بررسی بازی Deus Ex: Mankind Divided

بازی Deus Ex: Mankind Divided

شما با تجربه این بازی بیش از هر چیزی در مورد خودتان فکر می کنید. اینکه چه کسی هستید و یا چقدر از دنیای واقعی انسان ها فاصله دارید. در کل پس از تجربه این بازی سوالات زیادی در ذهنتان نقش می بندد که اکثرش هم به وجود انسانی مربوط است.

بازی Deus Ex: Mankind Divided
بازی Deus Ex: Mankind Divided

اگر چه بازی های ویدئویی به شدت گسترده و متنوع شده اند، اما رویاپردازی کاربران در مورد این بازی ها تمامی ندارد و روز به روز گسترده تر از قبل می شود. شاید در چند سال گذشته تصور اینکه بتوانیم یک بازی هیجان انگیز با کیفیت فیلم های سینمایی را تجربه کنیم، سقف رویاهایمان را می ساخت. اما حالا که به خواسته و رویای دست نیافتنی گذشته خود دست پیدا کرده ایم، رویاهای بیشتری در ذهن داریم. این خاصیت صنعت بازی های ویدئویی است. اصلا این صنعت به پا شده است تا رویاهای عجیب و غریب و خاکستری کاربران را رنگی کند و به آنها گوشزد کند که کار نشد ندارد!

شما به عنوان یک گیمر در دنیای بازی های ویدئویی دستتان حسابی باز است. گاهی می توانید در جایگاه یک قاتل حرفه ای قرار بگیرید و قتل های زنجیره ای را ایجاد کنید و گاهی هم روال زندگی مثبت یک پلیس را دنبال کنید. در این دنیا شما اجازه هر کاری را خواهید داشت و هیچ کس نمی تواند بگوید که چه کاری درست یا غلط است.

دنیای بازی ها دنیای عجیبی دارد. شما می توانید در این فضا تا می توانید حرکت کنید و کشف کنید. البته گاهی از اوقات فضاهایی که در پیش رو دارید، به اندازه کافی جذاب نیستند. اما گاهی اوقات هم همه چیز آنقدر ظریف و پرجزئیات تعریف شده است که ترجیح می دهید، قبل از ورود به بخش داستانی بازی، در میان محیط جذاب و پرجزئیات بازی پیش بروید.

حتما تا کنون رویا های متنوعی در مورد بازی های ویدئویی داشته اید و به احتمال خیلی زیاد توانسته اید به برخی از رویاهایتان برسید. مطمئن باشید در آینده ای نه چندان دور رویایی وجود ندارد که کمپانی های بازی ساز نتوانسته باشند آنها را به مرحله اجرا برسانند.

تا به حال شده که آرزو کنید در مجموعه یک تیم بازی سازی قرار بگیرید تا بتوانید ایده های خود را به مرحله اجرا برسانید؟ این ایده بسیاری از گیمر هاست. بدون شک ساختن محتویات بازی های یکی از جذاب ترین کارهایی است که می توان انجام داد. تصورش را بکنید که اختیار تولید محتوای یک بازی به طور تمام و کمال در اختیار خودتان قرار داشته باشد.

واقعا هیجان انگیز است. در این شرایط شما می توانید شخصیت های مورد نظرتان را طراحی کنید و تصمیم بگیرید که در چه مراحل و نقاطی پیش روی کند و به چه کارهایی دست بزند. در واقع شما می توانید برای بازی سناریو بچینید و تا حدودی برای گیمرهایی که این بازی را دنبال می کنند، تصمیم بگیرید.

به نظر می رسد که به تازگی کمپانی های بازی ساز از خواسته درونی گیمرها مطلع شده اند. زیرا به تازگی مجموعه های زیادی از گیمرها برای ساخت محتویات نسخه های ویژه بازی ها کمک می گیرند. چه چیزی از این بهتر که بتوانید برای یک بازی دوست داشتنی تصمیم بگیرید و برایش محتوا تولید کنید؟

“کمپانی اسکوئر اونیکس” یکی از این کمپانی هایی است که به تازگی اعلام کرده است برای تولید محتوای نسخه کالکتور Deus Ex: Mankind Divided به کمک کاربرانش نیاز دارد. چگونه باید برای تولید محتوای نسخه کالکتور بازی Deus Ex: Mankind Divided به استودیوی اسکوئر اونیکس کمک کرد؟

