گیم پلی بازی London Heist در هدست واقعیت مجازی Project Morpheus

بازی London Heist

واقعیتی که بازی London Heist برای شما ایجاد می کند به گونه ای است که شما برای دقایقی که مشغول انجام این بازی هستید دنیای حقیقی خود را فراموش می کنید.

بازی London Heist
بازی London Heist

گیم پلی بازی London Heist در هدست واقعیت مجازی Project Morpheus

طرفداران فناوری و تکنولوژی های جدید به خوبی درمورد واقعیت مجازی آگاهی دارند و تاثیر آن بر زندگی انسان ها را می دانند. البته واقعیت مجازی هم مانند تمام علم های دیگر می تواند کاربرد خوب یا بدی داشته باشد که شرکت های مختلف سعی می کنند از استفاده مثبت آن بهره ببرند.
سوالی که در بین تمامی کاربران و گیمر ها وجود دارد تاثیر واقعیت مجازی بر روی بازی ها است. گیمر ها مشتاقند بدانند که تا چه حد در آینده واقعیت مجازی بر روی بازی ها تاثیر خواهد داشت و بازی ها به چه شکلی در می آیند. گیم پلی جدید بازی London Heist که به تازگی منتشر شده است، جواب برخی از این سوالات را داده است و کافی است یک بار این تریلر را از گیم پلی بازی London Heist مشاهده کنید تا بتوانید به خوبی درباره واقعیت مجازی و تاثیر گذاری آن نتیجه گیری کنید.
بازی London Heist یکی از بازی های موفق پراجکت مورفیوس یا Project Morpheus است که گیم پلی جدیدی از آن منتشر شده است و در مورد واقعیت مجازی است. این فیلم مدتی قبل در یک کانال یوتیوب که آرکز گیمینگ نام دارد پخش شد و همه را متعجب کرد.
در این ویدیو بخشی از بازی London Heist نشان داده می شود که در شهر لس آنجلس رخ داده است و وقایا و اتفاقات جدید بازی در آن شهر را برای شما به نمایش می گذارد. چیز جالبی که در این فیلم وجود دارد این است که تمام کاربران و گیمر هایی که این فیلم را تماشا کرده اند؛ به خوبی فهمیده اند که این بازی قرار است برای هدست واقعیت مجازی سونی یا پراجکت مورفیوس منتشر گردد و خود شرکت و سونی هم این قضیه را رد نکردند.
هدست واقعیت مجازی سونی یکی از بهترین هدست های ساخته شده در صنعت بازی و دیگر صنعت ها است و می توان کاربرد آن را بیشتر و بهتر از دیگر هدست ها دانست.
در این ویدیو شما شاهد بخش هایی از بازی اولیه خواهید بود که یک مرد در حال صحبت کردن است و به بخش هایی از نقشه شلیک می کند. بعد از آن قسمت شما خود نیز اسلحه خواهید داشت و در یک محیط بسته خواهید بود و باید عملیات های گفته شده را انجام دهید و به دنبال وسایل مورد نیاز خود در آن نقشه باشید.
محیط تاریک این بازی و فعالیت های درون آن باعث شده است که بازی کمی ترسناک و در عین حال جذاب به نظر بیاید و باعث شده است که هر گیمری بخواهد ریسک انجام این بازی را کند و آن را حداقل برای یک بار هم امتحان کند و محیط واقعیت مجازی را تجربه کند. بازی London Heist به گونه ای با هدست واقعیت مجازی هماهنگ شده است که می توان قسم خورد تا مدت ها بعد هم نمی توان چنین قدرتی را در دیگر بازی ها دید و از آن حیرت برد.
واقعیتی که بازی London Heist برای شما ایجاد می کند به گونه ای است که شما برای دقایقی که مشغول انجام این بازی هستید دنیای حقیقی خود را فراموش می کند و تمام حواس تان به پیروزی و موفقیت در این بازی است. به طوری که ممکن است حتی زمان از دست شما خارج شود و ساعات زیادی مشغول انجام این بازی باشید که این خود یکی از بخش های بد و خطرناک واقعیت مجازی است.
بخش جالبی که از بازی London Heist وجود دارد دموی آن است. شوهی یوشیدا که مدیریت استودیو های سونی را به عهده دارد در یکی از اخبار خود اعلام کرده بود که در دموی بازی London Heist هدف از واقعیت مجازی صحنه خودکشی بود.
او بیان کرده بود که ابتدای شروع بازی London Heist در واقعیت مجازی شما باید اسلحه را به طرف خود می گرفتید و شلیک می کردید. البته چنین خبری باعث شد که کاربران زیادی نگاه منفی و بدی به واقعیت مجازی و این بازی داشته باشند که سونی هم دمو را حذف کرد و سعی کرد اخلاق کاری و اصول اخلاقی خود را در استفاده از واقعیت مجازی حفظ کند.
البته ناگفته نماند که قدرت رسانه ها هم باعث شد که این بخش حذف شود. شوهی یوشیدا بیان کرده بود که آن ها می خواستند یک بخش خودکشی در بازی London Heist ایجاد کنند اما این خبر خود باعث شد که گیمر ها احساس ناراحتی و ترس کنند که عملا باعث کاهش سود دهی و جذب مخاطب می شد و در کنار آن رسانه های زیادی نقد های مختلف را در جهان بازتاب می کردند و همه چیز بر علیه دمو بازی London Heist شده بود و در نهایت سونی تصمیم گرفت که این بخش را از بازی London Heist پاک کند و سعی کند محیط بازی را به جهت های روشن و شاد تری ببرد.
البته خود یوشیدا دلش می خواهد که بازی های ترسناک را بر روی واقعیت مجازی اجرا کند. او در بخشی از حرف های خود گفته است که می خواهد برخی از بازی های ترسناک را بر روی واقعیت مجازی خود بسازد و آن ها را امتحان کند. این باعث می شود یک واقعیت کاملا ترسناک ایجاد شود که فرد برای مدتی در آن غوطه ور است.

