راهنمای قدم به قدم بازی Fallout 4 کمپانی Bethesda Game Studios پارت ۸

بازی Fallout 4 کمپانی Bethesda Game Studios

معمولاً وقتی که شما در بازی Fallout 4 کمپانی Bethesda Game Studios به یکی از مهاجمان فکر می‌کنید، اولین تصویری که از آنها در ذهن شما ظاهر می‌شود این است که آنها در حال منفجر کردن سر شخصی هستند اما این تصویر واقعاً کمی فراتر از واقعیت و زیاد تیره است. اگر هنگام شب در اطراف راه‌آهن نزدیک به پناهگاه پرسه بزنید ممکن است متوجه مهاجمی شوید که روی زمین زانو زده‌است. او جلوی یک قبر که تازه حفر شده است زانو زده و یک بیل در چند متر آن طرف تر در خاک فرو رفته است. احتمالاً او برای دوست مهاجمش که به تازگی کشته شده‌ است، عزاداری می‌کند. در حقیقت هنگامی که از کنار او عبور می‌کنید به شما هیچ توجهی نمی‌کند و باید اینگونه باشد زیرا در حال عزاداری برای دوستش است.

بازی Fallout 4 کمپانی Bethesda Game Studios
عکس بازی Fallout 4 کمپانی Bethesda Game Studios

Preston_Garvey رهبر باقی‌مانده گروه Minutemen است که پیش از این آموزش پیوستن به آنها را در ارائه دادیم. وی از سن ۱۷ سالگی یکی از اعضای ارشد این گروه بود و در فاجعه حمله گروه Gunners به شهر به عنوان یکی از مدافعین شهر خدمت می‌کرد. ولی پس از شکستن خوردن این گروه، وی رهبری افراد باقیمانده را که نزدیک به ۲۰ نفر بودند بر عهده گرفت و سعی کرد تا آنها را برای یافتن مکانی امن هدایت کند.
شما وی را در حالی در بازی ملاقات خواهید کرد که فقط ۵ نفر از اعضای گروهش باقی مانده و تحت حمله Raider ها در داخل موزه آزادی پناه گرفته ‌است. پس از کمک کردن به Garvey و رفتن به پناهگاه Sanctuary، باید چند مأموریت مختلف را انجام دهید که اکثراً هم در مورد پاکسازی Raider ها و آشنایی با گروه‌ های دیگر است و پس از آن می‌توان Garvey را به عنوان یک همراه انتخاب کرد.
برای داشتن ارتباطی خوب با این شخصیت که توانایی‌ های خوبی هم در نبرد دارد، باید در ساخت پناهگاه فعال باشید و همچنین ارتباط خوبی با مردم Sanctuary برقرار کنید. البته از آنجایی که Garvey در حالت کلی شخصیت مثبتی دارد، هر نوع کار اشتباه اعم از بازکردن قفل‌ ها یا کشتن مردم بی ‌گناه باعث می‌شود تا رابطه وی با شما تیره و تار شود. در صورت نزدیک شدن به Garvey، Perk United We Stand فعال خواهد شد که در صورت مبارزه کردن با بیش از ۳ دشمن در آن واحد، ۲۰ درصد قدرت ضربه ‌زنی شما بیشتر می‌شود و ۲۰ درصد هم مقاومت بیشتری خواهید داشت.

