بازی Little Devil Inside، تلفیق Borderlands و The Legend of Zelda

تاریخ انتشار بازی Little Devil Inside

استودیو رمدی اینترتیمنت سازنده ی بازی کنترل در مصاحبه ی اخیر خود اعلام کرده است که اگر چه اسم بازی کنترل به ظاهر ساده است اما معانی مختلفی را در خود نهان ساخته است. این بازی قرار است در هفته ی اول شهریور ماه در دسترس کاربران ایکس باکس وان، پلی استیشن ۴ و کامپیوترهای خانگی قرار گیرد. استودیو رمدی با خلق این بازی سعی کرده است که تجربه جالب و جدیدی را در اختیار بازیکنان قرار دهد.

بازی کنترل
بازی کنترل

اعضای این استودیو در مصاحبه ی اخیر خود در مورد زمان بخش داستانی بازی و همچنین قصه بازی و کنسول های نسل آینده صحبت های زیادی کرده اند اما در جدید ترین مصاحبه ی خود توضیحاتی راجب به اسم این بازی داده اند.

صحبت های کارگردان و طراح بخش داستانی بازی کنترل

میکائیل کلسورینن (کارگردان) و بروک مگس (طراح بخش داستانی بازی) در مصاحبه ای اظهار داشته اند که اسم این بازی به ظاهر ساده است اما می تواند معانی مختلفی را در بگیرد. طبق گفته ی آنها چیزی که در ابتدا ذهن بازیکن را درگیر می کند کنترل کردن محیط توسط قهرمان اصلی بازی است اما این در حالیست که نیروی the hiss و دیگر وقایع و اتفاقات داستان هم ارتباط خاص و تنگاتنگی با معنی کنترل دارند. دراین باره استودیو رمدی چنین اظهار داشته است:

کلمه کنترل برای بازی ما معانی مختلفی دارد. ممکن است با نگاه کردن به جسی به این نتیجه برسید که او می تواند صرفا با تکیه بر مهارت های خاص خود محیط را کنترل کند، در ذهن دشمنان خود نفوذ کند و آنان را بر علیه هم بشورند ویا هرکار دیگری انجام دهد. اما در ادامه بازی به این نکته می رسید که کنترل بازی از دست شما خارج شده است و باید کلی تلاش کنید تا بتوانید مجددا آن را کنترل کنید. بنابراین معنی کنترل تنها به تجربه شما مربوط می شود. ممکن است کنترل را در قسمت هایی از ساختمان که توسط the hiss آلوده شده است بیابید که جسی می تواند این مناطق را پاک سازی کند و به گونه ای ساختمان مجددا بازیابی شود.

مجددا یادآور می شویم که استودیو رمدی برای انتقال و تجربه ی دقیق داستان بازی کنترل از معانی متفاوت و مختلفی استفاده کرده است که بازیکنان با توجه به تجربه شخصی خود و اتفاقات و وقایع داستان آن را به گونه ای درک می کنند. این بازی در ۵ شهریور ماه (۲۷ آگوست) عرضه می شود.

اخیرا یک تریلر ۱۳ دقیقه ای نیز از گیم پلی بازی منتشر شده است که علاوه بر مرحله ی آغاز بازی ویدویی از شروع سینمایی بازی نیز به نمایش می گذارد.

بازی کنترل
بازی کنترل

می توان این بازی را جزو بازی هایی دانست که همواره مخاطب خود را راضی نگه می دارد. این تریلر ۱۳ دقیقه ای توسط IGN منتشر شده است. در بخش سینمایی این بازی جسی فیدین (کاراکتر اصلی بازی کنترل) توضیحاتی راجب فضا و جهان بازی می دهد.

در ادامه بازیکن می تواند جسی را هدایت کند ودر محیط federal bureau of control به ماجراجویی بپردازد. اما در بخش مرحله شروع بازی کنترل در این تریلر می توانید صحنه ی نبرد این بازی را نیز تا حدی تماشا کنید و این صحنه آنقدر مهیج و جذاب است که بیننده را هرچه بیشتر برای دیدن بازی اصلی مشتاق می کند.

