معرفی و بررسی بازی ken Follett’s : the pillars of the earth

بازی ken Follett's : the pillars of the earth

بازی ken Follett’s : the pillars of the earth یک بازی نسبتا نو پا میباشد که در همین مدت کوتاه هم توانسته طرفداران زیادی پیدا کند و مخاطبین زیادی را جلب خود کند که اصلی ترین دلیل آن داستان قوی این بازی میباشد که در قرن بیستم یا همان قرون وسطی رخ داده که در واقع حوادث و اتفاقات آن دوره را در غالب زندگی افرادی در کشور انگلستان به تصویر میکشاند که الحق داستان جذابی هم میباشد.

بازی ken Follett's : the pillars of the earth
بازی ken Follett’s : the pillars of the earth

بازی ken Follett’s : the pillars of the earth  یک بازی نسبتا نو پا میباشد که در همین مدت کوتاه هم توانسته طرفداران زیادی پیدا کند و مخاطبین زیادی را جلب خود کند که اصلی ترین دلیل آن داستان قوی این بازی میباشد که در قرن بیستم یا همان قرون وسطی رخ داده که در واقع حوادث و اتفاقات آن دوره را در غالب زندگی افرادی در کشور انگلستان به تصویر میکشاند که الحق داستان جذابی هم میباشد.

داستان این بازی در واقع از یک رمان پر فروش به نام ken follett ساخته شده است و به خوبی توانسته حوادث این رمان زیبا را به تصویر بکشد و همانند کتابش طرفداران زیادی بیابد. در واقع این بازی توسط استودیو Daedalic Entertainment با همکاری Media  kalypso  ساخته و منتشر شد.

کمپانی Deadalic Entertainment که همیشه در ساخت بازی هایی با سبک ماجراجویی توانسته موفقیت های زیادی کسب کند در واقع این بار نیز با همکاری استودیو kalypso Media توانستند با ساخت این بازی جذاب به موفقیت خوبی دست یابند.

این بازی در واقع در سه اپیزود ساخته شده است که به جای اپیزود به آن نام کتاب داده اند و در واقع بهتر است بگوییم در سه کتاب ساخته شده است که کتاب اول آن چندی پیش منتشر شد و با استقبال خوبی نیز رو به رو شد و ‌در واقع کتاب دوم آن نیز در حال حاضر منتشر شده و کتاب سوم آن نیز در دست ساخت است و گویا قرار است که تا می ۲۰۱۸ منتشر شود و بی شک چه کتاب دوم آن که اکنون منتشر شده است و چه کتاب سوم آن که قرار است به زودی منتشر شود میتوانند همانند نسخه ی اول این بازی طرفداران بسیاری را از آن خود کند.

آن طور که تا کنون مشخص شده کتاب دوم این بازی یا همان اپیزود دوم آن ادامه دهنده ی داستان کتاب اول آن میباشد. داستان این بازی که بسیار جذاب میباشد در سری دوم ادامه داده شده و آن قدر اتفاقات جالب و جذب کننده به آن اضافه شده که جذابیت داستان را دو چندان کرده است.

در واقع هنر زیادی میخواهد که بدون تغییر دادن کلیت چیزی اثر جدیدی از آن خلق کرد که جذابیتش از سری قبل نیز بیشتر باشد که این دو کمپانی با همکاری خوبی که با یک دیگر دارند به راحتی توانسته اند از پس این کار بر بیایند و موفق بشوند و نکته ی دیگری که در این سری به چشم میخورد این است که سبک بازی بیشتر علاوه بر سبک ماجرا جویی که داشت به سمت اکشن نیز پیش رفته و همین باعث شده که هیجان بازی دو چندان شود.

این بازی با گرافیک کارتونی خود توانسته صحنه های جالب و زیبایی را به تصویر بکشد که شاید خیلی از آن ها واقعی نباشند اما حس و حالی که به مخاطب میدهند بی نهایت جذب کننده هستند.

بازی ken Follett's : the pillars of the earth
بازی ken Follett’s : the pillars of the earth

داستان بازی ken Follett’s : the pillars of the earth

در واقع داستان بازی از این قرار است که شخصیت های اصلی آن که الینا و جک نام دارند و در کتاب اول این بازی شاهد کودکی آن ها بودیم و اکنون بزرگ شده اند و برای نجات دادن شهر خود که کینگز بریج نام دارد و در واقع یکی از شهر های کشور انگلستان میباشد از دست ظلم و ستم ویلیام هملی میکوشند و در این راه با موانع زیادی رو به رو میشوند که همین موانع در واقع جذابیت بازی را رقم میزنند.

البته لازم به ذکر است که اگر فرد بی حوصله ای میباشید به سمت این بازی نروید چرا که با وجود آن که این بازی زیاد به مسائل حاشیه ای کم اهمیت نپرداخته اما غنی بودن داستان آن طوری است که نتوانسته از کنار خیلی از مسائل به راحتی بگذرد و در واقع  به بررسی مسائل زیادی در غالب سیاست و… پرداخته است البته مشکل این بازی در کتاب دوم آن تا حدود زیادی رفع شده و داستان بازی با سرعت خیلی بیشتری نسبت به کتاب اول آن دنبال میشود.

از دیگر نکات مثبت بازی میتوان به موسیقی جالب و سرگرم کننده ی آن که در طول بازی پخش میشود و باعث ایجاد سرگرمی هر چه بیشتر برای مخاطبین میشود اشاره کرد که در واقع به خوبی توانسته با بازی و تم آن هماهنگی پیدا کند.

اما همان طور که اشاره کردیم قوی ترین بخش این بازی داستان فوق العاده و غنی آن میباشد که باعث شده مخاطبین نتوانند به سادگی از کنار آن بگذرند و در واقع با انجام  این بازی یکی از تجربیات فراموش نشدنی خود را در دنیای بازی های ویدیوئی رقم بزنند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × چهار =