Strong در اصل یک Supermutants است که بر خلاف دیگر اعضای این نژاد رفتار مناسبی دارد. وی در جستجوی ماده مهربانی است که در نمایشنامه مکبث ویلیام شکسپیر به آن اشاره شده است. Strong سعی دارد تا با یافتن این ماده خلق و خویی انسانی بگیرد و از ماهیت فعلی خود جدا شود. گیمر در طی مأموریت Curtain Cell می‌تواند این شخصیت را از داخل زندان آزاد کند و Strong پس از آن به عنوان یک همراه در دسترس است.
Strong همانطور که از نامش هم پیدا است، قدرت فیزیکی بسیار زیادی دارد و می‌تواند از سلاح‌های سرد سنگین و همچنین اسلحه‌های موشک‌انداز و مینی گان به خوبی استفاده کند. ولی در پشت این ظاهر خشمگین، Strong قلبی مهربان دارد و باید برای نزدیک شدن به وی از دروغ گفتن و همچنین دزدی کردن دوری کنید. بعلاوه استرانگ از نیروهای انجمن The Brotherhood of the Steel هم متنفر است و به همین دلیل مواقعی که از Power Armor استفاده می ‌کنید چندان علاقه‌ای به همراهی شما نشان نمی‌دهد. از کار‌های مورد علاقه این شخصیت هم می‌توان به خوردن گوشت انسان اشاره کرد. در صورت صمیمی شدن با Strong، Perk Beserk فعال خواهد شد که میزان آسیب رسانی سلاح‌های سرد را به میزان ۲۵ درصد در شرایط خاص (سلامتی دشمن باید کمتر از یک چهارم کل سلامتی ‌اش باشد) افزایش می‌دهد.

X6-88 آخرین شخصیت همراه اصلی که در این مقاله معرفی می‌کنیم، X6-88 است که یک Synth پیشرفته بوده و برای نبرد‌های بسیار مهم طراحی شده است. از این رو این شخصیت توانایی بسیار بالایی در نبرد‌ها دارد و یک همراه قابل اعتماد در شرایط سخت است. پس از آشنا شدن با انجمن Institute، مسئول آنها Mankind-Redifined را تعیین می‌ کند که در طی آن باید شخصی به نام Gabriel را نجات دهید.
در طی این مرحله برای اولین بار با X6-88 آشنا خواهید شد و پس از اتمام آن می ‌توانید وی را به عنوان همراه انتخاب کنید. از آنجایی که این شخصیت یک Synth است و البته پایبندی زیادی هم به انجمن Institute دارد، انجام ماموریت‌ های مرتبط با این انجمن و بهبود روابط با آنها تأثیر مستقیمی در بهتر شدن روابط شما به X6-88 هم خواهد داشت. در عین حال وی از انسان‌ ها و علی‌ الخصوص Synth های انسان‌ نما دل ‌خوشی ندارد و اگر می‌خواهید از مهارت‌ های نبردی عالی وی استفاده کنید، باید از شخصیت‌ هایی با ویژگی‌ های مذکور دوری کنید.
همچنین هک کردن ترمینال‌ ها هم باعث بهبود روابط شما با این شخصیت خواهد شد. در صورتی که بتوانید به حد کافی به وی نزدیک شوید، Perk Shield Harmonics فعال خواهد شد که میزان مقاومت شما را در برابر سلاح‌ های لیزری به میزان ۲۰ درصد افزایش می‌دهد. یکی دیگر از نکات قابل ذکر در مورد این شخصیت صدای او است که همانند صدای Microsoft Sam در سیستم‌ عامل ویندوز است!

در Fallout 4 علاوه بر اشخاصی که به آنها اشاره کردیم، شاهد هفت همراه دیگر نیز هستیم که هرکدام فقط در طی مراحل خاصی در بازی ایکس باکس حضور دارند و شما را همراهی می‌ کنند. در ادامه این شخصیت‌ ها را نیز به شکلی مختصر معرفی خواهیم کرد:

