بازی Horizon: Zero Dawn و راهنمایی لازم در مورد این بازی قسمت دوم

بازی Horizon: Zero Dawn

با راهنمایی های لازم در مورد بازی Horizon: Zero Dawn و توضیحات لازم در مورد این بازی شما قادر خواهید بوذ این بازی را با موفقیت به اتمام برسانید. نمامی نکات لازم در مورد این بازی در راهنمایی های آن گفته شده است.

بازی Horizon: Zero Dawn
بازی Horizon: Zero Dawn

The Point of the Spear

این اولین ماموریت و ماجراجویی اصلی در بازی Horizon است. آلوی (Aloy) چندین سال تحت تعلیم بوده تا برای روز اثبات (the Proving)آماده شود. تنها دو روز قبل از آن، صبح از خواب بیدار می شود در حالیکه روست (Rost) رفته است.

سطح توصیه شده: ۵-۳

جایزه: ۱۵۰۰ ایکس پی، ۱ نقطه مهارت، ۱ جعبه جایزه سخاوتمند

 در بازی Horizon: Zero Dawn بعد از پیدا کردن روست در مسیر، او به آلوی می گوید که یک درس دیگر وجود دارد که باید قبل از آماده شدن برای روز اثبات (The Proving) یاد بگیرد. اما اول، برای انتخاب مهارت ها باید آماده شود.

چون با شروع این ماجراجویی، شما به سطح بالاتری می روید، یک سری نقاط مهارت برای به کار بردن در اختیار دارید. سه مهارت وجود دارد که شما می خواهید به عنوان اولی، یکی را انتخاب کنید. آنها با ارزش و ضروری هستند چون از طریق آنها بازی به طور چشمگیری راحت تر می شود.

ضربه ی بی صدا: وقتی که در علف های بلند یواشکی حرکت می کنید، یا در جایی که نمی خواهید دیده شوید، شما می توانید با زدن R1 به هر ماشینی که به شما نزدیک می شود یواشکی حمله کنید. برای بسیاری از ماشین ها با یک ضربه عمل می کند.

تمرکز: کلید R3 را فشار دهید تا با کمانتان بتوانید با دقت زیاد شلیک کنید.

طعمه: این گزینه با ترسیم کردن روی D-pad ، به شما اجازه می دهد به روی ماشین ها طعمه بندازید بدون اینکه مجبور باشید از پرتاب سنگ استفاده کنید.

در بازی Horizon: Zero Dawn با مهارت طعمه، شما می توانید برای ماشین ها طعمه بندازید تا توجهشان را جلب کنید، سپس با استفاده از مهارت ضربه بی صدا، وقتی نزدیک شدند به آنها حمله کرده و نابودشان کنید، بدون اینکه بفهمند شما دقیقا کجا هستید و اگر یک تماشاگر متوجه شما شد، می توانید بعد از اینکه با شنیدن صدای سوتتان به طرفتان برگشت با مهارت تمرکز به نقطه ضعفش (چشم ) شلیک کنید.  شما همچنین می توانید از این روش با دوبار شلیک کردن به یک فرد قدم زننده استفاده کنید.

ادامه راهنمایی بازی Horizon: Zero Dawn

ساختن تیرهای آتش

در بازی Horizon: Zero Dawn برای استفاده از مهارت ها، شما به منابعی برای ساختن تیرهای آتش نیاز دارید مثل مهمات برای Tripcaster که تقریبا با آن آشنا هستید. اول از روی نقشه به جایی تحت عنوان ” شکار شعله و خرده سفال” بروید. اینجا جایی است که تعداد زیادی تماشاگر و قدم زننده برای شکار کردن وجود دارند. از اردوگاهی در سمت راستتان عبور می کنید جاییکه می توانید یک دستورالعمل را بسازید و محل خوبی هم برای تمرین نبرد و پیکار است.