همچنین در مصاحبه ای این استودیو راجب به استفاده از نسل بعدی کنسول ها و بهره گیری از کارت حافظه SSD نیز توضیحاتی داده است که در زیر به آن اشاره می کنیم. پیشرفت تکنولوژی بر صنعت بازی های ویدیویی نیز تاثیر گذار بوده است آنچنان که قرار است به زودی نسل های جدیدی از کنسول ها وارد بازار شود که با ورود این کنسول های جدید کاربران باید کم کم با ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ خداحافظی کنند.

هرچند برای کاربران و مخاطبان دل کندن از این نسل کنسول های خاطره انگیز کار بسیار دشواری است اما با توجه به امکانات و دیگر ویژگی های کنسول های نسل نهم می توانن امیدوار بود که اندکی از این سختی کاسته شود.

خبر انتشار کنسول های نسل نهم چندی پیش توسط شرکت مایکروسافت در نمایشگاه E3 2019 منتشر شد. طبق این خبر ایکس باکس با نام جدیدش (اسکارلت) قرار است در تعطیلات ۲۰۲۰ به بازار عرضه شود. آنچنان که می دانیم رقابت در دنیای پلتفرم ها نیز همیشه داغ و مهیج بوده است. بنابراین سونی نیز رقیب دیرینه ی مایکروسافت اعلام کرده است که در حال آماده سازی کنسول نسل بعد خود با نام احتمالی PS5 میباشد که آن نیز قراراست سال آینده عرضه شود.

از قیمت احتمالی این دو کنسول بازی های پر طرفدار ویدویی و اطلاعات جامع راجب آنها فعلا چیزی منتشر نشده است. اما یکی از ویژگی های اصلی هردوی این دو کنسول دوست داشتنی استفاده از حافظه SSD است. این خبر هم برای طراحان بازی های ویدیویی و هم برای طرفداران این بازی ها بسیار خوشحال کننده است. چراکه با استفاده از این قابلیت طراحان بازی ساز به دلیل سرعت بالایی که این حافظه ها دارند از آزادی عمل بسیار زیادی در طراحی بازی های خود برخوردار می شوند. و بازیکنان نیز از شر صفحات طولانی و خسته کننده ی بارگیری اطلاعات بازی خلاص خواهند شد.

اعضای تیم سازنده ی بازی کنترل نیز در مورد استفاده از این کنسول ها گفته اند :با استفاده از این کنسول ها میتوان مشکلات زیادی از صنعت بازی سازی را حل کرد و تجربه ی استفاده از این کنسول ها فوق العاده خواهد بود.

اما تمام این بحث ها و تبادل نظر ها پیرامون حافظه SSD و تاثیرات آن بر روی نسل بعدی کنسول ها تنها از دیدگاه نظری مورد بررسی قرار گرفته است. وتا زمانی که در عمل و تجربی مورد استفاده قرار نگیرد نمیتوان از میزان نکات مثبت آن برای طراحان بازی ها و بازیکنان صحبت کرد. در ادامه اندکی به پخش تریلر ۲۶ دقیقه ای از گیم پلی بازی کنترل خواهیم پرداخت.

در تریلر گیم پلی منتشر شده بازی کنترل توسط استودیو رمدی چیزی که بیش از همه خود نمایی می کند استفاده از گرافیک جذاب و مبارزات نفس گیر و هیجان انگیز بازی است. دنیای این بازی تا حد زیادی از سایر محصولات این استودیو فاصله می گیرد و بازیکن می تواند در محیط اطراف خود جستجو کند و در کنار ماموریت های داستانی خود به انجام ماموریت های جانبی نیز بپردازد.

این بازی از نظر جلوه های دیداری و گرافیک بسیار موفق عمل کرده است. و در بحث نورپردازی و شبیه سازی اجسام نمی توان خورده ای به آن گرفت. این تریلر برای اجرای بازی بر روی کامپیوتر های خانگی آماده شده است و با استفاده از قابلیت RTX می توان شاهد تصاویر تازه و جدید و فوق العاده بود.

