچنین می ‌توانید پناهگاه و یا سایر لوازم آن‌ ها را از بین ببرید. حتی می‌ توانید از راه دور نسبت به هک کردن سیستم‌ های آن ‌ها اقدام کنید. در این بازی همه‌ ی اتفاقات به صورت زنجیره ‌وار به یکدیگر متصل هستند. مانند اثر پروانه ‌ای، هر اتفاق کوچکی می ‌تواند تأثیرات بزرگی بر سایر جریانات بازی داشته باشد.
با اینکه ابزارهای هوشمندی در اختیار شما قرار دارد، اما نهایتاً بین هک کردن یک سیستم و یا پرت کردن یک بطری برای منحرف کردن دشمنان، تفاوت چندانی وجود ندارد. با توجه به اینکه در بازی‌ های مخفی‌ کاری باید جزییات زیادی وجود داشته باشد، بنابراین در این مورد باید گفت بازی تا حدی ناامید کننده ظاهر می‌ شود. این مسئله به این دلیل است که باید تفاوت زیادی بین اعمال مخفی ‌کاری مختلف وجود داشته باشد که بازیکن بتواند احساس کند که کارهایی با درجه ‌ی سختی متفاوت انجام می ‌دهد. بنابراین بهتر است که در این زمینه انتظار به چالش کشیده شدن را نداشته باشید.
درخت مهارت‌ ها نیز در بازی مانند سایر بازی‌ های مشابه طراحی شده است. سطح مهارت‌ های شما با پیشروی در بازی بالا رفته و علاوه بر کسب پول، می ‌توانید از بین مهارت‌ های چندگانه نیز یکی را انتخاب کنید. این توانایی‌ ها در ۱۲ شاخه ‌ی مختلف قرار دارند که به عنوان مثال شامل مهارت در هک کردن، اسلحه‌ ی ساچمه ‌ای، ترور، اسلحه‌ ی تک‌ تیرانداز، مهندسی و غواصی خواهد بود. تعدادی از این مهارت ‌ها البته نیاز به توضیح بیشتر دارند که البته استفاده از آن‌ها به خود بازیکن بستگی دارد.
ویژگی‌های مثبت بازی Cyberpunk 2077
از ویژگی ‌هایی مثبت بازی باید به چند مورد اشاره کنیم. یکی از آن‌ها، صداگذاری بازی است. صداگذاری شخصیت‌ ها، تیراندازی ‌ها، صدای برخورد گلوله و راه رفتن بر روی سنگفرش خیابان همگی به شکلی بسیار واقع گرایانه طراحی شده‌ اند.
یکی دیگر از این ویژگی ‌های، تصاویر باکیفیت بازی است. تصاویر بازی مانند طراحی چهره و استایل شخصیت‌ ها، انیمیشن‌ ها، پخش شدن مایعات مانند خون و صحنه ‌های خشونت‌ بار همگی با کیفیتی باورنکردنی طراحی شده‌ اند که کیفیتی فراتر از بازی ‌های مشابه این نسل دارند.
مأموریت‌ های بازی نیز به خوبی در روند داستان گنجانده شده و به قدر کافی این توانایی را دارند که برای مدت ‌های طولانی بازیکنان را درگیر خود کنند.
سیستم کلاس ‌بندی بازی Cyberpunk2077
کلاس ‌بندی بازی مبتنی بر بازیِ جدولی است که در آن سه کلاس تخصصی وجود دارد. شما ممکن است که در طول بازی تمام انرژی و زمان خود را به یک کلاس اختصاص دهید تا در آن پیشرفت کنید. با این حال، سی دی پراجکت رد نشان داده که در کلاس ‌بندی بازی تا حدی خلاقانه عمل کرده است؛ چرا که بازیکنان می ‌توانند ترکیبی از همه‌ ی این کلاس‌ ها را انتخاب کنند و هر سه‌ ی آن ‌ها را با یکدیگر به پیش ببرند.
سی دی پراجکت رد در این باره اعلام کرده است:
“برخلاف گذشته که بازیکنان مجبور به انتخاب یک کلاس از بین کلاس‌ های مختلف بودند، در این بازی بازیکنان می‌ توانند قفل همه‌ ی کلاس ‌ها را باز کرده و به صورت صریح و آزادانه به انتخاب بپردازند. در این میان بازیکنان قادر خواهند بود از هر کلاس، به هر میزانی که می ‌خواهند بهره‌ مند شوند.”
شاید برای شما هم سؤال پیش بیاید که بازی چگونه می‌ تواند به بازیکنان این اجازه را بدهد که از هر کلاس به میزان اندکی بهره‌ مند شوند. برای روشن شدن این موضوع، جزییات عملکرد کلاس ‌بندی بازی را در زیر تشریح می‌کنیم:
کلاس Netrunner: افرادی که در این کلاس حضور دارند می ‌توانند خود را به شبکه متصل کرده و از داده ‌های مختلف به عنوان یک ابزار و سلاح استفاده کنند. این افراد پیشرفته‌ ترین سایبورگهایی هستند که می‌ توانند به ذهن دشمنانشان نفوذ کرده و حتی ویروس‌های مختلفی نیز به ذهن آن ‌ها تحمیل کنند.
کلاس Solo: افراد حاضر در این کلاس شامل مجموعه ‌ای از افراد استخدام شده می ‌باشند که دارای توانایی‌ های ذاتی برای شناسایی تله‌ ها و خطرات محیط هستند. این افراد می ‌توانند با استفاده از حس ششم خود، تهدیدات احتمالی را حس کرده و نسبت به آن‌ ها پیش ‌آگاهی داشته باشند.
کلاس Techie: این افراد می‌ توانند ابزارهای جدید ایجاد کنند که از آن‌ ها برای ساخت تله، ایجاد خرابکاری و یا هک کردن استفاده شود. این افراد می ‌توانند شرایط نامناسب جنگی را به نفع خود تغییر بدهند.
طراحی شخصیت‌ های بازی Cyberpunk2077
سی دی پراجکت رد در مورد شخصی‌ سازی شخصیت‌ های بازی خبرهای جالبی در توییتر خود منتشر کرده است. گفته شده که بازیکنان اجازه خواهند داشت که شخصیتی منحصر به فرد برای خود در طول بازی بسازند که تاریخ تولد، ویژگی‌های ظاهر و پس ‌زمینه‌ ی شخصیت را می‌ توانند انتخاب کنند. همچنین بازیکنان قادر خواهند بود که رویدادهای کلیدی مربوط به شخصیت خود را انتخاب کنند. البته احتمالاً جذاب ‌ترین بخش آن، انتخاب ویژگی ‌های ظاهری برای شخصیت خواهد بود که به بازی این اجازه را می دهد تا کاراکتری کاملاً متناسب با خواسته‌ های خود طراحی کند.
اما در این میان باز هم آپشن های جذاب ‌تری برای بازیکنان وجود خواهد داشت. سی دی پراجکت رد اعلام کرده است که محدودیت جنسیتی در این بازی برای کاراکترها وجود نخواهد داشت. البته بسیاری از این آپشنها در نسخه‌ ی دسترسی اولیه‌ ی بازی در دسترس نبودند اما سازندگان اعلام کرده ‌اند که سفارشی ‌سازی ‌های بیشتری در نسخه‌ ی اصلی بازی وجود خواهد داشت.
استودیوی سی دی پراجکت رد در این خصوص گفته است
“ایده‌ ی ما این است که همه ‌ی کسانی که می‌ خواهند بازی را تجربه کنند، بازی به دست آن‌ ها سپرده شود. ما می‌ خواهیم که بازیکنان، سازندگان بازی نیز باشند. قصد ما این بوده است که بازیکنان آزادانه انتخاب‌ های متعددی داشته باشند. ما هنوز در حال کار بر روی این ویژگی‌ ها هستیم اما میدانیم که عملی کردن آن کار ساده ‌ای نخواهد بود.”
علاوه بر این‌ ها، سی دی پراجکت رد، توجه زیادی به شخصیت‌ های سایبورگ و طراحی آن ‌ها نشان داده است. باید گفت با شخصیت‌ هایی در این بازی روبرو هستید که احتمالاً در نگاه اول شما را به یاد فیلم ترمیناتور می‌ اندازند. همچنین گزینه‌ های زیادی برای روابط عاشقانه در بازی طراحی شده که نشان می ‌دهد سازندگان بازی به جزییات مختلف روابط انسانی توجه بسیار زیادی نشان داده‌ اند. البته استودیوی سی دی پراجکت رد همواره در مورد گنجاندن روابط عاشقانه در بازی‌ های ویدئویی به نوعی پرچم ‌دار بوده است. به عنوان مثال در بازی The Witcher 3 به خاطر می‌ آورید که خطوط مختلفی از روابط عاشقانه در بازی طراحی شده بود. البته با توجه به اطلاعاتی که این استودیو در شبکه‌ ی اجتماعی توییتر منتشر کرده است، روابط عاشقانه‌ ی احتمالیِ بیشتری در این بازی نسبت به The Witcher 3 وجود خواهد داشت. البته گفته شده که روابط هم ‌جنس‌ گرایی نیز در بازی گنجانده شده که مشخص نیست بازیکنان نسبت به آن چه واکنشی نشان خواهند داد.