شما نمی توانید شعله را از تماشاگرها بگیرید، شما همچنین به تکه های سفال، سیم و جرقه زن برای ساختن مهمات برای تریپ کستر احتیاج دارید. کلید L1 را بزنید تا چرخ اسلحه باز شود و مانند بقیه تیرها، تیرهای آتش را بسازید. با کارست صحبت کنید و یک تریپ کستر را از او بخرید.

آلوی یک تریپ کستر را برای الان درخواست کرده و مواد لازم جهت خرید را دارد. قبل از رفتن پیش کارست، شاید بخواهید در مکانی که روی نقشه با علامت تعجب نشان داده شده است متوقف شوید و اولین ماجراجویی جانبی خودتان یعنی In Her Mother’s Footstepsرا بردارید. شما می توانید در راه برگشت از the Spear (بخش از ماجراجویی جانبی) پیش کارست بروید.

بعد از اینکه تریپ کستر را از کارست خریدید ( بعد از اینکه منو آمد، روی گزینه ی خرید بزنید) به جعبه های جواهری که برای فروش گذاشته نگاه کنید و یکی از جعبه های نمونه که مجانی است را بردارید. درون آن شعله، یک بسته برای مسافرت و یک ابزار شوک برای به تله انداختن پیدا می کنید. همه تاجران یک جعبه  نمونه ی رایگان دارند بنابراین با هر کدام از آنها برای گرفتن وسایل رایگان صحبت کنید.

روست را در دروازه شمالی ببینید

در بازی Horizon: Zero Dawn با تریپ کستری که در دست دارید، به طرف روست که در دوازه شمالی است بروید. با این حال، بهتر است در مسیر توقف کرده تا تریپ کستر جدید را در مقر قدم زننده ها آزمایش کنید.در منو، بخش ماجراجویی ها را باز کنید و آموزشی که وجود دارد را ببینید. تریپ کستر را انتخاب کرده و سپسسه بار با سیم های شوک، برای لغزش ماشین هاهدف گزاری کنید.

آسانترین راه برای این کار این است که سیم ها را درست نزدیک یکدیگر در مسیر تماشاگر هدفگذاری کنید. با این کار، به محض بی اثر شدن یک سیم، مستقیم به داخل بعدی می افتد. شما همچنین می توانستید یک سری سیم را هدفگذاری کرده، یک گروه را جذب کنید و بعد فرار کنید. اما قطعا بسیار ریسک دارد.

نه تنها با انجام این ماجراجویی، طرز استفاده از این تجهیزات جدید را یاد می گیرید، بلکه ۱۳۳۰ایکس پی هم جایزه به دست می آورید. این را برای هر موقعی که دستتان به تجهیزات جدید رسید به یاد داشته باشید.

این آموزش های طرز استفاده، به طور اتومات کامل نخواهد شد. شما باید آن را به عنوان یک ماجراجویی کامل کنید تا به عنوان هدف مبازه و جنگ در نظر گرفته نشود.

بعد از مبارزه و داشتن منابعی برای ساختن مهمات، پیش روست بروید. به محض اینکه به آتش اردوگاه رسیدید، برای کامل کردن آخرین امتحانتان در آن شب به سفر فوری می روید.

مسیر خرابی ها را دنبال کنید و ساوتوث را بکشید.

روست می تواند همکاری نگهبانها را در دروازه امبریس شمالی داشته باشد. از اینجا، آلوی می تواند برای اولین بار با یک نگاه اجمالی، زندگی وحشی که بیرون از خانه محافظت شده شان وجود دارد را ببیند.در همان لحظه، شما بقایای یک ماشین بزرگ و خرابی که باعثش بوده را می بینید. دنبال روست بروید در حالیکه از تماشاگرها دوری کرده و اجسادی که در مسیر می بینید غارت کنید. اگر به اندازه کافی قوی هستید، یک گل فلزی را نزدیکتان می توانید پیدا کنید.

