راهنمای قدم به قدم بازی Don’t Starve قسمت چهارم

بازی Don't Starve

راهنمای قدم به قدم بازی Don’t Starve قسمت چهارم: تمامی مراحل Game Don’t Starve Walk through. در این سری مقالات ما به شما کمک کرده تا به راحتی از پس بازی دوست داشتنی Don’t Starve بر بیابد.

بازی Don't Starve
عکس بازی Don’t Starve

راهنمای قدم به قدم بازی Don’t Starve قسمت چهارم: تمامی مراحل Game Don’t Starve Walk through. در این سری مقالات ما به شما کمک کرده تا به راحتی از پس بازی دوست داشتنی Don’t Starve بر بیابد.

اصلاحات( Refine)

 • Boards
گروهاصلاحات
دستورالعمل
ویژگیبرای ساخت ابزارهای بیشتر مصرف می شود
علمScience Machine

 

 • Purple Gem
گروهاصلاحات
دستورالعمل
ویژگیساخت ابزار
علمPrestihatitator
 • Cut Stone
گروهاصلاحات
دستورالعمل
ویژگیبرای ساخت ابزارهای بیشتر مصرف می شود
علمScience Machine
 • Papyrus
گروهاصلاحات
دستورالعمل
ویژگیبرای ساخت ابزارهای بیشتر مصرف می شود
علمScience Machine
 • Rope
گروهاصلاحات
دستورالعمل
ویژگیبرای ساخت ابزارهای Survival، Tools و Weapons
علمScience Machine

 

 • ابزارهای قابل ساخت (Craftable Items)
Axe, Pickaxe, Shovel, Pitchfork, Hammer, Razor, Luxury Axe, Regal Shovel, Opulent PickaxeTools
Campfire, Fire Pit, Torch, Miner Hat, Pumpkin LanternLight
Backpack, Trap, Bug Net, Fishing Rod, Bird Trap, Straw Roll, TentSurvival
Farm Plot, Speedy Farm Plot, Crock Pot, Ice Box, Turbo Farm PlotFood
Science Machine, Alchemy EngineScience
Spear, Logsuit, Bee Mine, Sleep Dart, Fire Dart, Football Helmet, Tooth Trap, Boomerang, Tentacle SpikeFight
Hay Wall, Chest, Bee Box, Wood Wall, Pig House, Birdcage, Stone Wall, Wooden FlooringStructures
Rope, Boards, Cut Stone, PapyrusRefine
Meat Effigy, Pan Flute, AmuletMagic
Straw Hat, Beefalo Hat, Winter Hat, Beekeeper Hat, Feather Hat, Top Hat, Dapper Vest, Breezy Vest, Spider HatDress

 

 • شروع بازی

وقتی بازی را شروع می کنید به عنوان شخصی به نام Wilson به صورت تصادفی وارد یک سرزمین می شوید. و هیچ توضیحی برای ادامه بازی به شما داده نمی شود.

اکتشاف
به محض وارد شدن شروع به حرکت و چیزهای جدید را کشف کنید. دوست دارید بدانید که چه چیزهایی در اطراف شما موجود است. تا جایی که می توانید تمام چیزهایی که در اطرافتان وجود دارد را جمع کنید. به احتمال زیاد در سرزمینی قرار می گیرید که در آنجا Flint، Cut Grass و Twings زیاد است. پس حواستان باشد این مواد اولیه (Basic Materials) را بردارید زیرا برای ساختن Tools به آن ها احتیاج پیدا می کنید.

اولین ابزار شما
Twigs را می توانید از بوته های مرده در سرتاسر چمن زارها بدست آورید. در ابتدا Flint هایی که در این سرزمین پراکنده شده اند را به صورت تصادفی پیدا خواهید کرد. همچنین بعداً می توانید از سازه های سنگی شکسته شده جمع آوری کنید. زمانی یک Twig و یک Flint داشتید می توانید Axe بسازید.

آمده شدن برای شب
بسیار اهمیت دارد که مواد مورد نیاز برای ساخت Campfire را بدست آورید، پس باید Cut Grass و Logs را تهیه کنید. در حین اولین لحاظات بازی پلی استیشن ۴ احتمالاً در یک منطقه می مانید. همان طور که به جمع آوری مواد مورد نیاز توجه می کنید بسیار اهمیت دارد که نسبت به خطرهای احتمالی نیز هشیار باشید. شب زودتر از آن چیزی که فکرش را می کنید سر می رسد و قطعاً دوست ندارید که شب را در کنار دسته ای هیولا بگذرانید.

