سری بازی Grand Theft Auto هیچ گاه به کشور ژاپن و شهر توکیو منتقل نخواهد شد

بازی Grand Theft Auto

آن ها در این بازی Grand Theft Auto ثابت کردند، که بازی های ویدیویی تنها به جوانان و نوجوانان اختصاص ندارد و بزرگسالان نیز می توانند از انجام آن لذت ببرند.

بازی Grand Theft Auto
بازی Grand Theft Auto

سری بازی Grand Theft Auto هیچ گاه به کشور ژاپن و شهر توکیو منتقل نخواهد شد

یکی از مجموعه های پرطرفدار صنعت ویدیویی سری Grand Theft Auto است. طی اخباری عنوان شده است، سازندگان این مجموعه پرطرفدار که استودیو راک می باشد، قصد دارند آن را به کشور ژاپن انتقال دهند.
در این سری از مجموعه ها، سطح گرافیکی که در آن به کار برده شده را جهان می گویند. این بازی چیزی حدود ۱۶ سال است، که به بازار عرضه شده است. جهان ها و مکان هایی که داستان بازی در آن رخ داده است، الهام گرفته از شهرهای نیویورک، میامی و کالیفرنیا می باشد. حوادث این مجموعه تا کنون خارج از کشور آمریکا اتفاق نیفتاده است. با این حال منابع نزدیک به این استودیو بیان کرده اند، آن ها تصمیم دارند، سری بعدی این مجموعه را به کشور ژاپن و شهر توکیو منتقل نمایند. با وجود اینکه تعدادی از تولیدکنندگان این استودیو به شهر توکیو، برای بررسی تمام جوانب و شرایط این انتقال سفر کردند، اما به علت وجود مسائلی این انتقال مسیر نشد. با فراهم نشدن شرایط استودیو راک نیز از این تصمیم صرف نظر کرد.
یکی از مشکلاتی که بر سر انتقال این سری قرار داشت، فرهنگ متفاوت دو کشور بود. این مجموعه شامل قسمت هایی از فرهنگ کشور آمریکا مانند شوخی ها و رفتاری می باشد، که برای خود مردم آمریکا قابل قبول است، اما این فرهنگ در کشور ژاپن ممکن است، سازندگان بازی را با مشکل بزرگی مواجه کند.
تولید کنندگان مجموعه Grand Theft Auto تصمیم ندارند، ماشین ها و برندهایی که در این مجموعه استفاده می کنند، را تغییر دهند، آن ها همچنین توانسته اند دو برند را در سال ۲۰۰۳ به نام های Bogota و Tokyo را با نام خود ثبت کنند.
البته باید خاطر نشان کنیم که Grand Theft Auto: Tokyo هیچ گاه به مرحله ساخت نخواهد رسید. سری ۶ این مجموعه در هاله ای از ابهام، در مورد شهری که اتفاقات بازی در آن به وقوع می پیوندد، ساخته شده است.
تولید این بازی دارای فراز و نشیب های بسیاری بود تا جایی که حتی احتمال تعطیلی پروژه نیز وجود داشت. این بازی قرار بود، در بسیاری از کنسول ها قابل اجرا باشد. اما نهایتاً تنها بر روی پلی استیشن ۴ و کامپیوترهای شخصی قابل اجرا بود.
اولین سری بازی ها Grand Theft Auto در سال ۱۹۹۷ به بازار عرضه گردید. داستان این مجموعه شهری پر از آشوب را به نمایش می گذارد. کاراکتر اصلی در این مجموعه، نقش یک خلافکار را بازی می کند. با تولید این مجموعه در سال ۲۰۰۱، که سومین سری این بازی ها نیز است، در صنعت بازی های سه بعدی انقلابی بوجود آمد. در این بازی ها بازیکنان دارای آزادی بیشتری بودند و بازی ها عمیق تر و دقیق تر انجام می شدند.
هر سری از این مجموعه، روایت داستانی مجزایی دارد، اما این داستان ها به سری قبل متصل هستند و بازیکن برای پیش بردن بازی، به ناچار مجبورند سری های قبلی این مجموعه را نیز بازی کنند. نحوه رسیدن بازیکن به مقصد، کاملاً به نحوه عملکرد بازیکن بستگی دارد. بازیکن می تواند هر نوع وسیله نقلیه ای که بخواهد سوار شود، حتی ممکن است این وسیله را به زور تصاحب کرده باشد. با این توصیف دست بازیکن در انتخاب وسیله نقلیه کاملاً باز می باشد. تعداد بی شماری وسیله نقلیه در این مجموعه در اختیار بازیکن قرار داده شده است. حتی با استفاده از توانایی هایی که بازیکن در اختیار دارد، با توجه به شرایط، بازیکن می تواند، خودرو خود را تغییر دهد، بدون اینکه نیاز باشد تا پایان یک مرحله به پیش برود.
در این مجموعه کاراکترهای بازی افرادی غیرقابل کنترل می باشند، که اهمیت فراوانی در بازی دارند. در این مجموعه شخصیت های مختلفی وجود دارند، افرادی هستند که هیچ کاری انجام نمی دهند و خیلی آرام فقط از نقطه ای به نقطه دیگر حرکت می کنند. با پیشرفت بی نظیر تکنولوژی سازندگان بازی، شکل واقعی تری به شهرها بخشیدند. اگر در بازی پیش بروید شاهد رفتار شخصیت ها با یکدیگر و نحوه ارتباط آنها با هم خواهید بود. شخصیت کاراکترهای بازی شامل افرادی آرام، خشن و بی هدف می باشند. در بعضی مواقع افراد خشن با ایجاد جرم و خشونت، سبب می شوند نیروی پلیس به میدان آید و مجرمان را دستگیر کند.