زمان اولین فرماندهی جنگ در بازی Horizon . روست در بالای پرتگاه، آلوی را به خود رها می کند. اولین کسی را که باید در این بازی نابود کنید ساوتوث است. از ابزار فوکوس برای نشان کردن ماشین استفاده کرده و مسیر آن را ردیابی کنید. یک نقطه خوب در میان علف های بلند پیدا کنید که بتوانید تا جایی که امکان دارد به مسیر جانورها نزدیک باشید.

بعد از اینکه ساوتوث از شما عبور کرد و به اندازه کافی دور شد طوری که نتواند صدایتان را بشنود، سیم های تریپ کستر را در سرتاسر مسیرش بگذارید.شما می توانید چند سیم را در مقابل همدیگر قرار دهید. با این روش، بعد از اینکه ساوتوث از اولی جان سالم به در برد، سکندری خوردنش در بعدی راحت می شود.

در میان علف های بلند صبرکنید تا در مقابل شما بوسیله سیم گیج شود. حالا شما کمی وقت دارید تا کارتان را انجام دهید. شعله را با تیرهای آتش به زیر شکمش شلیک کنید (اگر از ابزار فوکوس روی آن استفاده کنید، برافروخته خواهد شد). اگر هنوز می توانید شلیک کنید، به سیم شوک بعدی برگردید، چون اگر به اندازه کافی به او آسیب بزنید، نارنجک ساوتوث منفجر می شود. اگر خیلی نزدیکش هستید، از انفجار آسیب می بینید.

در بازی Horizon: Zero Dawn احتمال دارد قبل از اینکه ساوتوث را نابود کنید سیم های شوک تریپ کستر تمام شود. مشکلی نیست. فقط فاصله تان را حفظ کنید و هر وقت توانستید شلیک کنید. شلیک کردن یک استراتژی ابتدایی است اما اینجا به کار می آید. بعد از اینکه نارنجک از بین رفت، به چشمهایش شلیک کنید تا آسیب بیشتری ببیند.

به یاد بیاورید، شما برای بهبود پیدا کردن می توانید با فشار دادن D-Pad به کیف پزشکی تان دسترسی پیدا کنید. جسد ساوتوث را غارت کنید.

روست دلیل اصلی اش را برای تنها گذاشتن آلوی در جنگ با ساوتوث فاش می کند. این به معنی اثبات توانایی جنگی آلوی نبود بلکه به این خاطر بود که آلوی می بایست چهره ی بهتری را از خودش نشان می داد. در این مورد، این برای حفاظت از نورا بریوز بود که احتمال داشت زندگی اش را در جنگ با ساوتوث از دست بدهد.

با این ماموریتی که انجام شد، زمان این رسیده که به ماجراجویی بعدی یعنی Mother’s Heart (قلب مادر) بروید تا برای The Proving (اثبات) آماده شوید.

Mother’s Heart

این ماجراجویی در بازی Horizon ، آلوی را برای اولین بار به پایتخت نورا می برد.

سطح پیشنهادی: ۵

جایزه ها: ۲۰۰۰ ایکس پی، ۱ مهارت

این ماجراجویی اصلی شامل تعداد زیادی اهداف است که نیاز است تا آلوی (Aloy) با افرادی که در دیوارهای قلب مادر هستند صحبت کند.

صحبت با روست (Rost) درقلب مادر

بعد از شکست دادن ساوتوث در طول ماجراجویی The Point of the Spear ، روست خودش تنهایی می رود. شما باید به قلب مادر بروید و او را ببینید قبل از اینکه جشن سالیانه ی اثبات (The Proving) شروع شود.مسیر پیش رو زیبا است و جز یک مقر مربوط به قدم زننده ها، چیز خطرناک دیگری وجود ندارد. روست در بیرون از محل ورودی قلب مادر منتظر شما است.

