معرفی و داستان بازی Layers of Fear یک بازی ترسناک

بازی Layers of Fear

طمئنا می توان بازی Layers of Fear را یکی از بهترین بازی های ممکن دانست چون در این بازی از انواع ترس ها الهام گرفته شده است.

بازی Layers of Fear
بازی Layers of Fear

معرفی و داستان بازی Layers of Fear یک بازی ترسناک

قرار است در بازی Layers of Fear که به تازگی بسته الحاقی به آن اضافه شده است شما با دو پایان کاملا متفاوت روبرو شوید و فقط و فقط شما می توانید پایانی که می خواهید را برای خود رقم بزنیم چون هر پایان در این بازی بسته به نوعی است که شما بازی را انجام می دهید. استودیو سازنده این بازی استودیو بلوبر تیم است و خود او اعلام کرده است که قرار است در تاریخ دوازدهم مرداد ماه این بسته الحاقی عرضه شود که شما در پلتفرم های ویندوز مایکروسافت، ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ می توانید آن را دریافت کرده و بازی کنید. همچنین این استودیو قیمت این بسته را ۴ دلار و ۹۹ سنت اعلام کرده است. این بازی که جزو دسته بازی های ترسناک است، مطمئناً این بسته الحاقی نیز می تواند آن را بسیار ترسناک تر و جذاب تر کند. استودیو سازنده این بازی تصاویر جدیدی نیز از این بازی در اختیار طرفدار ها گذاشته. در این بسته الحاقی شما می توانید یک دختر را ببینید که در واقع او یک نقاش است و در حال بازگشت به خانه دوران بچگی اش می باشد.

استودیوی سازنده بازی Layers of Fear همان بلوبر تیم یکی از خلاق ترین استودیو های سازنده بازیست. بازی ای که درمورد آن حرف می زنیم از پروژه سایلنت هیل این کمپانی برگرفته شده است. در این بازی نقاشی وجود دارد که می خواهد کاری را به وجود آورد که به عنوان شاهکار معرفی شود او خود را چه از نظر روحی و چه روانی شدیدا شکنجه می دهد و این باعث می شود که بازیکن ها فکر کنند که او یک نقاش دیوانه است. ذهن او اغتشاش های زیادی به دنبال دارد و کاملا هم قاطی کرده است و اینکه او هیچ دلیل خاصی برای این کار خود ندارد و فقط می خواهد این شاهکار را انجام دهد البته به نوعی هم می شود این را به نوعی وسواس فکری و ذهنی در نظر گرفت چون او می خواهد که کاملاً از نقاش های دیگر متفاوت باشد و به هیچکس شباهتی نداشته باشد. البته نوشته اسکار وایلد می تواند یکی از نشانه های این داستان باشد اسکار وایلد در کتاب خود به نام تصویر دوریان گری کاری می کنند که تمامی ذهنیت شما و هر عقیده ای که دارید در آن فرو برود و راجع به آن فکر کنید البته سازندگان این بازی نیز از این نوشته ادبی فقط الهام گرفته اند و هیچ گونه کپی برداری ای در آن دیده نمی شود. این نوشته ادبی که کمی با ترس هم همراه است می تواند تمام ذهن شما را در بر بگیرد و شما را مشغول فکر کردن در مورد این بازی و مراحل و راه حل هایش کند. این بازی یکی از قویترین گیم پلی ها را دارد که سبک آن کاملاً جدید است و شما می توانید فضای آن را کاملا حس کنید این بازی اول شخص اتمسفریک نام میشود شما در این بازی مجبور هستید که به راه خود ادامه داده و تمام صداها و چیزهایی که می بینید و می شنوید را در نظر بگیرید و آنها را در ذهن خود بسپارید و هر چیزی که در این بازی ساخته شده است را مو به مو انجام داده و پیش ببرید این بازی یکی از بهترین المان ها را در قالب گیم پلی ایجاد کرده است و بازیکنان می توانند ۵ ساعت تمام را در این بازی وقت بگذرانند و از آن لذت ببرند بدون آنکه حتی در این بازی کمی خسته شوند.

با این که بازی Layers of Fear بسیار کوتاه است و شما ممکن است بتوانید خیلی زود آن را به پایان برسانید اما موضوع اصلی اینجا است که شما می توانید در این مدت کاملا از فضای این بازی لذت برده و هر لحظه منتظر اتفاق و یا فرآیندی جدید در این بازی باشید یعنی شما در این بازی حوصله تان سر نمیرود و یا اینکه این بازی برای شما بی معنی نخواهد بود. شما در این بازی حتی احساس اضطراب هم می کنید شاید در گفته بسیار ساده به نظر برسد یا فکر کنید که این بازی همانند بازی های دیگر است اما اینطور نیست و شما واقعاً استرس می گیرید و می فهمید که این بازی احساس ترس و اضطراب را به شما انتقال می دهد. شما در این بازی می توانید یک دنیای کامل را ببینید که هم هنر در آن به خرج رفته است و هم ترسناک است و این باعث می شود که هر لحظه استرس و ترس به شما القا شود.

بازی Layers of Fear
بازی Layers of Fear

مطمئنا می توان بازی Layers of Fear را یکی از بهترین بازی های ممکن دانست چون در این بازی از انواع ترس ها الهام گرفته شده است و این ها باعث می شوند تا شما هیجان بیشتری برای ادامه بازی پیدا کنید، با اینکه بسیار می ترسید. شما در این بازی فقط باید از تمامی اتاق ها بگذرید. سادگی المان های این بازی باعث می شود تا شما فریب این قضیه را بخورید و اتفاقات احتمالاً ناگواری برای شما بیفتد. مراقب باشید که در اتاقی تکراری گیر نیفتید. شما اگر دوربین را به هر سمت بچرخانید مثلا اگر به سمت جلو میروید و یک دفعه برگردید و پشت سر خود را نگاه کنید ممکن است چیزهایی که بر روی در و دیوار ها بوده است تغییر کرده باشند و یا ممکن است به طور یک دفعه، یک درب ظاهر شود و شما بتوانید از آن عبور کنید. این هم می تواند یکی از نقاط قوت این بازی باشد که به شما احساس بی امنیت بودن را در بازی Layers of Fear می دهد و این بسیار بازی را جذاب تر خواهد کرد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 4 =