بازی Gran Turismo Sport قابلیت‌های جدیدی در PS5 به نمایش می‌گذارد

بازی Gran Turismo Sport

برای مثال در بازی Gran Turismo Sport شما با هر لغزش، تصادف و یا پیچ و خم های جاده هیجان را در دستان خود حس خواهید کرد. چنین قابلیتی به صورت خیلی سطح پایین در دسته کنترل های پلی استیشن ۴ نیز وجود داشت؛ اما این سیستم به طرز بسیار پیشرفته و هیجان انگیز تر در پلی استیشن ۵ قرار داده شده است.

بازی Gran Turismo Sport
بازی Gran Turismo Sport

بازی Gran Turismo Sport قابلیت‌های جدیدی در PS5 به نمایش می‌گذارد

قابلیت های پلی استیشن ۵ با بازی Gran Turismo Sport نمایش داده خواهند شد

بازی Gran Turismo Sport یکی از بازی هایی است که طی سالیان رابطه ی عمیقی با کنسول های سونی داشته است. سونی همواره از این بازی به عنوان یک عنصر قدرت نمایی استفاده کرده است، تا قابلیت های کنسول های خود را به رقیب ها اثبات کند.

این بازی را به جرعت می توان در دسته ی بهترین بازی های سبک ماشین و مسابقه قرار داد. حال با توجه به شایعات قرار است این بازی یاری رسان سونی برای کنسول بعدی خود یعنی پلی استیشن ۵ نیز باشد. بار دیگر سونی قصد دارد چالش دیگری را به گرن توریسمو بسپارد و این بازی معرف ویژگی های کنسول بعدی سونی یعنی پلی استیشن ۵ خواهد بود.

چه قابلیت های جدیدی را در پلی استیشن ۵ خواهیم دید؟

شرکت ژاپنی سونی اعلام داشته که در تعطیلات سال ۲۰۲۰ اقدام به عرضه ی جدید ترین کنسول خود یعنی پلی استیشن ۵ می کند. با توجه به اخبار و شایعاتی که از این بازی به بیرون درز کرده، قرار است کنسول نسل نهمی سونی یک شگفتی باشد و علاقه مندان به بازی های ویدیویی و کنسول ها را به وجد بیاورد.

یکی از قابلیت هاییی که برای این کنسول بازی در نظر گرفته شده است قابلیت بازخورد لمسی و یا Hatpic Feedback می باشد. این قابلیت قرار است در دسته های پلی استیشن ۵ استفاده شود. اگر چیزی در مورد این قابلیت نمی دانید، بهتر است بگوییم قرار است با اضافه شدن این ویژگی بازیکن ده ها برابر در فضای بازی قرار بگیرد و حس و حال بازی به او تزریق شود.

برای مثال در بازی Gran Turismo Sport شما با هر لغزش، تصادف و یا پیچ و خم های جاده هیجان را در دستان خود حس خواهید کرد. چنین قابلیتی به صورت خیلی سطح پایین در دسته کنترل های پلی استیشن ۴ نیز وجود داشت؛ اما این سیستم به طرز بسیار پیشرفته و هیجان انگیز تر در پلی استیشن ۵ قرار داده شده است.

با توجه به شایعات، دمویی که از بازی گرن توریسمو اسپورت عرضه خواهد شد با قابلیت های جدیدی که در کنسول پلی استیشن ۵ قرار داده شده بسیار هماهنگ خواهد شد و بازیکن به بهترین شکل ممکن قابلیت های این کنسول را حس خواهد کرد.

برای مثال اگر در جریان بازی گرن توریسمو اسپورت شخص دچار انحراف شود و وارد مسیر خاکی پیست شود و این موضوع در دسته کنترل او به خوبی حس خواهد شد. این حس دقیقا مشابه انتقال از سطح آسفالت به سطح خاکی می باشد و همین موضوع موجب شده بحث های زیادی حول این قابلیت شکل بگیرد.

