راهنمای قدم به قدم بازی Destiny II (قسمت دهم)

بازی Destiny II

اگر اسلحه قدرت AoE (حمله هایی که کل محدوده را تحت پوشش و آسیب قرار می دهند) در بازی Destiny II مثل نارنجک یا پرتاب کننده موشک را در دسترس دارید، الان آماده اش کنید. درست بعد از آخرین محافظ، اتاق باس ماموریت قرار دارد. توموسِ رام نشده از زمین به همراه دو تا از رفیق هایش بالا می آید؛ که این موقعیت مناسبی را برای شما فراهم می کند که هر سه تایشان را با هم از بین ببرید.

بازی Destiny II
بازی Destiny II

راهنمای قدم به قدم بازی Destiny II (قسمت دهم)

بازی Destiny II EDZ: Unbroken

بله، همان طور که از انتقام یاد گرفتم، تانک های غول پیکر علمی-تخیلی خفن هستند؛ اگرچه برای شکست یک باس باید خودمان به تنهایی دست به کار شویم. این درسی است که در این ماموریت مبارزه جنگ قرمز (Red War) Destiny 2 خواهیم گرفت.

توصیه های این مرحله: مرحله ۱۵، درجه قدرت ۱۶۰

وقت این است که نشانگر این مرحله را دنبال کنید. می توانید به آن اعتماد کنید! نشانگر سرانجام شما را به جایی می برد که هیجان وجود دارد: یک مکان پناهگاه-مانند پر از سربازان کِیبال.

همان طور که تا الان احتمالاً متوجه شده اید، حیوانات جنگی (War Beasts) می توانند خیلی روی اعصاب بروند. پس از بزرگی فضای باز استفاده کنید و قبل از همه چیز آن ها را از دور بکشید. بر عکس، فالانکس ها را در آخر لیست اولویت ها قرار دهید، چون این نوچه های تدافعی در فضای باز خیلی تهدید جدی ای به حساب نمی آیند. یکی دو فرمانده (Centurion) در اواخر درگیری، به ضربات خورشیدی (Solar) مقل همیشه حساس خواهند بود.

بعد از این، وارد شدن به یک پیانه مشخص شده، یک دراپ‌شیپ بی سرنشین را برای شما پایین می آورد تا بتوانید تا اعماق سفینه با آن پیش بروید. راهتان را به جلو ادامه بدهید تا به جایی برسید که شبیه به یک بن بست است. راه پیش رو پشت باریکه های هواکش پنهان شده؛ درست مثل همانی که در ماموریت سرزمین آرزوها (Utopia) با منفجر کردن بازش کردیم. همین روند را تکرار کنید تا درون موج های عظیمی از ساِن ها، حیوانات جنگی و گلادیاتور ها بیفتید.

واحدهای پرخاشگر دشمن را باید اول از بین ببرید؛ چون پشت هم از نزدیک روی سرتان می ریزند. البته به ساین ها کاری نداشته باشید. تک تیر انداز ها ضربات دقیقی می زنند.

تا جایی به از بین بردن دشمنان در بازی Destiny II ادامه دهید تا موجب پدیدار شدن “محافظ خونی فرمانده” (Blood Guard Centurion). بر عکس اسمش، این موجود احمق یک نوع اینسندیور مینی باس است. این بدین معنی است که با هر شلیکی که می کند، کلی ماده آتشزای ناپالم روی زمین می پاشد. بی وقفه حرکن کنید تا از این ماده دور بمانید و حواستان به خاصیت سوزندگی نامحسوس آن باشید که روی صفحه پدیدار می شود و به شما می گوید که در آتش هستید.

بر خلاف دیگر کِیبال ها، محافظ خونی به شلیک های ووید حساس است. پس شاید مجبور شوید سلاحتان را با یک اسلحه یا یک سلاح کمکی عوض کنید تا جنگ راحت تر شود. البته راه دیگر این است که فقط مخزن گاز پشت او را هدف بگیرید که نقطه حساسی است.

همین طور که در این ماموریت جلو می روید، درگیری های معمولی دیگری پیش رویتان خواهد بود. سرانجام به یک ساحل اسکله ای خواهید رسید که دو محافظ خونی دیگر در آن هستند. این ها به اندازه آن سنتوریون قوی نیستند، و هنگام شلیک آتش پخش نمی کنند. ولی در نظر داشته باشید که به هر حال دو تا هستند؛ پس ار حمله های AoE (حمله هایی که کل محدوده را تحت پوشش و آسیب قرار می دهند) استفادی کنید تا سریعاً آن ها را بکشید.

پس از اتمام درگیری، وقتی که درِ پناهگاه توصیه شده را باز کردید، یک قدمبرگردید عقب. یک خط از دشمنان، شامل یک محافظ خونی دیگر، درست آن طرف در منتظرتان هستند. این یکی سپر خورشیدی دارد و از یک اسلحه پخش کننده استفاده می کند. ولی به لطف رسیدن به موقع اماندا در هواپیمای جنگنده خودش، کشتن او خیلی کار سختی نیست. او برا پوشش شما در طول درگیری شلیک می کند و این کارش کل نزاع را به یک نسیم خنک تبدیل می کند.