  1. Honest Dan : Dan رهبر یک کاروان است که توسط شخصی به نام Stockton مأمور شده تا از سرنوشت کاروانی گمشده در منطقه Covenant آگاه شود. شما در طی بازی و در Human Error می‌توانید به وی کمک کنید تا از سرنوشت این کاروان آگاه شود.
  2. High Rise : High یکی از اعضای جدید انجمن Railroad است که علاقه خاصی به Synth ها و محافظت از آنها دارد. گیمر طی Boston After Dark و Operation Ticonderoga با همراهی وی به یک Synth به نام H2-22 کمک می‌کند تا در مکانی امن ساکن شود.
  3. Travis Miles : Travis گوینده رادیو Diamond City است که از برخی مشکلات شخصیتی و کمبود اعتماد به نفس رنج می‌برد. در Confidence Man به وی کمک خواهید کرد تا با انجام برخی کار‌های خاص اعتماد به نفس خود را افزایش دهد. پس از این مرحله، رفتار‌های وی در حین صحبت کردن در رادیو تغییر می‌کند.
  4. Bobby No Nose : Bobby از نژاد غول‌ ها است و در منطقه Goodneighbour ساکن است. وی در حال کندن یک تونل است تا از انبار شهر Diamond City دزدی کند. به همین دلیل هم از شما خواهد خواست تا Mel را آزاد کنید که در زندان Diamond City زندانی است. پذیرش این درخواست، به معنی فعال شدن The Big Dig است.
  5. Mel : Mel را اولین بار در زندان Diamond City ملاقات خواهید کرد که برای هک کردن دستگاه مخصوص دریافت نوشیدنی و گرفتن نوشیدنی رایگان زندانی شده‌است. آزاد کردن وی از زندان مأموریت The Big Dig را تکمیل خواهد کرد.
  6. Sonya : Sonya یک ربات است که همانند دو مورد پیشین، با وی هم در The Big Dig آشنا می‌شوید. پس از آزاد کردن Mel از زندان، وی با دست‌ کاری این ربات باعث می‌شود تا روند حفر تونل تسریع شود. چرا که Sonya با توانایی‌ های انفجاری می‌تواند خیلی سریع تونل را بدون نیاز به نیروی انسانی گسترش دهد.
  7. Glory : Glory یکی دیگر از اعضای انجمن Railroad است که کسی از گذشته وی اطلاعی ندارد. وی مدافع سر‌سخت Synth ها است و باید به وی در Memory Interrupted کمک کنید تا منطقه Malde Cente Station را پاکسازی کند. همچنین Glory در مأموریت Emergent Behaviour یک Synth را نجات می ‌دهد که در آینده Curie جسم وی را تسخیر می ‌کند.

Cricket یک بازرگان است که ممکن است در هنگام بازی Fallout 4 با او مواجه شوید، اما به غیر از نام فردی او و ظاهر غم انگیزش، به نظر نمی‌ رسد که در مورد او اطلاعات بیشتری در دسترس باشد. از قرار معلوم این فرد بیشتر از آن چیزی که نشان می‌دهد اهمیت دارد. اگر شما به پایانه‌ ای در بخش اداره‌ ی نگهداری اسناد بروید ممکن است اتفاقی به فایلی با نام “اطلاعات شناخته شده” نگاه کرده باشید که در آن نام Cricket تاجر به عنوان یکی از خبرچین‌ های synths لیست شده است. اگرچه این زن یکی از یاران synths نیست ولی اغلب با ردیابی و ارائه‌ ی اطلاعات دیگران به افراد synths به آنها کمک می‌کند.

بازی Fallout 4 کمپانی Bethesda Game Studios
عکس بازی Fallout 4 کمپانی Bethesda Game Studios

با ادامه مقاله راهنمای قدم به قدم بازی Fallout 4 کمپانی Bethesda Game Studios پارت ۸ همراه باشید

کاراکتر Sturges شاید یکی از شخصیت‌ هایی باشد که بیشترین زمان نمایش را در داستان‌ های بازیکنان بازی Fallout 4 کمپانی Bethesda Game Studios را به خود اختصاص می‌دهد. نه تنها او یکی از اولین شخصیت‌ ها در کل بازی است، او همچنین به عنوان یک کمک و یاری ‌دهنده به شما برای پیشرفت شما در بازی حضور دارد، در حالی که او همچنین دارای نقش بیشتری در قسمت Minutemen questline بازی است.
اما این شخص نیز در واقع یک synth است، همانطور که اگر او را بکشید، می‌توانید در اسناد به جا مانده از او چیزی را مشاهده کنید که همه‌ی نسل‌های سومی synths آن را دارا می‌باشند. کاراکتر Sturges در سراسر این بازی یک همراه بسیار بزرگ است و او حتی در پیشرفت شما در بازی پلی استیشن ۴ و همچنین در مبارزه با موسسه‌ های دیگر به شما کمک می‌کند.