آیا این قابلیت در بازی های دیگر نیز به همین کیفیت خواهد بود یا تنها دمویی است برای فروش بیشتر این کنسول؟ اما چیزی که قطعا می توان از آن اطمینان حاصل کرد کیفیت بالاتر این قابلیت نسبت به مورد مشابه در پلی استیشن ۴ بود و تنها دسته دچار یک لرزش می شد و اصلا دارای بافت و کیفیت به شکل کنونی نبود.

از دیگر ویژگی های هیجان انگیزی که به پلی استیشن ۵ اضافه خواهد شد، تغییر در دکمه های L2 , R2 است. این دکمه ها که در اصطلاح به آن ها تریگر گفته می شود این قابلیت را خواهند یافت تا با توجه به بازی شل و سفت شوند.

میزان شل و یا سفت بودن این دکمه ها از سوی بازی سازها تعیین خواهد شد. حالت های مختلف برای دکمه های نام برده می توانند تجربه ی جالبی را برای کاربر رقم بزنند و این قابلیت در بازی هایی مشابه گرن توریسمو بسیار جذاب خواهد بود.

بازی Gran Turismo Sport
بازی Gran Turismo Sport

چنان که در حین رانندگی شخص می تواند با استفاده از این دکمه ها ترمز کند و یا گاز بدهد و در موقعیت ها و ماشین های مختلف فشار لازم برای دکمه ها متفاوت خواهد بود.

برای دسته های پلی استیشن ۵ از USB-C استفاده شده است. طبق گفته ها این دسته ها نسبت به نمونه ی قبلی سبک تر خواهند بود همچنین شارژ باتری این دسته ها عمر بیشتری خواهد داشت که موجب راحتی کاربر در استفاده از آن ها می شود.

این در حالی است که مدیر تولید پلی استیشن، آقای توشی آئوکی اعلام کرده است که کمپانی سونی می توانست چنین قابلیت هایی را برای کنسول قلبی خود نیز مورد استفاده قرار دهد اما ترجیح کمپانی این بود که همه ی دارندگان کنسول های پلی استیشن ۴ از یک دسته استفاده کنن و تفاوتی میان دارندگان کنسول های جدیدتر و کاربران کنسول های قدیمی تر بروز نکند. حال شاهد این هستیم که این قابلیت برای کنسول جدید سونی یعنی پلی استیشن ۵ عرضه خواهد شد.

در کنسول جدید سونی از تکنولوژی های جدید و منحصر به فردی استفاده شده است که از جمله ی آن ها می توان به تکنولوژی Ray Tracing اشاره کرد. این تکنولوژی می تواند باعث بهبود کیفیت تصاویر و نورپردازی تصاویر شود. همین موضوع می تواند تجربه ی بازی را برای شخص بسیار لذتبخش تر از سابق کند. قطعا سونی بازی گرن توریسمو را هماهنگ با تمامی قابلیت های نوین خود خواهد ساخت تا بازی به مثابه تبلیغی برای کنسول نیز به چشم بیاید. 

یکی از اخباری که درباره ی ویژگی های پلی استیشن ۵ منتشر شده، استفاده ی این کنسول از حافظه های جدید SSD است. استفاده از این حافظه ها موجب خواهد شد که اجرا و سرعت لود بازی ها به طرز شگفت آوری افزایش پیدا کند و کاربر تجربه ی خارق العاده ای از بازی کردن با این کنسول داشته باشد.

نتیجه گیری

روی هم رفته سونی نهایت تلاش خود را خواهد کرد که دموی بازی گرن توریسمو را به بهترین شکل و منطبق بر تکنولوژی ها و اضافات کنسول نسل بعدی خود بسازد تا کاربران بسیاری ترغیب به خریداری این کنسول شوند.

البته جای شکی نیست که سونی طی سال ها کار بر روی این کنسول سعی در ان داشته تا یک کنسول بازی بی نقص را روانه ی بازار کند و تمامی ویژگی های آن طبق استانداردهای بالای کمپانی سونی ساخته خواهند شد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت + 20 =