ولگردها را کنار بزنید تا یک محافظ خونی دیگر فرا خوانده شود (با سپر آرک) که او هم با پشتیبانی هوایی شما به راحتی از بین می رود.

در راهرو های بعدی باید با یک محافظ خونی دیگر با یک سپر خورشیدی استاندارد بجنگید. بقیه مهمات قدرتی و ابر انرژی باقی مانده تان که ممکن است در طول جنگ باقی مانده باشد را ذخیره کنید. به زودی به آن ها نیاز پیدا خواهید کرد و و یک اسلحه انرژی هم به همان اندازه به درد می خورد.

اگر اسلحه قدرت AoE (حمله هایی که کل محدوده را تحت پوشش و آسیب قرار می دهند) در بازی Destiny II مثل نارنجک یا پرتاب کننده موشک را در دسترس دارید، الان آماده اش کنید. درست بعد از آخرین محافظ، اتاق باس ماموریت قرار دارد. توموسِ رام نشده از زمین به همراه دو تا از رفیق هایش بالا می آید؛ که این موقعیت مناسبی را برای شما فراهم می کند که هر سه تایشان را با هم از بین ببرید.

بازی Destiny II
بازی Destiny II

توموس بیشتر در انتهای اتاق است، پس تمرکزتان را روی محافظ شخصی هایش و دشمنان دیگری که از آن محدوده می آیند بگذارید. وقتی محافظ خونی ها مردند، می توانید با هر چیزی که دارید فقط روی توموس متمرکز شوید. فقط بدانید که او می تواند برای مدت زمانی طولانی پبرد و در هوا بماند؛ پس به سلاح ها و توانایی های شلیک کند اتکا نکنید؛ مگر این که مطمئن باشید او جاخالی نمی دهد.

اوضاع در این جا کمی دردسر ساز می شود؛ ولی شما می توانید از دو ستون دقیقاً مقابل جایی که از آن وارد این اتاق شدید برای پنهان شدن از دیدرس استفاده کنید. مثل همیشه قبل از این که دشمنان پرخاشگر محاصره تان بکنند، آن ها را بکشید. با در ذهن داشتن این نکات کمکی باید قادر باشید که مقدار سلامت ناچیر توموس را به موقع از بین ببرید.

این پایان ماموریت است! با کنار رفتن توموس، حالا وقت این است که پاداشتان را از اتوبوس فضایی (شاتل) شخصی او در ماموریت بعدی یعنی سرقت (Larceny) دریافت کنید.

دستنی ۲ ای دی زِد: سرقت

Thumos the Unbroken تنها مانع بین ما و ابر سلاحِ خورشیدی کشنده Ghaul در آخرین ماموریت یعنی رام نشده بود. حالا که دیگر نمی توان توموس را با آن لقب صدا زد، اکنون فقط می توان از او سواری گرفت است.

توصیه های این مرحله: مرحله ۱۵، درجه قدرت ۱۷۰

این ماموریت تا قبل از رسیدن به نقطه اوج سفینه فضایی، کمی حوصله سر بر است. کار را با دنبال کردن نشانگرتان و گوش دادن به صحبت های بی سیمی یارانتان آغاز کنید. آن ها شما را به درگیری بین دشمن های فالن و کِیبال هدایت می کنند.

هیچ کدام از این دشمن ها خیلی خطر بزرگی ندارند و اوضاع حتی از این هم آسان تر است چون آن ها خودشان با هم درگیر هستند. فقط هنگام خزیدن و رد شدن از میان آن ها، حواستان به بمب های آتشزای Incindior باشد.

بعد از ناپدید شدن آن ها، شما باید با اولین اسکورپیوس خود مواجه شوید. این ها برج ساکن کِیبال هستند که تا مسافتی باور نکردنی برد دارند. نیمه پر لیوان این است که با وجود شلیک های پی در پی شان، برجک های اسکورپیوس هیچ کدام از صفات فراوانی و قابلیت حرکت Shank ها و همچنین قابلیت ترمیم Ogre ها را دارا نیستند. خلاصه این که: سرتان را بیرون ببرید و به آن ها شلیک کنید و از سر راه برشان دارید.

میان کِیبال ها و فالن های بیشتر بروید. شما یک رئیس کوچک Servitor به نام Teleks-5 را خواهید دید. او به تنهایی خیلی تهدید بزرگی نیست، اما شلیک های انفجاری او به آشفتگی شنک ها و وندال های همراه او می افزاید. از این دسته به اندازه کافی دور بمانید تا محاصره نشوید. سپس طی زمان های مشخص از محل مخفی شدنتان بیرون بیایید تا جان او را کم کنید. یادتان باشد، نقطه حساس سرویتور ها چشم وسطشان است.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده + هجده =