چیزهای به درد بخور را بردارید
بسیاری از Creatures را در این منطقه مشاهده خواهید کرد. Red Birds از خود Seeds بر جای می گذارند. پس این دانه ها را بردارید زیرا قابل خوردن هستند و برای رفع گرسنگی در آینده مورد نیاز هستند.

از مقابله کردن خودداری کنید
ممکن است برای برداشتن Berries با یک Gobbler مواجه شوید. بهتر است که در این لحظه او را نادیده بگیرید زیرا اگر به او حمله کنید تنها از شما فرار خواهد کرد. برای پیدا کردن غذا به گشتن ادامه دهید. برای بریدن درختان از Axe استفاده کنید. نگران تمام شدن فضای لیست خود نباشید زیرا  Basic Materials روی هم انباشته می شوند پس نگران اشغال شدن فضای لیست خود نباشید.

غروب خورشید
الان به این قسمت از روز خود رسیده اید. تا الان باید تمامی چیزهای مورد نیاز خود را برای شب اول تهیه کرده باشید. از آخرین پرتوهای نور برای جمع آوری Material دیگر استفاده کنید و جای خوبی را برای زدن کمپ انتخاب کنید. برای رفتن به زنده ماندن در شب اول (Surviving the first night) آماده هستید.

 • زنده ماندن در شب اول (Surviving the first night)

تبریک! شما توانستید روز اول را به خوبی پشت سر بگذارید. حالا نوبت این است که شب اول را به خوبی بگذرانید.

آتشی برای خود درست کنید
خوشبختانه تمام مواد مورد نیاز برای ساخت Axe را جمع آوری کرده اید. پس اگر این ابزار را دارید در مسیر درستی حرکت می کنید. یادتان باشد، قبل از اینکه هوا تاریک شود به اندازه کافی Cut Grass و Logs را جمع آوری کرده باشید. اگر این چیزها را در لیست خود و به اندازه کافی غذا دارید برای گذراندن شب کاملاً آماده هستید. منوی Crafting را باز کنید و در قسمت Light گزینه Campfire را انتخاب کنید.
مهم تر از همه درست کردن آتش موجودات را دور نگه می دارد. اما آتش کاربردهای دیگری نیز دارد. قبل از اینکه بیشتر ادامه دهید، بهتر است آتش را بیشتر کنید. از Logs بیشتری در لیست خود استفاده کنید. با ایستادن در کنار آتش می توانید کمی سوخت به آن اضافه کنید که با این کار محوطه بیشتری را روشن خواهد کرد و این امکان را به شما می دهد تا از آتش خود کمی جلوتر بروید تا چیزهایی مورد نیاز خود را در خارج از کمپ جمع آوری کنید.

بازی Don't Starve
عکس بازی Don’t Starve

با ادامه مقاله راهنمای قدم به قدم بازی Don’t Starve قسمت چهارم همراه باشید

رفع گرسنگی
اگر به سطح گرسنگی خود توجه کنید متوجه خواهید شد که وقت خوردن غذاست. لیست خود را مورد ارزیابی قرار دهید. به احتمال زیاد کمی Seeds، Berries و Carrots دارید. این غذاها با انتخاب کردن و زدن گزینه Eat مصرف می شوند. اما شما یک آتش خوب دارید. از آن استفاده کنید! یکی از غذاهایی که در بالا گفته شد را انتخاب کنید و به کنار آتش بروید. گزینه ای به نام Cook برای شما نمایان خواهد شد. پختن Seeds، Berries و Carrot گزینه های جدیدی را مانند Toasted Seeds، Roasted Berriesو Roasted Carrots وارد لیستتان خواهد کرد. چون در شب آتش دارید از این فرصت برای بیشتر کردن سطح گرسنگی خود استفاده کنید.

آماده شدن برای روز بعد

همچنین شب ها زمان خوبی برای آماده شدن روز بعد هستند. اگر به اندازه کافی Cut Grass و Twigs دارید می توانید Grass Suit بسازید. همیشه باید خود را برای روز بعد آماده کنید. در پایان، می توانید از Cut Grassو Twigsباقی مانده برای ساخت Torch استفاده کنید. این نوع آتش خیلی روشنایی ندارد ولی اگر ذخیره غذای شما رو به اتمام بود می توانید با استفاده از این گزینه از کمپ خود خارج شوید و به دنبال Seeds، Berries بگردید. از شب برای خوردن غذا و ساخت گزینه های Dress استفاده کنید. در روزهای آتی نیاز به عقل و ذکاوت خود دارید. برای گذراندن اولین شب به شما تبریک می گوئیم.