بازی London Heist
بازی London Heist

البته اصول اخلاقی و قوانین به یوشیدا اجازه چنین کاری را نمی دهد و او خود فعلا نمی خواهد چنین کاری را انجام دهد. او گفته است که چنین روندی در واقعیت مجازی سبب ترس و افسردگی در کاربر می شود و حتی ممکن است به خود صدمات فیزیکی وارد کند که این خود رد شدن از مرز های اخلاقی است و نمی توان چنین ریسکی را در جهان کرد.
واقعیت مجازی نیز خود سود های زیادی دارد و تجربه های جدیدی را به کاربر اضافه می کند اما باید به ضرر ها و زیاده روی در آن هم دقت کرد. ممکن است فرد برای همیشه واقعیت حقیقی خود را فراموش کند و درگیر واقعیت مجازی شود. چنین چیزی برای یک انسان یعنی دوگانگی در واقعیت که می تواند یک فرد را به نابودی بکشاند.
در چنین مرحله ای فرد نمی تواند دنیای حقیقی خود را تشخیص دهد و فکر می کند که واقعیت مجازی دنیای حقیقی او است و تمام ساعات روز را درگیر بازی ها و کارهای مختلفی که به واقعیت مجازی وابسته است می شود. به همین دلیل شرکت ها و افرادی که بر روی واقعیت مجازی کار می کنند تحت قوانین خاص و اصول های خاصی هستند که در تمام کار ها باید آن ها را رعایت کنند تا حداقل ترین ضربه ممکن به کاربر وارد شود وگرنه ممکن است نتوانند در آینده ضررهای آن را جبران کنند.
اگر شما هم می خواهید واقعیت مجازی را امتحان کنید، ابتدا از کنترل و شخصیت خود آگاه شوید و سپس واقعیت مجازی را در محیطی آرام تجربه کنید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − 13 =