در این سری از بازی های Grand Theft Auto می توانید بدون وارد شدن به مراحل بازی برای تمرین مبارزه کردن، رانندگی وشلیک کردن، بدون هیچ هدفی با مردم دعوا کنید و در شهر هرج و مرج ایجاد کنید. ایجاد آشوب سبب می شود که پلیس به تعقیب بازیکن بپردازد. این امر نشان می دهد یکی از هدف های این مجموعه ایجاد هرج و مرج و رواج خشونت می باشد، به همین دلیل منتقدین بسیاری به نقد این مجموعه پرداختند و خواهان حذف این مجموعه و جمع آوری آن از بازار گردیدند. حتی بعضی از کشورها مانند آلمان، فرانسه، استرالیا وغیره سری بازی های Grand Theft Auto را محکوم نمودند. این اعتراضات تا جایی انجام شد که دولت برزیل برای آن مجازات هایی را اعمال کرد. هدف این بازی پیش بردن مرحله های آن، حتی با انجام خشونت و شرکت در آن است. مسلماً پلیس همیشه نمی تواند بازیکن را دستگیر و مجازات کند. با وجود تمام مخالفت های صورت گرفته با این مجموعه، اما امار فروش چیز دیگری را نشان می داد و آن اینکه این مجموعه مورد استقبال مردم قرار گرفت.
یکی از امکاناتی که تولید کنندگان این بازی در آن قرار داده اند، سکوهای پرشی است که ماشین ها بتوانند با آن تا ارتفاع چند متر بالا بپرند. بازیکن برای استفاده از این سکوهای پرش، باید تمام مخفیگاه های این سکوها را در شهر شناسایی نماید. پلیس ها در صورتی که موفق به پرش از روی این سکوها نشوند، از تصمیم خود مبنی بر تعقیب شما صرف نظر خواهند کرد.
کاربران تمایل دارند از سرگذشت کاراکترهای خلافکار این سری از مجموعه ها مطلع گردند. حوادث سری اول این مجموعه در شهر لندن اتفاق افتاده بود و چندین شخصیت در آن وجود داشتند. اما سازندگان این مجموعه از سرگذشت کاراکترهای این بازی ها از سری سوم به بعد چیزی نشان نداده اند. تنها چیزی که از زندگی آنها در آینده مشخص می شود این است که آنها از زندگی تبکارانه دست کشیده اند و به شخصیت های بزرگی تبدیل گشته اند.
یکی از قهرمان این مجموعه که در بازی San Andreas وجود داشت کارل جانسون بود، زندگی او در بازی، با پولدار شدن خود و دوستانش به اتمام رسید، اما در سری های بعدی این مجموعه محله انها به دست رقیب هایشان افتاده بود، در صورتی که نامی از این گروه برای نجات محله به میان نیامد. تنها شخصیتی که زندگی او به طور کامل در بازی نمایش داده شد، رئیس گروه موتور سوار سری The Lost and Damned بود. او که توسط یکی از کاراکترهای بازی به نام ترور فیلیبس به طرز فجیهی آسیب دیده بود، در این سری کشته شد.
یکی از توانایی های سری Grand Theft Auto این است که در هنگام تعقیب و گریز توسط پلیس بازیکن می تواند با مخفی کردن ماشین خود و تغییر رنگ آن از دست پلیس فرار کند. البته این توانایی در سری های جدید، در صورتی که پلیس نزدیک بازیکن قرار داشته باشد، قابل استفاده نمی باشد و بازیکن باید به جستجو، راه دیگری برای فرار باشد.
این مجموعه در هر قسمت نسبت به سری قبل، دارای تغییرات بزرگی بود. در سری پنجم این مجموعه راک استار تغییرات بزرگی برای این بازی بوجود آورد، تا همچنان این بازی بتواند برای علاقمند جذاب و هیجان انگیز باشد.
این سری از بازی ها دارای سه کاراکتر اصلی هستند، که در تاریخ بازی های Grand Theft Auto برای اولین بار است چنین اتفاقی افتاده است. این سه شخصیت به نام های مایکل، فرانکلین و تریور، بدون داشتن هدفی مشخص در جریان بازی قرار گرفته اند. کاراکتر مایکل که ۴۰ سال دارد، یک سارق حرفه ای بازنشسته می باشد، که مشکلات فراوانی در زندگی شخصی خود دارد. ترور که از دوستان قدیمی مایکل می باشد دارای مشکل روانی و اعتیاد می باشد. سومین کاراکتر بازی، فرانکلین با دیگر شخصیت ها از ابتدا آشنایی ندارد و در جریان بازی با آنها آشنا می شود.
این کاراکترها هر کدام به نوبه خود توانایی های ویژه ای دارند. از توانایی های این کاراکترها می توان به قدرت تیراندازی مایکل در هنگامی که زمان آهسته پیش می رود، اشاره کرد. همچنین فرانکلین هم قادر است در هنگام رانندگی زمان را آهسته کند.

