بلاگ

بازی Into the Rift برای پلتفرم پی سی و iOS معرفی شد

بازی Into the rift

داستان بازی Into the Rift در یک دنیای ابهام آمیز Sky Valley می باشد که در آن تمام انسانها با با یک خوی وحشی به دنیا می آیند.

بازی Into the rift

بازی Into the rift

بازی Into the Rift برای پلتفرم پی سی و iOS معرفی شد

بازی Into the rift یک بازی دو بعدی است که گرافیک آن از نوع پیکسلی و متناسب برای سیستم عامل آی اُ اِس، کامپیوترهای شخصی و همچنین دستگاه های بازی نینتندو می باشد.
Metroidvania یک سبک از بازی می باشد که از روش و سبک و سیاق بازی های دو بعدی مانند Metroid پیروی می کند. گیم های پلتفرمر سبک هایی از بازی می باشند که جهیدن، بالا رفتن و پایین آمدن از موانع و حرکت از آنها از موضاعات مهم بازی برای تمرکز کردن می باشد. این دسته از بازی ها همیشه در بین علاقه مندان به بازی بسیار مورد توجه قرار گرفته است.
حال یکی از این بازی های محبوب بازی Into the Rift و از تازه ترین ها می باشد. وستون تریسی طراح و سازنده ی بازی در آن از ورزش پارکور، مبارزه های مستقیم و گرافیک دو بعدی استفاده کرده است. ویستون تریسی در باره ی موضوع داستان اینچنین بیان کرده است:
داستان بازی Into the Rift در یک دنیای ابهام آمیز Sky Valley می باشد که در آن تمام انسانها با با یک خوی وحشی به دنیا می آیند. در این بازی بین دو راهی که یکی به علم منتهی می شود و دیگری به رؤیا و خیال یک شکاف وجود دارد. و حضور شما در این بازی به عنوان یک مسافری می باشد که باید تمام سعی خود را به کار بگیرید تا آرامش را به این سرزمین بازگردانید.
بازی Into the Rift در حال حاضردر فاز ابتدایی ساخت قرار دارد و مشخص نشده است که زمان انتشار آن کی می باشد. اما با این وجود سازندگان آن از همان ابتدا مشخص کرده اند که می خواهند این بازی را متناسب با رایانه های شخصی، آی اُ اِس و دستگاه های نینتندو در بازار منتشر کنند، و سازنده آن اظهار داشته که این گیم تمام توانایی اینکه بتواند یک گیم متفاوت نسبت به بقیه باشد را دارد.
همانطور که گفته شد سبک این بازی Metroidvania می باشد که از زیر مجموعه ی بازی های مبارزه ای و ماجراجویانه است. دستان بازی به بازی های Metroid و Castlevania بسیار نزدیک می باشد. نام این سبک بازی از دو سبکی که گفته شد تلفیق شده است و به کوجی ایگاراشی اشاره می کند که از طراحان گیم های Castlevania می باشد. کوجی به این گیم ها برچسب سبک تانساکو می زند یعی سبکی ماجراجویانه.
بازی های این سبکی معمولاً یک جهان بزرگی دارند که بازیکن می تواند در آن به گشت و گذار بپردازد و به جاهای مختلفی دسترسی داشته باشد که بیشتر آنها با ادامه دادن بازی و بالا رفتن و کسب یک موضوع خاص باز می شوند. این ها همه دلایلی می باشد که باعث شده است طراحی داستان و مرحله های مختلف آن بسیار پر اهمیت باشد. طراحی و ساخت دقیق قسمت های مختلف بازی بازیکن را ترغیب می کند تا دنبال ماجراجویی رفته و تجربه های مختلفی را کسب کند. سبک Mtroidvania معمولاً ساختار دو بعدی دارند ولی سبک های دیگر را هم شامل می شوند.
منظور از سبک Mwtroidvania بازی هایی است که نقشه های بزرگ با فضاهای جدا از هم دارند. در همان اول بازی بیشتر جاهای نقشه در دسترس نمی باشد و بازیکن باید از طریق یک وسیله ی خاصی مانند اسلحه تواناهایی های متفاوتی کسب کند یا موانع را کنار بزند تا بتواند به سمت جلو حرکت کند. بعضاً تهیه این سلاح ممکن است با چالش هایی مواجه شود.
نقشه ها در این سبک بصورت خطی نیستند به همین خاطر بازیکن باید چند مرتبه نقشه را در حین بازی دور بزند. دشمنانی که زیاد قوی نیستند در تمام قسمت های نقشه قرار دارند و زمانیکه بازیکن به جاهای قدیمی بر می گردد این دشمنان نمایان می شوند که اینها خود برای بازیکن می تواند امتیاز کسب کند.
در بازی های بزرگتر به این سبک در نقشه جاهای مختلفی برای رفتن بازیکن ها به آنجا وجود دارد تا بازیکن مجبور نباشد در نقشه دور بزند. توانایی های جدید بازی احتمال دارد راه های کوتاهی را برای بازیکن ایجاد کند که می تواند مدت زمان گشتن را کم کند و یا جاهایی که قبلاً از آن مطلع نبودید را پیدا کنید.
مثلاً امکان پریدن از روی دیوار به بازیکن این اجازه را می دهد تا بتواند به جاهای سخت که عبور از آن مشکل ست راه پیدا کند. همچنین تغییر شکل پیدا کردن به اندازه ی کوچک این قدرت را به بازیکن می دهده از جاهاهی که عبورمشکل است به راحتی رد شود.
در بازی های ویدئویی به این سبک تمرکز بر کنکاش و ماجراجویی و پیشرفت آیتم ها دارد به همین خاطر به گیم های Metroidvania بازی های بر پایه ی ماجرایی گفته می شود چون ساختار ماجراجویانه دارند.
بازی ها معمولاً دارای نقشه های دو بعدی با قابلیت پیمایش می باشد و بازیکن به راحتی می تواند در چهار جهت بچرخد. گرافیک بازی به صورت دو بعدی است اما در بعضی مواقع هم به شیوه ی رندر ۲.۵ بعدی استفاده می کند.
کوجی که خیلی ها آن را پدر سبک ماجراجویانه می دانند اجزای تشکیل دهنده ی این مجموعه را این چنین بیان می کند:
اضافه کردن یک آیتم که امکان شخصی سازی دارد و به راحتی می توان آن را کنترل کرد. همچنین اضافه کردن سلاح های گوناگون که بازیکن را ترغیب می کند تا از این کاراکترها استفاده کند.
ارائه نقشه هایی که بازیکن را تشویق به کنکاش و جستجو می کند اما برای بازیکن راه را نمایان می سازد. در نقشه ها مسیرهای مخفی وجود دارد، برای اینکه بتوانید به آنها دسترسی داشته باشید لازم است توانایی های جدیدی کسب کنید تا مسیرهای مخفی را پیدا کنید.
استفاده از آیتمی که بازیکن از طریق آن می تواند موقعیت خود را در بازی پیدا کند. این آیتم می تواند خود سرنخ گرافیکی در حین بازی و یا در نقشه باشد.