بازی Little Devil Inside
بازی Little Devil Inside

به گفته ی سازندگان بازی که در مصاحبه ای با وب سایت خبری (اینون گلوبال Inven Global) منتشر شده است به این نکته اشاره شده که طی کردن تمام مراحل این بازی حدود ۱۰۰ ساعت به طول خواهد انجامید که ۲۰ ساعت آن صرف پیش بردن داستان اصلی و ۸۰ ساعت هم برای انجام ماموریت های فرعی صرف خواهد شد.

علاوه بر این Neostream اعلام کرده که بازیکنان در این بازی فرصت دارند تا مناطق مختلف، از کویر تا دریا را برای شکار هیولاها و تحقیق درباره ی آن ها جستجو کنند. با توجه به تریلر منتشر شده، محیط بازی Little Devil Inside به گونه ای است که بازیکنان را وادار به ماجراجویی می کند تا محیط گسترده ی بازی را کشف کنند. گویا دنیای بازی به سبک و سیاق دنیای بازی محبوب Borderlands ساخته و پرداخته شده است.

تاریخ انتشار بازی Little Devil Inside
تاریخ انتشار بازی Little Devil Inside

تاریخ انتشار بازی Little Devil Inside

تا به امروز تاریخ مشخصی برای انتشار بازی Little Devil Inside اعلام نشده با این حال تیم توسعه دهنده ی بازی اعلام کرده که این بازی برای عرضه در اواخر سال ۲۰۱۸ آماده خواهد شد. انتظار می رود این بازی برای پلتفرم های ویندوز، مک، لینوکس، پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان منتشر شود.

بازیLittle Devil Inside  که یک اکشن ماجراجویی جذاب و پرهیجان است در بخش جلوه های بصری و طراحی گرافیکی شخصیت های کارتونی از بازی The Legend of Zelda: The Wind Waker الگوبرداری کرده و حال و هوای محیط و ماموریت ها یادآور بازی Bloodborne  است. از مشخصه های بارز طراحی این بازی می توان به طبیعی بودن افکت  آب در مقایسه با سایر جنبه های طراحی گرافیکی بازی اشاره کرد.

این بازی که به گفته ی کیک استارتر با بودجه ای بیش از ۳۰۰ هزار دلار در دست تولید است یک ماجراجویی سوم شخص با عناصر نقش آفرینی است که بر روی جستجو و اکتشاف نقشه و پیدا کردن آیتم های خاصی متمرکز شده و ویژگی های یک بازی سبک وحشت و بقا (Survive) نیز در آن دیده می شود. در Little Devil Inside شما در نقش دستیار یک پروفسور بازی می کنید که روی پدیده های غیرطبیعی و اتفاقات علمی تحقیق می کند.

استودیوی نئواستریم، توسعه دهنده ی این بازی اعلام کرده مثل زندگی واقعی که پس از یک هفته کار سخت و طاقت فرسا با آخر هفته ای آرامش بخش و شاد به پایان می رسد، ما نیز دنیایی را می سازیم و ویژگی هایی را در آن گردآوری می کنیم که شما بتوانید پس از یک مرحله ی سخت و چالشی، به شهر یا خانه ی خود بازگردید و به استراحت و خوش گذرانی بپردازید. برخلاف سایر بازی های این سبک، یک شهر امن برای تجدید قوا وجود دارد که شما در آن می توانید به استراحت بپردازید و برای ماموریت بعدی آماده شوید. خود شهر هم شامل مجموعه ای از شخصیت ها و وقایع قابل تعامل است که می توانید به کمک آن ها زمان زیادی را در شهر سپری کنید.

در بخشی از تریلر منتشر شده که صحنه های مختلفی از گیم پلی و طراحی بازی را به نمایش می کشد شخصیت اصلی بازی را می بینیم که به کمک پروفسور و یک نفر دیگر، در فضایی شبیه فیلم Mad Max به نابود کردن دشمنان خود مشغولند.

