نقدهای مربوط به بازی Devil’s Hunt بازی بسیار ضعیف نزدیک به فاجعه

بازی Devil’s Hunt

داستان بازی Devil’s Hunt از جمله مواردی است که صحبت‌های زیادی در ارتباط با آن صورت گرفته بود. بازی حول شخصیتی به نام دزموند می‌چرخد.

بازی Devil’s Hunt
بازی Devil’s Hunt

نقدهای مربوط به بازی Devil’s Hunt بازی بسیار ضعیف نزدیک به فاجعه

بازی Devil’s Hunt چند روزی است که به طور رسمی منتشر شده است. اتشار بازی همراه بود با نمایش تریلری از این بازی که دران شباهت بسیار این بازی با Devil May Cry مشهود است. پیش انتظار بازی بسیاری از هواداران نسبت به این بازی اظهار امیدواری داشته بودند و گمان می‌کردند قرار است یک بازی ماندگار را تجربه کنند.

اما پس از انتشار گویی چنین اتفاقی رخ نداده و انتظارها برآورده نگشته است. پیش از این گفته شده بود که قطعاً Devil’s Hunt پتانسیل بالایی برای محبوب واقع شدن دارا است. چیزی که گویا محقق نشده است و سازندگان بازی در استودیوی سی انترتیمنت موفق نشده‌اند که یک اثر محبوب را خلق کنند.

چیزی که در بازی ارائه شده است اصلاً شباهتی به بازی Devil May Cry ندارد و حدس گمان‌هایی که در این باره زده شده بود غلط از آب درامده است. پس از انتشار بازی طبق روال معمول منتقدین، نقدهای خود را به بازی اعلام کرده‌اند که تقریباً فاصله‌ای با فاجعه ندارند.

پیش از انتشار بسیاری گمان می‌کردند که قرار است یک بازی ماجراجویانه زیبا را تجربه کنند. چیزی که حداقل در سطح بازی‌هایی چون ویچر باشد. عملاً هیچ منتقدی این بازی را نستوده است و همین موضوع بیانگر این است که تمامی امیدهایی که به بازی وجود داشته از بین رفته‌اند. حتی بسیاری از طرفداران بازی نیز نظرات منفی خود را اظهار داشته‌اند. در ادامه به بررسی بازی خواهیم پرداخت و نظرات منتقدین را نیز خواهیم آورد.

داستان بازی Devil’s Hunt از جمله مواردی است که صحبت‌های زیادی در ارتباط با آن صورت گرفته بود. بازی حول شخصیتی به نام دزموند می‌چرخد. دزموند فردی شکست خورده است که چندان از زندگی رضایت ندارد. دزموند بوکسر آماتور است.

او کار خود را از دست داده و مسابقه‌ای که قرار بود دران بدرخشد نیز از دست رفته است. دوست دختر دزموند به او خیانت کرده و او را ترک کرده است. بار سختی‌های زندگی این شخص چنان زیاد می‌شوند که کنترل خود را از دست داده و ماشین خود را از پرتگاهی به پایین می‌اندازد. هنگامی که دزموند از خواب بیدار می‌شود در می‌باید که در جهنم است.

تقریباً تمام بازی در فضای جهنم اتفاق می افتد که از نظر گرافیک محیطی چندان بد عمل نکرده است و اتمسفر محیط بازی احساسات شما را درگیر نمی‌کند و اگر ندانید که در جهنم حضور دارید به هیچ وجه احساس تاریک و ترسناکی که جهنم به انسان القا می‌کند را حس نخواهید کرد.

گیم پلی بازی اصلاً جذاب نیست و به سرعت بازیکن را خسته خواهد کرد. شما باید موجوداتی را شکار کنید وتوانایی های خود را ارتقا دهید که این کارها بدون کوچک‌ترین جذابیتی انجام صورت می‌پذیرد و بار هیجانی در بازی وجود ندارد.

شما کم کم به سمت نیکی سوق خواهید یافت و فرشته‌ای از شما دعوت می‌کند که برای روشنایی نبرد کنید. شما قرار است منجی زمین باشید اما این اتفاق چرا باید بیفتد چیزی است که اصلاً بازی آن را به خوبی شرح نداده است و بازی از منطق ضعیفی برخودار است. شما نابودگر شیطان‌ها خواهید شد و آتش نبرد هر روز بیشتر شعله ور خواهد گشت.

کم کم با بیشتر بازی کردن حملات شما سریع‌تر و سخت‌تر خواهد شد و شما قدرتمندتر می‌شوید چیزی که تقریباً در هر بازی این سبک مشاهده می‌شود و کلیشه‌ای است که اکثر طرفداران از آن خسته شده‌اند. به صورت دقیق‌تر بازی Devil’s Hunt چیز جدیدی را به کاربر نشان داده است.