توجه به پرنده‌ ها قابل تأمل است چرا که برخی از آنها فقط پرندگان عادی نیستند. برخی از آنها هواپیما های بدون سرنشین هستند که توسط انجمن‌ های دیگر ساخته شده و به عنوان جاسوس برای آنها عمل می‌کنند تا از فعالیت دیگر افراد و انجمن‌ ها آگاه شوند و ممکن است این دستگاه‌ ها را به صورت گنجشک‌ ها یا کلاغ‌ ها طراحی کنند. این انجمن‌ ها واقعاً در همه جا چشم دارند و بر همه‌ ی مکان‌ ها نظارت دارند.

Listening Post Bravo یک پیش ‌آهنگ نظامی سابق از کار افتاده است، اما یک داستان جالب و قابل توجه در مورد او وجود دارد. اگر شما موفق به عبور از ترمینال اصلی و استفاده از آسانسور برای دسترسی به بخش‌ های زیرزمینی آن شده باشید، ممکن است شما یادداشت‌ های را در آنجا پیدا کنید که لیست فعالیت ‌های نهایی یک سرباز تنها است. سربازاز شنیدن برخی از تهدیدات ناراحت‌ کننده در فرکانس‌ های رادیویی، و نیز شنیدن صداهای عجیب و غریب از آسانسور در آن یاداشتها شکایت می‌کرد. با این حال، هنگامی که او این موارد را برای بررسی برای فرمانده ارسال کرد، معلوم شد که هیچ کدام از آن صداها واقعی نبود و چیزی برای ترسیدن از آن وجود ندارد و سرباز به دلیل انزوای مطلق و طولانی‌ مدتش دیوانه شده است.

اگر از پناهگاه ۸۱ بازدید کنید احتمالاً در مورد کاراکتر Holt Combes که یک فروشگاه را در آنجا اداره می ‌کند و به همراه همسرش یعنی Alexis دختر بچه ‌ای را پرورش می‌دهند، اطلاعاتی دارند. به هر حال، وقتی با Alexis حرف می‌زنی، این موضوع را آشکار می‌کند که قبلاً بیشتر از ازدواجشان راضی و خوشبخت ‌تر بودند. همانطور که معلوم است دلیل خاصی برای آن وجود دارد. اگر بازیکنان به دنبال برنامه Holt باشند و ببینند که مشغول چه کاری است، آنها خواهند دید که هر شب او جلسات مخفی با یکی دیگر از افراد NPC به نام Tina Deluca برگزار می‌کند، که او نیز در پناهگاه ۸۱ زندگی می‌کند.

معمولاً وقتی که شما در بازی Fallout 4 کمپانی Bethesda Game Studios به یکی از مهاجمان فکر می‌کنید، اولین تصویری که از آنها در ذهن شما ظاهر می‌شود این است که آنها در حال منفجر کردن سر شخصی هستند اما این تصویر واقعاً کمی فراتر از واقعیت و زیاد تیره است. اگر هنگام شب در اطراف راه‌آهن نزدیک به پناهگاه پرسه بزنید ممکن است متوجه مهاجمی شوید که روی زمین زانو زده‌است. او جلوی یک قبر که تازه حفر شده است زانو زده و یک بیل در چند متر آن طرف تر در خاک فرو رفته است. احتمالاً او برای دوست مهاجمش که به تازگی کشته شده‌ است، عزاداری می‌کند. در حقیقت هنگامی که از کنار او عبور می‌کنید به شما هیچ توجهی نمی‌کند و باید اینگونه باشد زیرا در حال عزاداری برای دوستش است.

