بازی FAR Lone Sails ساخت کمپانی Okomotive

بازی FAR Lone Sails ساخت کمپانی Okomotive

اگر به عناوین آخرالزمانی علاقه دارید، اما از روال کلی و تکراری آن خسته شده اید، باید انتشار بازی FAR Lone Sails ساخت کمپانی Okomotive را امتحان کنید. در این عنوان همه چیز برای شما تازگی خواهد داشت. FAR: Lone Sails هیچ شباهتی به عناوین مشابه خود ندارد. حرکت مهم ترین عنصر در FAR: Lone Sails است. اما این حرکت اصلا اذیت کننده نخواهد بود.

بازی FAR Lone Sails ساخت کمپانی Okomotive
بازی FAR Lone Sails ساخت Okomotive

این روزها بازار بازی های پسا آخرالزمانی حسابی داغ شده است. در تمامی این بازی ها تلاش برای بقا اصلی ترین عنصر محرک بازی است. در صورتی که تجربه حضور در این نوع بازی ها را داشته باشید، حتما می دانید که در این عناوین باید برای به دست آوردن ساده ترین چیزها هم تلاش کنید. باید به دنبال آب، سلاح، غذا و.. باشید. در همین حین باید در برابر خطرات و مشکلات هم ایستادگی کنید.

به طور کلی در این گونه عناوین  همه چیز به هم ریخته است و شما باید در میان این شلوغی ها راهی برای نجات خود پیدا کنید. اگر به عناوین آخرالزمانی علاقه دارید، اما از روال کلی و تکراری آن خسته شده اید، باید انتشار بازی FAR Lone Sails ساخت کمپانی Okomotive را امتحان کنید. در این عنوان همه چیز برای شما تازگی خواهد داشت. FAR: Lone Sails هیچ شباهتی به عناوین مشابه خود ندارد. حرکت مهم ترین عنصر در FAR: Lone Sails است. اما این حرکت اصلا اذیت کننده نخواهد بود.

شما با همین حرکت داشتن، گیم پلی جذاب و آرام بخشی را تجربه خواهید کرد. شما باید در این عنوان از اماکن مختلف بگذرید. اگر چه چنین ماموریتی بسیار ساده است، اما بازی در کنار فضاسازی ها و موسیقی بی نظیرش به شدت جذاب شده است. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا FAR: Lone Sails را بر روی کنسول های ایکس باکس وان بررسی کنیم.

شما در کمال بی خبری پا در دنیای انتشار بازی FAR Lone Sails ساخت کمپانی Okomotive می گذارید. در ابتدای کار هیچ دیالوگی مابین کاراکترهای بازی رد و بدل نمی شود. فقط شما کاراکتر قرمزپوشی را خواهید دید که بی صدا در کنار یک قبر ایستاده است. همه چیز در فضای بازی سرد و غم انگیز است. ماجرای FAR: Lone Sails از زمانی فرق می کند که این کاراکتر بی صدا تصمیم می گیرد به مقاصد دور برود.

او در این راه فقط یک ماشین بخار دارد که برای آغاز سفر به سراغش می رود. اگر چه FAR: Lone Sails یک عنوان ماجراجویی است، اما اصلا روایت جذابی ندارد و از همان ابتدای کار گیمر را در میان هاله ای از ابهام و سوالات پاسخ داده نشده گیر می اندازد. اگر چه روایت داستانی بازی ضعیف است، اما در فضاسازی بسیار قدرتمند است. به طوری که ترجیح می دهید در کمال بی خبری در فضاهای جذاب و چشم نواز بازی در حرکت باشید.

بازی FAR Lone Sails ساخت کمپانی Okomotive
بازی FAR Lone Sails ساخت Okomotive

ماشین بخار از همراهان اصلی شما در این سفر طولانی و دراز است. از آنجایی که بیشتر زمان خود را در این ماشین می گذرانید، بهتر است با دکمه های داخل ماشین بیشتر و بهتر آشنا شوید. یادتان باشد در ابتدای کار سوخت ماشین را چک کنید. در طول بازی بارها و بارها مجبور می شوید تا به مخزن سوخت خود سر بزنید. همان طور که گفتیم آشنایی با دکمه های ماشین کمک کننده خواهند بود.

در صورتی که به خوبی با این دکمه ها آشنایی داشته باشید، می توانید در زمان هایی که بخار به حداکثر میزان ممکن رسید، با فشردن یکی از این دکمه ها سرعت ماشین را افزایش دهید. یادتان باشد از این قابلیت در زمان مواجه شدن با سربالایی ها استفاده کنید. ماشین بخار شما در طول بازی XBox قابلیت ارتقا خواهد داشت. به همین دلیل می توانید در مراحل مختلف، گزینه های تازه ای به آن اضافه کنید.

ضمن اینکه در صورت آسیب دیدن آن، می توانید دست به آچار شوید و تعمیرش کنید. تصور نکنید که تا پایان بازی در این ماشین بخار گیر افتاده اید. شما بارها و بارها مجبور می شوید به منظور هموار کردن مسیر ماشین، پیاده شوید. البته برای باز کردن راه نیازی به حل معماهای مختلف نیست که اگر بود، بازی جذاب تر می شد. برای اینکه راه را باز کنید به چند مکانیزم ساده و پیش پا افتاده نیاز خواهد بود.

بعد از آن می توانید مجددا سوار ماشین شوید و به راهتان ادامه دهید. تجربه انتشار بازی FAR Lone Sails ساخت کمپانی Okomotive واقعا عجیب است. گیم پلی این بازی واقعا منحصر به فرد است. شما در طول مسیر تنها هستید و این موضوع حس عجیبی به همراه دارد. احتمالا در زمان هایی که مجبورید از ماشین بخار خود پیاده شوید حسی شبیه به ترس را تجربه خواهید کرد. این حس در زمان هایی که در میان طوفان، تگرگ و اتفاقات طبیعی گیر می کنید، شدت می گیرد.

واقعا طراحی بصری و موسیقی بازی بی نظیر است. شاید اگر FAR: Lone Sails در این دو زمینه به اندازه کافی قدرتمند نبود، علاقه ای به پیش رفتن در بازی نداشتید. شما در مراحل مختلف بازی از دیدن کوه ها، بیابان ها، توربین ها، کارخانه های متروک و… لذت خواهید برد. البته موسیقی هم به کمک جلوه های بصری بازی آمده است تا با انگیزه بیشتری در روال بازی پیش بروید.

حرف آخر

احتمالا پس از تجربه انتشار بازی FAR Lone Sails ساخت کمپانی Okomotive به فکر فرو خواهید رفت. زیرا در این عنوان بدون وجود داستانی عجیب و غریب و بدون اینکه بخواهید، در بازی پیش رفته اید تا آن را به پایان برسانید. این مسئله نشان می دهد که برای موفقیت یک بازی همواره به داستان و روایتی قدرتمند نیاز نخواهد بود، بلکه می توان با به کارگیری قابلیت های دیگری از جمله موسیقی و گرافیک، مخاطبان را به بازی امیدوار کرد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 − یک =