بازی اقتباسی از یک رمان است اما عملاً اقتباس ضعیفی محسوب می‌شود این بازی انقدر بد ساخته شده است و داستان آن به حدی خسته کننده به نظر می‌رسد که ممکن است بازیکن به کیفیت رمان نیز شک کند و تا آخر عمر از داستان Devil’s Hunt منزجر شود.

سیستم مبارزه‌ای بازی نیز بسیار بد ساخته شده است که برخی افراد آن را به بازی‌های ده سال پیش تشبیه کرده‌اند. دویلز هانت نه تنها چیزی جدیدی را برای عرضه ندارد بلکه گامی به سمت گذشته بر می‌دارد و گیم پلی آن عملاً با بازی‌های امروزی فاصله‌ای بسیار زیاد دارد. داستان‌هایی از این دست باید به شکل معمایی مطرح شوند تا کاربر ترغیب شود که بازی را بیشتر و بیشتر ادامه دهد تا راز درون داستان را کشف کند اما در این بازی هیچ معمایی یافت نمی‌شود.

تنها بخش‌هایی که می‌توان آن‌ها را ستود بخش‌های فنی بازی هستند. گرافیک بازی چندان بد ساخته نشده است و می‌توان ان را قابل قبول دانست. همچنین صدا گذاری این بازی از جمله نقاط قوت آن به شمار می‌رود. بازی را می‌توان به دو بخش تقسیم کرد: میان پرده‌ها و گیم پلی بازی که شاید تنها بخش قابل تحمل بازی همین میان پرده‌ها باشند که عملکرد صداگذارها در این بخش بسیار خوب به چشم می‌خورد و حداقل می‌توان از میان پرده‌های بازی لذت نصفه و نیمه‌ای برد.

پرداخت شخصیتی دزموند که کاراکتر اصلی بازی است، بسیار ضعیف است و بازیکن هیچ تعاملی با او برقرار نمی‌کند. در عناوین اکشن ادونچری همچون بازی پروتوتایپ که مربوط به سال‌های گذشته است، حداقل بخش تعامل کاربر با شخصیت به خوبی رخ داده بود و می‌شد این را یکی از نکاتی در بازی در نظر گرفت که بازیکن را ترغیب می‌کند که داستان شخصیت را بیشتر کندوکاو کند؛ اما در Devil’s Hunt شما با یک داستان خطی طرف هستید که به هیچ وجه کشش ندارد و شما را در همان ساعات اولیه بازی دلزده خواهد کرد.

در ادامه می‌توانید نقدها و نمرات مختلفی که منتقدین دنیای بازی‌های ویدیویی به Devil’s Hunt داده‌اند را بررسی کنید. البته لازم به ذکر است که این نقدها به صورت گلچین انتخاب شده‌اند اما در کل نقد مثبتی به این بازی نشده است. تنها موردی که از این بازی تمجید کرده بود منتقد مربوط به سایت Implusegamer است که این بازی را یک شاهکار خوانده است که در نظر گرفتن چنین لقبی برای بازی Devil’s Hunt موجب تعجب شخص من شده است.

Impulsegamer

نمره داده شده: ۹۰ از ۱۰۰

دویلز هانت شاهکار ژانر خود محسوب می‌شود اما این بازی بین عموم محبوب نخواهد شد. موسیقی متن و گیم پلی بازی بسیار جذاب است و صدا گذاری احساس را در مخاطب بر خواهد انگیخت. داستان سرایی سازندگان بازی بسیار جذاب است و بازی مانند جواهری در دنیای بازی‌های اکشن ادوچنر خواهد درخشید.

Vandal

نمره داده شده: ۷۰ از ۱۰۰

بازی Devil’s Hunt چیزی برای ارائه ندارد اما سعی کردم ساعات بسیاری را به انجام آن اختصاص دهم تا شاید بازی خود را بهتر نشان دهد. اما این بازی گویی در زمان گیر کرده که شاید برای بسیاری نقطه لذت بخش بازی نیز همین موضوع باشد. اگر به دنبال نوآوری در این بازی هستید به هیچ وجه سمت آن نروید چرا که این بازی شما را ناامید خواهد کرد.

بازی Devil’s Hunt
بازی Devil’s Hunt

The Games Machine

نمره داده شده: ۵۰ از ۱۰۰

این بازی توسط استودیو بی تجربه‌ای ساخته شده است و عملاً یک عنوان بی تعادل و بیهوده را عرضه کرده‌اند که نمی‌توان به هیچ وجه لذتی از آن برد.

مواردی که خواندید تنها گوشه‌ای از نقدهایی بود که به این بازی شده است و در روزهای آینده این بازی نمرات پایین‌تری را نیز دریافت خواهد کرد. باید دید که در آینده سازندگان این بازی چه استراتژی را پیشه می‌کنند و آیا برای بهتر کردن تولیدات خود تلاش خواهند کرد و یا یک کمپانی سازنده بازی‌های ضعیف که طرفداران را ناامید می‌کند، باقی خواهند ماند.

 

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − 4 =