در لیتل دویل اینساید یکی از اصلی ترین ارکان موفقیت که شانس شما را برای پشت سر گذاشتن مراحل بازی بالا می برد آماده شدن قبل از هر ماموریت است و بازی را از این نظر می توان با بازی مانستر هانتر مقایسه کرد. سازندگان بازی در این باره می گویند: «شما باید خودتان را برای رویارویی غیرمنتظره با آب وهوا های مختلف آماده کنید چون در هر لحظه ممکن است شرایط جوی در بازی تغییر کند، اطلاعات لازم درباره ی نقشه ی منطقه و مکان های اطراف خود داشته باشید، خود را با ابزار و آیتم های مختلف تجهیز کنید و به وقایعی که ناگهان در طول ماموریت برایتان اتفاق می افتند واکنش نشان دهید و به مبارزه بپردازید. سطح دشواری هر ماموریت به این بستگی دارد که چگونه خود را مجهز می کنید و با چه آیتم هایی پا به ماموریت می گذارید و نسبت به اتفاقاتی که در مسیر برایتان رخ می دهد چه واکنشی نشان می دهید».

برخلاف Monster Hunter، انتخاب ماموریت ها به عهده ی شماست و باید برای انجام آن ها به مناطق مختلفی در نقشه سفر کنید. می توانید از کشتی، قطار یا اتومبیل برای جابه جایی استفاده کنید که استفاده از هر کدام خطرات خودش را به همراه دارد؛ مثلا اگر با کشتی در اقیانوس سفر کنید ممکن است با یک هشت پای عظیم الجثه مواجه شوید یا اگر با قطار حرکت کنید راهزن ها مسیر قطار شما را ببندند و برایتان دردسر درست کنند. در طول ماجراجویی های خود در لیتل دویل اینساید باید منتظر هر اتفاق عجیب و غیرمنتظره ای باشید.

لیتل دویل اینساید برای علاقه مندان به بازی های چند نفره نیز بخش همکاری Co-Op را داراست که در آن می توانید به همراه یکی از دوستان خود (و یا هر فرد آنلاین دیگری) مراحل بازی را طی کنید.

تیم نئواستریم حدود دو سال زمان صرف ساخت این بازی کرده و دیگر چیزی تا زمان انتشار آن برای رایانه های ویندوزی، مک، لینوکس، پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان باقی نمانده است. تیم سازنده تاریخ انتشار بازی را برای اواخر ۲۰۱۸ برنامه ریزی کرده و بعد از انتشار نسخه ی بتا، پس از زمان کوتاهی شاهد عرضه ی نسخه اصلی بازی خواهیم بود. باید دید تیم نئواستریم پس از انتشار این اخبار می تواند نظر مثبت منتقدان را نیر جلب کند یا خیر. هرچند باتوجه به تصاویر و تریلرهایی که از بازی منتشر شده می توان به عرضه ی یک بازی قابل قبول امیدوار بود اما تا زمانی که عرضه ی نسخه ی نهایی بازی آغاز نشود نمی توان نسبت به نظر قطعی طرفداران مطمئن شد.

طبق گفته ی اعضای تیم سازنده ی این بازی مرحله اصلی داستان بازی در کنار سایر مراحل فرعی آن حدود ۱۵ الی ۲۰ ساعت طول می کشد. اما این فقط یک احتمال از سوی سازندگان این بازی مهیج است. وطی مصاحبه ای کارگردان و طراح بازی داستان اینگونه گفته اند که بازی کنترل یک بازی پیچیده و بزرگ است و بنابراین نمی توان آمار و رقم دقیقی برای به پایان رساندن مراحل این بازی اعلام کرد و بازیکنان می توانند به روش های مختلفی این بازی را کامل کنند و آن را به پایان برسانند.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید یکی از اصلی ترین راههای مبارزه و از بین بردن دشمنان در این بازی استفاده از سلاح مخصوص جسی فیدین (کاراکتر اصلی داستان) است. جسی زمانی که در مقابل دشمنان متخاصم که همه نیروی ماورایی دارند قرار می گیرد، علاوه بر استفاده از قدرت های منحصر به فرد خود از سلاح ویژه اش که تفنگی مخصوص است و می تواند به شکل هفت تیر، یک اسلحه ی تک تیر انداز ویا حتی یک شاتگان درآید استفاده می کند. اگر از طرفداران این بازی مهیج هستید میتوانید ویدویی از تریلر این بازی را مشاهده کنید که سازندگان این بازی آنرا برای کاربران منتظر بازی کنترل مهیا کرده اند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده − 8 =