راهنمای چالش های فصل نهم بازی Fotnite ایکس باکس وان هفته چهارم

بازی Fotnite ایکس باکس وان

فصل نهم بازی Fotnite ایکس باکس وان در سومین هفته برای علاقه مندان ارائه شده است. در اینجا دو سری چالش پیش روی ما قرار دارد. سری اول Free Challenge و چالش مربوط به ان است که برای همه مخاطبان بدون پرداخت هیچ هزینه ای صورت می گیرد.

بازی Fotnite ایکس باکس وان
بازی Fotnite ایکس باکس وان

فصل نهم بازی Fotnite ایکس باکس وان در سومین هفته برای علاقه مندان ارائه شده است. در اینجا دو سری چالش پیش روی ما قرار دارد. سری اول Free Challenge و چالش مربوط به ان است که برای همه مخاطبان بدون پرداخت هیچ هزینه ای صورت می گیرد. سری دوم چاشی با نام Battle Pass Challenge است که به صورت انحصاری برای کسانی که بتل پس را دارند در دسترس قرار می گیرد.

در حقیقت بازی Fotnite ایکس باکس وان یک بازی است که به شکل تیمی باید انجام شود و برای ایکس باکس وانف پلی استیشن۴ و مکاواس و نینتدو سوئیچ و بخش مایکروسافت ویندوز قابل ارائه است. این بازی توسط Epic Games پیشرفته تر شد و پس از ان در دسترس علاقه مندان قرار گرفت. به دلیل اینکه بخش  انلاین این بازی  بدون پرداخت هزینه است و با نام بتل رویال برای مخاطبان عرضه می شود، این موضوع باعث موفق تر شدن بایز هم  شد.

بازی  Battle Royale fortnite   یک بازی سوم شخص بوده اما در بعضی از لحظات است که شکل اول شخص به خود می گیرد ولی در نهایت این بازی به شکل اول شخص پیش می رود.مورد دوم در این بازی این است که این بازی از حالت آزادانه توسط دوربین محروم است یعنی گیمر ها نمی توانند دوربین را درست بچرخانند و حرکت کنند.  

بازی Fotnite ایکس باکس وان توسط یک کمپانی ارائه شده است که شاید تا به امروز نتوانسته است به خوبی موفق باشد، و بیشتر درامد خود را از طرق unreal Engine بدست آورده است. آنریل  انجین برای بازی Playerunknowns Battleground مظهر قدر ت است که این موضوع خود باعث کسب درآمد زایی برای استدیوی اپیک گیمز می باشد.  

اما بعد از مدتی به دلیلنیاز کمتر به طراحی برای بازی هایی مثل Team Fotress و Overwatch   و ساخت و تولید راحتر بازی هایی در این سبک شرکت اپیک گیمز دست به ساخت و تولید این چنین بازی هایی زد آ اما متاسفانه نتوانست چندان موفق ظاهر شود.  کمپانی مذکور به حمایت از بازی خود پرداخت و توانست با پشتیبانی کردن از این بازی مانند بازی های warframe و یا بازی Rainbow Six Siege مورد نقد کارشناسان و مخاطبان قرار گرفت. پس از آن حرکت اپیک گیمز با انتشار بازی Fotnite ایکس باکس وان سعی کرد بتواند رضایت خاطر مخاطبانش را تا حدود زیادی جلب کند.

در این بازی ما شاهد نبردهای مختلفی هستیم که بر اساس نقشه PUBG می باشد ولی در این بازی تعداد اسلحه های موجود به نسبت بایز های قبل کمتر می باشد. نقشه این بازی را هم می توان در مرکز یک دریاچه پیدا کرد که شکلی شبیه به مربع دارد.به همین دلیل سرعت شخصیت های موجود در بازی در اب کاهش یافته و آنها می توانند خود را رد آب پنهان کنند. 