شما می توانید درباره چندین موضوع با او صحبت کنید تا نظرش را بدانید. وقتی برای رفتن آماده شدید، او به شما گردنبندی می دهد که به یادش باشید. متاسفانه، او در حال ترک خانه اش است تا مانع از این شود که آلوی برای دیدنش قوانین قبیله نورا را زیر پا بگذارد. این یک خداحافظی است.

به محض اینکه وارد دروازه قلب مادر می شوید، رئیس خانواده مادری تیرسا منتظر شما است. بعد از یک مکالمه کوتاه، به شما می گوید که یک دوست قدیمی را پیدا کنید. از روی علامت های روی نقشه تان او را پیدا کنید.

این همان پسری است که در طول ماجراجویی های قبل (درسهایی از زندگی وحشی) نجاتش دادید و به یک مکان امن بردید. اسم او تب است و بعد از آن او تبدیل به یک شکارچی نشد. به جایش، دوزندگی می کند و به عنوان تشکر برای کمکی که در گذشته به او کردید، یک لباس برای روز اثبات آماده کرده که بپوشید. بعد از اینکه آن را از او گرفتید، مجهزش کنید ( و جعبه جواهر رایگان را بگیرید).

بازی Horizon: Zero Dawn
بازی Horizon: Zero Dawn

رفتن به منزل خانواده مادری

چون اولین بار است که آلوی به قلب مادر آمده است، شاید علاقمند باشید تا استراق سمع کنید و برای اهدافی که دارید در جشن ها شرکت کنید.

در غیر اینصورت، مستقیم به خانه بروید. اینجا، رئیس خانواده مادری دو مامور را معرفی می کند. سان پریست از کرجا و ارند از اوسرام.

شما بخشی از تاریخ جهان را از این دو نفر یاد می گیرید. سیزدهمین پادشاه کرجا که ستمگر بود به قبایل حمله می کرد تا خونشان را در راه خدای خورشید قربانی کند. آود، چهاردهمین پادشاه، پسر سیزدهمین پادشاه بود که او راکشت و تاج و تخت را تصاحب کرد و کارهای پدرش را انجام نمی داد. زمانی که سان پریست توضیح می داد، ابزار فوکوس یک سیگنال را نشان می داد. از فوکوس استفاده کنید تا مردی را پیدا کنید که او هم دستگاه فوکوس دارد. او در سمت راست استیج است.

مردی که اسمش آلین است مقداری خل و چل است ووقتی ارند می رسد او آنجا را ترک می کند. ارند به شما درباره جنگهای قرمز و اختلالات ماشین ها می گوید. وقتی حرف زدنتان تمام شد، به جشن برگردید. با تیرا صحبت کنید. متوجه می شوید که خوش قلب است و برای آلوی یک فانوس می سازد. بنابراین شما می توانید در جشنی شرکت کنید که با کاغذهای روشن تزئین شده است که معمولا توسط یکی از مادران ساخته می شوند.

در بازی Horizon: Zero Dawn حالا شما می توانید انتخاب کرده و به خانه شکارچی بروید و استراحت کنید یا اینکه در آن نزدیکی آلین را پیدا کرده و از او سوال بپرسید. او به شما درباره خرابی ها ی قدیمی می گوید جاییکه شما می توانید نشانه های زیادی از گذشته در آنجا پیدا کنید. آلوی به او مظنون می شود. رش، شکارچی که دم در خانه شکارچی ایستاده به نظر مهربان نمی آید اما با احترام با شما رفتار می کند. در داخل، آلوی چیزهای متناقض از پسری می بیند که در کودکی به آلوی سنگ پرتاب کرده بود.

با او مواجه می شود، سپس با والا صحبت می کند. او به آلوی پیشنهاد می کند قبل از آنکه به علف ضربه بزند با هم حرف بزنند. فردا آلوی زور بزرگی در پیش دارد و باید برای روز اثبات آماده شود. یعنی اینکه ماجراجویی بعدی The Proving است.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − پانزده =