شخصیت Death Note در بازی Jump Force قابل بازی نخواهد بود

بازی Jump Force

کوجی ناکاجیما در رابطه با بازی Jump Force بیان کرده که کارکتر دث نوت با وجود این که تاثیراتی را در محتوای داستانی بازی به جا خواهد گذاشت اما این کارکتر قابل بازی نخواهد بود. طی کنفرانس خبری Microsoft در نمایشگاه E3 2018، شاهد انتشار تریلری از بازی Jump Force بودیم. 

بازی Jump Force
بازی Jump Force

کوجی ناکاجیما در رابطه با بازی Jump Force بیان کرده که کارکتر دث نوت با وجود این که تاثیراتی را در محتوای داستانی بازی به جا خواهد گذاشت اما این کارکتر قابل بازی نخواهد بود. طی کنفرانس خبری Microsoft در نمایشگاه E3 2018، شاهد انتشار تریلری از بازی Jump Force بودیم. این بازی با جلوه های ویژه ای در برابر مخاطبین ظاهر شد که توجه زیادی را نیز به خود جلب کرد و در آن از کارکترهای دنیای انیمه رونمایی شده است. البته سوالی که برای برخی از کاربران پیش آمده بود مربوط به کنترل شخصیت های دفترچه ی مرگ این بازی می باشد که آیا قابل بازی می باشند یا خیر.

با توجه به اخبار اخیر منتشر شده از بازی به نظر می رسد که تهیه کننده ی این بازی اعلام کرده، شخصیت های بازی دفترچه ی مرگ قابل کنترل نمی باشند اما در روند بازی تاثیراتی را به جا خواهند گذاشت. ایشان در ادامه توضیح داده که بازی شامل یک بخش داستانی می باشد و روایت مشخصی را بیان می کند که در همین جا شخصیت های دفترچه ی مرگ وارد بازی شده تا روایت را کامل کنند اما آنان در بخش های مبارزه ای نقشی نخواهند داشت.

روایت بازی Jump Force پلی استیشن با سبک حماسی شروع می شود اما به طور کلی روندی کسل کننده و تکراری را در پیش می گیرد که حتی پایان مناسب و قابل قبولی را نیز ندارد. با اینکه ممکن است حتی در طول بازی با سوپرایز هایی روبرو شوید اما به طور کلی مشکلات و ایرادات موجود در بازی موجب پایین آمدن کیفیت آن می شود.

به طور کلی می بینیم که سازندگان تنها سعی کرده اند از شخصیت های متنوع و متعددی استفاده کنند و تنها به ویژگی های آنان بپردازند که به همین علت کنترل روایت بازی را از دست داده و نتوانسته بودند به یک انسجام و هماهنگی قابل قبول در بازی برسند و نتیجه این شد که در طول بازی کاربران تنها با چهره هایی از قهرمانان متنوع رو به  رو هستند و آنان هم هیچ انرژی مثبتی به مخاطبین خود انتقال نمی دهند و تنها با چهره هایی بی روح به مکالماتی بی هدف می پردازند. همین امر موجب شده تا کاربران نتوانند ارتباط نزدیکی با شخصیت ها برقرار کنند و آن طور که باید با روند داستانی همراه شوند. البته با توجه به این که با یک بازی مبارزه ای روبه رو هستیم از همان ابتدا هم نباید انتظار روایتی پخته و کامل را از بازی می داشت اما با این وجود انتظار می رفت تا سازندگان از پتانسیل هر کدام از کاراکترهای موجود در بازی استفاده ی کامل و مناسب را داشته باشند تا بیش از این به کیفیت گیم پلی آن ضربه وارد نکنند.

