معرفی و بررسی بازی Elite Dangerous برای کنسول ها و ویندوز

بازی Elite Dangerous

با توجه به این که بازی Elite Dangerous  یک بازی در حال تحول است شما می توانید تغییرات ایجاد شده در گیم پلی، داستان، مرحله ها و ویژگی های آن را درک کنید. کمپانی تولیدکننده این بازی در تلاش است تا به روز رسانی های جدیدی را منتشر کند تا روند مداوم انتشار آن را ادامه دهد.کاربر با در اختیار داشتن یک سفینه کوچک و اعتبار کم فعالیت خود را آغاز می کند و باید برای زنده ماندن در این جنگ پرخطر بتواند اعتبار، مهارت ها و قدرت خود را افزایش دهد.

بازی Elite Dangerous
بازی Elite Dangerous

معرفی و بررسی بازی Elite Dangerous برای کنسول ها و ویندوز

بازی Elite Dangerous  یک بازی شبیه سازی شده جنگی و اکشن در فضای بین سیاره هاست که توسط Sim ulation Game طراحی و Frontier مختص کنسول های پلی استیشن۴،ایکس باکس و کامپیوتر در سال ۲۰۱۷ منتشر شد.در این بازی کاربرخلبان یک سفینه ی فضایی است و می تواند جنگ در کهکشان راه شیری و در بین ستارگان و سیاره های مختلف را تجربه کند. این بازی با پایان باز نوید ادامه ی راه مهیج و پرفراز و نشیب  را در نسخه های بعدی را به کاربران خود داده است. طراحان این بازی به طور ویژه ای بر حالت چند دسته (multiplayer) بر این نسخه وقت گذاشته اند زیرا گیم پلی قدرتمند به همراه داستان بسیار خوب توانسته اند به خوبی توجه کاربران را جلب کنند، لازم به ذکر است که گزینه single player برای شما در دسترس است. این نسخه در حال حاضر آخرین نسخه منتشر شده سری بازی های Elite  است، می توان به این نکته اشاره کرد که این بازی از سابقه ی خوبی برخوردار بوده و یکی از پرطرفدارترین بازی های جهان است. در این بازی شما می توانید یک جنگ مدرن را در قالب یک ماجرای جذاب تجربه کنید. این بازی قابلیت فعالیت در حالت آنلاین، گروهی و یک نفره را به شما ارائه می دهد.

با توجه به این که بازی Elite Dangerous  یک بازی در حال تحول است شما می توانید تغییرات ایجاد شده در گیم پلی، داستان، مرحله ها و ویژگی های آن را درک کنید. کمپانی تولیدکننده این بازی در تلاش است تا به روز رسانی های جدیدی را منتشر کند تا روند مداوم انتشار آن را ادامه دهد.کاربر با در اختیار داشتن یک سفینه کوچک و اعتبار کم فعالیت خود را آغاز می کند و باید برای زنده ماندن در این جنگ پرخطر بتواند اعتبار، مهارت ها و قدرت خود را افزایش دهد.شما با گذر از خطرات و طی کردن مراحل مختلف می توانید اعتبار به دست آورده و سفینه و تجهیزات خود را با استفاده از آن ارتقاء بخشید. کاربر در این بازی با تصمیم های خود می تواند روند این جنگ پرخطر در میان ستارگان را تغییر دهد وحتی می تواند داستان خود را دنبال کند. شما می توانید وظایف متفاوت و خاصی را در یک سفینه ی جنگی برعهده بگیرید. در این بازی شما می توانید از کمک دوستان و متحدان خود استفاده کنید بنابراین هدف مشترک شما و دیگر جنگجوها می تواند به نفع شما باشد و آنها شما را در نابود کردن دشمنان همراهی می کنند. فعالیت در حالت آنلاین یکی از ویژگی های بسیار خوب این بازی است و شما می توانید به طور همزمان با ۹۹ نفر به رقابت و یا همکاری بپردازید که این ویژگی ها باعث شده تا کاربر به طور کامل در اتفاقات این بازی غرق شود. گیم پلی قدرتمند بازی Elite Dangerous باعث شده تا کاربر در هنگام بازی به طور همزمان هم لذت پرواز با سفینه و هم جنگ و مبارزه را تجربه کند و همه ی این ویژگی ها این بازی را فراتر از انتظارات محبوب و مهیج جلوه داده اند. به ادعای بسیاری از کاربران تجربه بالا در این بازی می تواند برای آنها مفید بوده و باعث شود تا از نبردهای هوایی و ماموریت ها لذت ببرند پس پیشنهاد می کنم تا نسخه های قبلی این بازی را انجام دهید و یا فیلم های آن را در سایت های مختلف مانند یوتیوب تماشا کنید. این بازی در دسته ی بازی های نسبتا دشوار است اما این به آن معنی نیست که دشواری باعث عصبانیت کاربر شود در حقیقت این دشواری فقط هیجان و لذت آن را بالا برده و گیم پلی آن را از حالت یکنواخت و کسل کننده خارج کرده.در بسیاری از نظرسنجی های انجام شده اکثر کاربران به این موضوع اشاره کردند که پیوستگی این بازی به نسخه های قبلی، آنها را تشویق به انجام این بازی کرده و از این موضوع خوشحال نیز هستند. از این واکنش ها می توان به وجود یک تیم نویسندگان قوی و هوشمند در این پروژه پی برد.

