جزئیات و بررسی بازی Grim Fandango Remastered

بازی Grim Fandango Remastered

بازی Grim Fandango Remastered PS4 نسخه ای جدید از بازی ای بسیار محبوب و پر فروش به همین نام است که در سال ۱۹۹۸ برای اولین بارتوسط شرکت بازی سازی  Lucas Artsبرای پلتفرم Windows منتشر شد که پس از آن برای بسیاری از کاربران بازی به اولین تجربه در دنیایی جدید از بازی های ویدئویی شد که خاطره های زیادی در ذهن طرفداران خود به ثبت رساند.

بازی Grim Fandango Remastered
بازی Grim Fandango Remastered

بازی Grim Fandango Remastered PS4 نسخه ای جدید از بازی ای بسیار محبوب و پر فروش به همین نام است که در سال ۱۹۹۸ برای اولین بارتوسط شرکت بازی سازی  Lucas Artsبرای پلتفرم Windows منتشر شد که پس از آن برای بسیاری از کاربران بازی به اولین تجربه در دنیایی جدید از بازی های ویدئویی شد که خاطره های زیادی در ذهن طرفداران خود به ثبت رساند. این بازی پر طرفدار که توسط Tim schafer کارگردانی شده است اولین بازی این استودیو است که از گرافیک سه بعدی کامپیوتری استفاده می کرد که در آن صحنه ها به صورت نمایشی به روی لایه زیرین تصویر که پشت زمینه ای از پیش رندر شده بود ، حرکت می کردند.

ذر بازی شما نقش شخصیتی اسانیایی زبان به اسم هامفری بوگارت ( Humphery Bogart ) را دارید که در دنیای مردگان دستفروشی می کنید و به ارواحی که از سرزمین مردگان می گذرند پکیج های مسافرتی می فروشید . شخصیت اصلی بازی عضو گروهی از اسکلت های فروشنده است که به سرزمین زندگان برای پیدا کردن مشتریان جدید ، سفر می کنند . اما چیزی در این دنیا عادی نیست و ارواح مقدس که باید به راحتی برای بلیطی در قطار سریع و سیر شماره نه تایید شوند ، کسی دارد آن هازا از سرنوشتشان دور میکند و با تقلب آن ها را محبور می کند که مسیر چهار ساله و سخت خود را پیاده و ازمیان سرزمین مردگان بپیمایند . و نهایتا وقتی که این حادثه برای مچ کلومار ( Meche Colomar ) که شخصیتی مقدس و فرشته ای دارد نیز اتفاق می افتد ، دیگر خیلی ها نمی توانند این روند را تحمل کنند و تلاش می کنند تا این توطئه را کشف کنند که از این پس داستان بازی شکل میگرد که کاربر برای نزدک شدن به حقیقت باید در بازی پیش رود اشیا گمشده زیادی را پیدا کند ، لیست های بازی را پر کند و نهایتا تمامی پازل های بازی را حل کند.

بازی Grim Fandango Remastered
بازی Grim Fandango Remastered

با ادامه مقاله جزئیات و بررسی بازی Grim Fandango Remastered همراه باشید

طراحی محیط نسخه جدید بازی با ویژگی های جدید و گرافیک بهبود یافته برای کاربر کنونی بازی به همان اندازه ای که بازی اولیه با طرح نوی خود و نو آوریش در عرصه تصویر هیجان انگیز بود ، جالب و مجذوب کننده است. هر چند که گرافیک بازی مثل بازی اول که به دلیل ممتاز بودن در قدم گذاشتن در عرصه ای جدید نسبت به دیگر رقبا برتری زیادی داشت ، دیگر آن امتیاز خاص را ندارد . اما شوخ طبعی داستان بازی همچنان کاربر را تحت تاثیر قرار می دهد ، کارکرد و نمایش مناسب بازی همچنان درخشان است و تصویر و جلوه ای که Grim Fandango از دنیای پس از مرگ ارائخ می دهد برای کاربران همچنان مجذوب کننده است وتخیلات آن ها را قلقلک می دهد . بازی با هنرمندی خارق العاده ای ایده هایی از فیلم روز مرگ  مکزیکی ( Day of Death ) که از فیلم های کلاسیک به سبک فیلم سیاه است را به همراه تاثیر پذیری هایی از ازتک (Aztec) و افسانه های مصری را همگی با هم به وحدتی در ایده بازی می رساند که بینش به کار رفته در آن باعث خلق تصاویر زیبایی در بازی شده است و هر چند که ابعاد تصویر نسبت به بازی اولیه زیاد تعغییر نکرده اما ایده تصاویر به تنهایی شما را مشتاق به انجام بازی می کند.

شاید این نکته که پس زمینه بازی باز طراحی نشده نا امید کننده باشد اما دیگر بخش های نسخه Remaster به کیفیت خوبی دارد . مدل های سه بعدی بازی با حفظ اصالت خود با کیفیت بهتری دوباره ساخته شده اند با کیفیت تصویر های مدرن جلوه ی خیلی بهتر دترند که البته طراحی دوباره نور پردازی بازی نیز نقش مهمی داشته و حتی بازی به شما این امکان را در تنظیمات گرافیکی می دهد مه بین مدل قبلی بازی و مدل جدید یکی را انتخاب کنید که برای کسانی که با نسحه اولیه خاطرات زیادی دارند بسیار جالب است .

در حالت جدید اشیا و شخصیت ها سایه های بلندی در پس زمینه ثابت و قدیمی تشکیل میدهند که هر چه بیشتر تصاویر سینمای کلاسیک سیاه فیلم نزدیک می کتد. مشکلات کنترلی که در بازی ابتدایی دبده بودیم با سیستم اشاره و کلیک جدید بازی که به صورت انتخابی تعیین می شود در نسخه جدید بازی حل شده است .همچنین گزینه جدیدی به بازی اضافه شده که در صورت فعال سازی بخش های صوتی از داستان را برای شما در حین بازی پخش می کند که تعدادی قصه های کوچک جذاب نیز در آن گنجانده شده است

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 3 =