بازی Deus Ex: Mankind Divided
بازی Deus Ex: Mankind Divided

پس از اینکه اسکوئر اونیکس این خبر را منتشر کرد، کاربران زیادی از این پیشنهاد استقبال کردند. افرادی که به دنبال تولید محتوا برای نسخه کالکتور بازی Deus Ex: Mankind Divided هستند، باید به سایت Deus Ex مراجعه کنند. در ادامه ۱۰ گزینه را پیش رو خواهند داشت که باید در میان آنها ۳ گزینه را انتخاب کنند. بدین ترتیب تعیین کرده اند که چه محتویاتی برای نسخه کالکتور بازی مورد استفاده قرار بگیرد.

در این میان این ۱۰ گزینه، پیشنهادات مختلفی برای گیمرها در نظر گرفته شده است. مثلا آنها می توانند در مورد شخصیت اصلی بازی، مجسمه آدام جنسن، دست رواتیک آدام جنسن و… تصمیم بگیرند. با تجربه بازی Deus Ex: Mankind Divided به فکر فرو می روید!

شما به عنوان یک گیمر دوست دارید تا بازی ها چه سبک و سیاقی داشته باشند؟ آیا تمایل دارید که آنها فقط جنبه سرگرمی داشته باشند و فکرتان را درگیر نکند و یا به دنبال عناوینی هستید که ضمن سرگرم کردنتان، محتوایی برای عرضه داشته باشند؟

اگر جز گروه دوم باشید، حتما از بازی Deus Ex: Mankind Divided خوشتان خواهد آمد. زیرا این عنوان به خوبی ذهن را درگیر می کند. شما با تجربه این بازی بیش از هر چیزی در مورد خودتان فکر می کنید. اینکه چه کسی هستید و یا چقدر از دنیای واقعی انسان ها فاصله دارید. در کل پس از تجربه این بازی سوالات زیادی در ذهنتان نقش می بندد که اکثرش هم به وجود انسانی مربوط است.

شما در این بازی در نقش آدام جنسن هستید که باید تمام تلاشتان را بکنید تا دنیا را نجات دهید. البته شرایط به گونه ای نیست که این امر به آسانی محقق شود. شما در فضایی گیر می کنید که بسیاری از انسان ها شما را لایق زنده ماندن هم نمی دانند. اما شما چاره ای ندارید تا با نادیده گرفتن این نظرات به فکر بقای سایر انسان ها باشید.

اگر نسخه قبلی این بازی را دنبال کرده باشید، آگاهی نسبتا خوبی نسبت Deus Ex: Mankind Divided به دست خواهید آورد. زیرا این بازی شباهت بسیار زیادی به نسخه گذشته خود دارد. با این تفاوت که در این نسخه تازه خبری از باگ ها و نواقص گذشته نیست. دنیای بازی Deus Ex: Mankind Divided نسبت به گذشته پیچیده تر و ناامن تر شده است. حالا قاتلان و موجودات تکامل یافته خطرناکی با آزادی عمل کامل در میان انسان ها زندگی می کنند و امنیت آنها را به خطر می اندازند.

داستان این بازی واقعا خیره کننده و جذاب است. شما در این بازی به سال ۲۰۲۹ سفر خواهید کرد تا دست سازه های انسانی را ببینید و درک کنید که تکنولوژی چه بر سر زندگی آرام انسان ها آورده است. اگر چه در این دنیای فوق پیشرفته همه چیز برای آرامش مهیا شده است، اما اصلی ترین المان زندگی به طور بی رحمانه ای در آن نادیده شده است. بله شادی همان چیزی است که در دنیای Deus Ex: Mankind Divided به کلی فراموش شده است و شما می توانید از همان ابتدای بازی غم زدگی و ناراحتی را در بخش های مختلف نظاره گر باشید.

شرایط بازی به نحوی پیش می رود که جنسن خود را در میان ماموریتی عجیب و غریب می بیند که با ماموریت های دیگر پیوند خورده است. این ماموریت های تو در تو موجب شکل گیری نبردی سهمگین بین انسان های طبیعی و موجودات ارتقا یافته می شود. اتفاقی که واقعا دردناک است و شاید دیر یا زود به واقعیت بدل شود. انقدر همه چیز در داستان بازی به خوبی در کنار هم چیده شده است که هیچ گاه از تجربه این بازی خسته و کسل نمی شوید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 5 =