بازی Jump Force
بازی Jump Force

با ادامه مقاله شخصیت Death Note در بازی Jump Force قابل بازی نخواهد بود همراه باشید

بازی Jump Force با دارا بودن سبک مبارزه  ای، مهم ترین بخش گیم پلی خود را به مبارزات اختصاص داده است و با شروع مبارزات متوجه تغییرات در دکمه ها و ابزار گیم پلی خواهید شد. برخی از شخصیت های موجود در بازی که قهرمان شما محسوب می شوند، به قدری بزرگ هستند که گاهی حتی به سختی می توانید حریف مقابل خود را ببینید و عکس العمل آنان را بررسی کنید. از خصوصیات ویژه ی این بازی می توان به شرایط ایجاد آواتار اشاره کرد. از طرفی با ورود به بازی شما می توانید در نقش یک قهرمان جدید متولد شوید و در کنار آن از امکانات شخصی سازی قهرمانان نیز استفاده ببرید که موارد زیادی را نیز شامل می شود. البته نباید از این امکانات انتظارات خیلی بالایی را داشته باشید اما با این حال هنوز می توانید خصوصیات ظاهری شخصیت خود را تا حد زیادی تغییر دهید که این موارد از ظاهر بینی، لب، مو و حالت چهره گرفته تا خالکوبی روی بدن آنان را در بر می گیرد.

از طرف دیگر پس از ورود به بخش داستانی بازی می توانید با آزاد کردن کاراکترها، لباس های مورد نظر و متناسب با آنان را نیز خریداری کنید. این لباس ها در رنگ های مختلف و در سه فروشگاهی که برای کاربران در نظر گرفته شده قابل دسترسی می باشند. البته جدای از خرید لباس شما می توانید در این فروشگاه ها توانایی هایی را برای شخصیت های خود خریداری کنید که به واسطه ی آن با آسودگی بیشتری قادر به عبور از مراحل بوده و ماموریت خود را به پایان خواهید رساند.

بازی Jump Force همچون بسیاری از گیم پلی های مشابه از بخش آنلاین بهره می برد که محتوای جامع تری را در مسابقات آنلاین خود قرار داده است و در این بخش به آیتم های ویژه ای نیز دسترسی پیدا خواهند کرد که از جمله تجربه ی مسابقات هیجان انگیز با سایر بازیکنان می باشد. اما متاسفانه این بخش از بازی به طور معمول برای ایرانی ها غیر قابل دسترس بوده و تنها برای تجربه ی آن می توان از نرم افزارهای تغییر آی پی استفاده کرد. از ویژگی های مهم در این قسمت استفاده از کاراکتر  آواتار بوده که در مبارزات می توانند بسیار سودمند و کارآمد باشند. از قابلیت های مهم این آواتار می توان به جلوگیری از لو رفتن توانایی های اصلی شخصیت شما اشاره کرد که در طول مبارزات مانع شناسایی کارکتر شما شده و به این وسیله می تواند کمک بزرگی در جهت شکست و مغلوب کردن حریفان به شمار آید.

اما جدای از بحث طراحی شخصیت ها و ویژگی های آنان، باید در نظر داشت که بازی Jump Force از گرافیک نسبتا خوبی برخوردار می باشد. سازندگان با وارد کردن شخصیت ها در دنیای انسانی تلاش کرده اند تا فضایی متفاوت و تا حد زیادی نزدیک به واقعیت را برایمان به تصویر بکشند. از طرفی باید اشاره کرد که ویژگی های بصری و همچنین نوپردازی بازی به طور منحصر به  فردی پرداخته شده اند که از همان ابتدا چشم تمامی مخاطبین را به خود جذب می کند.

از ویژگی های جالب بازی که پیش تر در آثار قبلی این کمپانی ندیده بودیم، توجه به تغییرات ناشی از ضربات محکم می باشد که تاثیر زیادی هم در کیفیت بازی گذاشته است. در نتیجه ی این ضربات گاهی می بینیم که بافت پوشش گیاهی به هم می خورد یا اجسام نزدیک جا به جا می شوند و یا حتی تیربرق ها منفجر می شوند که همه ی این ها جذابیت بیشتری به فضای مبارزات داده اند.

 

 

 

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − پنج =