بازی Cyberpunk2077

بازی Cyberpunk2077

اما احتمالاً این مسئله با اعتراض بخشی از افراد جامعه روبرو خواهد شد. سازندگان بازی اعلام کرده ‌اند که در طول بازی با برخوردهای عاشقانه‌ ی زیادی روبرو خواهید بود که انتخاب از بین آن‌ ها، طبق اراده ‌ی بازیکن خواهد بود. با این اوصاف از همین حالا مشخص است که این بازی محدودیت سنی خواهد داشت. البته سی دی پراجکت رد گفته است که این بازی برای افراد بالغ طراحی شده و تجربه‌ ای از یک زندگی واقعی برای افراد بزرگسال خواهد بود.
در نهایت باید گفت که بازی Cyberpunk2077 بدون شک یک بازی شگفت ‌انگیز خواهد بود که احتمالاً به اولین بازی موفق در نسل‌ های آینده‌ ی کنسول‌ ها تبدیل خواهد شد. با آنکه قرار شده که در سال آینده این بازی منتشر شود، اما هنوز مشخص نیست که سی دی پراجکت رد بتواند بازی را در تاریخ مشخص شده منتشر کند یا خیر. اما با توجه به ویدئوهای مختلفی که از این بازی منتشر شده است، باید گفت که این بازی با چشم‌ اندازهای بی ‌نظیر و گیمپلی باورنکردنی و همچنین مجموعه ‌ای کامل از شخصیت ‌هایش می‌ تواند در دنیای بازی‌ های ویدئویی شگفتی ‌ساز شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 11 =