 • به دست آوردن غذا (Obtaining Food)     

استفاده از تله
بدون شک تا الان متوجه شده اید که برداشتن Seeds، Berries و Carrots برای رفتن به جاهای مختلف بازی PS4 نیاز است. پس به اندازه کافی Food جمع آوری کنید. با این وجود، تنوع چاشنی زندگی است پس باید برای انتخاب غذا کمی خلاق باشید. اگر ذخیره های لازم را دارید، منوی Survival را باز کنید و Trap بسازید. برای ساخت Trap نیاز به ۲ Twigs و ۶ Cut Grass دارید. اما Carrots در لیست نیستند ولی حواستان باشد که تعدادی Carrots داشته باشید.
اگر خرگوشی را در کنار خود دیدید، جلو بروید و Trap را به همراه یک Carrot به زمین بیندازید. به عقب بروید و منتظر شوید تا Rabbit طعمه را بردارد. اکنون می توانید چیزی که مال شماست را بردارید ولی غذای جدید را به این زودی نخورید.
به این نکته توجه داشته باشید که همانند Tools های دیگری که استفاده می کنید عمر Trap نیز در اثر استفاده کاهش می یابد. همچنین حواستان باشد که زیاد به Trap نزدیک نشوید. این کار خرگوش ها را می ترساند و تا مدتی دیگر برنخواهند گشت.

کشتن هیولاها برای غذا
اگر Axe را دارید و با Spider یا هر Monsters دیگری که مواجه شدید از این سلاح برای کشتن آن ها استفاده کنید. کشتن Spider به شما Monster Meat می دهد. با وجود اینکه قابل خوردن هستند ولی روش خوبی نیستند. تنها در شرایط حاد از این روش استفاده کنید.

پختن غذا
وقتی شب فرا رسید آتشی را طبق معمول روشن کنید. نه تنها برای امنیت شما نیاز است بلکه برای پختن غذاهای جدیدتان می توانید از آن استفاده کنید. بسیاری از گزینه های شامتان قسمت Cook را دارند. خرگوش هایی که با استفاده از Trap شکار کردید را به Cooked Morsel تبدیل کنید. پختن غذا روش موثرتری برای رفع گرسنگی است. پس قسمت اعظم بعدازظهرهای خود را صرف پختن غذاهایی که در طول روز جمع آوری کرده اید، کنید. بعضی اوقات شانس به شما رو می آورد و Gobbler هایی را می بینید که به سمت شاخ و برگ ها حرکت می کنند. اگر Axe را دارید در بهترین موقعیت به آن ها حمله کنید و ۲ Drumsticks به دست آورید. ممکن است خیلی خوش شانس باشید و زمین Carrots را پیدا کنید.

آشپزی به سبک Crock Pot
اگر به دنبال غذای خوب هستید، راه حل خوبی برایتان داریم. یکی از راه های بدست آوردن غذا استفاده از Crock Pot می باشد. برای ساخت ابتدا باید Science Machineرا بسازید. این تکنولوژی به شما امکان ساخت چیزهای جدیدی را می دهد. اگر این تکنولوژی را دارید به دنبال چیزهای لازم برای ساخت Crock Pot بروید. شما به ۳ Cut Stone، ۶ Charcoal و ۶ Twigs احتیاج دارید. به محض اینکه Crock Pot را ساختید، ابتدا باید آن را باز و ۴ گزینه را درون آن قرار دهید. دستورهای (Recipes) زیادی وجود دارد ولی ابتدا به سراغ Kabobs می رویم. این وعده غذایی خوشمزه با استفاده از Frog Legs، ۲ Berries و Twigs درست می شود. پس از مدتی غذای شما حاضر است.
اگر پیشنهادهای مفیدی دارید، در صفحه Recipes سایت قرار دهید. از شام خود لذت ببرید!

Recipes

۳ berries/ carrots +

۱ morsel/ monster meat =

Meatballs

۴ x Berries = Jam

  مانی
دیدگاه کاربران
۱ دیدگاه
 • حسین ۲۶ اسفند ۱۴۰۱ / ۲:۳۲ ب٫ظ

  سلام چطوری میشه تخم آبی هوایی که پرنده های سیاه گذاشتن رو بزرگ کنیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 15 =