درست در نزدیکی حیاط John یک خانه‌ ی کوچک وجود دارد که قبل از جنگ هسته‌ ای خانواده‌ی Miller در آنجا زندگی می‌کردند در حقیقت آن خانه اقدامات امنیتی زیادی داشت. اگر شما بتوانید خود را به پناهگاه زیرین آن خانه برسانید چند اسکلت را روی یک تخت کثیف می‌بینید که احتمالاً به دلیل کمبود آب و غذا جان باخته‌ اند. اگرچه این صحنه از این که هست هم غم‌ انگیز‌تر می‌شود هنگامی که دو گور کوچک را در حوضچه مشاهده می‌کنید که یکی از آنها با یک دستبند بیس بال و دیگری با یک خرس اسباب بازی کوچک دفن شده‌اند. به نظر می‌رسد که خانواده‌ی Miller قبل از اینکه فرزندانشان از گرسنگی بمیرند مجبور بودند آنها را دفن کنند.

JOHN HANCOOCK شهردار شهر Goodneighbour است، که در آن او به طور رسمی دخالت خود را در روابط جنایتکارانه و جنجالی در آن محل نشان می‌دهد. او نیز یک محافظ شخصی دارد، یک زن جوان به نام Fahrenheit. اما همانطور که در فایل‌ های مربوط به اطلاعات شخصیت‌ های بازی، دیده می‌شود Fahrenheit در واقع دختر Hancock معرفی شده‌ است. این یک حقیقتی است که هرگز در بازی PS4 ذکر نشده‌ است.

کاراکتر Arlen قبل از جنگ هسته‌ ای برای یک شرکت معروف به نام Atomatoys کار می‌کرد. در حقیقت او فقط برای آنها کار نمی‌ کرد بلکه یک خط تولید اسباب‌ بازی‌ معروف با نام Giddyup Buttercups تأسیس کرد. با این حال اگر کمی عمیق ‌تر در بازی کاوش کنیم در می‌یابیم که او به حدی به کار خود مشغول شده ‌بود که از شرکت بیرون رانده شد و حتی حضور او را در شرکت ممنوع اعلام کردند و حتی او به طور کلی به خانواده‌ اش هیچ توجهی نمی‌کرد. هنگامی‌ که بمب‌ ها از هواپیما‌ها پرتاب شدند او هنوز در محل کارش بود، در حالی که همسر و فرزندش در خانه بودند. هر دوی آنها مردند ولی Arlen جهش پیدا کرد و زنده ماند و به غول تبدیل شد.

اگر تاکنون از بقایای مدرسه‌ ی Charter شهر Suffolk County دیدن کرده باشید قطعاً دیو‌های کوچک و صورتی را که آلوده شده‌ اند و به سمت شما شورش می‌کنند را دیده‌ اید. در اینجا در حقیقت راز کوچکی وجود دارد که احتمالاً متوجه آن نشده‌ اید. این موجودات صورتی و کوچک در حقیقت همان دانش‌ آموزان این مدرسه در گذشته بوده‌اند که به دلیل اثر موادی به این موجودات تبدیل شده‌اند. ورودی‌های ترمینال در سراسر منطقه نشان می‌دهد که برای کاهش هزینه‌های خود، مدرسه غذاهای خود را با یک ماده صورتی با نام مغذی که از دولت گرفته بودند، جایگزین کرد. بچه‌هایی که شروع به تغذیه از این مواد کردند با گذشت زمان مریض شدند و رنگ پوستشان تغییر کرد و به این موجودات تبدیل شدند. البته مدرسه دست داشتن در این موضوع را انکار کرد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − هفده =