این بازی  را می توان به شکل تک نفره، دونفره و چهار نفره باشیم .و یک رقابت ۱۰۰ نفره را هم می توانیم در این بازی شاهد باشیم اما رقابت و نبردی که در این بازی ها صورت می گیرد بسیار شدید است و در این بازی سرعت نقش مهمی را ایفامی کند. حدود پنج دسته سلاح ر این بازی موجود است که شاملف مسلسل. شات گان. سلاح خاص و تهاجمی و دیگر انواع سلاح است. این سلاح در بازی به شکل رنگ بندی شده از هم متمایز می شوند ، در واقع بیشترین رنگ به کار رفته شامل طوسی، سبز و آبی است.  به جز سلاح انواع مهمات نیز در این بازی در اختیار گیمر قرار می گیرد. 

بازی Fotnite ایکس باکس وان
بازی Fotnite ایکس باکس وان

با ادامه مقاله راهنمای چالش های فصل نهم بازی Fotnite ایکس باکس وان هفته چهارم همراه باشید

اما برای اینکه گیمر بتواند سلاح مورد نظر خود را پیدا کند دو راه را در پیش روی خود دارد .یا باید در خانه هایی که در این بازی می بیند به دنبال سلاح باشد و یا اینکه باید با دشمن روبرو شده آن را بکشد و سلاح و مهمات او را بگیرد. به علاوه گیمر می تواند با استفاده از تعدادی از باکس هایی که در این بازی قرار دارد  که گیمر باید ردون این باکس ها برود و صدا های خاصی را مورد شناسایی قرار بدهد. .

آغاز این بازی مثل بازی بتل گراند می باشد با این تفاوت که گیمر ابتدا از اتوبوس به پایین پرتاب می شود و این اتوبوس به بالنی متصل است که این بالن خلاقیت تیم سازنده یعنی اپیک گیمز را نشان می دهد.البته به غیر از این موارد فضایی که در آن باز ی انجام می گیرد نیز شباهت زیاد به  بتل گراند دارد.شاید شرکت اپیک گیمز از این کپی برداری دلیل خاصی داشته استو بیشتر دوست دارد خود را مطرح کند.

یکی از سازو کارهایی که در این بازی بر تفاوت بیشتر بازی با بتل گراند تاکید می کند این است که گیمر بیرون از محیط بازی است ولی با رسیدن به دیوار انرژی می تواند وارد یک نبرد مهم شود. در این بازی دشمن هم در قلمرو خاص خود  منتظر مبارزه با شما می باشد. 

در پایان می توانیم بگوییم که بازی Fotnite ایکس باکس وان  را نمی توان بازی ضعیفی تلقی کرد ، به دلیل اینکه این بازی در مقایسه با بتل گراند که به عنوان یک عامل بریا رقابت با این بازی است یک بازی مهیج تر و با نشاط تر است و بازی Fotnite ایکس باکس وان  در بعضی از بخش ها از این بازی مواردی را وام گرفته است و به همین دلیل به زعم تعدادی از کارشناسان شاید این بازی شبیه به بازی بتل گراند باشد. البته ممکن است با دقت بیشتر به این نتیجه برسیم که این این بازی در ابتدا ضعف هایی نیز دارد .

نکته مهم دیگر که ممکن است مخاطبان را بریا این بازی بیشتر به سمت خود جلب کند این است که گیمر ها برای اینکه این بازی را در اختیار داشته باشند نباید هزینه ای بپردازند. این بازی با وجود تبلیغاتی که شده است به راحتی بر روی رایانه های شخصی قابل نصب است.  اما این موضوع هنوز مشخص نیست که ایا این بازی می تواند در ادامه هم حالت رایگان داشته باشد یا نه.

بیشتر مخاطبان این بازی تمایل دارند که این بازی را با دوستان خود به شگل تیمی انجام بدهند و انها معتقدند که این کار لذت بیشتری  به انها خواهد داد .در بین جستجوهای گوگل دو بازی fortnite و read Dead Redemption بیشترین جستجو را در بین کاربران داشته اند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × چهار =