بازی Into the rift

بازی Into the rift

دلیل عمده ی معروفیت سبک Metroidvania به خاطر ساده بودن بازی های ویدویی و زیر مجموعه ی اکشن می باشد، همچنین استفاده از آیتمی که بازیکن در رشد و پرورش آن نقش بسزایی دارد. خیلی از سازندگان مستقل این مجموعه ماجراجویی را هسته مرکزی این بازی دانسته که دلیل اصلی محبوبیت این بازی همین حس جستجو گرانه و کنکاش می باشد.
رئیس کمپانی Chair Entertainment طراح بازی Shadow Complex معتقد است که یک بازی به سبک ماجراجویانه به بازیکن باید این امید پیشرفت را بدهد و اعتماد بنفس را در گیمر ایجاد کند که بتواند با بالا بردن توانایی خود از لبه ی پرتگاه ها بپرد.
سازندگان بازی بر این باورند که بازی های سبک Metroindvania برای خود تولید کنندگان مزیت هایی دارد. آن ها اظهار دارند که در این بازی ها باید بین تک تک مراحل طراحی و موضوع داستان رابطه وجود داشته باشد، بازیکن را به چالش بکشد و کسی که بازی را می سازد باید یک مراحلی به وجود آورد که در کنار سختی که دارد برای گیمر هم شادی بخش باشد.
تمام این ها از عوامل موفقیت این بازی می باشد که باعث شده است علاقه مندان زیادی را به خود جذب کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 6 =