بازی Grand Theft Auto
بازی Grand Theft Auto

ترور هم در مبارزات رودررو بی همتا است. بازیکن در هر زمان از بازی با استفاده از این کاراکترها می تواند بازی را به پیش ببرد. از تغییرات بزرگی که در این مجموعه اتفاق افتاد، پیشرفت قابلیت، تیراندازی می باشد. تولیدکنندگان این مجموعه امیدوارند با استفاده از سیستم تیراندازی جدید، بتوانند مشکلات این بخش را رفع نمایند.
این بازی با وجود حذف برخی از شهرها در آن باز هم از نظر مساحت بسیار بزرگ و شلوغ در نظر گرفته شده است. بخش زیر دریایی که در این مجموعه وجود دارد، بر جذابیت آن افزوده است. همه صحنه ها در این مجموعه با دقت و ریزبینی فراوان طراحی و دارای کیفیت تصویری عالی می باشد.
در این سری می توانید از انواع تفریحات و سرگرمی های موجود در بازی، مانند تنیس، گلف، موتوارسواری و غیره لذت ببرید.
بازی Grand Theft Auto در این ۱۶ سال جهان، دنیای صنعت بازیهای ویدیویی را، با تغییرات بزرگی روبرو کرد. آن ها در این بازی Grand Theft Auto ثابت کردند، که بازی های ویدیویی تنها به جوانان و نوجوانان اختصاص ندارد و بزرگسالان نیز می توانند از انجام آن لذت ببرند و اوقات خوبی را با آن برای خود رقم بزنند.
این مجموعه که در ابتدا یک بازی کوچک و مهیج به نظر می رسید، اکنون تبدیل به یکی از ابر بازی هایف صنعت ویدیویی گشته است. بازی که دوران نوجوانی و جوانی، را در کوچه ها و خیابان های آن سپری کرده اند. اکنون همه انتظار دارند که بتوانند دوباره در این کوچه ها به گشت و گزار بپردازند.

  مانی
دیدگاه کاربران
۱ دیدگاه
  • آرش ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۱:۲۵

    بی چاره بچه ها و نوجوونای ژاپن که یکی از بهترین بازیای تاریخ رو ندارن بیچاره ها…

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × چهار =