این بازی یک داستان کوتاه اما با مرحله های طولانی دارد که پیوستگی آن بسیار به جذابیتش افزوده، این موضوع نشان دهنده ی تلاش تیم نویسندگان و حساسیت کمپانی تولیدکننده بر محتوای این بازی Elite Dangerous است به همین دلیل کاربران از داستان این بازی به شدت استقبال کرده اند. یکی دیگر از ویژگی های مثبت این بازی گرافیک قدرتمند آن است که در کنار دیگر ویژگی ها این بازی را زیبا و مهیج و پرماجرا کرده است. دقت به جزئیات، تنظیم نور اتوماتیک و طراحی دقیق و زیبای المان ها و کادربندی دقیق از مواردی هستند که می توان در قسمت گرافیک از آنها نام برد. این بازی در زمان انتشار با استقبال بسیار خوبی روبرو شد و در نظرسنجی های انجام شده توانسته امتیاز ۹ از ۱۰ را کسب کند که این موضوع نشانه ای از کیفیت بالای این بازی است.

کمپانی تولید کننده این بازی با تلاش در راستای تولید یک بازی مهیج توانسته به خوبی برای رقبای خود خط و نشانی اساسی بکشد و قدرت خود در تشخیص سلیقه ی مخاطبان و تولید محتوای جدید در قالب یک بازی شبیه سازی شده را به رخ آنها بکشد که خود یک عمل جسورانه همراه با ریسک بالا محسوب می شود. به گفته منتقدان با توجه به اینکه بازار بازی های کامپیوتری از بازی های اکشن و پرهیجان اشباح شده و کمی از اسقبال از این دسته بازی ها کاسته شده اما بازی Elite Dangerous به خوبی توانست رقابت بین بازی های اکشن را زنده کند که خود یک تبلیغ محسوب می شود. شما می توانید با تماشای تریلر این بازی از محتوا، گرافیک و اتفاقات آن مطلع شوید.

در ابتدای این بازی یک دوره ی کوچک آموزشی وجود دارد که به شما نحوه عملکرد تسلیحات و سفینه ها را نشان می دهد و شما به راحتی می توانید با این بازی ارتباط برقرار کرده و در آن فعالیت کنید.این بازی در سال ۳۳۰۰ اتفاق می افتد و شما را در یک فضای جدید و عجیب (البته در ابتدا کمی عجیب به نظر می رسد ) قرار می دهد. اتفاقات این بازی ممکن است به صورت غیر منتظره ای مسیر بازی را تغییر دهند و یا برنامه ی شما را برای رسیدن به هدفتان عوض کنند، البته این حالت بیشتر در صورت فعالیت آنلاین وجود دارد. طبق اظهارات بسیاری از کاربران و منتقدان این تغییرات غیرمنتظره حاصل یک فکر هوشمندانه و ابتکار خلاقانه است که باعث شده تا لذت بازی دو چندان شود. طراحی و تولید یک بازی آن هم با این ویژگی ها و ابعاد گسترده نشان دهنده ی تلاش یک تیم قدرتمند، خلاق و باتجربه است که تمام سعی خود را کرده اند تا هیچ نکته منفی ای در این بازی به چشم نخورد و کاربر تمام وقت و انرژی خود را برای این بازی صرف کند، این میزان از دقت و ریزبینی باعث شده تا بسیاری از کارشناسان از این بازی به عنوان یک بازی کامل از بازی Elite Dangerous نام ببرند.در بالا از ویژگی های این بازی صحبت کردیم اما هرچه هم که گقته شود نمی تواند لذت تجربه را منتقل کند، شما می توانید حتی یکبار محیط این بازی را تجربه کنید تا به ویژگی های آن پی ببرید اما مطمعنا عاشق آن خواهید شد و به طرفداران این بازی ملحق خواهید شد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار − 3 =